Medjugorje, Buenos Aires, And Pope Francis


„Oszuści z Medjugorje są następni w kolejce do przyłączenia się do bardzo długiej linii tych, którzy twierdzili,że Papież Franciszek  jest po ich stronie, że wspomnimy tylko  Obamę, Mugabe i Hawkinsa.

 Promotorzy Medjugorje  nie są nowicjuszami w tego rodzaju oszustwach, jak wskazują dziesięciolecia ich rozprzestrzeniania legendy, że mieli aprobatę Jana Pawła II”

Mundabor's Blog

 

 

View original post

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii scammers of Medjugorie i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Medjugorje, Buenos Aires, And Pope Francis

 1. zenobiusz pisze:

  The Hidden Side of Medjugorje
  http://en.louisbelanger.com/the-hidden-side-of-medjugorje/

  Ojciec Ivo Sivric, OFM

  Ivo Sivric, OFM
  Z wyjątkowej perspektywy – jest on zarówno franciszkanin ksiądz i rodzimy syn Medjugorje – autor tej książki, Ojciec Ivo Sivric, OFM , naraża sprzeczności i kłamstw, które zostały pominięte lub celowo ukryte aż do teraz. On wprowadza nas do grupy wizjonerów, sprawia, że znane i wyjaśnia naukę Kościoła o objawieniach maryjnych, a komentarze na wyjątkową i wcześniej niepublikowany materiał (w załącznikach), który umożliwia dokładną analizę korzeni tych wydarzeń. On bada rolę franciszkanów Medjugorie a biskup w interwencji, jak również te, Komisji śledczych oceniać całą kwestię, a także próbuje wyjaśnić tzw objawienia. Wreszcie, teolog zachęca czytelników do wyciągania własnych wniosków co do tego, czy możliwe jest jeszcze wierzyć w obecność Madonny i działania.

  ***

  Ojciec Ivo Sivric urodził się w Medziugorju w 1917 roku. Po ukończeniu studiów z filozofii i teologii w Mostarze, został wyświęcony w 1941 roku, a następnie udał się do ukończenia studia podyplomowe w Zagrzebiu i Rzymie, gdzie uzyskał doktorat z teologii w 1947 roku. Ojciec Sivric wyemigrował do Stanów Zjednoczonych, wykładał na Duquesne University w Pittsburghu, a także autorem wielu prac, w tym biskupa JG Strossmayer – nowe światło na Vaticanum I (1975), chłopskiej kultury w Bośni i Hercegowinie (1982), oba opublikowane przez franciszkanów Herald Prasa w Chicago, a Temelji krscanstva CS Lewisa [Chrześcijańskie Podstawy Według CS Lewisa] (1988), opublikowane przez Teoloska Biblioteka w Sarajewie. Po uzyskaniu obywatelstwa USA, Ojciec Sivric wykonane osiem inne wyjazdy do Medziugorja. Pełnił funkcję dyrektora chorwackich franciszkanów Publikacji i pracował jako wikariusz parafii parafii służąc Rzymskokatolicki Chorwatów w St Louis w stanie Missouri. Ojciec Ivo Sivric zmarł 28 października 2002, w wieku 85 lat.
  Louis Bélanger

  Louis Bélanger
  Autor tomu II – że zostanie opublikowana w sekcji na tym blogu – odwiedził Medziugorje, nakręcony widzących w czterech z ich „ekstazy” i zbadać różne fizyczne i psychologiczne hipotezy wyjaśnić naturalne charateristics obu zjawisk świetlnych i wizji. Louis Bélanger ilustruje sekwencje spontanicznego badania wykonane podczas „objawienia” i analizuje ich konsekwencje. On powołuje się na zeznania kluczowych świadków, jak również opinia i pracy specjalistów ekspertów. Z matrycy jego szczególne zainteresowanie odmiennymi stanami świadomości, proponuje własną eksperymentalną kontr z „badań naukowych i medycznych”. Na przykład, „zwykły” student ukarany robi reprodukcję laboratorium „ekstatycznych parametrów elektrofizjologicznych” identycznych do tych, które mamy w młodych wizjonerów chorwackich. Ważne społeczno-politycznych, kościelnych, i ekonomicznych, jak również wysokie stawki za propagandzistów maryjnych i manipulacji jawnej i sztuczki są wprowadzone i badane. W sumie, Louis Bélanger zapewnia czytelnikom pełny przegląd widocznej anomalii Medjugorja: na cienkiej dni czerwca w 1981 roku, nastoletnia dziewczyna, poruszony najszczerszą nadzieję, nawoływały do zbiorowego dramatu, który wylosowania miliony wierzących w poszukiwaniu konkretnych wyrazów duchowy wymiar.

  ***

  Louis Bélanger urodził się w Quebec w 1941 roku. Po ukończeniu studiów w zakresie nauk politycznych na Uniwersytecie Laval, on wykonywał swoje badania w dziedzinie psychologii i parapsychologii na Uniwersytecie we Fryburgu w Niemczech (1968/74). W latach 1975 i 2005 roku prowadzi badania zjawisk paranormalnych Uniwersytetu Wydziału Teologicznego w Montrealu i na Wydziale Université du Québec à Montréal w zakresie nauk o religii. Napisał też psi au-dela de l’occultisme [psi: Beyond okultyzmu], opublikowane przez Quebec-Amérique, i przewodniczył filmowej wykładów w wersji filmowej na całym Quebecu, Europie i francuskojęzycznych krajów afrykańskich. Był konsultantem naukowym, badacz i komentator do produkcji czterech serii 45 filmów dokumentalnych na temat zjawisk paranormalnych – Monde et Mysteres – i jedną serię 10 filmów dokumentalnych na temat kontrowersji w nauce – Mysteres et controverses . Louis Bélanger jest redaktor francuskiego oryginalnej publikacji La twarzy cachée de Medjugorje i jego angielskiej wersji The Hidden Side of Medjugorje .

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.