Нет никаких повстанцев и восставших шахтерев есть ВС РФ и наемники.Rosjanie „wychodzą na pierwszą linię frontu”


http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/rosjanie-w-donbasie-na-pierwszej-linii-frontu,510971.html

Rosjanie „wychodzą na pierwszą linię frontu”. W ciągu doby zginęło 15 ukraińskich żołnierzy

Rosjanie
Foto: mil.gov.ua | Video: Reuters TVCodziennie w Donbasie z rąk separatystów i rosyjskich żołnierzy giną Ukraińcy

W ciągu ostatniej doby w Donbasie zginęło 15 ukraińskich żołnierzy, a 39 zostało rannych – poinformował minister obrony Ukrainy Stepan Połtorak. Według niego na pierwszą linię frontu w wielu miejscach wysuwają się obecnie wojska rosyjskie, a nie separatyści. Najcięższe walki trwają wokół Debalcewe, najważniejszego węzła komunikacyjnego w zachodniej części Donbasu.

– Zginęło 15 wojskowych. Są to dane z całej linii konfliktu, poczynając od obwodu ługańskiego, a kończąc na Mariupolu – przekazał szef resortu podsumowując dane z ostatniej doby.

Minister ujawnił, że w ciągu kilku miesięcy walk o lotnisko w Doniecku zabitych zostało 14 żołnierzy sił zbrojnych Ukrainy, a 16 trafiło do niewoli. Rozmowy o ich uwolnieniu prowadzi Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU).

Rosyjscy żołnierze wysuwają się do przodu

Z kolei Andrej Łysenko – rzecznik Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy (RBNiO) – poinformował w sobotę, że „sytuacja we wschodniej Ukrainie jest bardzo ciężka i taka pozostanie” w najbliższym czasie.

Jak wyjaśnił, wynika to z działań separatystów, a także „samych wojsk Federacji Rosyjskiej”, które zaczęły zajmować pozycje „na pierwszej linii frontu”.

Najtrudniejsza sytuacja panuje w regionie Uglegorska położonego kilka kilometrów od miasta Debalcewe stanowiącego najważniejszy węzeł komunikacyjny w regionie. Jego zdobycie przez separatystów i wojska rosyjskie doprowadziłoby do przejęcia pełnej kontroli nad szlakami komunikacyjnymi między Ługańskiem i Donieckiem kontrolowanymi przez terrorystów.

Rzecznik RBNiO poinformował też o tym, że oddziały wroga „koncentrują się na całej długości frontu” w Donbasie, a rosyjskie wojska „stale ostrzeliwują ukraińskie pozycje z gradów”.

Łysenko wyjaśnił, że wojska te mają stały dostęp do broni i amunicji poprzez kontrolowane przez armię rosyjską i separatystów przejścia graniczne w regionie, m.in. w Uspience i Dmitriewce.

Również minister Połtorak odniósł się do obecności  rosyjskich wojsk na Ukrainie. Oświadczył, że w ostatnim czasie przemieszczają się one po kontrolowanych przez separatystów terenach obwodu donieckiego i ługańskiego „bez żadnych znaków rozpoznawczych oraz bez dokumentów”.

Kryzys na Ukrainie »

Kryzys na Ukrainie
Wideo: Reuters TVUkraińscy żołnierze i cywile w mieście Debalcewe
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

37 odpowiedzi na „Нет никаких повстанцев и восставших шахтерев есть ВС РФ и наемники.Rosjanie „wychodzą na pierwszą linię frontu”

 1. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 2. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 3. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 4. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 5. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 6. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 7. zenobiusz pisze:

  Polubienie

  • zenobiusz pisze:

   „w swej książce „Podstawy Geopolityki” główny ideolog Kremla twierdził, że „w wielkim starciu cywilizacji atlantyckiej i kultury eurazjatyckiej to wszystko, co znajduje się między Rosją a Niemcami – Polska, Ukraina – musi po prostu zniknąć”.

   Polubienie

 8. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 9. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 10. Wizja pisze:

  Ukraińscy studenci nagrali odezwę do rosyjskich kolegów: NIE WIERZCIE W TO , CO SŁYSZYCIE !
  ” Studenci kilku kijowskich uczelni nagrali film, na którym wzywają rosyjskich kolegów z moskiewskich uniwersytetów, by ci „podnieśli kurtynę informacyjną” i nie ufali ślepo w to, co słyszą w rosyjskich mediach. – Chcemy walczyć z wami na olimpiadach naukowych i igrzyskach olimpijskich, a nie w Donbasie – mówią młodzi mieszkańcy Kijowa.

  Kijowski Państwowy Uniwersytet im. Tarasa Szewczenki wzywa wszystkich studentów Moskiewskiego Państwowego Uniwersytetu im. M. Łomonosowa !………………….cd ”
  http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/ukrainscy-studenci-nagrali-odezwe-do-rosyjskich-ko

  Polubienie

 11. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 12. zenobiusz pisze:

  Polubienie

  • benka pisze:

   BOŻE …co tam się musi dziać!!!!!!! Młodzi ludzie , nie obeznani w boju …psychicznie nie przygotowani ….. a jednak walczą . Boże daj mądrość dowódcom tych ludzi , aby ich wysiłek nie zamieniał się porażkę. Przecież walczą w słusznej sprawie , bronią się przed agresorem. My Polacy wiemy co to jest ………….. z dwóch stron nas kiedyś zaskoczyli … niby sąsiedzi.

   Polubienie

 13. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 14. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 15. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 16. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 17. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 18. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 19. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 20. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 21. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 22. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 23. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 24. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 25. zenobiusz pisze:

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.