Miałem sen o Polsce. Optymistyczny.


http://wszystkoconajwazniejsze.pl/autorzy/ks-janusz-chyla/

ks. Janusz Chyła

Ks. Chyła: Mam poglądy i odważam się je przedstawić

Prezbiter diecezji pelplińskiej, dr nauk teologicznych (dogmatyk), od 2006 roku wicerektor WSD w Pelplinie, adiunkt na Wydziale Teologicznym UMK w Toruniu, autor książek: „Jezus Chrystus Jana Pawła II” i „Siedem znaków Paschy” oraz najnowszej: „Ewangelia na Twitterze”.

Zrzut ekranu 2014-08-18 (godz. 19.14.16)

http://wszystkoconajwazniejsze.pl/ks-janusz-chyla-ewangelia-na-twitterze/

Kościół musi być tam, gdzie jest człowiek szukający spotkania ze Słowem. Jego Wcielenie umożliwiło ponadczasową dostępność. Misją zatem, którą wszyscy i w każdym miejscu możemy pełnić jest dzielenie się radością Ewangelii.

W czasach apostolskich sieci rybackie, a dziś sieć internetowa, staje się symbolem apostołów cyfrowego kontynentu.

Ks.Janusz Chyła

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

14 odpowiedzi na „Miałem sen o Polsce. Optymistyczny.

 1. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 2. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 3. Wizja pisze:

  Mała ,optymistyczna „jawa” o Polsce .
  Licealiści wzięli udział w prezydenckich prawyborach. Wynik Komorowskiego ogromną niespodzianką ……………….cd
  Licealiści z Łochowa zorganizowali prezydenckie prawybory. Nastolatkowie listę 11 kandydatów – podobnie jak w „dorosłych” wyborach, które odbędą się 10 maja. Wynik uczniowskiego plebiscytu nie są zbyt zgodne z publikowanymi od miesięcy sondażami. Totalną porażkę poniósł Bronisław Komorowski.
  …………….Zwycięzcą został Andrzej Duda, który uzyskał 26,42 proc. Na drugim miejscu znalazł się Janusz Korwin-Mikke z 21,24 proc. Natomiast dla Bronisława Komorowskiego licealne prawybory okazały się totalną porażką. Nie tylko zajął trzecie miejsce, ale wynik jest zdumiewający. Zaledwie 13,47 uczniów tego liceum chciałoby, aby kandydat Platformy Obywatelskiej nadal reprezentował Polskę.
  http://niezalezna.pl/66106-licealisci-wzieli-udzial-w-prezydenckich-prawyborach-wynik-komorowski
  ……………….hę , co z tym Korwinem ? no nie wiem , może on taka bajera ?

  Polubienie

 4. Wizja pisze:

  A tu groteskowy sen o Polsce ;
  ……Kim jest specjalista od kur? To przemówienie Komorowskiego przejdzie do historii! ……cd
  http://niezalezna.pl/66123-kim-jest-specjalista-od-kur-przemowienie-komorowskiego-przejdzie-do

  Polubienie

 5. Wizja pisze:

  Układ o wolnym handlu pomiędzy UE a USA. Szansa czy zagrożenie dla Polski?
  ………………Trwające po cichu od 2013 r. negocjacje pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Unią Europejską na temat układu handlowo-inwestycyjnego (TTIP) budzą w Europie skrajne emocje. Zwolennicy mówią o skoku cywilizacyjno-gospodarczym obu partnerów oraz wspólnej obronie przed wzrostem znaczenia Chin. Przeciwnicy boją się zalewu żywności GMO, widzą w nim zagrożenie dla miejsc pracy w Europie, a nawet dla demokracji. Co z tego układu wyniknie dla Polski? Money.pl zebrał opinie ekonomistów. ………………..cd > kilka wypowiedzi naszych e3konomistów i m.in. Jarubasa
  http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/uklad-o-wolnym-handlu-pomiedzy-ue-a-usa

  Polubienie

 6. Wizja pisze:

  Optymistycznie !

  Polski statek uratował uchodźców na Morzu Śródziemnym

  Dramatyczna, ale szczęśliwie zakończona akcja ratunkowa na Morzu Śródziemnym. Statek „Żerań” Polskich Linii Oceanicznych uratował 93 uchodźców, którzy dryfowali na tonącym pontonie, próbując przedostać się z Afryki do Włoch…………………..
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/polski-statek-uratowal-uchodzcow-na-morzu-srodziemnym/

  Polubienie

 7. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 8. Wizja pisze:

  Nie-optymistycznie :
  Członkowie oświatowej Solidarności wchodzą w spór zbiorowy z pracodawcami, a nauczyciele zrzeszeni w ZNP protestują na ulicach. Wszyscy domagają się waloryzacji płac oraz poprawy warunków pracy. Walczą również o sprawy innych pracowników szkolnych – pisze „Gazeta Polska Codziennie”………………..
  szef oświatowej ” S” Zaprzecza informacjom kolportowanym przez MEN, jakoby średnia płaca w oświacie wynosiła niemal 5 tys. zł. Według związków jest ona o ponad 1 tys. zł niższa, bo resort wlicza do średniej płacy m.in. zasiłki pogrzebowe, odprawy emerytalne i nagrody dla dyrektorów. W ocenie szefa oświatowej „S” nauczyciele są najniżej zarabiającą grupą spośród osób z wyższym wykształceniem………………….
  TO JEST WESOŁE / ale niestety prawdziwe / > ” Nauczyciele są chyba jedyną grupą zawodową w budżetówce, która musi do pracy przychodzić z własnymi pomocami i przyborami. Ponadto w większości placówek nie mają miejsc do pracy po lekcjach – wylicza Proksa …cd

  http://niezalezna.pl/66172-strajki-w-szkole-protesty-na-ulicach
  ……….no i gitarra ! przeciętny spoza oświaty i tak wierzy ” obliczeniom” władz ;

  Polubienie

 9. zenobiusz pisze:

  Polubienie

  • zenobiusz pisze:

   http://biblehub.com/pol/genesis/9.htm
   . 12 Tedy rzekł Bóg: To jest znak przymierza, który Ja dawam między mną i między wami, i między każdą duszą żywiącą, która jest z wami, w rodzaje wieczne. 13 Łuk mój położyłem na obłoku, który będzie na znak przymierza między mną, i między ziemią. 14 I stanie się, gdy wzbudzę ciemny obłok nad ziemią, a ukaże się łuk na obłoku: 15 Że wspomnę na przymierze moje, które jest między mną i między wami, i między każdą duszą żywiącą w każdem ciele; i nie będą więcej wody na potop,

   ku wytraceniu wszelkiego ciała.

   16 Będzie tedy łuk on na obłoku, i wejrzę nań, abym wspomniał na przymierze wieczne, między Bogiem i między wszelką duszą żywiącą w każdem ciele, które jest na ziemi. 17 Zatem rzekł Bóg do Noego: Tenci jest znak przymierza, którem postanowił między mną, i między wszelkiem ciałem, które jest na ziemi.

   Polubienie

 10. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 11. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 12. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 13. zenobiusz pisze:

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.