Kulisy prowokacji…czyli co powiedział Dyrektor FBI.


Kampania która wykorzystuje wypowiedź Dyrektora FBI ,przez drobną manipulacje….
ma podsycać antyamerykanizm i antysemityzm dwa filary kremlowskiej strategii.

Współczuję publicystom i internautom którzy dali sie „wpuścić”.

Wielu jednak działa z pełna świadomoscią i determinacją.Warto znów patrzeć kto jest kim.

Jak mawiali rzymianie..
 „Sprawa doszła do trzeciego szeregu” (łac. Res ad triaros venit) oznaczało, że sytuacja stała się krytyczna.
Kto agent a kto tylko pożyteczny idiota ???

Federalne Biuro Śledcze
Holokauście Tydzień: Odmowa Niech zło przytrzymaj pole
 • James B. Comey
 • Dyrektor
 • Federalne Biuro Śledcze
 • United States Holocaust Memorial Museum Roczne Kolacja
 • Waszyngton
 • 15 kwietnia 2015

Uwagi jako dostarczone.

Dobry wieczór panie i panowie. Po pierwsze, słowo gratulacje dla niezwykłych ludzi, że tu dziś honorowych. Jestem zaszczycony, że zaprosili mnie do podzielenia się przemyśleniami z wami tego wieczoru. Chciałbym wyjaśnić, dlaczego FBI partnerstwo z Muzeum liczy się tak bardzo. I będę się streszczał.

* * *

Wierzę, że Holokaust jest najbardziej znaczącym wydarzeniem w historii ludzkości. I mam na myśli „znaczące” na dwa różne sposoby.

To jest, oczywiście, istotne, ponieważ to było najbardziej przerażające wyświetlacz w historii świata nieludzkości-one, że po prostu wymyka słów i wyzwania znaczenie. Urodziłem się w rodzinie katolickiej Irlandii w rejonie Nowego Jorku, w tym wielkim, wspaniałym i bezpiecznym kraju, ale Holokaust zawsze straszy mnie i to już dawno stał się przeszkodą dla wiary.

Jak coś takiego może być? Jak to jest zgodne z koncepcją kochającego Boga? Jak jest to, że w żaden sposób pogodzić z pojęciem Boga z roli w historii ludzkości? Jak nie może być ewentualnie znaczenie w życiu, gdy tak wielu życie zostało zgaszone w taki sposób?

Mam takie pytania, ponieważ byłem nastolatkiem. Poprosiłem ich całe moje życie.

Zapytałem o to samo stojących w dołku na Ground Zero na początku 2002 roku.

Mam takie pytania wiele razy jak już stojące przed niewyobrażalne cierpienia i straty.

I wiem, że jestem w dobrym towarzystwie pytaniem na takie pytania. W zeszłym miesiącu, na lot do domu z Europy Wschodniej, ja ponownie przeczytać Viktora Frankla bolesnym Człowiek w poszukiwaniu sensu , w którym stara się odnaleźć sens cierpienia i miłości, między innymi.

I będzie o wiele dalej wstecz, z powrotem, zanim było religioznawstwo głównych w college’u, przypomniał głos trąby powietrznej w Księdze Hioba, upominając nas do jeszcze zadać pytanie: „Dlaczego?”, „Jak śmiesz!” Wydaje głos mówić. „To nie jest dla Ciebie, aby zapytać, to nie jest, aby wiedzieć.”

I jeszcze pytam, tak jak wielu z nas zrobić. A ja nadal nie wiem.

Ale wiem jedno: wiem, że to jest nasz obowiązek, nasz obowiązek, aby upewnić się, że jakiś dobry pochodzi z niewyobrażalną zły. Nie tak możemy pocieszać się, mówiąc: „Och, to było warto, to.” To nonsens. To byłoby przewrotnym. To nigdy nie będzie „warto”.

Zamiast tego, uważam, że jest to po prostu nasz obowiązek, aby to zrobić, a ja wierzę, że to prawda, nie ważne skąd pochodzisz na spektrum filozoficznej czy religijnej. Naszym obowiązkiem jest odmówić pozwól złe zwycięstwo, odmówić niech zło przytrzymaj pole. Jak Abraham Lincoln powiedział w dziedzinie niewyobrażalnego bólu i straty, istotne jest, „… że mamy tutaj bardzo, że te rozwiązania nie są martwe zginęli na próżno.” Nasz rozdzielczości nie uzasadnia straty, ale po prostu nie może żyć i zrezygnować.

Jest tak wiele sposobów walki ze złem, aby upewnić się, że nie posiada pola. Ten pokój jest pełen ludzi, którzy dokonali, że walka z pracą dla ich życia zapewniają, że zło nie trzymać pole. Zrobili, że walczyć całe życie.

Niektórzy przez służby publicznej, że udział rzeczywistych bitew fizycznych wobec zła; inni przez różnego rodzaju usługi, w tym usługi nauczania na świat, co się stało, ucząc się świata, co jest prawdą.

* * *

I część tego, co nauczyły jest drugi powód Wierzę Holokaust jest najbardziej znaczącym wydarzeniem w historii świata.

To było, jak powiedziałem, tylko kilka minut temu, najbardziej przerażające wyświetlacz w historii świata od bestialstwa.

Ale był to również najbardziej przerażające wyświetlacz w historii świata naszego człowieczeństwa-naszej zdolności do zła i kapitulacji moralnej.

I to drugie znaczenie jest powodem, dla którego wymaga każdy nowy agent specjalny FBI i inteligencja analityk przejść do Muzeum. Oczywiście, chcę, aby dowiedzieć się o nadużycie władzy w zapierającym dech w piersiach skali. Ale chcę, żeby zmierzyć się coś bardziej bolesne i bardziej niebezpieczne: Chcę, aby zobaczyć ludzkość i co jesteśmy w stanie.

Chcę, żeby zobaczyć, że chociaż ten ubój był prowadzony przez ludzi chorych i złych, tych chorych i źli przywódcy dołączył, a następnie, ludzie, którzy kochali swoje rodziny, wziął zupę do chorego sąsiada, poszedł do kościoła, i dał miłość.

Dobrzy ludzie pomogli wymordować miliony. I to jest najbardziej przerażające lekcja wszystko, że nasze człowieczeństwo nas stworzył w stanie nawet podatne-of poddając nasze indywidualne autorytet moralny do grupy, gdzie może być porwany przez złego. Być zastraszeni przez rządzących przekonania się o prawie niczego.

W ich umysłach, mordercy i wspólnikami Niemczech i Polsce i na Węgrzech, i tak wielu, wielu innych miejsc nie zrobić coś złego. Przekonali się, że to, co trzeba zrobić, rzeczy mieli zrobić. To, co ludzie robią. I to powinno naprawdę nas przestraszyć.

Dlatego wysyłamy naszych agentów i analitykom do Muzeum. Chcę, żeby patrzeć na nas, i uświadomić sobie naszą zdolność do racjonalizacji i kapitulacji moralnej. Chcę, żeby wyjść z tego wielkiego muzeum zachowując ograniczenie i nadzór podzielony rządu, ograniczenie praworządności, wiązania wolnego i tętniącej życiem prasy. Chcę, żeby zrozumieć, że to wszystko jest niezbędne dla sprawdzenia nas ze względu na sposób jesteśmy. Musimy ją zbudować, musimy to wiedzieć, i musimy ją pielęgnować teraz, tak, że może nas uratować później. To jest jedyna droga do odpowiedzialnego sprawowania władzy.

* * *

Tak więc dziękuję tym pomieszczeniu pełnym ludzi, którzy zdecydowali się poświęcić swoje życie, aby zapewnić, że zło nie przytrzymaj pole. Oraz, w imieniu Federalnego Biura Śledczego, dziękuję, że nam się lepiej.

http://telewizjarepublika.pl/dyrektor-fbi-o-holokauscie-polacy-byli-wspolnikami-mordercow-msz-ambasada-zareagowala-listem,19382.html

W pierwszej kolejności wśród współpracowników niemieckich nazistów wymienił Polaków.

http://niezalezna.pl/66046-straz-graniczna-nie-wpusci-nocnych-wilkow-decyzja-powinna-byc-jednoznacznie-negatywna

motocykliści wystąpili z obraźliwą argumentacją,
że przejadą przez kraj, który „służył kiedyś Hitlerowi, a Polacy służyli jako strażnicy w żydowskich gettach”

http://telewizjarepublika.pl/pierdzaca-baba-i-smierdzacy-chlop-czyli-msz-inwestuje-w-promocje-polski,19358.html

http://niezalezna.pl/66176-poslanka-po-szydzi-z-emigrantow-mlodzi-polacy-wyjezdzaja-za-granice-bo-sa-ciekawi-swiata

http://niezalezna.pl/66175-oto-rosja-putina-kawalek-zestrzelonego-boeinga-bedzie-eksponatem-na-swieto-9-majaz

Locosystox | 19.04.2015 [12:05]

Interwencja pana prezydenta nie jest już potrzebna.
Wczoraj o godz. 22:40 państwowa telewizja TVP Polonia w ramach MISJI EDUKACYJNEJ I POLITYKI HISTORYCZNEJ tego rządu wyemitowała na cały świat film „POKŁOSIE”. „Obraz” zaopatrzony był w angielskie napisy na wypadek gdyby jaki amerykan, kanadyjczyk, czy australijczyk nie umiał dukać po polsku… „Wybitne dzieło to” dzięki satelicie można było wczoraj oglądać w obu amerykach, Azji, Europie a nawet w Australii i Nowej Zelandii, oraz na Łubiance…
Myślę, że wszelkie dalsze wyjaśnienia w sprawie są zbędne.

http://niezalezna.pl/66204-oburzenie-po-slowach-szefa-fbi-politycy-zadaja-reakcji-komorowskiego-ten-milczy

odpowiedz

a co na to SZCZYNUKOWICZ ? | 18.04.2015 [21:13]

Wrzesien 2006 roku. Sp. prezydent Lech Kaczynski rozpoczyna czterodniowa wizyte w Izraelu i Autonomii Palestynskiej. Wizyte, która relacjonuje jako reporter „Wiadomosci” TVP1.
Piekne slonce, upal, ceremonia powitania w Tel Aviwie. Ówczesny prezydent Izraela Mosze Kacaw – wówczas w ogniu skandalu seksualnego, pózniej skazany, co jednak w tej sprawie nie ma znaczenia – wyglasza powitalne przemówienie. Przemówienie, które niestety nie mówi prawdy o latach wojny, stawiajac Polaków i „nazistów” na jednej szali:
Pamietamy z bólem, ze na ziemi polskiej wydarzyla sie najstraszniejsza tragedia narodu zydowskiego. Na ziemi polskiej dzialali nazisci i ich kolaboranci, dazac do zaglady narodu zydowskiego.
Chwile pózniej glos zabiera Lech Kaczynski. Reaguje, choc przeciez wielu by zmilczalo, bo przeciez temat „trudny”. Odklada na bok przygotowane wystapienie, mówi z glowy. Grzecznie, ale bardzo stanowczo przypomina: to niemiecki – tak, uzywa przymiotnika „niemiecki”, a nie „nazistowski” – najezdzca zbudowal obozy koncentracyjne i obozy zaglady, w których najpierw mordowal Polaków, a pózniej Zydów. Przypomina, ze Polacy stawiali opór najdzielniej w Europie, placac za to ogromna cene. Ze kolaborowaly jednostki, a ówczesne polskie panstwo – podziemne i na wygnaniu – kolaborantów zwalczalo.
W trudnej sytuacji – bo jest przeciez gosciem, bo sprawa dotyczy arcydelikatnych kwestii – broni prawdy, nie patrzac na protokól.
Po czym dodaje: mam nadzieje, iz wszelkie watpliwosci miedzy obu krajami zostana wyjasnione z korzyscia dla obu stron.
Mozecie na nas liczyc. Polsce bardzo zalezy na dobrych stosunkach z panstwem Izrael i narodem zydowskim.
Wówczas nie docenialem tego, jak wielka klase zaprezentowal wówczas sp. prezydent Kaczynski, laczac sluszna troske o przyjazn z Izraelem z bezkompromisowymi zabiegami o prawde historyczna, o dobre imie Polski. Dzis doceniam.

odpowiedz

POL | 18.04.2015 [22:22]

Taka postawa przysporzyła sp. prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu wielu wrogów dla których wolna , silna , sprawiedliwa , bogata , uczciwa i katolicka POLSKA jest nie do zaakceptowania. Efektem końcowym był Smoleńsk.
Mało kto zwraca też uwagę że sp. prezydent Lech Kaczyński był jedynym prezydentem po okrągłym stole który nie był TW / tajnym współpracownikiem w latach PRL / .
Jaruzelski TW WOLSKI , Wałęsa TW BOLEK , Kwaśniewski TW ALEK .

odpowiedz

Customizer | 18.04.2015 [21:28]

Bo to był Prawdziwy Patriota i Prawdziwy Prezydent !
Dziękuję, że to przypominasz.
Pozdrawiam

odpowiedz

http://niezalezna.pl/66183-kolejne-klamstwo-o-holokauscie-dyrektor-fbi-polacy-razem-z-niemcami-mordowali-zydow?page=4

 • James B. Comey
 • Director
 • Federal Bureau of Investigation
 • United States Holocaust Memorial Museum Annual Dinner
 • Washington, D.C.
 • April 15, 2015

Remarks as delivered.

Good evening ladies and gentlemen. First, a word of congratulations to the remarkable people that you have honored here tonight. I am honored that you have invited me to share some thoughts with you this evening. I would like to explain to you why the FBI’s partnership with the Museum matters so very much. And I will be brief.

* * *

I believe that the Holocaust is the most significant event in human history. And I mean “significant” in two different ways.

It is, of course, significant because it was the most horrific display in world history of inhumanity—one that simply defies words and challenges meaning. I was born into an Irish Catholic family in the New York area in this great, wonderful, and safe country, but the Holocaust has always haunted me and it has long stood as a stumbling block to faith.

How could such a thing be? How is that consistent with the concept of a loving God? How is that in any way reconcilable with the notion of a God with a role in human history? How could there possibly be meaning in life, when so many lives were snuffed out in such a fashion?

I have asked those questions since I was a young teenager. I have asked them my entire life.

I asked the same questions standing in the pit at Ground Zero in early 2002.

I have asked those questions many times as I have confronted unimaginable suffering and loss.

And I know I am in good company asking such questions. Last month, on a flight home from Eastern Europe, I re-read Viktor Frankl’s wrenching Man’s Search for Meaning, in which he seeks to find meaning in suffering and loving, among other things.

And going much farther back, back before I was a religious studies major in college, I recalled the voice from the whirlwind in the Book of Job, rebuking us for even asking the question “Why?” “How dare you!” the voice seems to say. “It is not for you to ask, it is not for you to know.”

And yet I ask, as so many of us do. And I still don’t know.

But I do know this: I know it is our duty, our obligation, to make sure some good comes from unimaginable bad. Not so we can comfort ourselves by saying, “Oh, that was worth it then.” That’s nonsense. That would be perverse. It will never be “worth it.”

Instead, I believe it is simply our duty to do that, and I believe this is truth no matter where you come from on a philosophical or religious spectrum. Our obligation is to refuse to let bad win, to refuse to let evil hold the field. As Abraham Lincoln said on a field of unimaginable pain and loss, it is essential “… that we here highly resolve that these dead shall not have died in vain.” Our resolution does not justify the loss, but we simply cannot be alive and give up.

There are so many ways to fight evil to ensure it doesn’t hold the field. This room is full of people who have made that fight their life’s work—to ensure that evil does not hold the field. They have made that fight their entire life.

Some by public service that involved actual physical battles against evil; others by different kinds of service, including the service of teaching a world what happened, teaching a world what is true.

* * *

And part of what you have taught is the second reason I believe the Holocaust is the most significant event in world history.

It was, as I said, just a couple of minutes ago, the most horrific display in world history of inhumanity.

But it was also the most horrific display in world history of our humanity—of our capacity for evil and for moral surrender.

And that second significance is the reason I require every new FBI special agent and intelligence analyst go to the Museum. Naturally, I want them to learn about abuse of authority on a breathtaking scale. But I want them to confront something more painful and more dangerous: I want them to see humanity and what we are capable of.

I want them to see that although this slaughter was led by sick and evil people, those sick and evil leaders were joined by, and followed by, people who loved their families, took soup to a sick neighbor, went to church, and gave to charity.

Good people helped murder millions. And that’s the most frightening lesson of all—that our very humanity made us capable—even susceptible—of surrendering our individual moral authority to the group, where it can be hijacked by evil. Of being cowed by those in power of convincing ourselves of nearly anything.

In their minds, the murderers and accomplices of Germany, and Poland, and Hungary, and so many, many other places didn’t do something evil. They convinced themselves it was the right thing to do, the thing they had to do. That’s what people do. And that should truly frighten us.

That is why I send our agents and our analysts to the Museum. I want them to stare at us, and realize our capacity for rationalization and moral surrender. I want them to walk out of that great museum treasuring the constraint and oversight of divided government, the restriction of the rule of law, the binding of a free and vibrant press. I want them to understand that all of this is necessary as a check on us because of the way we are. We must build it, we must know it, and we must nurture it now, so that it can save us later. That is the only path to the responsible exercise of power.

* * *

So my thanks to this room full of people who have chosen to devote their lives to ensuring that evil does not hold the field. And, on behalf of the Federal Bureau of Investigation, thank you for making us better.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

56 odpowiedzi na „Kulisy prowokacji…czyli co powiedział Dyrektor FBI.

 1. zenobiusz pisze:

  Kampania która wykorzystuje wypowiedź Dyrektora FBI ,przez drobną manipulacje….
  ma podsycać antyamerykanizm i antysemityzm dwa filary kremlowskiej strategii.
  Współczuje publicystom i internautom którzy dali sie „wpuścić”.Wieluj ednak działa
  z pełna świadomoscią i determinacją.Warto znów patrzeć kto jest kim.
  Jak mawiali rzymianie..
  Powiedzenie rzymskie: „Sprawa doszła do trzeciego szeregu” (łac. Res ad triaros venit) oznaczało, że sytuacja stała się krytyczna.
  Kto agent a kto tylko pożyteczny idiota ???

  Polubienie

 2. zenobiusz pisze:

  In their minds, the murderers and accomplices of Germany, and Poland, and Hungary, and so many, many other places didn’t do something evil. They convinced themselves it was the right thing to do, the thing they had to do. That’s what people do. And that should truly frighten us.

  Polubienie

 3. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 4. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 5. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 6. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 7. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 8. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 9. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 10. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 11. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 12. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 13. zenobiusz pisze:

  ” murderers and accomplices of Germany, and Poland, and Hungary, and so many, many other places..”

  Tu mowa o zasięgu terytorialnym nie o narodowości.

  A pomocnicy na tych terenach???

  Polubienie

 14. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 15. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 16. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 17. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 18. zenobiusz pisze:

  https://twitter.com/search?f=realtime&q=Dyrektor%20FBI&src=tyah

  Wyjątkowa mobilizacja trolli,nie mam czasu się nimi zajmować,

  każdy może sam zobaczyć w linku.

  Polubienie

 19. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 20. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 21. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 22. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 23. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 24. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 25. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 26. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 27. zenobiusz pisze:

  Piękny zgodny chórek TVN GW i „opozycyjnych” niezależnych frond.

  „Szczury” wyłażą z cienia.

  (kiedyś pisałem”krety”ale to okazuje się nieadekwatne.)

  Polubienie

 28. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 29. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 30. greczyn pisze:

  Tadeusz | 19.04.2015 [18:25]

  fantastyczne swiadectwo Jana Pospieszalskiego o jego oczekiwaniu 10 04 2010 r. w Katyniu i fenomenalne wystąpienia innych – w tym z rodziny smoleńskiej na odsłonięciu tablicy w Chełmży, to po prostu trzeba zobaczyć!!

  patriotyzm jest wspaniały!!

  http://www.pomniksmolensk.pl/news.php?readmore=6683
  http://www.pomniksmolensk.pl/news.php?readmore=6683#.VTPaW5MufIo

  Polubienie

 31. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 32. Wizja pisze:

  Wypowiedź z RM – przed chwilą :
  Ambasador USA w Polsce ” wyraził nadzieję ” , że w poniedziałek FBI umieści sprostowanie do niefortunnej wypowiedzi swojego wysokiego urzędnika . Za niefortunne uznano sformułowanie ,że ” naród polski podporządkował się ideologii nazizmu…” czy mniej więcej tak jakoś .

  Polubienie

  • zenobiusz pisze:

   Sęk w tym ,że wszyscy chyba „drą szaty” nie znając tekstu wypowiedzi,albo..mają kiepskie tłumaczenia.On i tego co wyżej nie powiedział.We wpisie jest oryginał angielski i kiepskie tłumaczenie,i nawet z niego wyłania się absurd zarzutów.
   On się zdeklarował jako wierzący Katolik,i to może być jeden z powodów ataku.

   Polubienie

 33. Wizja pisze:

  Fakt ,że niezbyt energicznie reagowaliśmy na różne wypowiedzi typu ” polskie obozy koncentracyjne…”
  a niektóre filmy dolewały oliwy do tego antypolskiego „trendu ” > Pokłosie , Ida …….

  ” Pokłosie Idy – nie dziwi wypowiedź szefa FBI. Przecież sami wytrwale przekonywaliśmy świat do naszej winy za Holocaust >
  Szef FBI obejrzał sobie „Listę Schindlera”, oscarowe dzieło, powstałe z polską pomocą – i zobaczył, że jak ktoś w czasie Holocaustu ratował Żydów, to tylko Niemiec.

  Polacy w tym czasie bawili się na opisanej przez Miłosza karuzeli.

  Szef FBI obejrzał niemiecki film „Nasze matki, nasi ojcowie” i tam zobaczył, że polscy partyzanci, nawet jak walczyli z Niemcami, to wagony z Żydami zaryglowali i odesłali do polskiego obozu w Auschwitz. Bo antysemityzm wyssali z mlekiem matki.

  Szef FBI obejrzał sobie „Pokłosie”, a tam nie tylko że na polskiej wsi wymordowano Żydów, ale jeszcze chamstwo prześladuje jedynego sprawiedliwego, który chce o tym pamiętać.
  http://wpolityce.pl/polityka/241419-poklosie-idy-nie-dziwi-wypowiedz-szefa-fbi-przeciez-sami-wyt
  ………..co zrobić z reżyserami , którzy kręcą takie filmy – niezależnie ,czy robią to jako pożyteczni idioci czy jako wredne sukinsyny / prowokacja , premedytacja , judzenie , upokarzanie ;

  Polubienie

 34. Wizja pisze:

  A to co ? Ruski & Yankes dwa bratanki ,czy co ?

  „Polskie obozy śmierci” tym razem w „Russia Today „……………………….
  http://telewizjarepublika.pl/quotpolskie-obozy-smierciquot-tym-razem-w-quotrussia-todayquot,19

  Polubienie

 35. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 36. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 37. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 38. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 39. zenobiusz pisze:

  No proszę jeszcze ktoś na to wpadł…

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.