Nocne Wilki w Polsce.Zamach czy „przypadkowy” wypadek?!! Wiktor Węgrzyn, komandor Rajdów Katyńskich został ranny w drodze do Gietrzwałdu.


Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

77 odpowiedzi na „Nocne Wilki w Polsce.Zamach czy „przypadkowy” wypadek?!! Wiktor Węgrzyn, komandor Rajdów Katyńskich został ranny w drodze do Gietrzwałdu.

 1. zenobiusz pisze:

  W sobotę członkowie Nocnych Wilków byli w Braniewie. Na tamtejszym cmentarzu żołnierzy Armii Czerwonej złożyli kwiaty i uczcili pamięć czerwonoarmistów.

  Z kolei w niedzielę jadąca do Berlina grupa motocyklistów z tego samego gangu odwiedziła Katyń,

  gdzie rzekomo oddała hołd pomordowanym polskim oficerom. To prowokacyjne zachowanie,

  ponieważ Nocne Wilki nie kryją swojej sympatii do Stalina, który kazał wymordować w Katyniu

  naszych żołnierzy.

  W sobotę w Braniewie było ponad 250 rosyjskich motocyklistów, wśród nich także przedstawiciele Nocnych Wilków. Wszyscy zjechali na braniewski cmentarz żołnierzy Armii Czerwonej, aby oddać cześć poległym czerwonoarmistom.

  Rosjanie przyjeżdżają tam co rok, a w uroczystościach brali dotychczas udział również lokalni samorządowcy. W tym roku było jednak inaczej. Portalbraniewo.pl podaje, że na tegorocznych uroczystościach nie pojawiła się ani burmistrz Braniewa, ani jej zastępca. Nie było także delegacji z urzędu miasta. Byli za to polscy motocykliści ze starostą braniewskim Leszkiem Dziągiem na czele. – Od 2008 przyjeżdża tutaj m.in. delagacja Nocnych Wilków, składa kwiaty i nie widzę tutaj żadnego problemu. Każdemu to wolno, nie ważne, skąd jest. Nie możemy postawić na granicy wariografów i sprawdzać jego poglądów politycznych – cytuje Dziąga portalbraniewo.pl.

  – Przestrzegaliśmy przed ruchem bezwizowym między obwodem kaliningradzkim i dwoma polskimi województwami. Przestrzegaliśmy, że kiedyś może dojść do wykorzystania takiej sytuacji. I do tego doszło, gdy Nocne Wilki zaryzykowały przygodę po polskiej stronie i przyjechały do Braniewa – komentuje sobotnie wydarzenia w rozmowie z portalem niezalezna.pl Witold Waszczykowski, poseł PiS.

  Rosyjscy motocykliści jeszcze tego samego dnia opuścili Polskę. Jednak najprawdopodobniej kolejni członkowie Nocnych Wilków pojawili się u nas w niedzielę.

  RMF FM dowiedziało się, że straż graniczna oraz policja obserwują dwóch rosyjskich motocyklistów, którzy przekroczyli granicę w Sławatyczach. Według informacji, do których dotarli dziennikarze radia, motocykliści posiadają wizy Schengen.

  W piątek Ministerstwo Spraw Zagranicznych Polski przekazało stronie rosyjskiej notę dyplomatyczną z informacją o odmowie wjazdu na nasze terytorium motocyklowego gangu Nocne Wilki. Wpis o czołgach zamieszczono niedługo przed naszym oficjalnym stanowiskiem, ale już po tym, jak w sieci zaczęły krążyć informacje, że taką właśnie decyzję polski MSZ może podjąć.

  Grupa Nocnych Wilków wyruszyła z Rosji w sobotę. Ulubiony gang Władimira Putina zmierza do Berlina, aby upamiętnić 70. rocznicę zwycięstwa w II wojnie światowej. W niedzielę byli w Katyniu, gdzie jakoby uczcili pamięć pomordowanych polskich oficerów. Trudno nazwać to inaczej niż prowokacją, bo jednym z idoli Nocnych Wilków – z czym się nie kryją – jest Józef Stalin, który polskich oficerów rozkazał wymordować.

  – Zachowanie Nocnych Wilków pokazuje, że ich głównym celem jest prowokacja, jest

  przetestowanie państwa polskiego

  i co do tego, nie ma co już kruszyć kopii. Jest zgoda głównych partii na ten temat. Cała ich koncepcja przejazdu, aby rozpropagować politykę Putina, jego agresji na Krymie czy walki z faszyzmem w Kijowie, jest nie do zaakceptowania. Nie widzę podstaw aby z ugrupowaniem Nocnych Wilków wdawać się jeszcze w jakąś dyskusję – mówi nam Waszczykowski.
  http://niezalezna.pl/66443-nocne-wilki-jezdza-po-polsce-jak-chca-byla-tez-prowokacja-w-katyniu

  Polubienie

 2. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 3. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 4. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 5. zenobiusz pisze:

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.