„Nocne Wilki” ujawniły elementy prorosyjskie na prawicy.


http://linkis.com/www.stefczyk.info/pu/U0YH2

Sprawa Nocnych Wilków dopomogła wykrystalizowaniu się ośrodków, które chcą grać na nastrojach niezadowolenia atmosferą konfliktu z Rosją, wrażanych przez pewną części społeczeństwa. Obydwie największe partie, chociaż Platforma z pewnym oporem, przyjęły stanowisko antyrosyjskie – powiedział w Radiu Wnet Piotr Skwieciński dziennikarz tygodnika wSieci.

„Na prawicy uwidoczniły się prawicowe elementy prorosyjskie, jak na przykład Grzegorz Braun czy Korwin-Mikke” – podkreślił, odnosząc się do niewpuszczenia na tereny Rzeczpospolitej motocyklistów z Polski.

Piotrem Skwieciński komentował też rustalenia ze spotkania  Przewodniczącego Komisji Europejskiej Jean-Claude’a Junckera oraz Przewodniczącego Rady Europejskiej  Donalda Tuska z prezydentem Ukrainy Petrem Poroszenką. Prezydent Ukrainy postulował wysłanie wojsk pokojowych do Donbasu, co spotkało się z odmową leaderów Unii Europejskiej, którzy jednocześnie zastrzegli, że tylko wypełnianie przez Rosje ustaleń z Mińska będzie możliwe złagodzenie sankcji – Unia Europejska jest oparta na zasadzie konsensusu i kraje tworzące wspólnotę nie mają zbieżnej opinii w sprawie wysłania wojsk na Ukrainę.

„Państwa, które deklarują ostrzejsze stanowisko, nie robią wiele, aby przekonać pozostałe kraje. Przykładem takiego kraju jest Wieka Brytania. (…) Porozumienie z Mińska zapewniło ustabilizowanie frontu na wchodzie Ukrainy i uchroniło Kijów przed katastrofą militarną. Zresztą prezydent Proszenko bardzo sprawnie porusza w tym konflikcie nie dając się wepchnąć na różnego rodzaju miny.” – mówił Skwieciński.

Skwieciński komentoał też konflikt między Ramzanem Kadyrowem a Komitetem Śledczym Federacji Rosyjskiej
>Obecnie Czeczenia, poza polem polityki zagranicznej, w każdej innej dziedzinie jest całkowicie niezależna. Kadyrow zislamizował Czeczenie i za pieniądze rosyjskie odbudował zniszczenia wojenne. (…) Jest wielkie prawdopodobieństwo, że w momencie kiedy zniknie Kadyrow, który ujarzmił kraj, to wojna rozpocznie się na nowo. Kadyrow ma poczucie własnej siły i wie, że może sobie na bardzo dużo pozwolić – tłumaczył dziennikarz.
Oniósł się też do nowej inicatywy politycznej, która zaczyna kiełkować wokół Leszka Balcerowicza, a którą chcą wspóltowrzyć z nim Władysław Frasyniuk i Ryszard Petru.
„W przypadku stowarzyszenia nowoczesna.pl, widzę jakieś nieduże środowiska, które mogłyby poprzeć inicjatywę Balcerowicza i Petru. To są osoby zawiedzione polityką obecnego rządu, który mówiąc krótko nie reformuje. To są środowiska, które chciałyby wprowadzić klimat wojującego liberalizmu, ale z punktu widzenia światopoglądowego nie chcą poprzeć Korwin-Mikkego – komentował Piotr Skwieciński.

ansa/Radio Wnet

[fot. wPolityce.pl]

Czytaj oryginalny artykuł na: http://www.stefczyk.info/publicystyka/opinie/skwiecinski-nocne-wilki-ujawnily-elementy-prorosyjskie-na-prawicy-,13639776170#ixzz3Yd8gMB1i

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

28 odpowiedzi na „„Nocne Wilki” ujawniły elementy prorosyjskie na prawicy.

 1. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 2. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 3. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 4. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 5. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 6. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 7. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 8. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 9. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 10. zenobiusz pisze:

  http://niezalezna.pl/66520-zenujaca-awantura-na-granicy-wegrzyn-i-partia-zmiana-poklocili-sie-o-nocne-wilki-wideo
  Nieopodal przejścia granicznego w Terespolu doszło do poważnej awantury między członkami Rajdu Katyńskiego, a przedstawicielami partii Zmiana. Problem pojawił się wówczas, gdy obie organizacje zorientowały się, że nie są jedynym komitetem powitalnym mającym fetować wjazd do Polski „Nocnych Wilków”. Kłótnia zaczęła się od problemu z ustaleniem, kto ma większe prawo do witania rosyjskiego gangu na terenie Polski.

  Jak wynika z relacji dziennikarzy portalu Onet.pl, do ostrej wymiany zdań doszło między liderem Rajdu Katyńskiego Wiktorem Węgrzynem (wspieranego przez grupę motocyklistów), a przedstawicielami partii Zmiana. Jak pisaliśmy wielokrotnie na łamach portalu niezalezna.pl – Zmiana to ugrupowanie prorosyjskie, które prowadzi Mateusz Piskorski. Nie ukrywają sympatii dla Rosji i działań Kremla. O Zmianie Piskorskiego jak najbardziej pozytywnie wypowiada się człowiek Putina – Aleksander Kofman, Minister Spraw Zagranicznych samozwańczej Donieckiej Republiki Ludowej, terrorysta z Donbasu

  Przypominamy, że dziennikarze „Gazety Polskiej” ostatecznie obalili mit o pokojowym charakterze organizacji „Nocne Wilki”. Analizując powiązania „Wilków” w Rosji i Europie Zachodniej „Gazeta Polska” trafiła na siatkę organizacji, które zrzeszają setki ludzi gotowych do walk w każdych warunkach – umiejących posługiwać się każdym rodzajem broni, wyszkolonych w najbardziej brutalnych systemach bojowych. Macki struktury wyglądają na budowane przez lata i rozciągnięte na wiele krajów – To nie jest tylko struktura oparta na klubie motocyklowym i miłości do dwóch kółek, ale wykracza poza ramy, które jest w stanie ogarnąć zwykły obywatel Polski i UE – alarmują specjaliści.
  http://niezalezna.pl/66342-ujawniamy-nocne-wilki-rosyjska-fabryka-maszyn-do-zabijania

  Polubienie

 11. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 12. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 13. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 14. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 15. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 16. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 17. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 18. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 19. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 20. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 21. Wizja pisze:

  Kilku rosyjskich motocyklistów, w tym jeden z grupy „Nocne Wilki”, zwiedziło w środę były niemiecki obóz Auschwitz. Towarzyszyło im kilkunastu bikerów, uczestników Rajdu Katyńskiego.

  Grupa złożyła kwiaty pod szubienicą na placu apelowym w dawnym obozie Auschwitz I. Wśród Rosjan był Władimir Wasiliew z Moskwy, deklarujący przynależność do „Nocnych Wilków”………….cd
  http://wpolityce.pl/swiat/242685-rosyjscy-motocyklisci-zwiedzili-muzeum-auschwitz-przed-wejscie

  Polubienie

 22. Wizja pisze:

  Do wyborów kilka dni – nerwy puszczają :
  Bójka palikotowców ze zwolennikami PSL! Córka jednego z posłów dostała w twarz >
  ………………..W Rzeszowie doszło do żenujących scen. Na drzwiach siedziby PSL w Rzeszowie Janusz Palikot przykleił plakat z napisem „Zrobię z nimi porządek”, mówiąc, że Polskie Stronnictwo Ludowe jest „złodziejską partią”. Następnie, gdy młodzi działacze PSL zakleili plakat Palikota wizerunkiem Adama Jarubasa, doszło do przepychanek. Twój Ruch poinformował nawet, że córka posła Jacka Kwiatkowskiego została uderzona w twarz……………
  http://niezalezna.pl/66575-bojka-palikotowcow-ze-zwolennikami-psl-corka-jednego-z-poslow-dost
  ……………takie tam żenuy przedwyborcze…

  Polubienie

 23. Wizja pisze:

  A to info dla rozweselenia >
  Białorusinki szydzą z Nocnych Wilków !! >
  ……………Po „skandalu” z przeszukaniem kosmetyczek Nocnych Wilków na granicy z Polską kolejne osoby kpią z rosyjskich motocyklistów. Tym razem – jak informuje portal kresy24.pl – białoruskie opozycjonistki udały się do ambasady Federacji Rosyjskiej w Mińsku, aby zwrócić Nocnym Wilkom zgubione jakoby przez nich damskie akcesoria i bieliznę.

  Białorusinki udały się do rosyjskiej ambasady, przynosząc ze sobą kosmetyczkę z emblematem Nocnych Wilków, którą jakoby znalazły w miejscu, gdzie delegacja rosyjskich motocyklistów składała kwiaty wspólnie z władzami Białorusi. Do kosmetyczki dołączyły parę pończoch i koronkowe stringi, które ich zdaniem również zostały zgubione przez Nocne Wilki.
  http://niezalezna.pl/66570-bialorusinki-szydza-z-nocnych-wilkow
  ………….oj , te wilki coś mi wyglądają na kubusie puchatki , szczerzyli ostre / niby / zęby , które były protezkami …?

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.