Rozmnożeni wyborcy !!!Przybyło 257 259 osób. Andrzej Duda zwyciężył 260,000 głosów.


Jak widzimy rozmnożenie okazało się niewystarczające.Ktoś za to beknie ???

RKW alarmuje: Rozmnożeni wyborcy?!

data:13 maja 2015     Redaktor: agalaura
Przed wyborami prezydenckimi  w dniu 10 maja 2015 r. nastąpiła eksplozja liczby wyborców. W nieco ponad miesiąc przybyło ich w Polsce około 200 tys.
 

Liczba uprawnionych do głosowania, podana przez Państwową Komisję Wyborczą na dzień 8 maja 2015 r. wyniosła 30 768 394 osób. To samo źródło podało, że dzień 31 marca 2015 r. prawo do głosowania posiadało 30 511 135 osób. Oznacza to, że w nieco ponad miesiąc przybyło 257 259 osób. Podana przez PKW, w dniu 11 maja 2015 r. liczba 30 688 570 uprawnionych do głosowania pozostaje nadal zadziwiająco wysoka wobec stanu z marca 2015 r. – 177 435 osób, co stanowi 1,2 % wszystkich głosujących.

Czy w sezonie wyborczym wiosna/jesień 2015 r. mamy nowe trendy – „warszawskie mnożenie wyborców”? Warto przypomnieć, że moda na„wałbrzyskie wynoszenie kart” już odeszła do lamusa, a „mazowieckie mnożenie głosów nieważnych” stało się zbyt powszechne. Mnożenie wyborców wystąpiło w Zachodniej i Północnej Polsce oraz w województwie małopolskim.

 

Porównanie danych historycznych wskazuje na systematyczny spadek liczby wyborców uprawnionych do głosowania, co odpowiada trendom demograficznym w Polsce. Systematyczny i powolny spadek liczby uprawnionych do głosowania utrzymywał się do końca marca 2015 r. Gwałtowne odwrócenie tej tendencji na początku maja 2015 r. trudno wytłumaczyć w sposób racjonalny.

Rozkład terytorialny dziwnego zjawiska też nie jest jednolity i równomierny. Wzrost liczby wyborców od niespełna tysiąca do ponad 3 tys. nastąpił w województwach: dolnośląskim, kujawsko-pomorskim, pomorskim, wielkopolskim i zachodniopomorskim – gdzie Prezydent Bronisław Komorowski uzyskał przewagę. Spośród województw sprzyjających Posłowi Andrzejowi Dudzie należy wskazać małopolskie, gdzie wystąpił wzrost o niespełna 5 tys.

 

Największym fenomenem jest województwo mazowieckie, gdzie w ciągu miesiąca przybyło 212 830 osób uprawnionych do głosowania. Warto jednak zaznaczyć specyficzny podział na Warszawę popierającą Prezydenta Komorowskiego ( 2,4 mln głosujących) oraz resztę województwa popierającą Posła Dudę (2 mln głosujących).

 

Liczbę uprawnionych do głosowania zmienia liczba osób zmarłych (zmniejszenie) oraz liczba osób, które uzyskały pełnoletność (zwiększenie). Liczby osób uprawnionych nie zmienia ani sposób głosowania (osobiście, korespondencyjnie, przez pełnomocnika), ani miejsce głosowania (w kraju lub zagranicą).

 

Krystyna Łazor

Ruch Kontroli Wyborów

Podane wyżej liczby ilustrujemy prostym wykresem. Jeśli za podstawę przyjąć liczbę uprawnionych do głosowania w dniu 30 września 2014, to w kolejnych kwartałach liczba ta zmieniała się następująco:


 

Warszawa, 13.05 2015 r.

Krystyna Łazor

Mąż Zaufania

KW Kandydata na Prezydenta Pawła Kukiza

RUCH KONTROLI WYBORÓW

sekretariat@ruchkontroliwyborow.pl

 

 

Pani Beata Tokaj

Szef Krajowego Biura Wyborczego

 

ul. Wiejska 10/ul. Frascati 2/, Warszawa

 

Szanowna Pani,

Mając na uwadze obowiązek Krajowego Biura Wyborczego do kwartalnego gromadzenia i analizy danych o liczbie wyborców, określony § 21 ust. 5 pkt. 1 Uchwały z dnia 21 marca 2011 r. Państwowej Komisji Wyborczej w sprawie Regulaminu Państwowej Komisji Wyborczej, proszę o przekazanie raportów i analiz za trzy ostatnie kwartały (stan na: 30 września 2014r.; 31 grudnia 2014 r.; 31 marca 2015 r.) w zakresie liczby wyborców uprawnionych do głosowania w dniu 10 maja 2015 r., wyszczególnionych dla następujących rejonów: 1)każdego z sześciu okręgów województwa mazowieckiego – zwłaszcza Warszawy; 2) Gdańska; 3) Szczecina; 4) Poznania; 5) Wrocławia; 6) Krakowa; 7)Bydgoszczy; 8) Torunia.

 

Jednocześnie zwracam uwagę na wzrost liczby uprawnionych do głosowania w okresie od 31 marca 2015 r. do 10 maja 2015 r. Szczególnej analizy wymaga liczba wyborców w kilku województwach: mazowieckim (wzrost o ok. 200 tys. osób), pomorskim, kujawsko-pomorskim, zachodnio-pomorskim, wielkopolskim, małopolskim, dolnośląskim.

 

Proszę o sprawdzenie, czy zwiększenie liczby uprawnionych do głosowania wystąpił w dużych miastach, zwłaszcza tych, których prezydenci udzieli oficjalnego poparcia dla kandydatury Bronisława Komorowskiego. Media szeroko informowały o apelu poparcia prezydentów 29 miast, ogłoszonym w Katowicach przed trzema miesiącami.

 

Wskazać należy, że gwałtowny wzrost liczby uprawnionych do głosowania jest sprzeczny z panującą tendencją spadkową. Uzyskujący obecnie prawo głosowania obywatele, urodzili się w niżu demograficznym połowy lat 90-tych, co nie zapewnia nawet zastąpienia liczby zmarłych. Sytuacja demograficzna oraz obowiązuje przepisy, w tym: dotyczące głosujących za granicą nie mogą stanowić wytłumaczenia zaistniałej sytuacji.

 

Powyższe uzasadnia upublicznianie spisów wyborców, zalecane jako dobra praktyka wyborcza oraz nie zakazane przez Kodeks Wyborczy o które zawnioskowałam w zastrzeżeniach do protokołu PKW z dnia 11 maja 2015 r.

Z poważaniem,

Krystyna Łazor

 


 

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

16 odpowiedzi na „Rozmnożeni wyborcy !!!Przybyło 257 259 osób. Andrzej Duda zwyciężył 260,000 głosów.

 1. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 2. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 3. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 4. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 5. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 6. zenobiusz pisze:

  Polubienie

  • zenobiusz pisze:

   -” To świadczy o całkowitym podporządkowaniu TVP rządzącemu obozowi władzy i temu,

   że działają w poczuciu całkowitej bezkarności. To się nie zdarza w żadnym normalnym,

   cywilizowanym kraju, żeby do tego stopnia, można powiedzieć bezczelnie, łamać wszelkie

   zasady w tym zakresie. Ten protest jest bardzo ważny, dlatego, że mamy w tej chwili

   gorący czas przed drugą turą wyborów. Dotarcie do widzów i słuchaczy, w jak najszerszym

   gronie, może mieć decydujące znaczenie na jej wynik”

   Polubienie

 7. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 8. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 9. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 10. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 11. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 12. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 13. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 14. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 15. zenobiusz pisze:

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.