Prezydent-elekt dr Andrzej Duda już pracuje! W środę spotkanie z Prezydentem Poroszenką


http://www.frCF8NAj4WoAAP1j_onda.pl/a/duda-juz-pracuje-w-srode-spotka-sie-z-poroszenka,51951.html

Wedle nieoficjalnych ustaleń tygodnika Do Rzeczy, najpewniej w środę w Warszawie odbędzie się prywatne spotkanie prezydenta elekta Andrzeja Dudy z prezydentem Ukrainy Petrem Poroszenką.

Andrzej Duda nie zasypia gruszek w popiele. Zgodnie ze swoją obietnicą zamierza realizować aktywną politykę zagraniczną – i zaczyna od razu. W środę spotka się z prezydentem Ukrainy Petrem Poroszenką, jak wynika z nieoficjalnych jeszcze informacji. Spotkanie ma być prywatne, z racji tego choćby faktu, że Duda jest dopiero prezydentem-elektem.

Jak podaje „Do Rzeczy”, spotkanie ma się odbyć w środę wieczorem na krótko przed odbywającym się w stolicy meczem finałowym Ligi Europejskiej, podczas którego zespół z Sevilli zmierzy się z ukraińskim Dnipro Dniepropietrowsk. Obecnie trwają jeszcze przygotowania do spotkania.

Rozmowa z Poroszenką ma dotyczyć stosunków Polski z Ukrainą oraz obecnej sytuacji u naszych wschodnich sąsiadów.

bjad/telewizja republika

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

31 odpowiedzi na „Prezydent-elekt dr Andrzej Duda już pracuje! W środę spotkanie z Prezydentem Poroszenką

 1. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 2. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 3. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 4. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 5. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 6. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 7. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 8. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 9. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 10. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 11. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 12. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 13. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 14. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 15. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 16. zenobiusz pisze:

  w archipelagu sztokholmskim.

  Polubienie

 17. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 18. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 19. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 20. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 21. benka pisze:

  Ukraińska prasa o polskim prezydencie elekcie: „Duda wygrał, bo Polacy chcą zdecydowanych zmian”
  Dodano: 26.05.2015 [20:31]
  http://niezalezna.pl/67447-ukrainska-prasa-o-polskim-prezydencie-elekcie-duda-wygral-bo-polacy-chca-zdecydowanych-zmian

  Ukraińska prasa o polskim prezydencie elekcie: „Duda wygrał, bo Polacy chcą zdecydowanych zmian” – niezalezna.pl
  foto: openDemocracy/ https://creativecommons.org/ licenses/by-sa/2.0/
  „Wielu Ukraińców z optymizmem przyjęło fakt, że w Polsce został wybrany bardziej proukraiński prezydent. Jednak wiele w relacjach Polski z Ukrainą będzie zależeć od wyników jesiennych wyborów parlamentarnych. A Moskwa zrobi wszystko aby wsadzić do polskiego Sejmu i Senatu swoich ludzi” – zaznacza ukraińska prasa, komentując niedzielne wybory prezydenckie w Polsce.

  Ukraińscy dziennikarze uważnie śledzili przebieg kampanii wyborczej w Polsce. Po ogłoszeniu wyników na portalach opiniotwórczych, stronach internetowych gazet, radia i telewizji pojawiło się wiele pozytywnych komentarzy ws. wyboru na prezydenta Polski Andrzeja Dudy.

  Jednym z pierwszych oświadczeń Andrzeja Dudy jako kandydata na prezydenta było stwierdzenie o jego gotowości na prośbę NATO wysłać polskich żołnierzy na Ukrainę, która, jak wskazywał kandydat opozycji, zmaga się z rosyjską agresją. Po takim oświadczeniu Dudy, obóz Bronisława Komorowskiego oraz podporządkowane mu media przeszli do zmasowanego ataku na Dudę, mówiąc, że chce on wojny z Rosją. Agresja sztabu Komorowskiego zmusiła Dudę do złagodzenia swojej pozycji w tej kwestii. Nawet podczas ostatnich debat telewizyjnych Komorowski próbował użyć przeciwko Dudzie jego proukraińskie wypowiedzi z początku prezydenckiego wyścigu. Jednak prowokacja nie miała powodzenia – Duda wygrał, bo Polacy chcą zdecydowanych zmian. Obywatele odrzucili propagandę sukcesu, jaką przez osiem lat słyszeli od liderów partii rządzącej Platformy Obywatelskiej, a w szczególności jej liderów – Komorowskiego, Sikorskiego, Tuska i Kopacz – stwierdził warszawski korespondent ukraińskiej rozgłośni Hromadske Radio.

  Z kolei portal ipress.ua wybrał i przetłumaczyły na język ukraiński siedem wypowiedzi Andrzeja Dudy, które padły podczas kampanii wyborczej. Wśród nich znalazł się m.in. cytat z wywiadu Dudy dla radiowej Trójki 9 lutego br.: – Bardzo źle, że Polski nie ma przy stole rokowań na temat Ukrainy. Pani premier i prezydent całkowicie poddali tę sprawę. Unia Europejska powinna mówić jednym głosem, a tak się nie dzieje.

  Natomiast portal nv.ua publikuje teksty kilku ukraińskich politologów, w tym Tarasa Żowtenki dot. polskich wyborów. On zauważa, że mimo to, że Polacy wybrali bardziej proukraińskiego prezydenta, wiele będzie zależało od wyniku wyborów parlamentarnych. Ц jego opinii, Moskwa spróbuje wprowadzić do polskiego parlamentu swoich ludzi. M.in. przedstawicieli prorosyjskiej partii Zmiana Mateusza Piskorskiego.

  „Ich celem jest wprowadzić do parlamentu chociaż parę osób. W zależności od układów podczas tworzenia koalicyjnej większość nawet dwa-trzy mandaty mogą mieć znaczenie. Ponadto, otrzymawszy możliwość dostania się do parlamentarnej mównicy, przedstawiciele prorosyjkich sił będą maksymalnie wykorzystywać ją do głoszenia swoich poglądów. Ale robić to oni będą bardziej delikatnie, niż to robi teraz oficjalna rosyjska propaganda” – zauważa Żowtenko.

  Jak poinformował portal tygodnika „Do Rzeczy” jutro w Warszawie może dojść do spotkania Andrzeja Dudy z prezydentem Ukrainy Petrem Poroszenką.

  Polubienie

 22. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 23. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 24. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 25. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 26. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 27. zenobiusz pisze:

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.