Prezydent Poroszenko ostrzega przed rosyjską inwazją na całej granicy.Беларусь перебросила свои войска к границе Украины! Лукашенко хочет воевать с Украиной?


http://biznesalert.pl/poroszenko-ostrzega-przed-rosyjska-inwazja-na-calej-granicy/

(Radio Australia/Abc/BBC/Patrycja Rapacka)

Prezydent Ukrainy ostrzegł swoich wojskowych by byli przygotowani na inwazję rosyjską na pełną skalę na całej długości granicy. Już 26 osób zginęło po rozpoczęciu nowych walk z siłami rosyjskich bojowników w Donbasie. Podczas wystąpienia na forum parlamentu po raz pierwszy użył słowa „inwazja” na określenie działań wojennych jakie mają miejsce od rozpoczęcia separatystycznej rebelii na wschodzie kraju, podczas której według źródeł ONZ zginęło już ponad 6400 osób.

Nowe walki wybuchły niedaleko centrali rebeliantów w Doniecku w środę (3.06). Są to najcięższe walki odkąd uzgodniono rozejm w lutym tego roku. Potwierdziły się obawy Kijowa, że rebelianci wykorzystali zawieszenie broni do przegrupowania się do ataku na terytoria kontrolowane przez rząd.

– Pozostaje zagrożenie wznowienia walk na dużą skalę – powiedział Poroszenko. Prezydent Ukrainy powiedział, że wojsko musi być gotowe na wznowienie ofensywy przez wroga w regionie Donbasu. Na terytorium jego kraju znajduje się obecnie ponad 9000 rosyjskich żołnierzy, którzy wspierają rebelię. Moskwa także zapewnia dostawy nowej broni. Poroszenko zadeklarował, że Kijów jest gotów znieść blokadę ekonomiczną terenów zajętych przez rebeliantów, jeśli tylko władze centralne będą mogły przywrócić kontrolę wschodniej granicy państwa.

Armia ukraińska oskarżyła siły rosyjskie o dokonanie ataków na położoną na zachód od Doniecka wsi Marjanka, co naruszyło rozejm ustalony z Zachodem. Jeden z dowódców rebeliantów Eduard Basurin powiedział, że w ciągu ostatnich 24 godzin zginęło 16 rebeliantów i 5 cywilów. Kolejnych 68 wojskowych i 38 cywilów zostało rannych. Kijów potwierdził stratę 5 żołnierzy zabitych i 39 rannych.

Walki ustały w środę po południu. Rebelianci zaprzeczyli jakoby prowadzili ofensywę, stwierdzili że jedynie zareagowali by zapobiec ludobójstwu na swoich rodakach. Rosja oskarżyła Kijów o prowokację, która ma storpedować proces pokojowy przed szczytem EU w czerwcu, kiedy ma się rozmawiać na temat zniesienia lub przedłużenia sankcji wobec Rosji. Siergiej Ławrow stwierdził że proces pokojowy jest wciąż zagrożony działaniami ze strony Ukrainy.  UE wyraziła zaniepokojenie eskalacją konfliktu nazywając ostatnie wydarzenia najpoważniejszym naruszeniem rozejmu do tej pory. Podobne stanowisko przedstawił minister spraw zagranicznych Niemiec Frank-Walter Steinmeier: – Rozejm jest kruchy, naruszenia mogą prowadzić do dalszej eskalacji. Natomiast MSZ Francji wezwał do natychmiastowego zakończenia walk.

Problem sankcji będzie poruszany podczas spotkania G7 w Niemczech w najbliższy weekend. Stany Zjednoczone zagroziły, że eskalacja kryzysu sprowadzi na Rosję dalsze sankcje.

Advertisements
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

50 odpowiedzi na „Prezydent Poroszenko ostrzega przed rosyjską inwazją na całej granicy.Беларусь перебросила свои войска к границе Украины! Лукашенко хочет воевать с Украиной?

 1. zenobiusz pisze:

  Lubię to

 2. zenobiusz pisze:

  Lubię to

 3. zenobiusz pisze:

  Lubię to

 4. zenobiusz pisze:

  Lubię to

 5. zenobiusz pisze:

  Lubię to

 6. zenobiusz pisze:

  Lubię to

 7. zenobiusz pisze:

  Lubię to

 8. zenobiusz pisze:

  Lubię to

 9. zenobiusz pisze:

  Lubię to

 10. zenobiusz pisze:

  Lubię to

 11. zenobiusz pisze:

  Lubię to

 12. zenobiusz pisze:

  Lubię to

  • benka pisze:

   Putin jest u papieża Franciszka 10-06-2015. Coś mi się „kołacze” , że ta data to jest data oficjalnego ataku……..to jest ruska metoda…….

   Lubię to

 13. zenobiusz pisze:

  Lubię to

 14. zenobiusz pisze:

  Lubię to

 15. zenobiusz pisze:

  Lubię to

 16. zenobiusz pisze:

  Lubię to

 17. zenobiusz pisze:

  Lubię to

 18. zenobiusz pisze:

  Lubię to

 19. zenobiusz pisze:

  Lubię to

 20. zenobiusz pisze:

  Lubię to

 21. zenobiusz pisze:

  Lubię to

 22. zenobiusz pisze:

  Lubię to

 23. zenobiusz pisze:

  Lubię to

 24. zenobiusz pisze:

  Lubię to

 25. zenobiusz pisze:

  Lubię to

 26. zenobiusz pisze:

  Lubię to

 27. zenobiusz pisze:

  Lubię to

  • zenobiusz pisze:

   Lubię to

 28. zenobiusz pisze:

  Lubię to

 29. zenobiusz pisze:

  Lubię to

 30. zenobiusz pisze:

  Lubię to

 31. zenobiusz pisze:

  Lubię to

 32. zenobiusz pisze:

  Lubię to

 33. zenobiusz pisze:

  Lubię to

 34. zenobiusz pisze:

  Lubię to

 35. zenobiusz pisze:

  Lubię to

 36. zenobiusz pisze:

  Lubię to

 37. zenobiusz pisze:

  Lubię to

 38. zenobiusz pisze:

  Lubię to

 39. zenobiusz pisze:

  Lubię to

 40. zenobiusz pisze:

  Lubię to

Możliwość komentowania jest wyłączona.