„I będą znaki na niebie i ziemi” .Andrzej Duda ratuje hostię.


Andrzej Duda ratuje hostię.
Incydent w czasie mszy w Wilanowie

 

http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,andrzej-duda-ratuje-hostie-incydent-w-czasie-mszy-w-wilanowie,170793.html

W obchodach Święta Dziękczynienia w warszawskim Wilanowie wziął udział prezydent elekt Andrzej Duda. Podczas mszy świętej wiatr porwał hostię. Duda zareagował błyskawicznie – złapał ją i zaniósł abp. Kazimierzowi Nyczowi. Później zaśpiewał z zespołem Arka Noego i wygłosił krótkie przemówienie.

W niedzielę obchodzone jest VIII Święto Dziękczynienia, które w tym roku przebiega pod hasłem „Królowo Rodzin – dziękujemy i zawierzamy”.

Uroczystości z tej okazji rozpoczęły się już rano, gdy z pl. Piłsudskiego wyruszyła procesja z ikoną Nawiedzenia Matki Bożej Jasnogórskiej. Szły w niej dwie orkiestry: strażacka i góralska, a także m.in. poczty sztandarowe, wojsko, harcerze, górnicy, duchowni, przedstawiciele organizacji katolickich i parafii warszawskich.

635692819809897683

„Nie dajmy zrównać małżeństwa z innymi formami wspólnego życia”

Przed południem procesja dotarła do Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie, gdzie odprawiona została msza święta. Uczestniczyli w niej m.in.: prezydent elekt Andrzej Duda, prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz, Episkopatu Polski, władz państwowych i samorządowych, Wojska Polskiego, parlamentarzyści, a także prezydenci miast papieskich z całej Polski oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy.

Prymas Polski abp Wojciech Polak, który przewodniczył mszy, nawiązał w homilii do tegorocznego hasła Święta Dziękczynienia podkreślając, że zgromadzeni wokół Królowej Rodzin możemy odkrywać „piękno, do jakiego są zaproszone chrześcijańskie rodziny”.

– Nie pozwólmy, aby poprzez ustawodawcze próby zrównać małżeństwo i rodzinę z takimi formami wspólnego życia, które przecież nimi nie są – apelował prymas Polski podczas niedzielnych obchodów.

W czasie komunii świętej doszło do incydentu. Jak podaje Polska Agencja Prasowa, wiatr porwał hostię. Błyskawicznie złapał ją Andrzej Duda i zaniósł abp. Nyczowi.

 

Duda zaśpiewał z dziećmi

Duda wziął także udział w koncercie zespołu Arka Noego. Po koncercie zabrał głos.

– Głęboko wierzę, że przyszłość ma na imię Polska i że przyszłość będzie piękna dla nas wszystkich; ja w każdym razie będę robił wszystko co w mojej mocy, żeby tak było – powiedział prezydent elekt.

Zaśpiewał wraz z dziećmi ich największy przebój: „Święty uśmiechnięty” ze znanym refrenem: „Taki duży, taki mały może świętym być”.

Duda przypomniał inny tekst zespołu, ze słowami „Nie boję się, gdy ciemno jest, ojciec za rękę prowadzi mnie”. – To jest po prostu absolutnie genialne – dodał.

– Ogromnie się cieszę, że tutaj jestem z wami – mówił i podziękował metropolicie warszawskiemu kard. Kazimierzowi Nyczowi za zaproszenie na uroczystości.

 

PAP/lulu

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

36 odpowiedzi na „„I będą znaki na niebie i ziemi” .Andrzej Duda ratuje hostię.

 1. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 2. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 3. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 4. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 5. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 6. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 7. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 8. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 9. benka pisze:

  TO RZECZYWIŚCIE ZNAMIENNY FAKT.
  PAN JEZUS SAM WYBRAŁ CZAS.
  DZIĘKI CI BOŻE , NIE OPUSZCZAJ NAS . NIE OPUSZCZAJ !!!!!!!!!

  Polubienie

 10. zenobiusz pisze:

  Niesłychanie symboliczna scena.

  Polubienie

 11. Wizja pisze:

  „Głęboko wierzę, że przyszłość ma na imię Polska i że przyszłość będzie piękna dla nas wszystkich; ja w każdym razie będę robił wszystko co w mojej mocy, żeby tak było – powiedział prezydent elekt Andrzej Duda podczas niedzielnych obchodów Święta Dziękczynienia w Warszawie…..
  http://www.deon.pl/wiadomosci/polska/art,24505,prezydent-elekt-a-duda-o-przyszlosci-polski.ht

  Polubienie

 12. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 13. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 14. Wizja pisze:

  Ale…………:
  Za PO kryją się miliardowe interesy i fortuny, więc najgorsze ataki na PiS i Kukiza dopiero przed nami………………..cd
  ………….Kiedy obecnie Ewa Kopacz czy Grzegorz Schetyna, a nawet Bronisław Komorowski (nie mówiąc o pomniejszych politykach PO) nie wiedzą, co robić po wyborczej porażce, to znaczy tylko tyle, iż akurat oni tego nie wiedzą. Natomiast w sferach, które wyniosły PO do władzy i utrzymały przez osiem lat, w tym przez pięć lat kontrolując także prezydenturę, pracuje się na okrągło. Po cichu pracują rekiny biznesu i tajne służby, zaś już całkiem głośno media inspirowane i kontrolowane przez te siły. Choć na razie mamy tylko balony próbne. Chodzi o oszacowanie, na ile PO da się utrzymać przy życiu i w jakim stanie. I chodzi o wypromowanie alternatywy czy raczej pomocnika PO, czyli ugrupowania NowoczesnaPL, firmowanego przez Ryszarda Petru. …….cd
  http://wpolityce.pl/polityka/255286-za-po-kryja-sie-miliardowe-interesy-i-fortuny-wiec-najgo
  …………….moment podniesienia HOSTII przez prezydenta elekta > przeraził ale i żgnął przedstawicieli ” sfer miliardowych” , które wyniosły PO na górę ;
  Chcę wierzyć ,że p.Duda naprawdę jest pilnowany .

  Polubienie

 15. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 16. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 17. Wizja pisze:

  A poseł do Parlamentu Europejskiego z list Platformy Janusz Lewandowski, udzielił wywiadu telewizji portalu Onet i oczywiście już się martwił o wypełnianie zobowiązań wyborczych przez prezydenta – elekta Andrzeja Dudę…………
  …………..Okazuje się, że najbardziej martwi się o skutki zapowiedzianego przewalutowania tzw. kredytów frankowych po kursie z dnia jego uzyskania, bo jego zdaniem „to oznacza ruinę polskich banków …..
  http://wpolityce.pl/polityka/255288-byly-komisarz-ue-janusz-lewandowski-martwi-sie-o-los-bankow
  ………..taa , polskie banki , jak to brzmi dumnie .

  Polubienie

 18. Wizja pisze:

  Profesor Wolniewicz analizuje , przewiduje , objaśnia ludzkim językiem :
  …….Beton Platformy – kompradorzy obcego kapitału. Szykują kontruderzenie. Warto wsłuchać się w powyborcze analizy prof. Wolniewicza …
  ………….Prof. Wolniewicz postawił tezę, że 24 maja był nowym 3 maja. Jak porównuje, w 1791 r. też odezwał się naród (co prawda tylko w swej szlacheckiej części), ale wówczas było już za późno, by uratować Ojczyznę.
  ……………..Naukowiec nie ma co do tego żadnych złudzeń, bo – jak mówi – „prywatne interesy betonu za bardzo zrosły się z sytuacją, jaką mamy w Polsce” – ze „skolonizowaniem naszego państwa przez obcy kapitał”.

  Ten beton pełni funkcję kompradorów w stosunku do tego kapitału
  

  — powtarza prof. Wolniewicz i przypomina, że termin ten w koloniach oznaczał tubylczych nadzorców miejscowej siły roboczej, którymi kolonizator się posługuje. A – jak dodaje – beton PO z kompradorstwa dobrze żył, więc łatwo z tego nie zrezygnuje……………
  http://wpolityce.pl/polityka/255317-beton-platformy-kompradorzy-obcego-kapitalu-szykuja-k
  …………..naprawdę jest sens poczytać i posłuchać ;

  Polubienie

 19. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 20. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 21. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 22. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 23. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 24. Wizja pisze:

  A reakcje już się zaczęły :
  „Czy to są czasy kościelne już tak mocno?” – pyta Jarosław Kuźniar, prezenter TVN24. „Mamy nowego świętego?” – drwi posłanka PO Ligia Krajewska. Tak przeciwnicy prezydenta elekta komentowali fragment nagrania, na którym widać, jak Andrzej Duda z wielkim szacunkiem podnosi z ziemi konsekrowaną hostię porwaną przez wiatr. Zdarzenie miało miejsce podczas niedzielnej mszy dziękczynienia w Wilanowie………………
  http://niezalezna.pl/67832-duda-uratowal-hostie-kuzniar-wystraszony-w-mainstreamowych-

  Polubienie

 25. Wizja pisze:

  Jarosław Kaczyński uważa Kukiza za interesującą postać >
  Nie ukrywam, że pan Kukiz bardzo mnie zainteresował jako polityk i chciałbym go poznać. W tym cały ambaras by dwóch chciało naraz” – tak na pytanie z sali o to, czy możliwe jest spotkanie z Pawłem Kukizem odpowiedział prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński…………….
  ……………..Być może jakieś porozumienie uda się osiągnąć ;
  ……………..Były premier krytykował system wyborczy JOW, jednak przyznał, że chętnie spotkałby się z Pawłem Kukizem i nie wykluczył zawarcie z nim porozumienia……………….cd
  http://niezalezna.pl/67831-kaczynski-szczerze-o-kukizie-i-o-tym-czy-chcialby-zostac-premiere

  Polubienie

 26. b pisze:

  Polska potrzebuje duchowego przywódcy bardziej niż prezydenta . Polacy po śmierci Jana Pawła II stracili swojego przewodnika. Duda jest dany nam przez opatrzność w czasie gdy szaleje cywilizacja śmierci i gdy usiłuje się nam wmówić gender, prawo do aborcji
  Pamiętajmy bez Boga ani do proga !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Polubienie

 27. b pisze:

  Każdy Naród który pozbywa się swoich korzeni jest skazany na porażkę
  Wiele nie można zrobić już w Polsce gospodarczo wszystko rozkradzione
  ale można jeszcze ocalić ducha narodu Tożsamość która właśnie jest niszczona
  Bez przywódcy który wskaże drogę nie jesteśmy w stanie powstać jako Naród

  Polubienie

 28. zenobiusz pisze:

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.