Partia Merkel odrzuca homomałżeństwa, powołuje się na katolicyzm


http://linkis.com/www.fronda.pl/a/DstPM

Unia Chrześcijańsko-Demokratyczna (CDU), której przewodzi Angela Merkel, nie zgadza się na wprowadzenie w Niemczech „małżeństw” homoseksualnych, powołując się na przykład Kościoła.

Unia  Chrześcijańsko-Demokratyczna (CDU), której przewodzi Angela Merkel, nie zgadza się na wprowadzenie w Niemczech „małżeństw” homoseksualnych. Partia współrządząca z bawarską Unią Chrześcijańsko-Społeczną (CSU) oraz z Socjaldemokratyczną Partią Niemiec (SPD) odrzuca naciski lewicowych i lewackich ugrupowań i deklaruje, że nie zmieni konstytucji, w której małżeństwo zdefiniowane jest jako związek mężczyzny i kobiety.

Małżeństwo w normalnym tego słowa znaczeniu nadal ma być uprzywilejowaną formą związków międzyludzkich. CDU zapewnia przy tym, że odrzuca dyskryminację homoseksualistów, czego wyrazem jest poparcie dla jednopłciowych związków partnerskich, w Niemczech legalnych właśnie za sprawą rządzącej koalicji. CDU wskazuje, że zasada „równe prawa – równe obowiązki”, choć obowiązująca, nie oznacza całkowitego wyrównania wszystkich związków międzyludzkich.

Ugrupowanie Angeli Merkel wydało w tej sprawie specjalne oświadczenie ze względu na wynik irlandzkiego referendum, w którym 62,1 proc. głosujących poparło nieuprawnioną redefinicję małżeństwa i objęcie tą nazwą także związków homoseksualnych.

CDU w swoim oświadczeniu powołała się na „chrześcijańskie i zachodnie wartości” – i przywołała przykład Kościoła katolickiego, który może być tu wzorem, bo choć nie zgadza się na „małżeństwa” osób homoseksualnych, to podkreśla, że osoby homoseksualne trzeba otaczać szacunkiem.

pac

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

9 odpowiedzi na „Partia Merkel odrzuca homomałżeństwa, powołuje się na katolicyzm

 1. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 2. zenobiusz pisze:

  Polubienie

  • Wizja pisze:

   Nno , dla czytelników internetowych ta grupa już nie taka tajemnicza :
   Żona marszałka Radosława Sikorskiego – Anne Applebaum – będzie reprezentowała Polskę w rozpoczynającym się w czwartek posiedzeniu Grupy Bilderberg. Jet to tajemnicza i wpływowa grupa, uważana przez niektórych za ponadnarodową organizację próbującą tworzyć rząd światowy.

   Jak wielokrotnie pisał portal niezalezna.pl, Grupa Bilderberg to nieformalne międzynarodowe stowarzyszenie wpływowych ludzi , wywodzących się ze świata wielkiego biznesu, globalnych korporacji i polityki. Jej spotkania odbywają się raz do roku, począwszy od 1954 r. Podczas nich omawiane są najważniejsze sprawy dotyczące bezpieczeństwa, polityki i gospodarki……………….cd
   / niezależna j.w /

   Polubienie

   • Mary E. pisze:

    Dosyć ciekawe są komentarze pod artykułem, który podałam.
    To prawda. Ludzie (w pojęciu władz bezmyślny motłoch), coś niecoś jednak wiedzą. Przynajmniej ci, którzy nie ograniczają się do tvn24, czy innych tv ,,publicznych”, lecz zaglądają też do internetu.

    Polubienie

 3. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 4. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 5. zenobiusz pisze:

  Polubienie

  • Wizja pisze:

   ………….” Jedno z pytań dotyczyło oceny zjawiska Medjugorie. Ojciec Święty przypomniał, że kwestię tę badała komisja ustanowiona jeszcze przez papieża Benedykta, pod kierownictwem kard. Camillo Ruiniego, a rezultat swoich badań przekazała na jego ręce. On z kolei wręczył ten dokument prefektowi Kongregacji Nauki Wiary, kard. Gerhardowi Müllerowi. Kwestia ta była omawiana na posiedzeniu sesji tej dykasterii w ostatnią środę maja. – Jesteśmy na etapie podejmowania decyzji, które następnie zostaną zakomunikowane. Obecnie dawane są jedynie pewne wskazania biskupom – stwierdził papież………………
   http://www.deon.pl/religia/serwis-papieski/aktualnosci-papieskie/art,3112,franciszek-m-in-o-decyz

   Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.