Objawienia w Medjugorje odrzucone przez papieża!


http://www.prawy.pl/wiara/9639-objawienia-w-medjugorje-odrzucone-przez-papieza

 

Przepowiadanie przyszłości to nie jest tożsamość chrześcijańska – powiedział Franciszek dziś w Domu Św. Marty podczas porannej Mszy św. Oficjalne stanowisko w sprawie objawień Maryi i Bośniackiej miejscowości Stolica Apostolska ma wydać prawdopodobnie jeszcze w tym miesiącu.

Jednak już dziś, trzy dni po zakończeniu pielgrzymki do Bośni i Hercegowiny, Ojciec Święty dał jasno do zrozumienia, jaką podejmie decyzję. Mówiąc o pokusach w czasie porannej homilii, papież wymienił chęć „poszukiwania nowości”.

 

– Zdarzają się pewne formy chrześcijańskiej duchowości, które stanowią rodzaj współczesnej „eterycznej” gnozy. Podobna pokusa polega z kolei na ciągłym poszukiwaniu nowości, „jakby się zapomniało, że już raz zostaliśmy wybrani i namaszczeni” i że „mamy zapewnienie Ducha Świętego”. Ulegający tej pokusie, jak wyjaśnił Papież, ciągle pytają: „Gdzie są ci widzący, którzy opowiedzą nam dzisiaj o liście Matki Bożej, co ma być przysłany o czwartej po południu?”. To nie jest tożsamość chrześcijańska – zaznaczył Ojciec Święty. – Bo ostatnie słowo Boga ma na imię Jezus i nic więcej”.

 

Słowa te świadczą wyraźnie o tym, że rzekomo mająca przepowiadać przyszłość Maryja, podczas „widzeń” w Medjugorie nie zostanie uznana przez Stolicę Apostolską jako prawdziwe objawienie.

 

O tę sprawę pytali dziennikarze podczas konferencji prasowej na pokładzie papieskiego samolotu wracającego do Włoch. Ojciec Święty przypomniał, że kwestię objawień w Medjugorie badała komisja ustanowiona jeszcze przez papieża Benedykta, pod kierownictwem ks. kard. Camillo Ruiniego, a rezultat swoich badań przekazała na jego ręce. On z kolei wręczył ten dokument prefektowi Kongregacji Nauki Wiary, ks. kard. Gerhardowi Müllerowi.

 

Jak mówił papież, kwestia ta była omawiana na posiedzeniu sesji tej dykasterii w ostatnią środę maja. – Jesteśmy na etapie podejmowania decyzji, które następnie zostaną zakomunikowane. Obecnie dawane są jedynie pewne wskazania biskupom – stwierdził papież.

 

Jak twierdzi sześcioro „widzących”, Matka Boża zaczęła się im ukazywać 24 czerwca 1981 roku, w miejscu zwanym Podbrdo, u podnóża wzgórza Crnica. Ma objawiać się im do dnia dzisiejszego. Trojgu z nich (Ivan, Vicka, Marija) przez czas już ponad 31 lat objawień prawie codziennie, pozostałej trójce (Mirjana, Ivanka, Jakov) z różną częstotliwością, raz w roku bądź raz w miesiącu.

 

Matka Boża objawia się widzącym tam, gdzie aktualnie przebywają. Ma wzywać cały świat do modlitwy i nawrócenia, przekazywać liczne orędzia, w których ma zachęcać do pogłębienia życia wiary i życia sakramentalnego, do lektury Pisma Świętego, oraz wszelkiej pobożnej praktyki, do pokuty oraz oddania swojego życia Jezusowi. Ma przekazywać widzącym tajemnice dotyczące przyszłych losów Kościoła i świata.

 

Do lat 80. parafia Medziugorie stanowiła typową wiejską parafię. Wtedy w związku z mającymi się tutaj wydarzyć objawieniami Matki Bożej oraz w konsekwencji napływu wielu pielgrzymów i turystów Medziugorie, do tej pory całkowicie zamieszkane przez Chorwatów, zmieniło swój charakter. Z małej wioski, składającej się pierwotnie z trzech osad, stało się miejscem kultu religijnego dla przybywających tam licznie pielgrzymów, a przy tym bazą gastronomiczno-noclegową, miejscem handlu dewocjonaliami i pamiątkami, którymi to zajęciami trudni się obecnie wielu mieszkańców, spośród których wielu napłynęło do Medjugorie w ostatnich latach.

 

Michał Polak

 

 

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

22 odpowiedzi na „Objawienia w Medjugorje odrzucone przez papieża!

 1. Rosa pisze:

  Ano tak…

  Polubienie

 2. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 3. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 4. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 5. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 6. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 7. Pingback: Ważne ,nie wygląda na żart.Planet X Nibiru Now Uncovered On Google Sky & Global Military Drills!! | Zenobiusz

Możliwość komentowania jest wyłączona.