Establishment umocnił „republikę kolesi” w Polsce.O wszystkim decydują znajomości,korupcja,kumoterstwo i nepotyzm..


 

http://niewygodne.info.pl/artykul5/02323-Establishment-umocnil-republike-kolesi.htm

Establishment umocnił „republikę kolesi” w Polsce. O wszystkim decydują znajomości, korupcja, kumoterstwo i nepotyzm…
wpis z dnia 22/06/2015

foto: PlatformaRP (Flickr.com / CC by SA 2.0)

W 1995 roku 89 proc. Polaków uważało, że o pozycji społecznej decydują przede wszystkim znajomości. Obecnie uważa tak już 93 proc. z nas. Zamiast zlikwidować „republikę kolesi” obecny establishment tylko ją umocnił. Czas najwyższy pogonić władzę, która bije po oczach patologiami korupcji, kumoterstwa i nepotyzmu. Czas pokazać czerwoną kartkę tym, którzy własne interesy i korzyści przedkładali ponad interesy społeczeństwa i kraju. 

Ktoś powiedział kiedyś, że funkcjonowanie w III RP przypomina mu pływanie w basenie, który zamiast wodą wypełniony jest kisielem. Niby jest to możliwe, niby powolutku możemy płynąć, ale potrzeba na to trzy razy więcej energii i poświęcenia niż, gdyby basen wypełniony był zwykłą woda. Przez to wszystko też o wiele łatwiej można się utopić. Niestety ta metafora jak ulał pasuje do III RP, czy jak kto woli – zaprojektowanego przez Michnika, Jaruzelskiego i Kiszczaka – PRL-bis. Niby każdy aspekt państwowości jest zapewniony. Formalnie mamy do naszej dyspozycji sądy, służbę zdrowia i oddanych obywatelom urzędników. Problem w tym, że na każdym niemal kroku zwykłym ludziom robi się pod górkę i podrzuca kłody pod nogi. Sądowinictwo? – Niewydolne i przewlekłe. Sprawy ciągną się latami, co powoduje, że poczucie sprawiedliwości i nieuchronności stosowanego prawa to puste hasła, który u wielu powodują uśmiech politowania. Służba zdrowia? – To nieraz prawdziwa droga przez mękę. Chory miesiącami musi czekać na wizytę u specjalisty, co często powoduje, że nim się wyleczy zdąży umrzeć. Oddani obywatelom urzędnicy? – Niestety po 26 lat trwania „wolnej” III RP, nadal jest to niezrealizowany postulat. Najczęściej bowiem urzędnicy, szczególnie ci na szczeblu centralnym, bardziej kłaniają się i dbają o interesy władzy, aniżeli zwykłych obywateli, którzy łążą w podatkach na ich utrzymanie.
      

III RP była projektem, który miał pozwolić komunistycznej bezpiece i sowieckim aparatczykom miękko wylądować w nowej rzeczywistości. Komuniści do swojego planu potrzebowali „konstruktywnej opozycji”. Dobrali sobie zatem Bolka, Kuronia czy Michnika i razem z nimi dokonali „dealu”. Rozkradanie państwa zaczęło się już na samym początku. Gigantyczne uwłaszczenie nomenklatury (kiedy członkowie PZPR nagle stawali się właścicielami potężnych majątków) czy niewyobrażalna kradzież pieniędzy w aferze FOZZ. To był dobry początek, który pozwolił ugruntować pozycję i dać fundusze na nowe biznesy. Kradzież, przekręty, nepotyzm i kumoterstwo trwało jednak nadal. Miliardy zabrane przez urzędy skarbowe podatnikom (czytaj: zwykłym obywatelom) wędrowały szerokim strumieniem do polityków, aferzystów i innych hochsztaplerów. Oto prawdziwe oblicze III RP. Obecnie zaś o interesy i legendę okrągłostołowego układu, będącego zarzewiem dla wszelkich patologii współczesnej Polski, dba Platforma z PSL-em. To wystarczający powód, aby ich pogonić przy okazji najbliższych wyborów parlamentarnych.

wpis z dnia 22/06/2015

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

25 odpowiedzi na „Establishment umocnił „republikę kolesi” w Polsce.O wszystkim decydują znajomości,korupcja,kumoterstwo i nepotyzm..

 1. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 2. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 3. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 4. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 5. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 6. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 7. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 8. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 9. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 10. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 11. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 12. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 13. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 14. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 15. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 16. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 17. Wizja pisze:

  Prof. Szczerski o polityce zagranicznej Andrzeja Dudy: ” Uwaga, Polska ZNOWU będzie miała własne zdanie !”……………….cd
  http://wpolityce.pl/polityka/256970-prof-szczerski-o-polityce-zagranicznej-andrzeja-dudy-uw
  i dodał jeszcze : ” Wspieranie Ukrainy i stabilności na Wschodzie należy postrzegać przez pryzmat naszego interesu. Rozumiejąc cały bagaż problemów przeszłości i teraźniejszości Ukrainy, dla Polski lepiej jest, gdy za naszą wschodnią granicą stacjonuje wojsko ukraińskie…”
  / Szczerski to doradca prezydenta elekta /

  Polubienie

 18. zenobiusz pisze:

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.