Koniec cierpliwości Kremla ?Почему ракетный крейсер Москва в Атлантике. Cumbre Vieja Volcano on La Palma Island.


Krążownik rakietowy Moskwa „rozpocznie misję na Atlantyku”

Krążownik rakietowy Moskwa
Foto: Luis Díaz-Bedia Astor / Wikipedia (CC BY-SA 3.0)Rosyjska flota rusza na Atlantyk

Grupa okrętów rosyjskiej Floty Czarnomorskiej szykuje się do rozpoczęcia ćwiczeń na Atlantyku. Nie wiadomo gdzie dokładnie i co będą robić, ale celem Rosjan jest najpewniej po prostu zaprezentowanie flagi swojej floty na wodach, gdzie pojawia się bardzo rzadko.

Zespół okrętów składa się z okrętu flagowego Floty Czarnomorskiej, czyli krążownika rakietowego Moskwa, oraz eskortującej go korwety Pytliwyj i holownika Szachtior. Jednostki mają obecnie pobierać zapasy i paliwo z jednostki zaopatrzeniowej Iwan Bubnow w pobliżu hiszpańskiej eksklawy w Afryce, Ceuty.

Obecność rosyjskich okrętów na środkowym Atlantyku jest rzadkim wydarzeniem. Po zakończeniu zimnej wojny Rosjanie ograniczyli się do rejsów pojedynczych okrętów na Kubę czy do krajów Ameryki Łacińskiej. Mają one jednak miejsce raz na kilka lat. Nie licząc niemal ciągłej obecności okrętów szpiegowskich, które kręcą się w okolicy Karaibów i wybrzeża USA.

Zespół rosyjskich okrętów rusza na Atlantyk po pierwszych w historii wspólnych ćwiczeniach z flotą Chin na Morzu Śródziemnym. Chińczycy i Rosjanie pod koniec maja i na początku czerwca doskonalili współdziałanie i dbanie o bezpieczeństwo na morzach. Później krążownik Moskwa i korweta Pytliwyj brały jeszcze udział w ćwiczeniach z flotą Egiptu.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

4 odpowiedzi na „Koniec cierpliwości Kremla ?Почему ракетный крейсер Москва в Атлантике. Cumbre Vieja Volcano on La Palma Island.

 1. zenobiusz pisze:

  Na to czekają i nie mogą się doczekać.

  Polubienie

 2. zenobiusz pisze:

  A i secesja Teksasu się marzy Putinymu.

  Polubienie

 3. zenobiusz pisze:

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.