Liczne dowody wskazuja na to, że nieznana siła wpływa na cały Układ Słoneczny


http://innemedium.pl/wiadomosc/liczne-dowody-wskazuja-ze-nieznana-sila-wplywa-caly-uklad-sloneczny#comment-99519

Gdy podsumuje się ogół wiedzy jaki zebrała ludzkość w ciągu ostatnich dekad nie można nie dojść do wniosku, że następują jakieś procesy wpływające na wszystkie planety z Układu Słonecznego. Istnieje długa lista niepokojących faktów, ustalonych za pomocą urządzeń badawczych wysyłanych przez ziemskie agencje kosmiczne. Tak się jednak składa, że zwykle rozpatrujemy takie informacje pojedynczo, podczas gdy należałoby raczej przeanalizować dostępne dane z perspektywy całego systemu planetarnego.

Nasza dzienna gwiazda jest zresztą pierwszym dowodem na to, że w kosmosie dzieje się coś dziwnego. Wystarczy wspomnieć, że od 1901 roku pole magnetyczne Słońca wzrosło o 230% i nikt nie wie dlaczego. Poza tym zaskakujące jest to, że Księżyc znacznie zwiększył swoją szczątkową atmosferę. Od jakiegoś czasu staje się ona coraz większa. Wokół Księżyca powstała już warstwa, składająca się głównie z sodu a sięgająca 6000 km. Według wszelkich dostępnych danych, wcześniej czegoś takiego nie było.

File 24875

Ksieżyc

Do kolekcji osobliwości z Układu Słonecznego trzeba dodać to co sonda Messenger odkryła na Merkurym. Nieoczekiwanie na najbliższej Słońcu planecie skalistej odkryto pokrywy lodowe na biegunach. Na dodatek okazało się, że glob ten ma zaskakująco silne pole magnetyczne.

File 24877

Planeta Wenus

Podobnie wygląda sytuacja z Wenus. Ustalono, że zorze polarne na tej planecie stają się jaśniejsze i to aż o 2500%. Smaczku dodaje fakt, że doszło do tego zaledwie w niecałe 40 lat. Można zaryzykować twierdzenie, że nie byłoby to możliwe o ile nie doszło tam do globalnych zmian atmosferycznych.

File 24884

Planeta Mars

Z kolei Mars doświadcza podobno globalnego ocieplenia. Na skutek tych procesów zaobserwowano na przykład zdecydowany wzrost siły burz występujących na powierzchni tej planety. Nie bez znaczenia jest też fakt, że doszło do zupełnego zaniku lodu w obszarach polarnych.

File 24880

Planeta Jowisz

Zmian nie unikły też wielkie gazowe olbrzymy. Chmury plazmy nad Jowiszem zaczęły świecić z 200% większą jasnością. Ogromny pas w atmosferze zmienił przy tym swój kolor. Poza tym chmury stały się cieńsze i zdają się rozpuszczać szybciej niż kiedyś.

File 24879

Planeta Saturn

Zmiany dotknęły też Saturna. prędkość równikowego prądu strumieniowego znacznie spadła i to zaledwie w ciągu 30 lat. Zjawisku towarzyszy niewytłumaczalny wzrost emisji promieniowania rentgenowskiego na równiku tej planety.

File 24881

Planeta Neptun

Dalsze planety również ulegają zmianom. Uran znacząco zmienił swą jasność. Wzrosła aktywność atmosferyczna skutkująca pojawianiem się chmur. Warto zaznaczyć, że w przeszłości atmosfera była tam bardzo spokojna. Również na Neptunie atmosfera stała się jaśniejsza o około 40%. Nawet mały Pluton odnotował anomalię z ciśnieniem atmosferycznym, które wzrosło o 300% i to pomimo tego, że planeta ciągle odsuwa się od Słońca.

Źródło: Dreamstime.com

File 24882

Planeta Uran

Co do Ziemi, to każdy chyba widzi, że wszystko się zmienia i to bardzo szybko. Pogoda często szaleje, a na dodatek widoczne są znaczące zmiany geofizyczne na naszej planecie. Może za to odpowiadać przesunięcie osi Ziemi, do którego doszło w ciągu ostatnich 30 lat.

File 24883

Ziemia i Księżyc – foto: 123rf.com

Co zatem dzieje się w okolicy Układu Słonecznego, że praktycznie wszystkie planety i Słońce, doświadczyły fundamentalnych zmian, które bardzo trudno wytłumaczyć. Oczywiście zwolennicy teorii planety Nibiru od razu uznali, że to dowód na jej zbliżenie do nas, ale nie ma na to mocnych dowodów. Prawdę mówiąc zmiany wskazane powyżej mogą być powodowane licznymi czynnikami i nie sposób obecnie powiedzieć co wpływa na Układ Słoneczny. Pewne jest tylko to, że coś się dzieje, ale nadal nie wiadomo co.

 

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

6 odpowiedzi na „Liczne dowody wskazuja na to, że nieznana siła wpływa na cały Układ Słoneczny

 1. zenobiusz pisze:

  NIeznana siła…

  Polubienie

 2. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 3. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 4. zenobiusz pisze:

  http://almanzor.salon24.pl/656537,sloneczko-plata-figle
  Przez ostatnie dni Słońce dostarcza nam nie mniej niespodzianek niż polscy celebryci różnych stopni.
  Kiedy plama nr 2371 bedąc w środku widocznej tarczy Słońca około tydzień temu wybuchła, w świat poszły informacje o możliwości zaburzeń magnetycznych na Ziemi i szansach oglądania zorzy polarnej. Od kilku lat jednak arktyczne zorze polarne głębiej sięgaja na półkuli zachodniej niż na naszej skąd daje się niekiedy oglądać aurorę ze Skandynawii. Ufka, mieszkająca gdzieś niedaleko Królewca nie mogła jej dostrzec, a tymczasem w Ameryce sięgała Kaliforni i Teksasu leżących na szerokości Rzymu.

  A czy będzie jeszcze jedna niespodzianka od strony Słońca? Plama 2371 i grupa plam jej towarzysząca dochodzi do zachodniego horyzontu. Tymczasem nie pojawiła się żadna nowa plama na widocznej tarczy ani nie wychynęła żadna spoza wschodniego jego horyzontu. Przez najbliższe dwa dni widoczne plamy się skryją. Jeżeli przez ten czas nie pojawi się żadna nowa plama będziemy mieli zero plam.
  W 2014 roku mieliśmy jeden dzień bez plam słonecznych. Co będzie teraz?
  http://spaceweather.com/images2015/27jun15/hmi1898.gif?PHPSESSID=sirt8uu53c5ebfhni27fuur3m5

  Polubienie

 5. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 6. zenobiusz pisze:

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.