Już E. Gierek wiedział o Polskiej Ropie. Kazał zabetonować odwierty badawcze!


http://www.prawy.pl/gospodarka/9593-juz-e-gierek-wiedzial-o-polskiej-ropie-kazal-zabetonowac-odwierty-badawcze

Niemal od Niemal pod całą  powierzchnią Polski znajduje się największa ilość ropy i gazu, które stanowią część zasobów Norwegii, Arabii Saudyjskiej, Iranu, Iraku czy Kuwejtu. O tych złożach pisał w książce Pola Laska Alef Stern. Wiedział o nich Edward Gierek.

 

Polska oraz należące do jej terytorium Morze Bałtyckie leżą nad ogromnym złożem ropy i gazu, bowiem twór geologiczny skał porowatych, który jest jak gąbka nasączony gazem i ropą, zaczynający się w Zatoce Perskiej, a kończący w Morzu Północnym pomiędzy Szkocją i Norwegią osiąga swoją kumulację właśnie w Polsce.

 

Problem w tym, że to ogromne złoże znajduje się na głębokości między 5 km a 7 km. Te głęboko położone złoża szacowane są na 650 mld ton, co daje 4764,50 mld baryłek. Złoża Arabii Saudyjskiej oszacowane są zaledwie na 265 mld baryłek.

 

Eksploatacja głębokich złóż jest dzisiaj z punktu widzenia technicznego możliwa. Wartość tej ropy, biorąc pod uwagę obecne ceny wynosi – 300 163,5 mld $, czyli 300,1635 biliona $ (w USA 300,1635 trylionów $).

 

To wyliczenia prof. W. Sokołowskiego oraz prof. J. Zimnego, znanych i cenionych w USA geologów polskiego pochodzenia. Mapa polskich złóż powstała w 2008 roku w Krakowie.

 

Dane te kazał już w 1971 roku opracować Edward Gierek. Jednak z jego polecenia również prace zostały przerwane w 1985 roku, prawdopodbonie z obawy przed groźbą Moskwy.

 

W powyższym wyliczeniu nie uwzględniono złóż uranu, srebra, cynku, ołowiu, bursztynu, siarki i soli oraz innych.

 

Not. MP

na podstawie: Polska Geotermalana Asocjaja

ilustracja opracowana na postawie PGA: Prof. Jacek Zimny, mgr Krzysztof Szczotka oraz mgr M. Karch.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

5 odpowiedzi na „Już E. Gierek wiedział o Polskiej Ropie. Kazał zabetonować odwierty badawcze!

  1. benka pisze:

    Kiedy się skończy ten strach ,to „na kolanach” przed obcymi ?. Czy pojawi się ktoś , kto otworzy to wszystko dla Polaków , dla Polski? Kraj zawsze biedny , okradany przez różnej maści draństwo tak zewnętrzne ,jak i wewnętrzne.

    Polubienie

  2. Mary E pisze:

    Czy to wiarygodna informacja? Brzmi niczym bajka…

    Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.