KATASTROFA TUNGUSKA A TEKTYTY?


 

Andrzej Kotowiecki – KATASTROFA TUNGUSKA A TEKTYTY?

http://hyboriana.blogspot.com/2012/06/bolid-syberyjski-29.html

Napisano już wiele rozpraw i opracowań na temat katastrofy z 30 czerwca 1908 roku, w rejonie rzeki Podkamienna Tunguska, lecz temat ten i ta zagadka dręczy nadal wielu, w tym także i mnie.

 

Co wiemy o tej katastrofie? Jakie są suche fakty? W telegraficznym skrócie ukazuję to, co się tam stało:

 

v    Rankiem, w dniu 30 czerwca 1908 roku, mieszkańcy centralnej Syberii w rejonie rzeki Podkamienna Tunguska zauważyli ciągnący się na niebie ognisty obłok, który znikł za horyzontem w tajdze.

 

v    O godzinie 07h17m11s czasu lokalnego nastąpiła straszliwa eksplozja.

 

v    Sejsmografy na całym świecie zanotowały straszliwy wstrząs, którego epicentrum znajdowało się na NW od jeziora Bajkał.

 

v    Falę sejsmiczną zanotowano w Waszyngtonie.

 

v    W jednej ze wsi w rejonie Podkamiennej Tunguskiej zabitych zostało co najmniej 1.500 reniferów.

 

v    Pasażerowie pociągu zdążającego Transsyberyjską Koleją Żelazną zaobserwowali na niebie wielką jak Słońce, świecącą kulę poruszającą się z południa na północ. Wybuch był tak ogromny, (600 km od epicentrum), że kierownik pociągu polecił go zatrzymać, aby sprawdzić, czy nie jest on uszkodzony.

 

v    Stacje sejsmiczne w Tyflisie (Tblisi), Taszkencie i Jenie zarejestrowały trzęsienie ziemi. W Irkucku (900 km od epicentrum) upłynęła godzina, zanim uspokoiły się wahadła sejsmografów.

 

v    Ludzie ze szczepu Ewenków relacjonowali: Znajdowaliśmy się w odległości ponad 80 km od rzeki Tunguska i widzieliśmy ogień. Gorąco było tak straszliwe, że musieliśmy się położyć na ziemi. <<Bałem się>> – opowiadał potem jeden z Ewenków – <<że zapali się na mnie koszula>>.

 

v    Przez tajgę przeleciał gwałtowny huragan.

 

v    Rzeka Angara wezbrała gigantyczną falą, która zmiotła płynących po rzece flisaków tak, że tylko część z nich się uratowała.

 

v    Fala powietrzna została zanotowana w Petersburgu, Kopenhadze i Waszyngtonie, a następnego dnia z 30 godzinnym opóźnieniem została odnotowana w Poczdamie i Londynie.

 

v    Następnego dnia po wybuchu w francuskim Bordeaux było tak jasno, że jeszcze o godzinie 21:56 można było swobodnie czytać w odległości 30 cm, zaś w dzień później o godzinie 21:15 szereg obserwatoriów meteorologicznych zwróciło uwagę na ogromną ilość srebrzystych obłoków na niebie.

 

v    W roku 1968, prof. N. Wasiliew obliczył, że ogólna powierzchnia tych obłoków musiała wynosić 10 mln km2.

 

v    W Kalifornii stacja aktynometryczna zarejestrowała w ciągu następnych 3 miesięcy silne zmętnienie atmosfery i znaczne obniżenie promieniowania słonecznego.

 

Naukowcy zdali sobie sprawę, że na Syberii doszło do potężnego zjawiska, lecz pierwsza ekspedycja dotarła tam dopiero po 20 latach. Ekspedycją kierował L. Kulik, który w lutym 1928 roku z góry Szachorna po raz pierwszy ujrzał gigantyczny obszar całkowicie zniszczonej tajgi.

 

Co rozegrało się na Syberii w miejscu pod 60o55’ N i 101o57’ E?

 

Co zauważyli naukowcy w latach 1928 oraz 1929/30 w trakcie ekspedycji Kulika?

 

v    Nie znaleziono krateru.

 

v    Ogólna powierzchnia zniszczonej tajgi wynosiła niemal 2.200 km2, przy czym w epicentrum tajga nie została połamana.

 

v    Obliczono, że efekt takiego zniszczenia mógł dać wybuch bomby jądrowej o mocy 20-40 Mt TNT na wysokości 10-15 km. Przewyższa to 1-2 tysięcy razy moc pierwszej bomby atomowej.

 

v    Na terenie katastrofy długo utrzymywała się podwyższona radioaktywność, dowodem na to są słoje przyrostu drzew i pomiary.

 

v    Jeszcze w 1961 roku naukowcy zauważyli na gałęziach modrzewi ślady przypominające opalenia promieniowaniem jonizującym.

 

v    Dopiero w latach 1964-68 J. Lwow z Uniwersytetu Tomskiego odkrył mikroskopijne kuleczki szklane o rozmiarach 0,02 – 0,15 mm. Zostały one przebadane m.in. w USA. Według analiz Instytutu Geologii i Geografii AN ZSRR stwierdzono, że sylikaty znajdujące się w kulkach nie są spotykane ani w naturalnych glebach Ziemi, ani w produktach przemysłowych, ani w obiektach kosmicznych. We wnętrzu kulek znaleziono takie gazy, jak wodór – H2, siarkowodór – H2S  i dwutlenek węgla – CO2.

 

Kulki te są podobne do małych tektytów!!! A to wiąże się z moją teorią o ich pochodzeniu, którą po raz pierwszy przedstawiłem w mojej pracy, wydanej w 1999 roku pt. „Szkliwo nie z tej Ziemi”, a rozwiniętej w pracy „Tektyty – Relikty gwiezdnych wojen” przedstawionej m.in. w dniu 10 grudnia 2000 roku w „Nautiliusie Radia Zet”. Dlatego też – moim zdaniem – nie był to meteoryt, odłamek komety, czy też zderzenie z Ziemią antymaterii. Opisy katastrofy mówią mi, że był to bezsprzecznie statek kosmiczny (typu vimana lub podobnej budowy), zbudowanego ze szkła i kwarcu, wyposażonego w reaktor jądrowy. Przy tym mogła to być również część rozpadającego się, tajemniczego obiektu o nazwie CZARNY KSIĄŻĘ czy też CZARNY BARON, którego rozpad został zauważony przez astronomów radzieckich i amerykańskich w dniu 18 grudnia 1955 roku. Obiekt ten rozpadł się wtedy na 10 wielkich odłamów o rozmiarach ok. 70 x 35 m, na orbicie 2000. Proces ten mógł rozpocząć się na długo wcześniej.

 

Kuleczki znalezione na miejscu katastrofy są małych rozmiarów, gdyż moim zdaniem, wybuch nastąpił w atmosferze ziemskiej. Została przez to spotęgowana moc energii i przy obecności tlenu wytworzyła się wysoka temperatura. Statek po prostu wyparował, tworząc srebrzyste obłoki.

 

Do dziś nie znaleziono tektytów o wadze kilkuset kilogramów. Przeważnie ważą one od kilku do kilkudziesięciu gramów – sporadycznie powyżej 1 kg. Według mojej teorii to tak, jakby szyba samochodowa rozpadła się w drobny mak w przestrzeni kosmicznej, poza obszarem atmosfery ziemskiej, a jej kawałki przy przelocie przez nią przybrały kształt szklanych meteorytów. Zresztą te duże tektyty są tektytami warstwowymi o nazwie Muong Nong. Stygły one warstwowo. Moim zdaniem są one przykładem tektytów, które tworzyły się na Ziemi, w pobliżu stygnącego stosu atomowego.

 

Pojazdy kosmiczne z takich materiałów, jak szkło czy kwarc mogą stanowić jednocześnie jako całość „żywy organizm komputera” – tj. jeden obwód scalony bardzo łatwy do obsługi. Potwierdzeniem mojej teorii o pochodzeniu tektytów są występujące w kraterze uderzeniowym Żamanszin w Kazachstanie tektyty różnowiekowe, liczące odpowiednio: 0,7; 1,2 i 5,2 mln lat – podczas kiedy krater powstał   z a l e d w i e   10 tys. lat temu! To tak, jakby pojazd kosmiczny zbudowany 5,2 mln lat temu modernizowano dwukrotnie 1,2 i 0,7 mln lat temu, by w końcu uległ katastrofie 10.000 lat temu. Jak już wielokrotnie pisałem, w 1973 roku została w Indiach wydana książka  oparta na rękopisie zatytułowanym „Vaimanika Sastra”, odnalezionym w 1918 roku w bibliotece Barada Royal Sanskrit w Majsurze. Manuskrypt ten opisuje aparaty latające typu vimana, rukma, sumdra i szokuna. Do najważniejszych wersetów zaliczyłbym wyjaśnienie budowy vimana, do którego należy użyć 27 różnych rodzajów szkła. (!!!) Według zawartego tam opisu, do budowy tych niewielkich obiektów latających używano szkła według następujących zasad: 12 oczyszczonych składników należy wymieszać według proporcji 5 : 3 : 5 : 1 : 10 : 10 : 11: 8 : 7 : 2 : 6 : 1, umieścić je w piecu do przetapiania w kształcie lotosu i ogrzewanym węglem drzewnym. Należy go rozgrzewać do temperatury 323 stopni […]. Efektem będzie szitaranjikaadarsa – czyli szkło zawierające w sobie chłód. Nasuwa się przypuszczenie, że szkło to, podobnie jak tektyty praktycznie nie zawierało wody, czyli było chłodne – suche, a jednocześnie mogło przebywać długi czas w przestrzeni kosmicznej, gdzie panuje temperatura bliska Absolutnemu Zeru. Tekst ten jest jednocześnie dowodem na poparcie hipotezy o powstaniu tektytów. Reasumując – uważam, ze tektyty są częściami i odłamkami pojazdów kosmicznych, budowanych przed milionami lat przez bogów i ludzi.

 

Oczywiście katastrofa obiektu nastąpiła w atmosferze, nisko nad Ziemią, około 10-15 km, dlatego nie mamy tutaj do czynienia z konkretnymi tektytami, a tylko drobnymi artefaktami w postaci szklanych kuleczek. Wydaje mi się, że artefaktów może być więcej, ale biorąc pod uwagę bagnisty teren, jak również to, ze niekoniecznie musiały opaść w tym miejscu, ale poszybować wiele setek kilometrów dalej, trudno je będzie po tylu latach znaleźć. A nawet gdyby je znaleziono, to nie będą one łączone z Katastrofą Tunguską.

 

Cieszyn, dn. 2001-07-21

 

—oooOooo—

 

Hmmm… – to bardzo śmiała hipoteza i śmiało postawiona. Ale wyjaśnia przynajmniej kilka fenomenów nie związanych z TF. Przyznaję, że zagadka tektytów wciąż nie jest rozwiązana, ale tylko to jedno jedyne rozwiązanie zmierza w kierunku gwiezdnych okrętów i katastrof – albo nawet i gwiezdnych wojen… – i jest to oryginalna polska teoria na ten temat.

 

Czy praca ta przybliży nas do rozwiązania zagadki TKC? Nas może nie, ale być może poprzez Internet trafi ona do kogoś, kto w przebłysku geniuszu, Boskiej inspiracji i intuicji połączy znane nam fakty tak, że uzyska jedyny i prawdziwy obraz tego, co zdarzyło się nad tunguską tajgą w ostatni dzień czerwca 1908 roku…

 

Kończąc chciałbym bardzo serdecznie podziękować wszystkim tym, którzy pomogli mi w opracowaniu tej książki i odnosili się do niej krytycznie i życzliwie. Mam nadzieję, że praca ta – choć skromna – nie pójdzie na marne i będzie kolejnym kamieniem milowym w naszej podróży w Nieznane.

 

KONIEC

 

Jordanów, dn. 2001-07-27, godzina 08:09 CEST

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

93 odpowiedzi na „KATASTROFA TUNGUSKA A TEKTYTY?

 1. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 2. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 3. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 4. zenobiusz pisze:

  Książka ta została wydana przez profesora G.R. JOSYERA i jego współpracowników. Tekst ten opisuje aparaty latające typu : „ wimana , rukma, sumdra i szokuna ”. Tytuły poszczególnych rozdziałów brzmią intrygująco: korytarze powietrzne, elementy maszyny, skafandry, posiłki, o materiałach, punkt topnienia, lustra, moc, maszyny, różne typy samolotów. Wg tekstu odmienną częścią składową były lustra np. dalekiego zasięgu, zbierające energię czy też potęgujące przerażenie, itp. Tekst ten podaje jak zbudować te lustra, wylicza np. 633 „złe wpływy” dla aparatu latającego, jak również jak im zapobiec. Opisuje także soczewki typu laser o nazwie „rowdri – darpana”, które zmieniają wszystko na co się je skieruje. Do najważniejszych wersetów zaliczyłbym wyjaśnienia budowy „wimana”, do którego wg tekstu należy użyć 27 różnych rodzajów szkła i to wylicza z czego zbudować ściany, podłogę i piętra. Tekst ten wylicza również 28 rodzajów włókien do sporządzenia kombinezonu pilota oraz 25 rodzajów połączeń do przetworzenia energii słonecznej na użytkową siłę. Do budowy niewielkich obiektów latających używano szkła wg następującego opisu: „ owe 12 oczyszczonych składników należy wymieszać w proporcji 5 : 3 : 5 : 1 : 10 : 10 : 11 : 8 : 7 : 2 : 20 : 6 . Umieścić je w piecu do przetapiania mającym kształt lotosu i ogrzewanym węglem drzewnym. Należy go rozgrzewać do temperatury 323 stopni […]. Efektem będzie szitaranjikaadarsa czyli szkło zawierające w sobie chłód”. Nasuwa się przypuszczenie, że chodziło tutaj o to iż praktycznie szkło to, tak jak tektyty, nie zawierało wody czyli było chłodne – suche, a jednocześnie mogło przebywać długi czas w otwartej przestrzeni kosmicznej gdzie panuje temperatura bliska absolutnemu zeru. Wydaje mi się , iż badania nad tym tekstem powinny być rozpoczęte przez poważne laboratoria chemiczne.
  http://www.ptmet.org.pl/old/psm/tektyty.htm

  Polubienie

 5. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 6. zenobiusz pisze:

  Ustały od paru godzin wibracje o który zdarza mi się wspominać,sprawdziłem i…

  Ten wulkan w Chile teraz wybucha


  Począwszy od około dwie godziny temu, Południowa Chile wybuchł wulkan Calbuco po raz pierwszy od ponad czterech dekad, wysyłając grubą chmurę popiołu i dymu kilka mil do nieba.

  Czerwony alarm został wydany i mieszkańcy Puerto Montt, jeden z tych mieszkańców powiedział:

  http://www.jarty.net/this-volcano-in-chile-is-erupting-right-now-8-photos

  Polubienie

 7. zenobiusz pisze:

  „Erupcja się o pół godziny temu. Istnieje wiele osób na ulicach, wiele pozycji do stacji benzynowych, aby wypełnić na gazie „.
  Oto kilka zdjęć, jakie wyciągnął z Twitter RSS.
  http://www.jarty.net/this-volcano-in-chile-is-erupting-right-now-8-photos/2/

  Polubienie

 8. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 9. zenobiusz pisze:


  15.07.2015

  Polubienie

 10. Mary E. pisze:

  Dotyczy katastrofy tunguskiej.
  Jaka szkoda, że nie żyje mój śp. brat. Miał umysł geniusza i nie było zagadki, której nie potrafiłby rozwiązać.(W oparciu o wiedzę z matematyki, fizyki, chemii i inne uzdolnienia, które zachowam w tajemnicy). Prawdopodobnie wiedział też coś o katastrofie tunguskiej, tym bardziej, że studiował Politechnikę w Charkowie, wysłany tam za wybitne osiągnięcia podczas studiów.
  Ale… co tu szukać geniuszy. Mamy już niezawodnego 🙂 GW podaje rozwiązanie (ostatni link)
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Katastrofa_tunguska
  http://strefatajemnic.onet.pl/extra/tajemnicza-katastrofa-tunguska/8b8bf
  http://wyborcza.pl/1,75400,14114539,Wiemy_juz__co_bylo_przyczyna_slynnej_katastrofy_tunguskiej.html

  Polubienie

 11. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 12. zenobiusz pisze:

  Polubienie

  • Mary E. pisze:

   Tylko jest pewna wada przepowiedni powiązanych z Iluminatami. Zmieniają co trochę datę przepowiadanych wydarzeń. (Chyba, że założymy, że ich plany nie udają się, powiedzmy z przyczyn technicznych). Jednak ta kluczowa data 2012 całkowicie zawiodła. Wiadomo co to znaczy: fałsz rzekomego proroctwa, bądź błąd w interpretacji przewidywanego przebiegu wydarzeń)
   http://www.iluminaci.pl/2012/nibiru
   http://www.iluminaci.pl/2012/planeta-x-nibiru


   (Dwa ostatnie linki nie wiem co zawierają. Nie jestem biegła w angielskim. Ale przedostatni pochodzi z r. 2014, a ostatni z 2015)
   Jak ktoś to przetłumaczy i poda w skrócie treść, byłabym wdzięczna)

   Polubienie

   • zenobiusz pisze:

    Iluminatów włóżmy między „mity miejskie”,jak Candymana,czy Czarną Wołgę.
    Nancy Leader ,David Icke,Aleks Jones ,itp mają wyraźne korelacje z Kremlem.
    Zmiana daty to oczywista taktyka.Najpierw znieczulić(2012,ach to znowu to durne Nibiru)
    gdy dowodów coraz więcej datę przesuwa się poza 2016 ( no mamy jeszcze czas)

    „Bądźcie trzeźwi czuwajcie” nabiera nowego znaczenia.

    Polubienie

    • pielgrzym pisze:

     Teraz granice na polach semantycznych, sa tez obszarem manipulacji i precyzyjne symbole takze sa zqwlaszczane i karykaturowane.

     Polubienie

    • Mary E. pisze:

     Datę przesuwa się.. Znana taktyka. Przesunięcie czasu- w/g moich źródeł -to do 2017 (data dość znacząca dla masonerii)
     Ale Katolicy będą trzeźwi… choć niekoniecznie wszyscy.
     Jednak; obserwować rzeczywistość i wydarzenia należy. Zgadza się: ,,Bądźcie trzeźwi, czuwajcie”
     (Jednak z moich obserwacji otoczenia wynika, że mało kogo obchodzi co się dzieje. Niewielu obserwuje niebo w sensie fizycznym, tylko zapaleńcy. No, czasem romantycy, ale oni nie używają lunet. A zdobywanie wiedzy w internecie… Tu już porażka. Czytają (prawie) tylko ci, co chcą czegoś dowiedzieć się o swoich dolegliwościach. No i dowiadują się, że mają objawy wszelkich możliwych chorób). Jest tak niewielu żądnych wiedzy… A może mylę się? Może to tylko mój czarny scenariusz?

     Polubienie

 13. Mary E. pisze:

  P.S.
  Nie zauważyłam faktu, że Zenobiusz dawał już te linki na blog. Jednak ja nic nie zrozumiałam bo angielski znam tylko teoretycznie. Praktycznie, nie używając tego języka wszystko zapomniałam.

  Polubienie

 14. zenobiusz pisze:

  Magnitude Mw 6.4
  Region BARBADOS REGION, WINDWARD ISL.
  Date time 2015-07-16 15:16:31.4 UTC
  Location 13.87 N ; 58.64 W
  Depth 2 km
  Distances 136 km NE of Bridgetown, Barbados / pop: 98,511 / local time: 11:16:31.4 2015-07-16
  119 km NE of Bathsheba / pop: 1,765 / local time: 11:16:00.0 2015-07-16

  http://www.emsc-csem.org/Earthquake/earthquake.php?id=450919
  Magnitude mb 5.2
  Region BARBADOS REGION, WINDWARD ISL.
  Date time 2015-07-16 15:36:18.8 UTC
  Location 13.94 N ; 58.51 W
  Depth 40 km
  Distances 152 km NE of Bridgetown, Barbados / pop: 98,511 / local time: 11:36:18.8 2015-07-16
  135 km NE of Bathsheba / pop: 1,765 / local time: 11:36:00.0 2015-07-16
  http://www.emsc-csem.org/Earthquake/earthquake.php?id=450920

  Drganie nadal niewyczuwalne

  Polubienie

  • Mary E. pisze:

   Jeśli nic nie czujesz, to miejmy nadzieję że fałszywy alarm.
   (To nie klakierowanie, lecz uznanie faktu zdolności paranormalnych u pewnych ludzi. Jeśli to nie jest ,,dar nabyty” na pewnych kursach, (Alfa, Filipa itp),to znaczy, że to dar Boga. A z tego co wiem, masz ten dar z natury).Dar przeczucia, czy wręcz odczucia zbliżającego się zagrożenia, to nie okultyzm, jeśli ma się ten dar od urodzenia.

   Polubienie

 15. pielgrzym pisze:

  Moze nietaktywne, ale efektywne:
  http://basn.pl/piosenki/pan-tik-tak.php

  Polubienie

 16. Wizja pisze:

  Czyli co – walczymy o nawrócenie się / urzetelnienie w wierze / półkatolików , katolików teoretyków , niedowiarków i pozytywnych poszukiwaczy prawdy BY W GODZINIE ZERO MIELI SZANSĘ ?
  Pod presją Nibiru + całe oprzyrządowanie teologiczne = nawrócą się szczerze a nie ze strachu ? Czy w ogóle takie nawrócenie interesuje Boga ? Czyżby nie oczekiwał On miłości ? Kto z nas chciałby deklaracji miłości od drugiej osoby pod wpływem………..bata czy szantażu . Nie wymusi się miłości strachem . Nie wymusi się jej wizją Nibiru + reszta efektów.
  …………..Przecież mamy żyć tak , jakby każdy dzień miał być ostatnim przed ROZLICZENIEM .
  Bójcie się ” nibiru” bo to przyspieszy proces waszego nawracania i zakochania….W BOGU ?
  Nie wiem czy o to chodzi . Dobrze ,że pozostali na blogu nie macie takiego problemu bo całe blogowe ” informowanie uświadamiająco -nawracające ” straciłoby sens.

  Polubienie

  • Mary E. pisze:

   Brawo!
   Moim zdaniem Nibiru może wpłynąć na ziemię, gdy znajdzie się zbyt blisko, lecz niekoniecznie. Będzie, co Bóg dopuści.
   Wydaje mi się, że straszenie Nibiru, wraz z jego domniemanymi mieszkańcami Anunnaki, to propaganda, która ma zająć umysły ludzi strachem, zniechęceniem do działania, czyli odciągnąć od rzeczywistości. Myślę, że w ogóle propagowana od dawna teoria o istnieniu obcych bytów gdzieś w kosmosie jest atakiem na KK.
   Ale… jest to ale. Bądźmy czujni i nie bagatelizujmy niczego a priori, zaprzeczając tylko z własnego punktu widzenia. Biblia mówi o Nefilim- ten temat nie został zdefiniowany zbyt precyzyjnie i otwiera możliwości przeróżnych interpretacji w odniesieniu do ,,ojców” owych hybryd , które niewątpliwie istniały.- (Skoro mówi o nich P. Ś.)

   Polubienie

   • pielgrzym pisze:

    Czasem trzeba przeczytac tekst przed jego publikacja, gdyz owym Czasem poczatkowa euforia nie wspolbrzmi z koncowa konkluzja.

    Polubienie

    • pielgrzym pisze:

     Syndrom humanizmu (potrzeba zrozumienia wszystkiego).
     Czy mozliwe jest by latac z jednym skrzydlem?
     Mk 10,27.

     Polubienie

    • Mary E. pisze:

     Przestrzegam przed pochopnymi wnioskami o braku czytania. Tekst miał taką konstrukcję zamierzoną. Można ogólnie przyznać rację, nawet pochwalić, ale włączyć w wypowiedź pewne zastrzeżenia.
     A dla pielgrzym @- radzę zastosować u siebie tę radę, której udzielasz..

     Polubienie

     • pielgrzym pisze:

      Staram sie nieustannie i pieknym jest podziwiac takiej reakcje, gdyz ich ewidentnym efektem jest aktywnosc rozumu i wiary swiadomej 🙂

      Polubienie

  • zenobiusz pisze:

   „półkatolików , katolików teoretyków , niedowiarków i pozytywnych poszukiwaczy prawdy ”
   brak tu pogan ,ateistów,i satanistów.
   Za nich też umarł Jezus.
   Warto poczytać o nawróceniach w obozach śmierci,na zsyłce.o spowiedziach w celi śmierci.

   Polubienie

   • Wizja pisze:

    Czytałam. A niedawno towarzyszyłam komuś w jego „celi” / też – w zasadzie,śmierci. O ateistach , poganach , satanistach i pyszałkach nie wspomniałam bo oni potrzebowaliby jeszcze więcej czasu na pokochanie Boga..
    Muszą najpierw chcieć tego z potrzeby duszy a nie z trwogi .
    Wiem ,że ” jak trwoga to do Boga ” ale czy takie nawrócenie wystarczy Bogu ?
    Obyście mieli rację .Jeśli jest On Miłością / oprócz Sprawiedliwości / to czy wystarczy tylko ” uznanie” Jego Istnienia i Wszechmocy pod wpływem grozy ?
    Ok , nie będę kontynuować wątku bo można dywagować a nawet spekulować bez końca .
    A „nibiru” nie daje czasu bo znowu jest o dzień bliżej .

    Polubienie

    • pielgrzym pisze:

     Mysle, ze pycha nie nalezy sie napychac, bo mozna odfrunac bez pomocy balonow.

     Polubienie

    • Mary E. pisze:

     Temat skruchy w chwili śmierci poruszyłam na forum katolickim:
     http://www.traditia.fora.pl/pytania,59/pytanie-milosierdzie-skrucha-w-chwili-smierci,12724.html
     No i warto skupić się nad tym fragmentem Biblii (Mat)
     201 Albowiem królestwo niebieskie podobne jest do gospodarza, który wyszedł wczesnym rankiem, aby nająć robotników do swej winnicy. 2 Umówił się z robotnikami o denara za dzień i posłał ich do winnicy. 3 Gdy wyszedł około godziny trzeciej, zobaczył innych, stojących na rynku bezczynnie, 4 i rzekł do nich: „Idźcie i wy do mojej winnicy, a co będzie słuszne, dam wam”. 5 Oni poszli. Wyszedłszy ponownie około godziny szóstej i dziewiątej, tak samo uczynił. 6 Gdy wyszedł około godziny jedenastej, spotkał innych stojących i zapytał ich: „Czemu tu stoicie cały dzień bezczynnie?” 7 Odpowiedzieli mu: „Bo nas nikt nie najął”. Rzekł im: „Idźcie i wy do winnicy!” 8 A gdy nadszedł wieczór, rzekł właściciel winnicy do swego rządcy: „Zwołaj robotników i wypłać im należność, począwszy od ostatnich aż do pierwszych!” 9 Przyszli najęci około jedenastej godziny i otrzymali po denarze. 10 Gdy więc przyszli pierwsi, myśleli, że więcej dostaną; lecz i oni otrzymali po denarze. 11 Wziąwszy go, szemrali przeciw gospodarzowi, 12 mówiąc: „Ci ostatni jedną godzinę pracowali, a zrównałeś ich z nami, którzyśmy znosili ciężar dnia i spiekoty”. 13 Na to odrzekł jednemu z nich: „Przyjacielu, nie czynię ci krzywdy; czy nie o denara umówiłeś się ze mną? 14 Weź, co twoje i odejdź! Chcę też i temu ostatniemu dać tak samo jak tobie. 15 Czy mi nie wolno uczynić ze swoim, co chcę? Czy na to złym okiem patrzysz, że ja jestem dobry?” 16 Tak ostatni będą pierwszymi, a pierwsi ostatnimi».

     Polubienie

   • pielgrzym pisze:

    Co do mikrolisty brakow nie ma takiej pewnosci; co do beneficjentow smierci Chrystusa, to z cala pewnoscia nie za wszystkich, bo mozna jego ofiare odrzucic, jak i samego Boga, wynika to z wolnej woli; Bog sie absolutnie nikomu nie narzuca. Co do konwersji w skrajnych prxypqdkach; musze sie posluzyc/powtorzyc Mk 10,27.

    Polubienie

    • zenobiusz pisze:

     ” A oni tym bardziej się dziwili i mówili między sobą: «Któż więc może się zbawić?» 27 Jezus spojrzał na nich i rzekł:

     «U ludzi to niemożliwe, ale nie u Boga; bo u Boga wszystko jest możliwe».

     Dwie odrębne sprawy.
     Umarł za wszystkich .
     Wszyscy mają prawo wyboru.
     Nawrócenie jest łaską…..
     Bóg działa przez ludzi.

     Moje nawrócenie zaczęło się od jednego artykułu,a nawet paru zdań w nim,przeczytanych przypadkowo.

     Polubienie

 17. zenobiusz pisze:

  Stare ludowe przysłowie „Jak trwoga to do Boga”
  ma wiele znaczeń.
  Piekła nie ma ?
  Piekło nadchodzi.
  Z talentów…….

  Polubienie

 18. Wizja pisze:

  Na nowy , trudny i waleczny dzień :
  Pokusa niedoceniania i przeceniania Szatana ” …………
  http://www.katolik.pl/pokusa-niedoceniania-i-przeceniania-szatana,24938,416,cz.html
  …………….najbardziej ryzykowne jest chyba zarozumiałe prowokowanie szatana w aspekcie – ” już JA ci pokażę ,jestem silniejszy ! ” . Ryzykowne i wcale nie zalecane przez Jezusa .

  Polubienie

  • pielgrzym pisze:

   Trzeba prowokowac/mobilizowac do analizy rzeczywistosci doczesnej (co jak widac odnoslo efekt) i nalezy pamietac, ze szatan ma intelekt daleko przekraczajacy ludzki (nawet intelekt zbiorowy) i nawet powierzchowne sie nim „interesowanie” bez odniesienia do mocy Boga jest najwyzszym rodzajem glupoty.

   Polubienie

 19. zenobiusz pisze:

  16.07.2015 23: 29: 03.0
  undefined9undefined58minundefinedNaNminundefinedNaNminundefinedNaNminhr NaNmin temu
  11.67 N 142,66 E 10 5.1 POŁUDNIE Mariany
  16.07.2015 20: 53: 16.2 9.20 N 126,83 E 30 5.3 Mindanao, Filipiny
  16.07.2015 20: 41: 28.2 32.35 S 176,17 W 39 5.0 POŁUDNIE KERMADEC WYSPY
  16.07.2015 15: 36: 14.7 13,91 N 58.43 W 10 5.2 BARBADOS REGION, WINDWARD ISL.
  40
  IV
  16.07.2015 15: 16: 32,1 13,83 N 58.64 W 10 6.5 BARBADOS REGION, WINDWARD ISL.
  16.07.2015 13: 02: 05.5 14.63 N 146,95 E 2 5.1 ROTA REGION, N. Mariany
  1
  III
  16.07.2015 11: 01: 47.3 13.88 N 58.53 W 15 5.7 BARBADOS REGION, WINDWARD ISL.
  16.07.2015 10: 48: 05.1 29.52 S 71.76 W 10 5.1 OFFSHORE Coquimbo, Chile
  16.07.2015 01: 58: 53.3 26.87 S 176,17 W 10 5.2 SOUTH Wysp Fidżi
  16.07.2015 01: 15: 09.3 41.42 N 142,56 E 40 5.0 Hokkaido, Japonia REGION
  http://www.emsc-csem.org/Earthquake/world/M5/

  Nadal brak odczucia wibracji

  Polubienie

 20. pielgrzym pisze:
 21. zenobiusz pisze:

  @Pielgrzym.
  „Nie umarl za wszystkich, bo nawet we Mszach sw. jest, ze Jego knew „za WIELU zostala wylana”. Trzeba pamietac, ze Bog istnieje poza Czasem i nasze myslenie personifikacyjne nie odnosi sie do tamtej rzeczywistosci.”
  https://zenobiuszjuz.wordpress.com/2015/07/16/katastrofa-tunguska-a-tektyty/comment-page-1/#comment-55672

  Zbiór logiczny Wielu = wszyscy żyjący po Jego Ofierze + żyjący przed nią.

  Co prawda znajdujemy wzmianki o zapisanych w „księdze żywota” i innych nie zapisanych ale to tylko wie Bóg.
  Dla nas nie może to być kryterióm rozróżnienia ,bo tylko Bóg zna serce człowieka.

  Polubienie

 22. pielgrzym pisze:

  Tylko Bog zna serce i Bog poza Czasem. Istnieje tez pieklo, co nawet logicznie wyklucza zbawienie wszystkich stworzen istniejacych kiedykolwiek, a co z kolei suponuje brak ofiary dla wszystkich, bo Bog niczego nie robi bez celu i Jego dzialanie nie „przepada”. Sumujac istnieje pieklo i potepieni, a teoria pustego piekla nie ma racji bytu, gdyz nawet Biblia i wyznanie wiary mowi o zstapieniu Jezusa do piekiel. Stwierdzenie, ze zmarl za wszystkich jest pozywka dla teoretykow pustego piekla i zakloca wartosc wysilkow poszczegolnego czlowieka we wspolpracy z laska Boza ku zbawieniu wiecznemu.

  Polubienie

  • zenobiusz pisze:

   „Zstąpił do piekieł po drodze mu było”?
   To chyba nie z Biblii 🙂

   Polubienie

    • zenobiusz pisze:

     ” Problem w tym, że pojawiające się w greckiej wersji wyznania wiary greckie wyrażenie katelthonta eis ta katotata niekoniecznie oznacza zstąpienie do piekieł. Tak naprawdę chodzi tu o dół, a słowo katotata koresponduje z katotera (niższe) z Ef 4, 9. Przyjęte w tłumaczeniu łacińskim wyrażenie descendit ad infernos (Sobór Laterański IV, 1215 r.) sugeruje piekło. W tekście greckim chodzi jednak o starotestamentowy Szeol (gr. Hades), nie zaś piekło we właściwym sensie, takim, w jakim dzisiaj jest rozumiane.”

     Warto czytać całość linka powyżej.

     „Poszedł do świata zmarłych, aby obdarzyć ich owocami zbawienia, które wysłużył przez swoje życie, śmierć i zmartwychwstanie. Zdaje się jednak, że najistotniejsze jest tutaj przywrócenie Szeolu Bogu, doprowadzenie do tego, że przywrócona została komunikacja między Bogiem a ludźmi. Oto sam Bóg pojawia się tam, w miejscu największego oddalenia od Boga, by wyprowadzić z niego ludzi do Boga.”

     Polubienie

     • zenobiusz pisze:

      „Ponieważ Jezus zstąpił do Szeolu, nawiązał komunikację z Bogiem. Jest więc nadzieja, że w sytuacji, gdy człowiek wybierze stan bez komunikacji z Bogiem, w swoim piekle spotka jednak Boga, który być może będzie w stanie go z niego wyprowadzić.”
      op:cit.

      Polubienie

     • pielgrzym pisze:

      Nie ma opracowan doskonalych wskutek brakow natury ludzkiej, a w parze dobrej woli i wspolczesnych mozliwosciach dostepu do opracowan traktujacych na dany temat mozemy w kilka chwil doksztalcic sie w wielu kwestiach; przyjmuje tez do wiadomosci istnienie jednostek nieroformowalnych. No coz nawet Jezus do wszystkich nie trafial swoja nauka, a co dopiero my chwiejni ludzie.

      Polubienie

     • pielgrzym pisze:

      „Jeszcze sie Taki, nie narodzil coby kazdemu dogodzil”.

      Polubienie

     • zenobiusz pisze:

      27-letnia Angela Holme w zagadkowy sposób sprowadza cierpienie i śmierć na każdego, kto znajdzie się w jej pobliżu. Miejscowy ksiądz, ojciec Lozano, zaczyna badać jej przypadek i dochodzi do wniosku, że kobieta padła ofiarą opętania. Bezradny w konfrontacji z siłą nieczystą, zwraca się o pomoc do Watykanu. Na prośbę kapłana, Stolica Apostolska wysyła na miejsce parę doświadczonych egzorcystów – kardynała Bruuna i asystującego mu wikariusza Imaniego. Duchowni nie wiedzą, że przyjdzie im zmierzyć się ze starożytnym demonem, którego szatańskie moce wykraczają poza wszystko, z czym dotychczas mieli do czynienia.
      http://film.wp.pl/id,33481,title,Tasmy-Watykanu,film_szczegoly.html
      Tytuł polski: Taśmy Watykanu
      Tytuł oryginału: Vatican Tapes, The
      Rok produkcji:
      2015

      Premiera kinowa:24 lipca 2015

      No proszę

      Polubienie

 23. zenobiusz pisze:

  Magnitude Mw 7.0
  Region SANTA CRUZ ISLANDS
  Date time 2015-07-18 02:27:33.0 UTC
  Location 10.38 S ; 165.20 E
  Depth 10 km
  Distances 585 km E of Honiara, Solomon Islands / pop: 56,298 / local time: 13:27:33.0 2015-07-18
  359 km E of Kirakira, Solomon Islands / pop: 1,122 / local time: 13:27:33.0 2015-07-18
  http://www.emsc-csem.org/Earthquake/earthquake.php?id=451138

  Polubienie

 24. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 25. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 26. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 27. Wizja pisze:

  Ewakuacja 15 tys. harcerzy! Wśród nich Polacy >
  ………….Nad Strasburgiem przeszła przeszła potężna burza z wichurą. W związku z tym służby musiały ewakuować obozowisko, w którym przebywa 15 tysięcy harcerzy z całego świata. W zlocie udział biorą również Polacy………………cd
  http://niezalezna.pl/69085-ewakuacja-15-tys-harcerzy-wsrod-nich-polacy

  Polubienie

 28. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 29. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 30. zenobiusz pisze:

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.