Msza Św. za Komorowskiego nie będzie „dziękczynna”


http://niezalezna.pl/69359-ks-seniuk-dementuje-msza-sw-za-komorowskiego-nie-bedzie-dziekczynna

Dodano: 27.07.2015 [15:29]
Ks. Seniuk dementuje: Msza Św. za Komorowskiego nie będzie "dziękczynna" - niezalezna.pl

foto: youtube.com

„Archidiecezja Warszawska nie jest inicjatorem Mszy św. w intencji ustępującego prezydenta Komorowskiego. Msza została zamówiona w jednym z warszawskich kościołów przez grupę wiernych. Nieprawdą jest informacja, że będzie jej przewodniczył kard. Kazimierz Nycz” – dementuje informacje pojawiające się w mediach warszawska kuria. Jak ustalił portal niezalezna.pl, ks. Aleksander Seniuk który otrzymał prośbę o odprawienie eucharystii – w ogłoszeniach parafialnych zaprzecza, by była to msza „dziękczynna”.

6 sierpnia br. w stołecznym kościele wizytek na Krakowskim Przedmieściu zostanie odprawiona Msza Św. „w intencji Bronisława Komorowskiego i jego Małżonki, sprawowana w podziękowaniu za jego służbę narodowi i o Boże Błogosławieństwo na przyszłość dla całej prezydenckiej rodziny”. Taką informację 22 lipca podała Katolicka Agencja Informacyjna. Inne media pisały, że odprawi je sam gospodarz archidiecezji warszawskiej, abp. Kazimierz Nycz.Kuria szybko te doniesienia zdementowała.

1. Archidiecezja Warszawska nie jest inicjatorem Mszy św. w intencji ustępującego prezydenta Komorowskiego. Msza została zamówiona w jednym z warszawskich kościołów przez grupę wiernych. Nieprawdą jest informacja, że będzie jej przewodniczył kard. Kazimierz Nycz.
2. Mszą św., którą 6 sierpnia współorganizuje Archidiecezja Warszawska, razem z nowo powstającą Kancelarią Prezydenta, jest Msza inaugurująca prezydenturę prezydenta elekta Andrzeja Dudy.
3. Każdy wierny może zamówić Mszę św. w ważnej dla siebie intencji. Każdy ksiądz ma obowiązek zamawianą intencję przyjąć. Istotne jest, by ksiądz przyjmujący intencję i celebrujący Mszę św., odpowiednio i poprawnie pod względem teologicznym ją sformułował.
4. Kościół, poprzez oświadczenia Prezydium Episkopatu Polski, jasno wyraził swoje stanowisko w sprawie kontrowersyjnych – z punktu widzenia doktryny Kościoła – decyzji prezydenta Bronisława Komorowskiego. To stanowisko podzielają wszyscy polscy biskupi, łącznie z Arcybiskupem Warszawskim
– napisał ks. Przemysław Śliwiński, rzecznik prasowy abp Nycza i Archidiecezji Warszawskiej.

Okazuje się również, że mimo, iż „grupa wiernych”, która wyszła z inicjatywą odprawienia Mszy Św. za Bronisława i Annę Komorowskich w dniu zaprzysiężenia Andrzeja Dudy na prezydenta – chciała by była to msza „dziękczynna”, to intencja zaaprobowana przez gospodarza kościoła nie zawiera żadnego podziękowania.

„W związku z zamieszaniem medialnym, jakie powstało wokół Mszy św. planowanej w święto Przemienienia Pańskiego,rektor kościoła ss. wizytek ks. Aleksander Seniuk przygotował informację specjalną, która była odczytywana na zakończenie każdej niedzielnej Eucharystii” – pisze Gość Niedzielny. Kapłan przekazał w niej, że prawdziwa intencja Mszy św. za prezydenta brzmi: „Za Bronisława Komorowskiego, jego małżonkę Annę i całą ich rodzinę”.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

44 odpowiedzi na „Msza Św. za Komorowskiego nie będzie „dziękczynna”

 1. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 2. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 3. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 4. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 5. zenobiusz pisze:

  Polubienie

  • zenobiusz pisze:

   „Rzeczniczka sztabu wyborczego PO Joanna Mucha oraz minister finansów Mateusz Szczurek powinni spodziewać się pozwów sądowych. Pozywa ich Krajowa Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo-Kredytowa.

   Kasa Krajowa SKOK twierdzi, że Mateusz Szczurek użył nieuprawnionych wyrażeń wobec legalnie działających instytucji finansowych w Polsce, co jest tym bardziej zdumiewające, że jako minister finansów jest także przewodniczącym Komitetu Stabilności Finansowej. Z kolei Joanna Mucha, pełniąca w swojej partii funkcję rzecznika sztabu wyborczego PO w publicznej wypowiedzi nazwała spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe rzekomo największą aferą 25-lecia Polski.

   SKOK zwraca też uwagę na doniesienia prasowe, które mogą świadczyć o wykorzystywaniu aparatu państwa do walki z kasami w ramach brudnej kampanii wyborczej.”

   Polubienie

 6. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 7. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 8. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 9. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 10. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 11. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 12. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 13. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 14. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 15. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 16. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 17. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 18. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 19. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 20. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 21. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 22. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 23. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 24. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 25. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 26. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 27. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 28. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 29. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 30. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 31. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 32. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 33. zenobiusz pisze:

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.