Jan Kulczyk nie żyje.Co i komu daje do zrozumienia Gazeta Wyborcza ?


 Ten cudzysłów jest znamienny.

Internet podchwycił sugestię.

Zen

Jan Kulczyk nie żyje. Zmarł w wyniku komplikacji po „drobnym zabiegu kardiologicznym”

 

W wieku 65 lat zmarł Jan Kulczyk, jeden z największych polskich przedsiębiorców i najbogatszy Polak – poinformował Kulczyk Holding SA. Mówił o sobie, że jest rybą, która najlepiej czuje się w rwących rzekach. W stawie umarłby z nudów
Artykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu prenumeraty cyfrowej
Według źródeł „Wyborczej” biznesmen zmarł w Wiedniu w wyniku komplikacji po operacji. – To był drobny zabieg kardiologiczny. Dzisiaj miał wyjść ze szpitala. Był już poumawiany na szereg spotkań w Warszawie – mówi nam jeden z najbliższych współpracowników Jana Kulczyka.

Popierał migrację zarobkową

Jan Kulczyk wierzył w migrację zarobkową. Twierdził, że jest to szansa dla Europy. Za przykład podawał Stany Zjednoczone. – Gospodarki europejskie mogą skorzystać na migracji, również na napływie imigrantów ze Wschodu lub z Południa – podkreślał. – Wymaga to jednak odpowiedniego nastawienia i działania ze strony rządów. W podejściu Europejczyków często dominują stereotypy, a brakuje w nim rachunku ekonomicznego, który przecież leży u podstaw zarówno przyczyn, jak i skutków imigracji – dodawał.

26 czerwca prezydent Bronisław Komorowski odznaczył Jana Kluczyka Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski za wspieranie polskiej kultury.

Cały tekst: http://wyborcza.pl/1,75478,18444823,jan-kulczyk-nie-zyje.html#ixzz3hGjZIbf6

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

93 odpowiedzi na „Jan Kulczyk nie żyje.Co i komu daje do zrozumienia Gazeta Wyborcza ?

 1. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 2. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 3. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 4. zenobiusz pisze:

  Komu mogłoby zależeć na zabiciu Kulczyka?
  W posiadaniu Kulczyk Investment znajduje się 51.14% udziałów Ciech SA, jednej z największych firm chemicznych w Europie. O kontrolę nad tą spółką giełdową walczą od lat Rosjanie. Ponieważ grupa kontrolowana przez Ciech SA jest jednym z największych w Europie użytkowników rosyjskiego gazu, to przejęcie jej przez Rosjan gwarantowałoby na długie lata odbiór gazu z Gazpromu. Kulczyk blokował taką ewentualność.

  Gdyby Ciech przestał kupować rosyjski gaz, zaś zdecydowałby się na zakup skroplonego gazu z Iranu lub Emiratów Arabskich, największy rosyjski producent tego paliwa mógłby zostać doprowadzony do bankructwa. Zniesienie blokady gospodarczej Iranu zbliża się szybkimi krokami.

  Chiny nie chcą współpracować z rosyjskim Gazpromem
  W ostatnich dniach media donosiły o fiasku rozmów pomiędzy Rosją i Chinami w sprawie budowy gazociągów prowadzących z jamalskich złóż Gazpromu do Państwa Środka. Wstępna umowa miała obejmować zakup przez Chiny 30 mld sześciennych gazu rocznie przez 30 lat. Ratowałaby ona kondycję rosyjskiej spółki. Jej fiasko spowodowałoby to, że „być albo nie być” Gazpromu zależałoby od decyzji Kulczyka. W sytuacji patowej znalazłyby się również niemieckie koła gospodarcze, uwikłane w gazociąg Nord Stream, któremu patronował były kanclerz Niemiec, Gerhard Schroeder. Na zerwaniu polskich kontraktów z Gazpromem straciliby również Niemcy.

  Córka Kulczyka, Dominika, jest prezesem zarządu Polsko-Chińskiej rady Biznesu. Czy miliarder mógł mieć wpływ na próby zerwania negocjacji pomiędzy Rosją i Chinami? Warto dodać, że działalność Kulczyk Investment była również skoncentrowana na wspólnych przedsięwzięciach z szejkami arabskimi z Dubai. Wiele faktów wskazuje więc na to, że Jan Kulczyk mógł zostać zamordowany z powodu motywu politycznego.

  Czy Waldemar Pawlak coś wie?
  W 2014 roku Waldemar Pawlak jako prezes Fundacji Polski Kongres Gospodarczy zorganizował konferencję Invest In China, której moderatorem była Dominika Kulczyk. W 2012 roku Pawlak został nieoczekiwanie odwołany z funkcji wicepremiera i szefa PSL. Wcześniej był odpowiedzialny w rządzie Tuska za negocjacje gazowe z Rosją, które przynosiły szkody finansowe naszemu państwu. Dzięki Pawlakowi Gazprom czerpał gigantyczne zyski ze sprzedaży gazu Polsce.Powiązania Pawlaka i niektórych jego kolegów z PSL ze sprawą śmierci Kulczyka są więc nader oczywiste. Powinien natychmiast zostać przesłuchany przez kontrwywiad.

  Puenta
  Po śmierci Kulczyka status polskiego przemysłu chemicznego, strategicznej gałęzi europejskiej gospodarki, zmienia się o 180 stopni. To, czy Ciech zostanie wysprzedany Rosjanom, będzie zależało od spadkobierców miliardera. Jeśli tak, to na długie lata zostaniemy poddani zmasowanej infiltracji przez rosyjskie służby szpiegowskie.
  http://pl.blastingnews.com/polityka/2015/07/czy-jan-kulczyk-najbardziej-wplywowy-polski-biznesmen-zostal-zamordowany-00492249.html?utm_source=twitterfeed&utm_medium=twitter

  Polubienie

 5. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 6. Wizja pisze:

  Kilka pytań do polskiego wywiadu i kontrwywiadu w związku ze śmiercią Jana Kulczyka >
  …………..est oczywiste, że interesami w strategicznych dla państwa polskiego sektorach, zderzającymi się z interesami innych krajów, np. Rosji, Ukrainy, Niemiec czy państw arabskich zajmują się służby wywiadu i kontrwywiadu. O tym, że się zajmują i że nie jest to żadna sensacja, tylko praktyka typowa w wielu krajach ze względu na wagę spraw, przekonaliśmy się już w październiku 2004 r. Wtedy ujawniono kulisy spotkania w Wiedniu Jana Kulczyka z rosyjskim szpiegiem Władimirem Ałganowem, o którym bardzo głośno było w Polsce pod koniec 1995 r., podczas tzw. afery Olina. Dowiedzieliśmy się wtedy, że spotkanie w Wiedniu było monitorowane przez Agencję Wywiadu. Ujawniono wówczas istnienie notatek oficera polskiego wywiadu, który działał w stolicy Austrii, szefa Agencji Wywiadu w czasie, gdy doszło do spotkania………cd
  http://wpolityce.pl/polityka/260770-kilka-pytan-do-polskiego-wywiadu-i-kontrwywiadu-w-zwi

  Polubienie

 7. szuwaxpl pisze:

  To taka namiastka prawdy o Polsce i chłopcach ze WSI

  Polubienie

 8. Wizja pisze:

  Czyli co…..nie ma miliarderów o względnie czystych rękach i normalnie uformowanych sumieniach ?

  Polubienie

 9. Wizja pisze:

  Cenckiewicz: Fakt, że Kulczyk WYKUPIŁ swoje taśmy nie oznacza końca afery podsłuchowej. Jego śmiercią powinny zainteresować się tajne służby….cd
  http://telewizjarepublika.pl/cenckiewicz-fakt-ze-kulczyk-wykupil-swoje-tasmy-nie-oznacza-kon

  Polubienie

 10. Wizja pisze:

  Gdzie i jak zmarł Jan Kulczyk. Nowe fakty w sprawie śmierci miliardera >
  …………….To nie była żadna luksusowa klinika. Jan Kulczyk zmarł w publicznym szpitalu Allgemeinen Krankenhaus (AKH) w Wiedniu. Bezpośrednią przyczyną śmierci był zator żylno-płucny – informuje „Fakt”………….cd
  http://niezalezna.pl/69449-gdzie-i-jak-zmarl-jan-kulczyk-nowe-fakty-w-sprawie-smierci-miliard

  Polubienie

 11. zenobiusz pisze:

  Polubienie

  • zenobiusz pisze:

   Jan Kulczyk zmarł wczoraj w publicznym szpitalu Allgemeinen Krankenhaus (AKH) w Wiedniu. Jak informuje Fakt, bezpośrednią przyczyną śmierci był zator żylno-płucny.

   Dziennik cytuje rozmówcę agencji AFP, który był przyjacielem Kulczyka.

   – Jan Kulczyk pojechał do wiedeńskiego szpitala, by poddać się innowacyjnym badaniom przesiewowym w kierunku raka. Rok temu w Nowym Jorku przeszedł operację prostaty – zdradza.

   Pierwsze informacje nt. śmierci miliardera mówiły i „powikłaniach pooperacyjnych” w związku z zabiegiem kardiologicznym.

   Polubienie

 12. szuwaxpl pisze:

  Według źródeł „Wyborczej” biznesmen zmarł w Wiedniu w wyniku komplikacji po operacji. – To był drobny zabieg kardiologiczny.
  Cały tekst: http://wyborcza.pl/1,75478,18444823,jan-kulczyk-nie-zyje.html#ixzz3hMYyIGui

  Nowe informacje dotyczące okoliczności śmierci Jana Kulczyka. Biznesmen pojechał do kliniki w Wiedniu na nieskomplikowany zabieg – wbrew wcześniejszym doniesieniom był on niezwiązany z kardiologią – dowiedział się reporter RMF FM Tomasz Skory. Ta operacja się udała. Potem doszło jednak do zatoru żylno-płucnego, który był przyczyną śmierci Kulczyka.
  Gazeta Prawna.

  Przyjaciel inwestora ujawnił przyczynę pobytu Kulczyka w klinice. – Pojechał do wiedeńskiego szpitala, by poddać się innowacyjnym badaniom przesiewowym w kierunku raka. Rok temu w Nowym Jorku przeszedł operację prostaty – powiedział agencji AFP niewymieniony z nazwiska mężczyzna.

  Biznesmen umarł w szpitalu publicznym AKH w Wiedniu (Allgemeinen Krankenhaus).To również w Wiedniu miliarder miał zarejestrowaną rodzinną Fundację Kulczyków.
  AKH to ogromny szpital, jest również lecznicą uniwersytecką. Został założony w 1686 roku, 300 lat później został rozbudowany o nowy kompleks. Ma 22 piętra i 2200 łóżek dla pacjentów. Zatrudnia 9 tys. pracowników. Rocznie leczy prawie sto tysięcy osób.
  FAKT.

  Biznesmen pojechał do kliniki w Wiedniu na nieskomplikowany zabieg – wbrew wcześniejszym doniesieniom był on niezwiązany z kardiologią – dowiedział się reporter RMF FM Tomasz Skory. Ta operacja się udała. Potem doszło jednak do zatoru żylno-płucnego, który był przyczyną śmierci Kulczyka.
  Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/polska/news-jan-kulczyk-od-dawna-mial-problemy-ze-zdrowiem,nId,1860655#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrom

  Jak ustalili reporterzy RMF FM, w piątek biznesmen źle się poczuł – trafił do kliniki w Wiedniu. Tam rozważano założenie mu by-passów.
  http://www.pomponik.pl/plotki/news-jan-kulczyk-nie-zyje-znamy-przyczyny-jego-smierci,nId,1860267?parametr=embed_linki

  Bajpasy trzeba odrzucić, bo:
  Po operacji pacjent pozostaje 1-2 dni na intensywnej terapii, a w 2-3 dobie powoli staje na nogi. Po 7-10 dniach chory wraca już do domu, gdzie przyjmuje leki i rozpoczyna rehabilitację. Całkowite zagojenie następuje po 2-3 miesiącach.

  Stent już bliżej:
  http://www.kardiolo.pl/stent.htm
  Cały zabieg trwa około 30 minut. Wykonuje się go w pracowni radiologicznej, monitorując na bieżąco położenie stentu w naczyniu wieńcowym.
  Po zabiegu chory pozostaje przez kilkanaście godzin w pozycji leżącej.

  Takie małe zestawienie co w necie piszczy: !!! (warto poczytać o Wiedniu)
  http://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/wysyp-teorii-spiskowych-o-%c5%9bmierci-kulczyka/ar-AAdH0hM?ocid=onepro
  http://www.rmf24.pl/fakty/news-wieden-stolica-szpiegow-i-agentow,nId,152148

  Polubienie

 13. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 14. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 15. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 16. szuwaxpl pisze:

  Ciekawe zestawienie ‚kryzysowych’ milionerów.

  Żydowscy miliarderzy wczoraj i dziś
  w demokratycznej Polsce
  Wg Polonica.net lista 10 najbogatszych Polaków czyli polskich Żydów w 2005 roku

  1 Kulczyk Jan [żyd] 5 500 mln PLN
  2 Solorz-Żak Zygmunt [żyd] 3 000 mln PLN
  3 Gudzowaty Aleksander [żyd] 2 900 mln PLN
  4 Sołowow Michał [żyd] 2 600 mln PLN
  5 Karkosik Roman [żyd] 2 400 mln PLN
  6 Mikuśkiewicz Marek [żyd] 1 900 mln PLN
  7 Krauze Ryszard [żyd] 1 800 mln PLN
  8 Jankilewicz Grzegorz [żyd] 1 550 mln PLN
  9 Smołokowski Sławomir [żyd] 1 550 mln PLN
  10 Wejchert Jan Bohdan [żyd] 1 500 mln PLN

  Zobaczmy jak ta lista kształtuje się po 5 latach wg danych Onet.pl
  1 Kulczyk Jan 8 500 mln
  2 Solorz Zygmunt 7 900 mln
  3 Czarnecki Leszek 7 580 mln
  4 Sołowow Michał 6 000 mln
  5 Karkosik Roman 3 570 mln
  6 Starak Jerzy 2 700 mln
  7 Wejchert Łukasz 2 420 mln
  8 Miłek Dariusz 1 970 mln
  9 Kulczyk Grażyna 1 850 mln
  10 Chmiel Tadeusz 1 800mln

  Krótki przegląd wskazanych bogaczy pozwala zauważyć, że w ciągu pięciu lat w zasadzie pomnożyli oni swój kapitał o 100%. Życzę wszystkim szeregowym Prawdziwym Polakom tak błyskotliwej kariery.
  Autor zrobił z nich, chyba przez pomyłkę milionerów 😉 albo od tych miliardów każdemu w głowie
  może się coś pokręcić.
  Ze strony: https://cyklista.wordpress.com/2011/07/13/zydowscy-miliarderzy-wczoraj-i-dzis/

  😉 zbiednieli jeszcze bardziej ( Forbes 2015)
  1. Jan Kulczyk (15,1 mld zł)
  2. Zygmunt Solorz-Żak (11,9 mld zł)
  3. Michał Sołowow (7,7 mld zł)
  4. Leszek Czarnecki (5 mld zł)
  http://biznes.newsweek.pl/lista-100-najbogatszych-polakow-2015-magazynu-forbes-zobacz-pelna-liste,artykuly,357883,1.html

  Polubienie

 17. Olo pisze:

  Smierc Kulczyka to prawdopodobnie
  1. fikcja bo nakradl to trzeba teraz sie ukryc.
  2. niewygodny swiadek kolaborujacy z rzadem polskim w trakcie prywatyzacji sprzedal polskie fabryki i instytucje za lapowki.
  3. Zmienil tozsamosc bo go szukalo SB
  4. Nakradl i sfingowal smierc a teraz opala sie na wyspach kupionych za kase za sprzedanom polske.
  Wontkow jest wiele lecz my normalni obywatele tego zlodziejskiego kraju sie nie dowiemy a teraz nasze dzieci bendom parobkami tej mafii ktora rzadzi tym krajem.
  Rada na to jest jedna spieprzac z tego kraju jak najdalej jezeli nie chcesz zyc w wyzysku.

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.