PO-PSL odbierze Polakom prywatne majątki – projekt ustawy


https://polskobudzsie.wordpress.com/2015/07/24/o-psl-odbierze-polakom-prywatne-majatki-projekt-ustawy/

Jeśli masz zbyt niską emeryturę, mniej niż 1400 zł, to samorząd ma prawo zabrać Ci Polaku mieszkanie, pozostały majątek oraz wszelkie oszczędności. Równocześnie PSL zgłaszał wielokrotnie pomysły, aby Polacy otrzymywali emerytury podstawowe w wysokości 1000 zł, a więc proponowana ustawa dotyczyłaby prawie 100% Polaków.

PSL nie wyciągnął wniosków ze szkodliwej dla tej partii działalności min. Fedak (już jest na śmietniku historii) i „poprawia” antypolskie projekty ustaw jej autorstwa. Kosiniak-Kamysz minister pracy i polityki społecznej w drugim rządzie Donalda Tuska, wiceprezes Polskiego Stronnictwa Ludowego poprawił projekt pani Fedak. W oryginale każdy Polak miał płacić bezpośrednio do budżetu składkę, a w rzeczywistości podatek, jako ubezpieczenie od możliwości niepełnosprawności na starość.

W nowej odsłonie pomysł Fedak po „poprawkach” Kosiniak-Kamysza przyjął postać projektu ustawy, który daje samorządom prawo odbierania majątków i oszczędności starym, schorowanym osobom, których emerytura będzie niższa, niż 1400 zł/mies. Równocześnie PSL (a także Gwiazdowski) proponowali, aby Polacy otrzymywali jedynie powszechną emeryturę 1000 zł. Równocześnie rząd Tuska podniósł wiek emerytalny Polaków do 67 lat, więc statystycznie 3-4 lata życia na emeryturze, a kolesie z układu samorządowego, często z PSL, uwłaszczą się na dorobku całego życia Polaków.

Formalnie majątek przejmie samorząd, a w praktyce będzie to polegało na „sprzedaży” tego majątku, gdzie co bardziej atrakcyjne majątki „kupią” (za bezcen) „swoi”. Dziennikarze zadali sobie trud i policzyli, jaka obecnie byłaby emerytura, gdyby pieniądze zamiast do ZUS, trafiały na prywatne konto. Wyliczyli, że taka emerytura byłaby ok. 2 razy wyższa, niż ta z ZUS! To nie koniec problemu, bo prognozy ZUS mówią, że w 2060r. Polaków będzie niecałe 31 mln., natomiast prognoza ONZ na koniec tego stulecia szacuje liczbę Polaków na zaledwie 16 mln.

To chyba oczywiste, ze coraz mniejsza liczba pracujących nie wypracuje przyszłych emerytur, a wirtualne emerytury obiecane przez Tuska można nazwać „uśmiechami Tuska”. Za tę „walutę” nie zrobimy zakupów, nie zapłacimy rachunków. Gdzieś w „przelocie” pojawił się pomysł (swoistego) podatku katastralnego, aby sfinansować przyszłe emerytury Polaków. Ci panowie nie zamierzają się trudnić subtelnym rabunkiem po kawałku i postanowili Polakom zrabować majątki jednorazowo. Większość OFE już zrabowana, wkrótce reszta. Potem, no właśnie … Potem są już tylko osobiste majątki Polaków i ich oszczędności. Tak wygląda projekt ustawy Kosiniak-Kamysza z PSL. Tusk chętnie realizuje złodziejskie pomysły PSL. Dobrym przykładem jest realizacja pomysłów minister Fedak w sprawie podwyższenia wieku emerytalnego oraz rabunku OFE. […]

Pomijam już, że projekt ustawy jest niekonstytucyjny, bo czy stary, schorowany człowiek nie ma prawa mieć majątku i oszczędności? Pomysł Kosiniak-Kamysza, wiceprezesa PSL jest nawet niełajdacki, bo takie określenie tego pomysłu, projektu ustawy łajdackim jest zbyt łagodne. Należy sięgnąć do Pisma Świętego, a tam do Mt.12.32, gdzie według Kościoła, gdy ktoś zgrzeszy przeciw Bogu Ojcu, Jezusowi, może być mu odpuszczone. Ale ten, który skrzywdzi ubogich, sieroty, wdowy, kalekich, chorych, nigdy nie będzie mu odpuszczone, pójdzie do piekła. Na tym etapie udzielam jedynie chrześcijańskiego upomnienia, ale jeśli projekt tej łajdackiej ustawy nie wyląduje w koszu, a Kosiniak-Kamysz dalej będzie pełnił swą funkcję, posłużę się środkami danymi każdemu chrześcijaninowi.

PSL nie wyciągnął wniosków ze szkodliwej działalności pani min. Fedak. Ta pani już jest na śmietniku historii, a wkrótce dołączy doń cały PSL. A Tusk – ten ochoczo zrealizował wszelkie antypolskie pomysły pani Fedak, zrealizuje i ten. Cóż, dla tej koalicji PO-PSL rabowanie Polaków wychodzi perfekcyjnie.

Piotr Solis

Źródło: naszeblogi.pl

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii imperium zła. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

27 odpowiedzi na „PO-PSL odbierze Polakom prywatne majątki – projekt ustawy

 1. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 2. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 3. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 4. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 5. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 6. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 7. michael2013 pisze:

  Polityków, którzy wymyślili tę ustawę, należy wysłać na 1000-złotowe emerytury, po czym odebrać im majątki i oszczędności. 🙂

  Polubienie

 8. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 9. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 10. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 11. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 12. zenobiusz pisze:

  On chyba nie rozumie…

  Polubienie

 13. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 14. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 15. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 16. Wizja pisze:

  Zenobiusz , ty nie traktowałeś serio pogróżek o podatku katastralnym > ja nie uważam za realne wprowadzenie procedur pozbawiania ludzi dorobku życia na skróty i wprost / materiał we wstępniaku /
  W zasadzie zgrabny katastrat zastąpiłby tzw. ” odbieranie” wprost .

  Polubienie

 17. Wizja pisze:

  Dzisiaj decyzja prezydenta ws. referendum. Wystąpienie Andrzeja Dudy wieczorem w TVP >
  http://telewizjarepublika.pl/dzisiaj-decyzja-prezydenta-ws-referendum-wystapienie-andrzeja

  Polubienie

 18. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 19. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 20. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 21. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 22. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 23. Wizja pisze:

  Co do problemów z imigrantami – Niemcy wcale nie są w lepszej sytuacji :
  …………Najazd na Niemcy – uchodźcy są chorzy, kosztują miliardy euro, dochodzi do awantur >
  Rząd uspakaja i zapewnia, iż kontroluje napływ imigrantów do Niemiec, ale rzeczywistość zdecydowanie temu przeczy. Media codziennie pokazują ogromne grupy uciekinierów, którzy masowo przekraczają najpierw granice, później szturmują urzędy i trafiają do przepełnionych lub niegotowych jeszcze miejsc pobytu. Według szefa federalnego MSW Thomasa de Maiziere w tym roku przybędzie do Niemiec nawet 800.000 uciekinierów, co wymusi pewne niepopularne rozwiązania………………cd
  http://niezalezna.pl/70124-najazd-na-niemcy-uchodzcy-sa-chorzy-kosztuja-miliardy-euro-doc

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.