Jak Rosja manipuluje islamskim terroryzmem


https://kyleorton1991.wordpress.com/2015/09/08/how-russia-manipulates-islamic-terrorism/

Przez Kyle Orton (KyleWOrton) w dniu 8 września 2015

Szamila Basajewa i Murad Margoshvili (aka Muslem al-Shishani)

W zeszłym roku napisał o mrocznej roli Rosja gra w wojnę syryjską, wzmocnienia tyranii Assada, jednocześnie ułatwiając powstanie Islamskiego Państwa (ISIS) i innych salafi dżihadystów jako sposób dzielenia i zdyskredytowanie opozycji syryjskiej. Działania Moskwy były zgodne ze strategią go użył, by pokonać ruch separatystyczny w Czeczenii, infiltracji rebelii, prowadzenia go do ekstremizmu i ułatwianie nadejścia Al-Kaidy dżihadystów, którzy wysiedlonych z czeczeńskich nacjonalistów. W Syrii, działania Rosji zgodne ze strategią przyjętą przez reżim i jego irańskich mistrzów przedstawić Assada jako ostatnia linia obrony przed przejęciem terrorystycznego Syrii i ludobójstwa mniejszości. Pojawiły się nowe dowody te punkty podkreślić.

Czeczenia, Dagestan i Abchazji

Podsumowując. Szamila Basajewa, uczestnik walk w Czeczenii od początku 1990 i przywódca czeczeński salafi dżihadystów między 2003 i 2006, był kiedyś opisany jako „pracownika GRU z dużym doświadczeniem zawodowym,” GRU jest wojsko rosyjskie -intelligence. Basajew, z bratem Shirvani, również agenta GRU, poprowadził wtargnięcie do gruzińskiej prowincji Abchazji w 1992 roku, że-przynajmniej-Moskwa nie zrobił nic, aby zatrzymać. Czeczeński podział Basayev’a pomógł Abchazi wydalić gruzińskiego wojska i rosyjski „pokojowych” (miejsc) siła przeniosła się i pozostaje w Abchazji.

W sierpniu 1999 roku, Basajew poprowadził atak do Dagestanu, używając broni z zapasów GRU w Moskwie, nie dżihadystów sklepów w Czeczenii, reigniting konfliktu z Moskwą. Sześć tygodni później, Basajew będzie oskarżany o zamachach mieszkalnych w Moskwie, które zabiły trzy-sto osób.

Z Dagestan wojną w tle, a także zamachy bombowe mieszkalnych, wówczas nowy prezydent Rosji, Władimir Putin, miał casus belli, aby ponownie uruchomić wojnę w Czeczenii, co robił w dniu 1 października 1999 roku, a wraz z oburzenia za nim nie było ma ograniczeń na Putina;”Antyterrorystyczne” działanie stało się zniszczenie Groznym.

Druga wojna czeczeńska warunkiem kluczowym filarem popularnej legitymacji Putina jak on ugruntował swoją dyktaturę. Jest to dawna oskarżenie, że to nie przypadek. Nie majednoznacznych dowodów, że członkowie rządu rosyjskiego wiedział z góry, że zamachy były nadchodzi i ciekawy incydent w Riazaniu w dniu 22 września 1999 roku, co daje każdy wyglądbycia FSB złapany w akcie umieszczenie bomby w mieszkaniu ,

Wielu niezależnych analityków, liczne rosyjscy dziennikarze, i co najmniej dwóch byłych oficerów FSB, głównym następca KGB, doszli do wniosku, że zamachy mieszkalne zostały zaaranżowane przez władze rosyjskie.

Michaił Triepaszkin, który służył w KGB, a potem FSB od 1984 roku do chwili aresztowania i uwięzienia w 2003 roku w sprawie opłat za mocno upolitycznione, powiedział główny organizator zamachów bombowych mieszkalnych był Władimir Romanowicz, agent FSB, który był znany ze swoich połączeń z przestępczością zorganizowaną w 1990.

Aleksander Litwinienko, który rozpoczął jako informatora KGB w 1986 roku dołączył jako oficer dwa lata później, przed ucieczce do Wielkiej Brytanii w 2000 roku po rejestracji skarg postępowania karnego przeciwko swojemu pracodawcy, powiedział, że rząd rosyjski zbombardowany tych budynków mieszkalnych w fałszywie Operacja Flaga uzasadnić atak na Czeczenii i bezpieczne uchwyty Putin i jego władzy. Że Putin czuł potrzebę zabicia Litwinienki-w Londynie, w wielkiej politycznej kosztów, daje oskarżenia Litwinienki dodatkowy ciężar.

W przebiegu drugiej wojny czeczeńskiej, poza niepohamowanej brutalności, Rosja zakład naprovokatsiya (prowokacja), co po prostu oznacza „przejęcie kontroli nad swoimi wrogami w tajemnicy i zachęcając ich do robienia rzeczy, które ich dyskredytują i pomóc.” W szczególności, w tym oznaczało wzmocnienie dżihadu trend rebelii w Czeczenii przeciwko siłom bardziej nacjonalistycznych / separatystów, identyfikacji czeczeńskiej niepodległości sprawę z Al-Kaidą i terroryzmem, a kadrowanie Moskwy wojenne i jego dodatkowe efekty co Putin mistrza Rosji, w ​​rubryce z Wojna z terroryzmem.

Szturchać polityczno-wojskowych przeciwników do robienia rzeczy karnych których inaczej by nie zrobili, aby uzasadnić represje prawne lub wojskowy i zdyskredytować ich przyczyny i manipulacji ruchów terrorystycznych z tego samego powodu, to taktyka Rosja została przy użyciu od ponad stu lat, przeciwko opozycji wewnętrznej i zewnętrznej.

Moskwa i terroryzmu islamskiego w Dniach radzieckich

Historia Rosji od wytwarzania i umożliwienie islamskich radykałów jest długa.

Od 1960 roku dalszy, nie było prawie „krajowy ruch wyzwolenia” z Ameryki Łacińskiej do Azji Wschodniej, że nie nie otrzymują wsparcie Radziecki, jeśli nie podżeganie i kierunek. Historia Moskwy zaangażowania z Bliskiego Wschodu terroryzmu jest głębokie i szerokie. Od Asada Syrii, Iraku, Saddama prowadzony i wojskowej (do Egiptu Kairze uciekł do obozu zachodniego po roku 1973), Sowieci prowadzili wojnę polityczną przeciwko Zachodowi.

Radzieckie wysiłki wobec Zachodu w świecie arabskim zawarte zaczynając kampanię delegalizacja przeciwko Izraelowi, obecnie związany z ruchem BDS i propagandy o Izrael jest nazistą i / lub Apartheid państwo i pielęgnowaniu niezliczonych grup terrorystycznych, które w większości miały na islamistów wydźwięk. Godnym uwagi przykładem jest Organizacją Wyzwolenia Palestyny ​​(OWP), które zostały utworzone przed 1967 r wojny sześciodniowej, ale wzrosła do wyeksponowany potem, gdy Sowieci zainstalowany egipskiej aktywów KGB, Jaser Arafat, jako lider. Stosunki Moskwy z Iranu Duchownego, który trwa do dziś, powinny być postrzegane w tym świetle.

Jak Związek Radziecki zaczął otwierać się w latach 1980 i pewne ograniczone partie opozycyjne były dozwolone, KGB starannie przeniknęły istniejących stron i sfabrykowane innych „Scarecrow” strony do Komunistyczna Partia wyglądać jak najbardziej rozsądną alternatywę.

W lutym 1990 roku, zamieszki w Duszanbe, stolicy Tadżykistanu, został zorganizowany przez opozycję Islamski Rastochez (Odrodzenie) Party, w którym zginęło dwadzieścia dwie osoby, a rannych pięćset więcej. Jedną z rzeczy, Rastochez grał na była obecność chrześcijańskich Ormian, uchodźców z pogromu w Azerbejdżanie dwa lata wcześniej. Przeciwko temu komuniści wyglądał całkiem rozsądne. Ale trzech świadków -Abdul Nazarowa, A następnie oficer KGB Tadżykistanu; Kakhar Makhmarov, wyższy urzędnik w tadżycki SSR i Makhmadali Khait, A wtedy działacz Rastochez a teraz członkiem partii opozycyjnej w Tadżykistanie, powiedzmy KGB podjęło chaos, aby zapobiec powtórzeniu się (prawie) spokojnej secesji krajach bałtyckich i na Ukrainie.

W czerwcu 1990 roku w Astrachaniu, Islamska Partia Odrodzenia ZSRR (IRP) została założona.Jeden IRP założycielem był Geydar Dzhemal, ognisty islamskiego ekstremizmu mieszadła do i przeciw Putinowi do dnia dzisiejszego, który jest przewodniczącym Komitetu Islamskiego Rosji. Co ciekawe, Dzhemal nigdy spotyka się z kłopotów prawnych, powiedzmy, Aleksiej Nawalny. (Analogie z ludzi takich jak Abu Qaqa w Syrii nastąpi do niektórych.) Dzhemal może być izolowany od oficjalnej zemsty jego długotrwały związek z Aleksandr Dugin, faszystowskiej propagandowy, który stał się sławny, dzwoniąc do „ludobójstwa” Ukraińców w sierpniu 2014 roku . Dugin głosił swoje faszystowskie idee w 1980 roku, podobno pod ziemią.Bardziej przekonujące wyjaśnienie długi odporności Dugin jest to, że jest on agentem GRU.Ojciec Dugin, w Gelyi, był starszy oficer GRU.

Czeczenia

Movladi Udugov, przywódca czeczeńskiego radykalnego skrzydła w 1990, ogłoszony Emirat Kaukaski w październiku 2007 roku jako lokalny oddział Al-Kaidy. „Przed sprawozdania Udugov jest, większość Amerykanów nie uważa czeczeńskiego ruchu oporu jako część globalnego ruchu terrorystycznego” Dmitrij Shlapentokh, profesor z Indiana University-South Bend, pisze. Nacjonaliści czeczeńscy potępił ogłoszenie Udugov jest, pytając: „Kto może korzystać z prowokacji zatytułowanym Emirat Kaukaski”?

Ahmed Zakajew, wygnany przywódca nieujętej Czeczeńskiej Republiki Iczkerii, Asłana Maschadowa, byłego prezydenta Czeczenii i innych przedstawicieli bardziej świeckiej skrzydła czeczeńskiego separatyzmu konsekwentnie wzywa przywódców radykałów religijnych w środkach Czeczenii rosyjskich służb specjalnych, zaprojektowanych zdyskredytować ich przyczynę. Zakajew wyrównane to oskarżenie przeciwko Udugov;przeciwko ideologicznym przywódcą pomysł Emirat Kaukaski, Isa Umarow; i wobec brata ISA, Doku Umarow, który udało Basajewa i był liderem Emirat Kaukaski w latach 2007 i 2013.

Supyan Abdullayev, kolejny twórca IRP, był jednym z głównych rosyjskich ideologów Wahabizm / salafizmu w następstwie Związku Radzieckiego, był agentem KGB od 1980 roku.Abdulayev był jednym z założycieli IRP i został mianowany „prezydenta Czeczeńskiej Republiki Iczkerii” w marcu 2007 roku przez Umarow, a „post”, który został zniesiony wraz z utworzeniem Emirat Kaukaski. Abdullayev zginął w marcu 2011 roku.

Adam Deniyev był kolejnym ważnym poradzieckiej Wahhabist / Salaficka ideologiem. Deniyev dawna znany islamistycznego agitacji i pojawił się na radykalne skrzydło rebelii w Czeczenii.Deniyev pojechał do Iraku w 1992 roku na studia w czasie, gdy reżim Saddama Husajna został intensyfikuje swoją islamizmu. W tym samym roku, Dżochar Dudajew, prezydent Czeczeńskiej Republiki „”-co Iczkerii następnie wykonywania jakiś rzeczywisty autorytet, udał się do Bagdadu i powiedział, że reżim iracki ich gościem był narzędziem rosyjskiej inteligencji, według Nezavisamaya Gazety. To trudno przejmowałem Saddama, którego inteligencja usługi zostały przeszkolone przez KGB i którego reżim przeszkoleni tysiąceislamistycznych terrorystów ze wszystkich środowisk w 1990 roku. Przez czas Deniyev został zabity w 2001 roku, jego bycie agentem Moskwa była żadna tajemnica.

Rosja i przywódca Al-Kaidy

Jednym z najciekawszych epizodów wszystko jest aresztowanie Ajman az-Zawahiri w Rosji w grudniu 1996 roku, kiedy próbował odwiedzić czeczeńskich salafi dżihadystów. Zawahiri, obecnie przywódca al-Kaidy, był w tym czasie planuje „zakres z Czeczenii jako ewentualnegosanktuarium” dla Egipskiego Islamskiego Dżihadu (Eij), grupy terrorystycznej prowadził w tym czasie, które później łączą się z grupy Osamy bin Ladena. Przyczyną Eij był na linach wewnątrz Egipt, Kair, nie tylko dlatego, że zabił lub (jak w przypadku Zawahiri jest) wygnany lidera Eij jest. Czeczenia w tym czasie był skutecznie niezależny, nękana przez chaos, a zarażonych muzułmańskich radykałów: doskonałe kryjówki.

Prowadzenie fałszywy dyplom lekarza i twierdzi, że jest zainteresowany możliwościami handlu żywnością, Zawahiri wyjazd z fałszywym Sudanu paszportu, pod nazwą „Abdullah imam Mohammed”, w towarzystwie dwóch weteranów dżihadystów, Ahmad Salama Mabruk i Mahmud Hisham al -Hennawi. W posiadaniu Zawahiri był „$ 6.400 w gotówce, fałszywe tożsamości jako biznesmen, laptop, telefon satelitarny, faksu i małą biblioteką podręczników medycznych.” Laptop został wysłany do Moskwy i krzyk rozpoczął się od świata muzułmańskiego , w tym przywódców muzułmańskich w Rosji, domagając się uwolnienia Zawahiri jest.

Moskwa wydała Zawahiriego w maju 1997 roku, ze swoim laptopem, „jej głównie dokumenty w języku arabskim prawie wszystkie nieprzeczytane” -i pozwolił mu na podróż do Czeczenii, gdzie spotkał różnych świętych wojowników, w tym Ibn al-Khattab (aka Samir Abdullah Saleh AS Suwailem), w ciągu najbliższych dziesięciu dni. Zawahiri potem przeprowadzili się do Afganistanu. Niewiarygodne, Moskwa nie twierdził, że wie, kto miał w swoim posiadaniu do lat później. To jest śmieszne, na jego twarzy.

Nie ma sposobu, laptop Zawahiri będzie się oprzeć wysiłki Moskwy, aby ją przeczytać. Co więcej, nie ma powodów, aby myśleć nie byłoby rosyjskich oficerów wywiadu, którzy uznanych Zawahiriego z widzenia. W 1970 roku, po prezydenta Egiptu Anwar Sadat zatrzymał sowieckiej kolonizacji kraju i zwrócił Zachód, KGB zainicjowany aktywnych środków,aby spróbować obalić Sadata i rozpoczął sponsorowanie egipskich opozycjonistów, w tym komunistów i Islamists- egipskiego Bractwa Muzułmańskiego i Eij. Zawahiri był bardzo publicznie zaokrąglana w Dragnet po Sadat został zamordowany w 1981 roku, i to z rejestrów publicznych, że Zawahiri złamał torturami, porzucając nazwę spiskowca wyższego szczebla, i czuł się winny. To nie do wiary, że nic z tego nie doprowadziły do odkrycia Zawahiri i Moskwa korzystając z niego, zgodnie z Eugene Nowikow. „Zawahiri musiałby zgodzić się na współpracę z wywiadem rosyjskim, aby uratować mu życie i kupić swoją wolność,” Nowikow pisze.

Kolejne działania Zawahiri są również godne uwagi. Zawahiri w Eij był „narodowo-rewolucyjny ruch”, tak bardzo, że duża kromka Eij opuścił w 2001 roku, gdy Zawahiri formalnie przystąpiły Al-Kaidę, tylko powrotu do owczarni, aby przeciwstawić się „krzyżowców” po inwazji na Afganistan. Zawahiri był czołowym zwolennikiem „w pobliżu wroga” szkoły dżihadu, który powiedział, że islamiści musiał skupić się na atakowaniu lokalnych reżimów i tworząc bazę operacyjną. W 1995 roku, na wysokości gwałtownej rebelii Eij doprowadziło wobec państwa egipskiego, Zawahiri napisał nawet artykuł mówiący, że walka z Izraelem musi poczekać, aż islam panował nad Egiptem. Ale Zawahiri dość nagle zmienił po uwolnieniu w Rosji i jego przeprowadzce do Afganistanu.

W lutym 1998 roku, Zawahiri podpisana na Osamy bin Ladena fatwy uznającej globalnej świętej wojny przeciwko Amerykanom i Żydów. Teraz Zawahiri, uważany przez wielu za mózgu za bin Ladenem, by stać się wiodącym espouser z „dalekiego wroga” szkoły dżihadu, który przewidziany ataków na Amerykę jako podstawowy cel, od kiedy stoi za lokalnych tyranii, która spadnie, jeśli Ameryce zostanie wypchnięty z regionu. Droga do 9/11 otworzył; z przełącznikiem Al-Kaida w polityce i ataki na ambasady afrykańskie rok później, Khaled Szejk Muhammad będzie przekonany, że bin Laden oznaczało biznes iw końcu zgodził się spotkać bin Ladena w Afganistanie, prezentując mu pomysł na „Planes pracy”.

Rosja i Czeczeni w Syrii

W czerwcu 2013 roku w rozmowie z Radio Liberty w czasie, gdy Umarow zostały zgłoszone żyje, Zakajew powiedział:

Według naszych źródeł, informacje o śmierci Umarow jest fałszywa … Rosja, jej służby specjalne i Władimir Putin po raz kolejny przygotowuje niespodziankę dla swoich zachodnich partnerów, którzy biorą udział w intensywnych negocjacji w sprawie sytuacji w Syrii. … Rosja jest zainteresowana w opóźnianiu lub całkowita zapobiegania proces Assada [obalenia]. Aby to zrobić, według naszych informacji, Kreml podjął decyzję przeniesienia Umarowa do Syrii. … Rosja twierdzi, że do Assad opozycja jest … tzw islamscy radykałowie … Czy można sobie wyobrazić, jakie stanowisko zachodnich przywódców, którzy podjęli decyzję o zniesieniu embarga broni dla opozycji, zostaną wprowadzone?

Umarow nie umarł; zmarł pod koniec 2013 roku albo na początku 2014 roku (lub One źródłamówi września 2013 z powodu zatrucia.) I przewidywania Zakajewa nie nadejdzie: Assadpożyczył rosyjski playbook i prowokacja wykonał swoją pracę; Teraz myślę większość Zachodu Islamskiego Państwa (ISIS) są „rebelianci” i dlatego Assad i jego zwolennicy Iranu i Rosji, są po stronie powinniśmy wybrać w Syrii.

Jak w Czeczenii, oblężonego syryjskiego populacja wzrosła w buncie przeciwko represjom jest ściskany pomiędzy tyranii i fanatyków, a Zachód patrzy na, identyfikacji ludności z fanatyków tyrania ułatwiło do życia. Tworzenie problemów do rozwiązania ich jest stary Kreml sztuczka;pracował w Czeczenii, KGB wyszkoleni wojskowo-wywiadowcze usługi w Algierii zrobił tosamo, i Rosja walnie w to, co wydaje się być kolejnym zwycięstwem tej taktyki w Syrii.

Jak podkreślił, w zeszłym roku, zaangażowanie Rosji w Syrii jest obszerna. Rosja zapewnia nie tylko ochronę dyplomatyczną i broni do dyktatury Assada, ale zapewnia ramy strategiczne Assada (prowokacji) w walce z jego wojny i rosyjskiej inteligencji pomógł Assad utwór i zabić osoby-w tym rebeliantów i zachodnich dziennikarzy, z zaawansowanych funkcji, takich jak sygnały inteligencji (SIGINT ), że reżim Assada w przeciwnym razie nie ma. Teraz mamy nowedowody, że wojska rosyjskie są bezpośrednio zaangażowane w walkę o dyktaturę Assada w okolicy miasta Latakia.

3000 lub więcej salafi dżihadyści z Kaukazu -Chechnya i Dagestanie większości, poszli walczyć o ich sprawy w Syrii i Iraku od 2011 roku Kaida-ISIS schizmy wśród kaukaskich salafi dżihadystów opuścił przywództwo obu obozach w rękach mężczyzn z dziwnych historii z rosyjskiego wywiadu.

Pro-ISIS frakcja z czeczeńskich świętych wojowników „Syraq” jest prowadzony przez Tarchan Batirashvili (pseudonim: Abu Omara a-Shishani). ISIS nie pozwolił cudzoziemców w swoich wyższych stanowiskach wojskowych, trzymając je w rękach byłych oficerów wojskowych i wywiadowczych reżimu Saddama Husajna (patrz 1/2/3/4/5/6/7). Cudzoziemcy, a nie zostały wykorzystane w mediach i służb ISIS szariatu. Czeczeni byli jednym wyjątkiem, a Batirashvili jest najbardziej publicznej takich wyjątków, posiadający wysokie stanowisko wojskowe i byciaczłonkiem Shura Rady Isis, która między innymi wybiera lidera i ma bardzo silny wpływ na politykę.

Batirashvili urodził się w rodzinie prawosławnej w Gruzji w 1986 roku Kiedy Joana Paraszczuk brytyjski bloger, który utrzymuje najbliższy oko na Czeczenów w Syrii, wypowie się „niedorzeczną teorię spisku, w którym [Batirashvili] w rzeczywistości jest agentem KGB,” ona ma punkt. Batirashvili jest zbyt młody, by został zatrudniony przez Związek Radziecki. Ale Batirashvili jest zgłaszane przez jego ojca, że walczył z grupy terrorystycznej Ruslan Gelayev, w wieku czternastu lat w podczas mało pamiętał kryzysu w Abchazji w październiku 2001 roku, kiedy siły Gelayev w najechał Abchazji od strony gruzińskiej.

Pod koniec 2001 roku, Gelayev w siły czeczeńskie były pretekstem walki z sojuszników Moskwy w Abchazji, ale wynik netto najazdu było zapewnienie Moskwę przestrzeń, podczas gdy świat został rozproszony przez inwazji NATO w Afganistanie, aby usunąć enklawę Czeczenów i innych anty -Moscow powstańcy. Od Gelayev było, jak Basajewa, z którymi walczył w Gruzji w 1992-3, ledwie skrywaną agenta GRU, to może nie być całkowicie przypadkowe. W 2009 roku, Irakli Alasania, były minister obrony, gruziński, stwierdziłwyraźnie, że Gelayev i jego grupa byli to „broń przeciwko Gruzinom w GRU ręce” podczas wydarzeń w Abchazji 2001.

Batirashvili kontynuowane po 2001 roku, aby pomóc „rebelianci czeczeńscy przekroczyć potajemnie do Rosji, a czasem dołączył bojowników na misje przeciwko wojsk rosyjskich oparciem, jego ojciec powiedział.” Od szkoły, Batirashvili wstąpił do armii gruzińskiej, i walczył po stronie Tbilisi podczas sierpnia 2008 Wojna z Rosją. Potem Batirashvili „wydaje się być pomoc islamskich rebeliantów wewnątrz Rosji, i zapytał, [jego] Były dowódca za pomoc w znalezieniu jakieś mapy wojskowo-klasy Czeczenii.” Zdiagnozowano gruźlicę w 2010 roku, że wrzesień Batirashvili został aresztowany za posiadanie nielegalnej broni i uwięziony przez szesnaście miesięcy. Po wydaniu w styczniu / lutym 2012 Batirashvili został radykalizacji i wkrótce przeniósł się do Syrii.

Kto zna prawdę? Batirashvili nie byłoby to środek, tylko dlatego Gelayev było-prowokacja działa w formie załącznika do przywództwa i szturchać prawdziwych wierzących w szeregach poniżej do samozniszczenia. Jeśli Batirashvili miał powiązania GRU w pewnym momencie, że może łatwo złamać je od. Kwestia ostatecznego lojalności zawsze jest trudny do określenia, spojrzenie na kłopoty nawet teraz ustalania którzy Evno Azeff pracował w jakim czasie, a teraz jest w ISIS radykalnie innym położeniu na do 2012-13; w tych warunkach Infiltrator mógł być powstrzymany przez wizję Isis staje się rzeczywistością. Ale to nie zmienia faktu, że ISIS serwującą interesów Rosji i Assada wiążąc siły anty-Assada z okrucieństwa i fanatyzmu, a jeśli Moskwie popchnął jednego z Isis medialnych gwiazd w swoje szeregi, to jedynie powtórzyć punkt w inny droga.

Pro-Kaidy Czeczeni są prowadzone przez Murada Margoshvili (pseudonimem Abu Walid: Muslem a-Shishani). Historia Margoshvili jest nieco prostsze niż Batirashvili tych.Zaangażowany w dżihad Czeczenii od 1995 roku, w tym są związane z Basajewa, Margoshvili został aresztowany w 2003 roku Margoshvili było-bardzo-uniewinniony od zarzutów o terroryzm w 2006 roku, a następnie udało się uwolnić z próbą FSB, aby usidlić go właściwie wsali rozpraw po werdykt. Margoshvili ucieczki na Kaukaz, gdzie założył organizację salafi dżihadystów w 2008 roku, zanim przeniósł się do Syrii w 2012 roku Po prostu nie sposób to się dzieje bez pomocy rosyjskiej inteligencji. Pytanie tylko, kiedy Margoshvili rozpoczął swoją relację z rosyjskich służb specjalnych, co dokładnie to było, i to, co jest teraz.

Dodatkowo Batirashvili i Margoshvili pomagają zradykalizować Czeczenów na Zachodzie, a konkretnie Niemcy i Austria. Tworzenie wewnętrznych problemów bezpieczeństwa dla zachodnich Zjednoczone, zwłaszcza tych, gdzie Moskwa może stanowić jako część rozwiązania, jest częścią rosyjskiego tradecraft Wracając do roku 1870. Klasycznym przypadkiem jest Arkadiy Harting (aka Landezen) w 1890 roku Landezen, członek rosyjskiej opozycji, z siedzibą w Paryżu odbyło się spotkanie, mówiąc grupę towarzyszy przynieść swój sprzęt bomb z nimi, i miał opozycjoniści spełnione przez francuską policję. Landezen byłOkhranka oficer. Powstały publiczne oburzenie zatruły francuskiej opinii, urzędowych i popularną, na rosyjskiej opozycji i doprowadziło do znacznego ocieplenia stosunków między Rosją i autokratycznych republikańskiej Francji, które przyczyniły się do powstania francusko-rosyjskiego sojuszu z 1891 roku.

W październiku ubiegłego roku, doszedłem do wniosku, zauważając, że Moskwa nie przeciwieństwie do dużej liczby „Kaukazu  dżihadystów  [którzy] są profesjonalizacji i militarnie skutecznych” usunięcie się z Rosji do Żyznego Półksiężyca. „Czeczeni są ostentacyjnie przerażające, nawet wśród takfiris, dyskredytacji rebelii lokalnym i międzynarodowym, co Assad wyglądać mniejszego zła”, co sprawia, że ładne dopasowanie z polityką Assad-Iran-Rosja w Syrii. Pytanie pozostałości było: „Jak wiele bojownicy czeczeńscy w Syrii i Iraku są pod wpływem Moskwy? … Niektóre skuteczności wojskowej Czeczenów „na pewno pochodzi z długiej walce z Kremla. Tak jak pewnie niektórzy z nich pochodzi z wieloletnim doświadczeniem na Kremlu. „Poważni ludzie-i-proponując Assada, Iran i Putina jako sojuszników przeciwko ISIS, ale to są aktorzy, którzy mają interes w, i zagrać w aktywny udział w , dzięki czemu problem terroryzmu gorzej.

To było wszystko, do pewnego stopnia, stare wiadomości, jednak.

Nowe dowody rosyjskiej pomocy dla ISIS

Michael Weiss, pisząc w The Daily Beast, dostarcza nowych dowodów, że Rosja Putina jest gra na podwójną grę z islamskim terroryzmem. Moskwa jest zachęcanie i ułatwianie rodniki czeczeńskich iść zrobić świętą wojnę w Syrii i Iraku, rozwiązanie bezpieczeństwa Rosyjski problemu terroryzmu na Kaukazie spadła pięćdziesiąt procent od początku, a syryjski kryzys nie przypadkowo pomoc rosyjską politykę polityczno-dyplomatyczna osłabiając Syryjska opozycja i wzmocnienie ISIS, którym Assad sojusznikiem Rosji można zaproponować jako jedynego rozwiązania.

Weiss zwraca uwagę na niedawne dochodzenie Nowaja Gazeta dziennikarz, Elena Milashina, z miejscowości Novosasitili w dzielnicy Chasawjurt Dagestanu, gdzie od 2011 roku, prawie jeden procent z 2500 mieszkańców już do Syrii do dżihadu. „Milashina stwierdziła, że” rosyjskie służby specjalne są kontrolowane „przepływ dżihadystów do Syrii,” Weiss pisze.”FSB ustanowił” zielonego korytarza „, aby umożliwić [kaukaskiej fanatycy], aby najpierw przeprowadzić migrację do Turcji, a następnie do Syrii.”

Zamiast zabijać salafi dżihadystów, Rosja pcha ich do emigracji, zarówno z kija i marchewki, oferując pomoc fanatycy służyć ich święte nie przyczynę, tylko w Rosji, a towarzyszący jej systematycznej kampanii molestowania dla tych, którzy starają się zrobić dżihad lokalnie.

Milashina mówił do „negocjatora”, który przyszedł do Novosasitili i powiedział „jej o swojej roli pośrednika pomiędzy FSB i lokalnych bojowników w zorganizowaniu jego wyjazdem do Lewantu.” W 2012 roku, „Negocjator” pomógł przenieść „emir sektora północnego „z Dagestanu do Turcji, a stamtąd do Syrii. „FSB dał Emir paszport i działał jako jego biurze podróży. Warunkiem było, że on dotyczyć wyłącznie FSB i nie informuje żaden z jego sprzymierzeńców swojego prawdziwego sponsora. „Ten” negocjator „wysłane co najmniej pięć innych ludzi do Syrii pod tą samą procedurą.

Czy jest to lokalni urzędnicy polityki bezpieczeństwa starają się przekonać Moskwę poprzez obniżenie liczby dla terroryzmu w swoich dziedzinach, lub centralny polityka rządu nie jest całkowicie jasne, choć szanse, że Moskwa jest unware, co się dzieje, zwłaszcza teraz po trzy lata, wydaje się odległa. Moskwa może mieć „zaprzeczania”, ale tylko w intencji: określa szeroką politykę, a następnie pozostaje odpowiednio (oficjalnie) niedoinformowani o tym, jak jest realizowany w dół łańcucha dowodzenia.

Rosja nigdy nie było walki z terroryzmem Partner

Te rewelacje podkreślają, że „współpraca antyterrorystyczna między Rosją i USA jest bardziej pocieszające legenda postzimnowojennej porządku”, jak to ujął Weiss.

Nawet jeśli Rosja nie odgrywa podwójną grę z terrorystami, Moskwa nie jest dokładnie chętny udzielić wywiadu związanego z terroryzmem. Boston bombardowania jest najnowszym przykładem.

„Na braci Tsarnaev, [rosyjska inteligencja] nie powiem [Stany Zjednoczone] raz, a potem zatrzymał się,” powiedział Mike Rogers, były przewodniczący Komitetu Wywiadu Dom. „Kiedy FBI wykonane dalsze dochodzenie, zatrzymali współpracę. Myślałem, że to bardzo interesujące, ponieważ wyraźnie znali Tsarnaevs były radykalizacji. ”

Wszelkie dodatkowe informacje FSB ma około Tamerlan Tsarnaev, nie dzieląc się z Ameryką.To jest standard.

Jose Rodriguez, szef sztabu Centrum Antyterrorystycznego w CIA natychmiast po 9/11, napisał w swoim pamiętniku:

Radzenie sobie z Rosjanami był dość chore. Byli zawsze w „Tryb odbioru”, szczęśliwy, że wszelkie informacje, byliśmy gotowi do dzielenia z nimi zagrożeń terrorystycznych, ale na ogół niechętnie oferują wiele w zamian.

Rodriguez przełożonego, Cofer Czarny, umieścić na dramatyczny wystawie w jednym spotkaniu, trzaskając sterty papierów kilka stóp wysokiej na biurku i mówi Rosjan „, to informacje wywiadowcze USA podzielił się z tobą.” Czarny następnie rzucił mała garść papierów w powietrzu i ogłosił: „. To jest to, co dostał od ciebie” To był „niewielki wpływ na późniejsze działania”, donosi Rodriguez.

Fakt, że USA jest stale na baczności przed rosyjskiego szpiegostwa-osiągnęły najwyższy poziom od czasów zimnej wojny, także komplikuje żadnych zabezpieczeń współpracę z Moskwą.

Poza provokatsiya i szpiegów, korupcja i nieudolność służb bezpieczeństwa Moskwy pozwoliłoby Rosji niebezpieczną polegać na partnera w walce z islamskim terroryzmem. Gdy święci wojownicy mogą przekupić ich drogę obok urzędników granicznych w Rosji, nie ma bezpieczeństwa, powołując się na Rosji.

Jak zawsze, podejście Rosji do Zachodu jest głęboko schizofrenię. Z jednej strony, Moscow chce sprzedać się w każdym z pozostałych supermocarstwa i źródło cennych informacji dla wywiadu społeczności amerykańskiej. Z drugiej strony, Moskwa stawia na propagandę mówiąc terroryzm przeciwko Ameryce jest dziełem rządu USA, jak to się stało w ciągu Bostonie, i ledwo ma dnia, kiedy RT nie sugeruje, że ISIS jest stworzenie USA (i / lub Izrael) w wojnie przeciwko Assad reżim-pomimo USA aktywnie będąc w stanie wojny z ISIS i Rosja ułatwienie rekrutacji Isis.

Konkluzja

Rewelacje te powinny zmienić rozmowę o islamskim bojownikom, ISIS konkretnie, i jego zwolenników państwa i umożliwianiu.

Wątpliwość, czy amerykański współpracował z islamskich ekstremistów znacznie wykracza poza marginesie, od starego mitu o amerykańskim wspierającego Osamy bin Ladena przed Sowietami w Afganistanie do bardziej poważnych pytań na temat polityki USA vis-à-vis mudżahedinów w Bośni. Oskarżenie, że różne rządy państw Zatoki Perskiej wspieranie islamistycznego terroryzmu są dobrze rozpowszechnione i swobodnie dyskutowane.

Ale jakoś, oskarżenie, że Rosja, która wykorzystała infiltracji i manipulacji terroryzmu jako strategii, aby pokonać wrogów wewnętrznych i zewnętrznych dla ponad wieku, może być do swoich starych sztuczek z Al-Kaidą, a teraz ISIS dostaje nic, podobnie jak uwagę na to zasługuje i ma tendencję do być związane z pojęciem „teorii spiskowej”, gdy jest on podniesiony.

Kolejną korzyścią, gdy konwencjonalnych mądrości o Rosji jako partnera wobec ISIS mogą być rozwiane, jest to, że może to być może katalizują atak na ostatecznej granicy nieporozumieniem-i pomagają nam rozpoznać, że Iran nie jest sojusznikiem przeciwko ISIS.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

33 odpowiedzi na „Jak Rosja manipuluje islamskim terroryzmem

 1. michael2013 pisze:

  Prawda czy fałsz?
  Odtajniony amerykański raport ujawnia, iż Pentagon „stworzył” ISIS jako „narzędzie” do obalenia prezydenta Syrii
  https://www.gloria.tv/media/xbSCZFbeZj2

  Polubienie

 2. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 3. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 4. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 5. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 6. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 7. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 8. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 9. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 10. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 11. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 12. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 13. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 14. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 15. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 16. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 17. zenobiusz pisze:

  Znaki…

  Polubienie

 18. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 19. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 20. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 21. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 22. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 23. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 24. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 25. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 26. zenobiusz pisze:

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.