Wielki kłopot PO: partia się rozsypuje, kandydaci rezygnują ze startu w wyborach


https://thttp://niezalezna.pl/70923-wielki-klopot-po-partia-sie-rozsypuje-kandydaci-rezygnuja-ze-startu-w-wyborachwitter.com/twitkcg/status/643786087748382721

Z Platformą Obywatelską rozstał się dwa dni temu poseł Jerzy Budnik, o czym zresztą nie poinformowały żadne mainstreamowe media. Ze startu z siedlecko-ostrołęckiej listy PO do Sejmu zrezygnowali dwaj znani lokalnie politycy. A dziś jeden z parlamentarzystów partii Ewy Kopacz wybrał Zjednoczoną Lewicę…

Platforma Obywatelska coraz bardziej zaczyna przypominać tonący statek, z którego zaczyna uciekać coraz więcej osób. Jedyne środowisko, na które może liczyć Ewa Kopacz, to reżimowi dziennikarze, którzy rozpadu PO jakoś nie zauważają – choć gdyby chodziło o PiS, każdego odchodzącego polityka zapraszaliby do telewizji.

Dwa dni temu swoje rozstanie z PO ogłosił poseł Jerzy Budnik z Pomorza, były prezydent Wejherowa. Na Facebooku oświadczył:
Gdy w 2001 roku zapisywałem się do PO, była ona partią centroprawicową, o profilu konserwatywno-liberalnym. Jednak od pewnego czasu zaczęła zmierzać w kierunku centrolewu. Transfer byłego szefa SLD Grzegorza Napieralskiego jest tego dobitnym potwierdzeniem. Wiedziałem, bo mnie uprzedzano, że publiczne kontestowanie tego zwrotu, a także krytykowanie rządowej i partyjnej polityki kadrowej, nie wyjdzie mi na dobre. Tak się też stało, ale z niczego się nie wycofuję, niczego nie żałuję i nie zamierzam zmienić swoich poglądów oraz zasad. Ponieważ nasze drogi coraz bardziej się rozchodzą, czas się rozstać. To uczciwie postawienie sprawy.

Z kolei wczoraj portal e-ostroleka.pl poinformował, że z kandydowania do sejmu z list Platformy Obywatelskiej w okręgu siedlecko-ostrołęckim zrezygnowali posłowie Andrzej Kania (przeniósł się do Polski Razem Jarosława Gowina) i Jacek Kozaczyński. To 2 z 3 posłów, jacy zdobyli mandaty poselskie z siedlecko-ostrołęckiej listy PO w 2011 r.
Ostatnie dni przyniosły dwa bolesne ciosy dla partii rządzącej prosto z okręgu siedlecko-ostrołęckiego. […] Czy to zapowiedź fatalnego wyniku PO w naszym regionie?
– czytamy na portalu eostroleka.pl.

A dziś portal 300polityka.pl ujawnił, że Platforma Obywatelska straciła kolejnego parlamentarzystę. Aleksander Sosna – poseł PO, były doradca społeczny prezydenta Bronisława Komorowskiego i wiceprezydent Białegostoku – wybrał bowiem przed wyborami Zjednoczoną Lewicę.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

26 odpowiedzi na „Wielki kłopot PO: partia się rozsypuje, kandydaci rezygnują ze startu w wyborach

 1. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 2. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 3. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 4. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 5. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 6. zenobiusz pisze:

  Mam małe kłopoty z komputerem
  Radzę sobie jakoś..

  Polubienie

 7. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 8. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 9. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 10. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 11. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 12. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 13. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 14. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 15. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 16. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 17. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 18. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 19. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 20. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 21. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 22. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 23. Wizja pisze:

  A ambasada Rosji dała ” czadu” w rewanżu za demontaż popiersia ichniego Iwana Czerniachowskiego >
  ………..Strona rosyjska poczuła się dotknięta demontażem popiersia generała Armii Czerwonej Iwana Czerniachowskiego z pomnika w Pieniężnie. Niejako w odwecie, dokładnie w rocznicę sowieckiej agresji na Polskę, ambasada Federacji Rosyjskiej na Twitterze zamieściła zdjęcia ukazujące… marszałka Piłsudskiego i Józefa Becka w towarzystwie hitlerowców.
  http://niezalezna.pl/71008-haniebna-prowokacja-rosyjskiej-ambasady-w-rocznice-sowieckiej

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.