Ewa „LOL” Kopacz


Strona akcji #HejtStop zawirusowana?

19615
Dodano: 28.09.2015 [21:45]
Strona akcji #HejtStop zawirusowana? - niezalezna.pl

foto: twitter.com/premierrp

Jeden z czytelników poinformował nas, że próba wejścia na stronę akcji #HejtStop, w której promocję włączyła się ostatnio premier Ewa Kopacz, zakończyła się komunikatem systemu antywirusowego ostrzegającego o zagrożeniu dla komputera.

Strona #HejtStop promowana przez panią premier, zawiera oprogramowanie szpiegujące – konia trojańskiego. Wykrył to antywirus koleżanki. Ja teraz czyszczę komputer – napisał do naszej redakcji jeden z czytelników.

Na dowód załączył również zrzut ekranu dokumentujący zaistniały problem.

Co ciekawe po wejściu na stronę pojawia się również komunikat dotyczący zbierania danych geolokalizacyjnych. Być może to właśnie był powód alarmu systemu antywirusowego. Witryna prosi użytkownika o informacje na temat położenia geograficznego jego komputera.

Wyrażenie zgody umożliwia przeglądarce zebranie informacji temat punktów dostępowych sieci bezprzewodowej w okolicy oraz adresu IP komputera. Dane te zostaną następnie przesłane do domyślnego dostawcy usług geolokalizacji, aby wyznaczyć przybliżone położenie. W dalszej kolejności dane o położeniu internauty są przesyłane do witryny, która o nie prosiła.

Jak informowaliśmy na łamach portalu niezalezna.pl premier Ewa Kopacz włączyła się do akcji „Hejt Stop” – kampanii zwalczania nienawiści w Internecie i sferze publicznej. Jak się okazuje, akcję „Hejt Stop” organizuje stowarzyszenie Projekt: Polska, a w jego radzie strategicznej jest… były szef gabinetu byłego prezydenta Bronisława Komorowskiego, Paweł Lisiewicz.

CZYTAJ WIĘCEJ: Kto stoi za „społeczną” akcją #HejtStop, którą wsparła Kopacz? Były szef gabinetu Komorowskiego

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

11 odpowiedzi na „Ewa „LOL” Kopacz

 1. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 2. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 3. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 4. Jarek Kefir pisze:

  Nie Ewa lol Kopacz, tylko: Ewa lol’d Kopacz.

  Polubienie

 5. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 6. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 7. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 8. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 9. zenobiusz pisze:

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.