Wspierana przez gangsterów Platforma


uderza w Mariusza Kamińskiego. Bo walczył z korupcją

http://niezalezna.pl/71871-wspierana-przez-gangsterow-platforma-uderza-w-mariusza-kaminskiego-bo-walczyl-z-korupcja

Dodano: 13.10.2015 [22:00]
Wspierana przez gangsterów Platforma uderza w Mariusza Kamińskiego. Bo walczył z korupcją - niezalezna.pl

foto: YouTube

Platforma odpowiedziała własnym filmem na spot PiS, w którym przypomniano najważniejsze afery PO. Riposta partii Kopacz – którą niedawno w Świdnicy wspierali ludzie oskarżeni o handel bronią i narkotykami – jest kuriozalna. Platforma zarzuca PiS-owi, że na liście tego ugrupowania znajduje się… Mariusz Kamiński.

To kolejny chybiony strzał Platformy w ostatnim czasie. Dziś pisaliśmy, że w „pozytywnym” spocie PO przedstawiono wiadukt, który… nie jest oddany do użytku. Teraz przyszła kolej na spot „negatywny”. Kto jest jego bohaterem?

Symbol walki z korupcją oraz pogromca wszystkich „Rysiów” i „Zbysiów”, prowadzących na cmentarzach swoje szemrane interesy. Ale Platforma stara się ukazać w swoim spocie, że Mariusz Kamiński, były szef CBA, to zwykły przestępca. W filmie podano informację o skazaniu Kamińskiego w I instancji na 3 lata więzienia – nie dodano jednak, w jakiej sprawie zapadł ten absurdalny wyrok.

Warto więc przypomnieć Ewie Kopacz „i przyjaciołom” prokuratorski dorobek fanów PO, którzy niedawno próbowali rozbić spotkanie z Beatą Szydło w Świdnicy. Oczywiście o sprawie nie zająknęły się główne media – ale w końcu żyjemy w „złotym wieku” dla Platformy Obywatelskiej.

Oto świdniccy fani PO:

– Jacek B, pseudonim „Sznurek”. W 2007 r., a następnie w 2008 r. (w II instancji) został skazany na kilka lat więzienia za udział w tzw. gangu bokserów. Oprócz niego za kratki posłano także innych oskarżonych o gangsterkę. Portal twoje-sudety.pl pisał wówczas o gangu: „We wrześniu 2003 r. przyjęli zlecenie na przemyt do Austrii miliona tabletek ekstazy wartych 4,5 miliona zł. Z Holandii bez problemu przedostali się do Wiednia, ale wpadli podczas transakcji w hotelowym pokoju, bo przemyt był prowokacją amerykańskich i austriackich służb specjalnych. Grupa handlowała też bronią i granatami oraz czerpała korzyści z nierządu. Gang kontrolował agencję towarzyską Ranczo w podświdnickich Marcinowicach, czerpiąc z tego przez kilka lat spore dochody. […] Prokuratura nie ma wątpliwości. To jedna z największych i najgroźniejszych grup przestępczych rozbitych w ostatnich latach”. 

W 2010 r. Sąd Najwyższy uwzględnił kasację skazanych mężczyzn, ale tylko ze względów formalnych. Szefa grupy przestępczej reprezentował bowiem nie adwokat, lecz zatrudniony u niego prawnik z pierwszego roku aplikacji – czego sędzia „nie zauważył”. „Dziennik Łódzki”, pisząc o kasacji, dodawał: „Grupa ma na sumieniu usiłowanie zabójstwa, zastraszanie, handel bronią, pobicia oraz produkcję i handel narkotykami”. Po kasacji skazani w poprzednich dwóch instancjach wyszli na wolność. W 2011 r. proces ruszył od nowa i toczy się do tej pory.

Jacek B. na swoim profilu na Facebooku wulgarnie atakuje PiS i zachęca do głosowania „tylko” na Platformę Obywatelską.

– Ryszard K., pseudonim „Kostuch”. Jak poinformowała nas rzecznik Prokuratury Apelacyjnej we Wrocławiu – Ryszard K. jest oskarżony o to, że „sam oraz wspólnie i w porozumieniu z Ireneuszem W., w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, czyniąc sobie z tego stałe źródło dochodu, brał udział w nielegalnym handlu bronią palną, amunicją oraz tłumikami do broni, w tym 30 sztukami pistoletów marki Walther, uprzednio przerobionymi z broni gazowej na broń palną kaliber 6,35 mm wraz z amunicją i tłumikami do tych pistoletów oraz nie mniej niż 6 sztukami pistoletów marki Rohm, uprzednio przerobionymi z broni gazowej na broń palną kaliber 9 mm wraz z amunicją i tłumikami do tych pistoletów”. Według wrocławskiej prokuratury Ryszard K. brał także „udział w obrocie znacznymi ilościami substancji psychotropowej w postaci amfetaminy”

– Artur O., pseudonim „Ostry”. Oskarżony przez Prokuraturę Apelacyjną we Wrocławiu o to, że „brał udział w zorganizowanej grupie przestępczej, mającej na celu popełnianie przestępstw polegających w szczególności na nielegalnym handlu bronią palną, tj. pistoletami marki Rohm przerobionymi z gazowych na broń palną kal. 9 mm oraz amunicją i tłumikami do tych pistoletów”

– Ireneusz W. Oskarżony przez Prokuraturę Apelacyjną we Wrocławiu o to, że „wspólnie i w porozumieniu z Ryszardem K., w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, czyniąc sobie z tego stałe źródło dochodu, brał udział w nielegalnym handlu bronią palną, amunicją oraz tłumikami do broni, w tym 30 sztukami pistoletów marki Walther, uprzednio przerobionymi z broni gazowej na broń palną kaliber 6,35 mm wraz z amunicją i tłumikami”. Poza tym śledczy oskarżają Ireneusza W. o to, że „czyniąc sobie z tego stałe źródło dochodu, brał udział w obrocie znacznymi ilościami substancji psychotropowej w postaci amfetaminy”. Na Facebooku Ireneusz W. wyraża poparcie dla posła PO Roberta Jagły

Działająca w Świdnicy „fabryka broni”, z którą współpracowali mężczyźni zakłócający wiec Beaty Szydło, wyprodukowała co najmniej 272 sztuki broni. Jak w 2013 r. pisał portal swiebodzice.naszemiasto.pl – według ocen policji świdnicka broń zabiła co najmniej 11 osób.

Ale według PO zagrożeniem dla Polski jest Mariusz Kamiński…

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

61 odpowiedzi na „Wspierana przez gangsterów Platforma

 1. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 2. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 3. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 4. zenobiusz pisze:

  Dlatego w dniu 12.10.2015 złożę w siedzibie ABW w Gdańsku ul. Okopowa 9 o godzinie 12:00 stosowne zawiadomienie oczekując, iż służby podejmą działania zmierzające do ochrony naszego państwa przed obejściem obowiązujących przepisów o finansowaniu partii politycznych, szczególnie w sytuacji gdy mogło dojść do nielegalnego finansowania działalności partii przez osoby prawne, sprzecznego z duchem ustawy tj. działań naruszających – art.24.ust. 1. Majątek partii politycznej powstaje ze składek członkowskich, darowizn, spadków, zapisów, z dochodów z majątku oraz z określonych ustawami dotacji i subwencji. Pomijając sposób zabezpieczenia kredytu i konieczność zbadania czy nie jest w stanie faktycznym jednostronnym transferem pieniędzy, to nie może być on oderwany od majątku partii. Partia nie prowadzi działalności gospodarczej więc kredyt nie może mieć charakteru inwestycyjnego a jedynie obrotowy, powiązany wprost z aktywami partii. Partia Petru Nowoczesna.pl nie ma nawet należności z subwencji a w mojej ocenie kredyt jej udzielony ma charakter inwestycji i to z elementami hazardu, opcji. Wszelkie zewnętrzne zabezpieczenia kredytu – poręczenia osób fizycznych, osób prawnych np. fundacji Petru, są nielegalne. Ponieważ Partia Petru nie miała szans na zdobycie majątku wartego 2 mln zł, uzyskanie takiego kredytu i wykorzystanie w kampanii jest wątpliwe prawnie i może być niebezpiecznym precedensem, furtką przez którą międzynarodowe korporację będą mogły wpływać wprost na politykę w Polsce.
  http://pressmix.eu/2015/10/12/pilne-zawiadomienie-do-prokuratury-i-abw-na-nowoczesna-petru/

  Sprawa wymaga niezwłocznego działania ABW jeszcze przed wyborami a nie po. Należy pamiętać,

  że mafiozi z pistoletami są jedynie pokornymi barankami przy gangsterach w białych

  kołnierzykach.

  Polubienie

 5. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 6. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 7. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 8. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 9. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 10. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 11. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 12. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 13. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 14. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 15. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 16. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 17. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 18. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 19. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 20. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 21. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 22. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 23. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 24. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 25. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 26. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 27. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 28. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 29. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 30. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 31. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 32. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 33. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 34. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 35. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 36. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 37. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 38. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 39. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 40. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 41. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 42. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 43. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 44. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 45. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 46. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 47. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 48. zenobiusz pisze:

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.