Pilne! Paweł Tanajno od Pawła Kukiza pozywa Petru i Nowczesną o 14 mld zł!!


http://pressmix.eu/2015/10/16/pilne-pawel-tanajno-od-pawla-kukiza-pozywa-petru-i-nowczesna-o-14-mld-zl/

Paweł Tanajno od Pawła Kukiza pozywa Petru i Nowczesną o 14 mld zł!!! Kilka dni temu, informowaliśmy, że Ryszard Petru zaprosił Tanajno na spotkanie i złożył mu propozycję startu jako jedynki z okręgu 26. Jak się dowiedzieliśmy z korespondencji wewnętrznej skrzynek mejlowych Nowoczesna.Pl jeden ze współpracowników Ryszarda Petru  stwierdził, że Tanajno „sam przyszedł i skamlał”.Dzisiaj składam w Sądzie Okręgowym w Warszawie prosty pozew w trybie wyborczym przeciwko Petru i jego partii – informuje Paweł Tanajno, kandydat na posła z KWW Kukiz’15

Dzisiaj składam w Sądzie Okręgowym w Warszawie prosty pozew w trybie wyborczym przeciwko Petru i jego partii – informuje Paweł Tanajno, kandydat na posła z KWW Kukiz’15 – Nowczesna.pl Ryszarda Petru i Ryszard Petru na swoim profilu skłamał stwierdzając, że wygrał proces wyborczy z Pawłem Tanajno dotyczący nieprawidłowości przy finansowaniu jego partii politycznej – pisze Tanajno w uzasadnieniu wniosku do sądu. Jednocześnie żąda 14 mld zł (czternaście miliardów złotych) odszkodowania na rzecz stowarzyszenia osób oszukanych i poszkodowanych przez banki, doradców ekonomicznych takich jak Ryszard Petru poprzez wmawiania bezpiecznego charakteru zadłużania się we frankach szwajcarskich STOWARZYSZENIE NA RZECZ OBRONY PRAW KONSUMENTA I OBYWATELA „PRO FUTURIS”.

16.10.2015 godzin 6:40
Sąd Okręgowy
al. Solidarności 127
00-898 Warszawa

Wnioskodawca:
Paweł Tanajno
Dane adresowe znane redakcji.

Uczestnik:
Ryszard Petru
KW Nowoczesna Ryszarda Petru
Dane adresowe znane redakcji.

WNIOSEK 
w trybie wyborczym

Działając w imieniu własnym jako kandydata w wyborach do Sejmu z ostatniego miejsca na liście KWW Kukiz’15, na podstawie art. 111 Ustawy Kodeks Wyborczy wnoszę o nakazanie Ryszardowi Petru oraz komitetowi jego partii KW Nowoczesna Ryszarda Petru zakazanie rozpowszechniania nieprawdziwych informacji, iż wygrał z Pawłem Tanajno proces w trybie wyborczym

oraz

nakazanie uczestnikowi i jego komitetowi opublikowania na własny koszt przeprosin w terminie 48h od wydania prawomocnego postanowienia w niniejszej sprawie profilach publicznych w Rysarda Petru i Nowoczesnej.pl w serwisie Facebook pod adresami https://www.facebook.com/PetruRyszard?fref=ts oraz https://www.facebook.com/NowoczesnaPL?fref=ts w czarnej ramce o rozmiarze nie mniejszym niż 585 pikseli x 322 pikseli, na białym tle, czarną czcionką pogrubioną Times New Roman 12 i co najmniej pojedyńczą interlinią, przeprosin treść :

Przepraszam kandydata Pawła Tanajno za rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji o tym, że przegrał z KW Nowoczesna.pl Ryszarda Petru proces w trybie wyborczym.

Taką samą treść Ryszard Petru ma na swój koszt opublikować w serwisie Onet.pl w dziale wiadomości polityczne z uwidocznieniem skrótu informacji na stronie głównej.
Wnoszę również jako zadość uczynienie o nakazanie zapłaty 14 mld zł (czternaście miliardów złotych) odszkodowania na rzecz stowarzyszenia osób oszukanych i poszkodowanych przez banki, doradców ekonomicznych takich jak Ryszard Petru poprzez wmawiania bezpiecznego charakteru zadłużania się we frankach szwajcarskich
STOWARZYSZENIE NA RZECZ OBRONY PRAW KONSUMENTA I OBYWATELA „PRO FUTURIS” Adres ul. JÓZEFA WYBICKIEGO, nr 32, lok. 68, 31-302 KRAKÓW
Konto darowizn i składek: 96 7999 9995 0651 9321 7204 0001

UZASADNIENIE

Nowczesna.pl Ryszarda Petru i Ryszard Petru na swoim profilu skłamał stwierdzając, że wygrał proces wyborczy z Pawłem Tanajno dotyczący nieprawidłowości przy finansowaniu jego partii politycznej.
Informacje tą z tytułem Tanajno musi przeprosić Petru przedrukował Onet.pl pod adresem: http://wiadomosci.onet.pl/kraj/sad-tanajno-ma-przeprosic-nowoczesna-za-oskarzenia-o-nieprawidlowosci-przy/gjnkl0

W ten sposób Ryszard Petru i partia jego imienia , utrwaliły negatywną informację na temat Pawła Tanajno, która nie jest prawdziwa.
Jak wiadomo proces sądowy w Polsce jest dwuinstancyjny. Jeśli strona postępowania złoży dowołanie, to orzeczenie w pierwszej sprawie przed Sądem podlega kontroli i nie jest prawomocne a tym samym proces sądowy nie jest zakończony. Ryszard Petru nie uwzględnił tego faktu i cyniczne stwierdził nie prawdę, sugerując że proces sądowy się zakończył jego zwycięstwem, co jest oczywistą nie prawda.
Kłamstwo Petru jest tym bardziej rażące, iż cynicznie sugeruje, że dzięki niemu wprowadzone zostaną nowe standardy w polityce, co w jego przypadku oznacza standardy kłamstwa i manipulacji. Mając na uwadze, że partia Ryszarda Petru ma szczególne możliwości kredytowe, i uzyskała bez zabezpieczenia 2 mln złotych kredytu, uważam że kwota 14 mld zł zadośćuczynienia nie będzie dla Ryszarda Petru i jego znajomych z różnych banków wielkim wyzwaniem a jednocześnie będzie adekwatną nauczką dla niego i dla wszystkich polityków w wyznaczaniu nowych standardów prawdomówności w życiu publicznym, odpowiedzialność za słowa i ostrożności przy ich wyrażaniu.
Załączam wpisy Ryszarda Petru i Nowczesna.pl Ryszarda Petru.
Wnoszę o rozpoznanie sprawy także pod nieobecność stron podstępowania.

Paweł Tanajno

Paweł Tanajno
Paweł Tanajno

 

Dzisiaj sprawą kredytu Nowoczesnej na kampanię wyborczą może zająć się ABW. Zawiadomienie w tej sprawie złożył w gdańskiej siedzibie Agencji Paweł Tanajno – kandydat do Sejmu w okręgu gdyńsko-słupskim z listy Kukiz15.

Tanajno tak napisał wczoraj na portalu facebook:
Nowoczesną Petru prześwietli ABW?
W ostatnim tygodniu kampanii w wyborach prezydenckich Ryszard Petru zaprosił mnie na spotkanie i złożył mi propozycję startu jako jedynki z okręgu 26. Odbyliśmy wtedy ciekawą rozmowę o założeniach kampanii do Sejmu, potencjalnej współpracy z Demokracją Bezpośrednią i udziale Bronisława Komorowskiego w projekcie Petru. W zestawieniu pewnych faktów ujawnionych w trakcie naszej ówczesnej rozmowy z wydarzeniami ostatnich dni, między innymi 2 mln zł kredytu udzielonego partii Petru (w kontrze do http://www.wprost.pl/…/Banki-nie-ufaja-Palikotowi-Ruch-nie…/) uważam, że okoliczności funkcjonowania tej partii powinny w chwili obecnej stać się przedmiotem kontroli ABW. Nie twierdzę, że Ryszard Petru i Nowoczesna.pl działają nie legalnie. Działają tak samo legalnie jak rosyjski kapitał chcący przejmować wrogo spółkę Azoty za pośrednictwem najróżniejszych innych podmiotów finansowych z całego świata.
W interesie Polski jest ochrona naszych mechanizmów demokratycznych w stopniu większym niż ochrona bezpieczeństwa gospodarczego, np. energetycznego.
Dlatego w dniu 12.10.2015 złożę w siedzibie ABW w Gdańsku ul. Okopowa 9 o godzinie 12:00 stosowne zawiadomienie oczekując, iż służby podejmą działania zmierzające do ochrony naszego państwa przed obejściem obowiązujących przepisów o finansowaniu partii politycznych, szczególnie w sytuacji gdy mogło dojść do nielegalnego finansowania działalności partii przez osoby prawne, sprzecznego z duchem ustawy tj. działań naruszających – art.24.ust. 1. Majątek partii politycznej powstaje ze składek członkowskich, darowizn, spadków, zapisów, z dochodów z majątku oraz z określonych ustawami dotacji i subwencji. Pomijając sposób zabezpieczenia kredytu i konieczność zbadania czy nie jest w stanie faktycznym jednostronnym transferem pieniędzy, to nie może być on oderwany od majątku partii. Partia nie prowadzi działalności gospodarczej więc kredyt nie może mieć charakteru inwestycyjnego a jedynie obrotowy, powiązany wprost z aktywami partii. Partia Petru Nowoczesna.pl nie ma nawet należności z subwencji a w mojej ocenie kredyt jej udzielony ma charakter inwestycji i to z elementami hazardu, opcji. Wszelkie zewnętrzne zabezpieczenia kredytu – poręczenia osób fizycznych, osób prawnych np. fundacji Petru, są nielegalne. Ponieważ Partia Petru nie miała szans na zdobycie majątku wartego 2 mln zł, uzyskanie takiego kredytu i wykorzystanie w kampanii jest wątpliwe prawnie i może być niebezpiecznym precedensem, furtką przez którą międzynarodowe korporację będą mogły wpływać wprost na politykę w Polsce.
Sprawa wymaga niezwłocznego działania ABW jeszcze przed wyborami a nie po. Należy pamiętać, że mafiozi z pistoletami są jedynie pokornymi barankami przy gangsterach w białych kołnierzykach.
artykuł pressmix.eu Jedynki Petru

 

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

5 odpowiedzi na „Pilne! Paweł Tanajno od Pawła Kukiza pozywa Petru i Nowczesną o 14 mld zł!!

 1. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 2. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 3. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 4. zenobiusz pisze:

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.