Do Niemiec przez Polskę,oj nie przejdą.Українські прикордонники затримали громадян Афганістану, Сирії та Іраку


http://www.hromadske.tv/society/ukrayinski-prikordonniki-zatrimali-gromadyan-afgan/

На контрольному посту «Нижні ворота» на Закарпатті зупинили автомобіль громадянина Угорщини. Про це повідомила прес-служба Держприкордонслужби, передає Інтерфакс.

У автівці, крім водія, були ще 6 громадян Афганістану без документів. За словами громадянина Угорщини, він підібрав пасажирів по дорозі.

Затриманих передали представникам відділу по боротьбі з незаконною міграцією УМВС України в Закарпатській області.

На ділянці «Лужники» зупинили машину з польською реєстрацією під керуванням громадянина України. У салоні автомобіля виявили двох громадян Сирії та громадянин Іраку без документів. На контрольному посту «Лазещина» в автомобілі затримали ще 2 громадян Сирії та Іраку громадянина.

«У всі випадках виявлення громадяни рухалися до лінії державного кордону, щоб, ймовірно, надалі незаконним шляхом потрапити до країн ЄС», – кажуть у прикордонвідомстві.

/ фото vremya.eu

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

49 odpowiedzi na „Do Niemiec przez Polskę,oj nie przejdą.Українські прикордонники затримали громадян Афганістану, Сирії та Іраку

 1. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 2. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 3. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 4. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 5. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 6. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 7. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 8. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 9. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 10. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 11. zenobiusz pisze:

  Pierwsi uchodźcy z północnej Afryki przyjadą do Polski na początku 2016 r. Będzie to 900 przesiedleńców z obozu w Libanie. Ale żeby tak się stało, muszą najpierw powstać centra weryfikacyjne we Włoszech i Grecji, gdzie zostaną oni sprawdzeni pod kątem bezpieczeństwa i podzieleni na uchodźców i emigrantów ekonomicznych.
  W tej chwili do procesu relokacji jest gotowych zaledwie kilkadziesiąt osób. One po sprawdzeniu muszą się eszczze zgodzić na przyjazd do Polski.

  Polubienie

 12. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 13. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 14. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 15. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 16. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 17. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 18. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 19. zenobiusz pisze:

  Polubienie

  • zenobiusz pisze:

   Koordynator służb specjalnych Marek Biernacki przyznaje, że w ostatnim czasie służby udaremniły masową próbę nielegalnego przekroczenia granicy i przedostania się przez Bieszczady.
   Pytany o kolejną falę napływu imigrantów Marek Biernacki przyznał, że Straż Graniczna udaremniła próbę „masowego, nielegalnego przejścia”. Chodzi o nowy kanał, którym imigranci próbują przedostawać się na Zachód. Okazuje się, że jedna z tras wiedzie przez Bieszczady.

   Cały czas są te próby i jest jeden kanał nielegalny, który odbywa się przez Bieszczady. Ostatnio Straż Graniczna zatrzymała grupę kilkunastu osób, które właśnie w nielegalny sposób próbowały przekroczyć granice. W internecie był film, w którym na granicy już wschodniej, chyba z Białorusią, była próba takiego masowego przejścia nielegalnego przez dosyć dziwne osoby. To nie byli klasyczni emigranci. Polska Straż Graniczna powstrzymała to przejście – tłumaczył na antenie RMF FM Marek Biernacki.
   Według koordynatora służb specjalnych, nowy kanał prowadzi przez granicę białoruską. Biernacki zapewnia, że zarówno polska Straż Graniczna, jak i ukraińskie SBU podjęły już kroki w celu odpowiedniego zabezpieczenia tego regionu.

   Polubienie

  • zenobiusz pisze:

   To jest ciekawe z kanałem, o którym tak głośno mówiono w mediach. Proszę zwrócić uwagę, że mapki o tym kanale pojawiły się w gazetach niemieckich i pojawiły się wśród emigrantów, którzy już są w Niemczech, a nie w Turcji i w Syrii, czy innych państwach.

   Polubienie

 20. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 21. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 22. zenobiusz pisze:

  https://polskobudzsie.wordpress.com/2015/10/18/kolejna-fala-imigrantow-rusza-nowa-trasa-na-austrie-i-niemcy/
  Po zamknięciu przez Węgry granicy z Chorwacją, imigranci – których nowa potężna fala pojawiła się na Bałkanach – ruszyli do Niemiec nową trasą: przez Słowenię i Austrię. Tylko dziś granicę chorwacko-słoweńską przekroczy ok. 2,5 tysiąca ludzi!

  Premier Viktor Orban miał rację, budując mur i wzmacniając kontrolę na granicach. Węgrzy pozbyli się problemu, stworzonego przez Berlin – ale teraz z falą imigrantów muszą radzić sobie inni. Angeli Merkel chyba jednak to nie przeszkadza, bo w dalszym ciągu trzyma się ona proimigranckiego kursu, zachęcając tym samym islamskich uciekinierów do marszu na Niemcy.

  Tym razem główny ciężar spadnie na malutką Słowenię. To przez ten kraj imigranci ekonomiczni – bo trudno ich nazwać uchodźcami, skoro uciekają z bezpiecznej Chorwacji – będą szli po socjal do Niemiec. Po drodze miną oczywiście Austrię, gdzie zasiłki są czterokrotnie mniejsze niż w Niemczech.

  Czy Słowenia poradzi sobie z nową falą imigrantów? Tylko dziś do tego kraju ma przybyć ok. 2,5 tys. ludzi z Bliskiego Wschodu. Ale już teraz otwarcie mówi się, że w najbliższych dniach granicę chorwacko-słoweńską przekraczać będzie – oczywiście nielegalnie – ok. 8 tys. „uchodźców”. Wczoraj wieczorem Słoweńcy zmuszeni zostali do zawieszenia komunikacji kolejowej z Chorwacją. Zapowiadają, że będą wpuszczać przybyszów, dopóki przyjmować ich będą Austriacy. Austria twierdzi z kolei, że nie zmieni swojej polityki, dopóki imigrantów akceptować będą Niemcy – dokąd i tak dąży zdecydowana większość z nich.

  Ale niemieckie media – zamiast spojrzeć prawdzie w oczy – wolą zajmować się atakami na Jarosława Kaczyńskiego, który zwrócił uwagę na problem groźnych chorób u imigrantów.

  Tymczasem niemal takie same słowa wypowiedział już pod koniec sierpnia czeski prezydent Milos Zeman. „Przyjęcie migrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej na terytorium Czech to trzy poważne niebezpieczeństwa: rozprzestrzenie się chorób zakaźnych, terroryzm Państwa Islamskiego i stworzenie nowych gett”.

  Polubienie

 23. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 24. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 25. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 26. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 27. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 28. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 29. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 30. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 31. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 32. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 33. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 34. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 35. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 36. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 37. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 38. zenobiusz pisze:

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.