Russian trolls terrorize the West with old KGB methods


Działalność rosyjskich trolli na Zachodzie już zdobyć wiele mediów. Jednak czasami wydaje się, że znaczenie tego problemu jest niedoceniany zarówno na Ukrainie, jak iw krajach europejskich. To byli internauci z Polski, państw bałtyckich i Stanów Zjednoczonych Ameryki, który jako pierwszy zwrócił uwagę na wagę wpływu rosyjskiej propagandy na opinię publiczną, poza Rosją i Ukrainą.

W "troll przetwórnie" pomieszczenia, w Olgino, w pobliżu Sankt Petersburga

Należy zauważyć, że „trolle z Olgino” podjąć swoje obowiązki bardzopoważnie. Koncentruje się na zagranicznej publiczności, rosyjskie trolle mają dobrą znajomość języka angielskiego, które są w stanie dyskutować i wiedzą, jak łatwo pomylić Europejczyków lub Amerykanów naiwnych. Najwięcej „kwalifikowany” trolle nie są ograniczone do pozostawienia komentarzy pod artykułami i forach internetowych amatorskich. Wolą stowarzyszenia zawodowe, takie jak światowej sławy sieci LinkedIn, który jest używany do poszukiwania pracy oraz do wymiany zawodowych życiorysów; sieć obejmuje również szereg międzynarodowych organizacji rządowych.

Ani rosyjscy trolle uciekać od społeczności rozpoznawczych stworzonych przez weteranów obcych wojsk i służb.

Społeczności te są często odwiedzane przez zagranicznych urzędników i analityków, że szukasz aktualnych informacji. Propaganda Kremla wolą używać fałszywych profili internetowych i ukryć się za przybranym osobowości, co jest praktycznie niemożliwe, aby sprawdzić swoją prawdziwą tożsamość. Dla ukraińskiej publiczności problem może na początku wydawać się zbyt daleko idące, ponieważ kraj został zaatakowany przez oszczerczej propagandy i agresywny od ponad dwóch lat, co prowadzi do rozwoju społeczeństwa ochronną odpowiedź do zniesławienie. Większość z nas rozumie, że nie ma sensu dyskutować z trolli internetowych i wiemy, że tracimy w liczbach; możemy również zrozumieć, że wypłacone lub pranie mózgu ataki cybernetyczne nie są warte naszego czasu i szczep psychicznego, a często po prostu uniknąć zbędnych wirtualnych bitew. Ponadto, bardzo niewiele osób może poza przetrwać ciągłe obelgi i groźby bez uzyskania ich duchy boli.

Ale dla zachodniego internautę ta sytuacja jest nieco inna.

Europejczycy i Amerykanie wierzą, że z punktu widzenia każdej osoby zasługuje na wysłuchanie i szanowany. Zachodu zwrócić szczególną uwagę na proponowaną informacji i daje równy udział zaufania (i nieufności) do wszystkich mediów, a co najważniejsze – nie pozwalają się umniejszać czyjeś osobiste doświadczenia. Trolle Putina skorzystać z zagranicznych internautów, a w jednym z przypadków, jednostka pod nazwą Francuz Thierry Laurent, napisał w wielu wspólnotach międzynarodowych historię o „okropności” jego wizyty na Ukrainie, w tym, że był zatrzymany przez SBU podczas jego podróży i jak on osobiście do czynienia z „faszystami Kijowa.”  Jak się okazało, „Francuz”, napisał swoje dzieło z okolic Petersburga, a okazało się być zwykłym fałszywe troll profil.

„Wyższego szczebla” trolle, które koncentrują się na Europie i Stanach Zjednoczonych, mają niestandardowe podejście do różnych grup odbiorców. Z Niemcami, wolą grać na temat zjednoczenia Niemiec i używać równolegle z „zjednoczenia” w Rosji i na Krymie.Z Listu do Hebrajczyków, trolle mówić o koszmarze „ukraińskiego faszyzmu” i szerzyć kłamstwa o rzekomej wysokiej antysemityzmu w Kijowie. Odwrotnie, proszę muzułmaninem i radykalno-konserwatywne części amerykańskiego społeczeństwa, zaczęli rozprzestrzeniać antysemickie teorie spiskowe.

Karmienie na nieufności tradycyjnego społeczeństwa demokratycznego w prywatnych służb bezpieczeństwa, trolle są aktywnie korzysta z tematem „to wina CIA” w wojnie na Ukrainie, a także w konflikcie syryjskim, jednocześnie wskazując, że taki „polityki zagranicznej” boli zwykłych Amerykanów. Wierzący muszą pamiętać, że w krajach arabskich chrześcijan są niszczone i Rosji, przeciwnie, jest „chrześcijańska”, a więc krajem Ameryki w obsłudze. Jeśli w obliczu jakiejkolwiek opozycji do zniesławienia, Trolle zwykle nie poddawaj się i spróbować jak najwięcej, aby zdyskredytować przeciwnika w oczach publiczności online.

Trolle Kreml nie boją grożąc ich przeciwników, jednak w przeciwieństwie do ukraińskich odbiorców, zachowują się ostrożniej w amerykańskich społecznościach internetowych

Trzy ulubione metody trolli jest dezinformacja, atak osobowości lub opinii, i odwrócenie uwagi od tematu rozmowy.

Większość ataków trolli cel rosyjskojęzycznych przeciwników – to z nich, że trolle często włamują się do obietnic bezpośredniej przemocy fizycznej, ale robią to w rosyjskim, tak, że ich amerykańscy dyskutanci nie są świadomi o istocie ich zagrożenia. Niektórzy jednak otworzyć temat w odniesieniu do wydarzeń historycznych z udziałem rdzennych Amerykanów, mając nadzieję na demoralizację wroga i zmusić Amerykanów do porzucenia kontrowersje.

„Najważniejszą metodą stosowaną przez kremlowskich propagandystów jest zniekształcenie faktów i wydarzeń historycznych. Jeśli narażać ich kłamstwa, oszczercze oskarżenia do Twojej osobowości będzie. Aby to zrobić, trolle będą uważnie swój profil online, a nawet zrobić wyszukiwania Google, aby znaleźć coś / nic negatywnego. Ponadto, lubią segmentu grupy swoich przeciwników na różne religie i narodowości, a potem poszukaj sprzeczności między grupami, aby pchnąć je ze sobą „- wspomina New Yorker i ekspert w dziedzinie transportu i logistyki C heikh jesień , który miał spotkania z rosyjskich ekspertów trolle w społecznościach internetowych, w wywiadzie dla Novyi Region, ukraińskiego gniazda online.

„Chcą również, aby zobaczyć swój rekord usług i często odwiedzić swoją osobistą stronę w Internecie, aby wątpić w autentyczność poświadczeń. Jeśli nie znaleźć żadnego potwierdzenia, trolle przejść do osobistych ataków, aby wbić się na temacie rozmowy i uzyskania skupić się na ich obelgi, „kontynuuje Cheikh.

„Styl komunikacji trolli nie ma nic wspólnego z debaty intelektualnej.”

„Ich zadaniem jest stworzenie chaosu, przerwać rozmowę, aby fałszywie i mylić publiczność w każdy możliwy sposób. Będą was, wasze opinie i swoje wartości ataku, sprawi, że dwadzieścia razy w ciągu zmienić temat i próbują siać żadnej ziarno wątpliwości w umysłach racjonalnych czytelników. Jednakże, jest również do drugiej kategorii. To są ci, którzy, niestety, albo dostał się pod wpływem trolli Kremla lub ulegli inne formy propagandy. Oni nie płacą, ale trolle są aktywnie wykorzystując je do promowania programu. Nazywane są „pożyteczni idioci”, i mogą się przekonać za pomocą debaty „, mówi częstym uczestnikiem wirtualnych dyskusjach i specjalista technologii internetowej z Waszyngtonu, Serge Breslaw.

„Trzy ulubione metody trolli jest dezinformacja, atak osobowości lub opinii, i odwrócenie uwagi od tematu rozmowy. Jest to ta sama taktyka stosowana przez niektóre firmy informacyjnych tutaj, w Stanach Zjednoczonych, z jedyną znaczącą różnicą, że tutaj czeka ich poważną konkurencję. Ponadto, firmy prywatne do czynienia z pieniędzmi, a wpływ ich pracy nie prowadzi do śmierci lub tortur, w przeciwieństwie do rosyjskiej propagandy, „powiedział prawnik New York oraz współprzewodniczącym American Bar Association James Berger.

Weterani wywiadu USA twierdzą, że nie ma nic nowego w taktyce kremlowskiej propagandy.

Chociaż dla ludzi żyjących w przestrzeni poradzieckiej wyrażenie „aktywne środki” może nie zadzwoni dzwonek, to taki, który w znacznym stopniu wpływa amerykańskiego społeczeństwa w czasie zimnej wojny. Z pomocą „aktywnych działań,” sowieckie służby wywiadu zagranicznego prowadzone działania, które miały wpływ na opinię publiczną zagranicznych, jak również działania osób, rządu i organizacji publicznych.

KGB obsługiwane sił pro-sowieckich i starał się wpływać na opinie niektórych wyższych urzędników i zdyskredytować przeciwników. Ważne jest, aby zrozumieć, że w krajach demokratycznych wiele decyzji politycznych zależy od opinii publicznej.Urzędnicy i politycy wolą unikać działania niepopularne, a więc działania rosyjskich trolle są udane, do pewnego stopnia. W tym samym czasie, na Ukrainie jest bardzo mało specjalistów z dobrą znajomością języka angielskiego, które specjalizują się w wyjaśnianiu rzeczywistej sytuacji w kraju, do zachodnich odbiorców i uczestników społeczności internetowych. W rzeczywistości, ataki na kremlowskich propagandystów na zagranicznych odbiorców są w większości obalone jedynie przez kilku wolontariuszy – „. Trolli bojowników” Paradoksalnie większość z nich jest urodzony w Ameryce.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

30 odpowiedzi na „Russian trolls terrorize the West with old KGB methods

 1. zenobiusz pisze:

  Polubienie

  • zenobiusz pisze:

   „Mamy czterdzieści rakiet” Szatan „z jego gwarancja wygasa, a” Topol „- to nie jest poważna” – Moskwa profesor „tarcza jądrowej” Rosji. WIDEO
   Nie ma „tarcza jądrowych Rosji” jest prawie nie istnieje. Ten straszny sekret ujawniła dla rodaków w swoim sprawozdaniu doktor nauk technicznych, profesor naturalnego i bezpieczeństwa oraz zarządzanie ryzykiem technosfery z Rosyjskiego Państwowego Uniwersytetu Technologii Peter Belov.

   Według Tsenzor.NET podczas Biełow powiedział, że rosyjski system obrony przeciwrakietowej jest tak słabe i cienkie, że w przypadku ataku USA, to jest prawie nie jest w stanie mu się oprzeć. Naukowiec powiedział, że Rosja wciąż zachowuje wpływ na arenie międzynarodowej tylko dlatego, że w swoim arsenale nadal przewoźników, teoretycznie w stanie dotrzeć do Stanów Zjednoczonych. Jednak prawdziwe zdolności bojowej tych rakiet jest to ogromny problem. W tych kwestiach, rosyjski naukowiec powiedział podczas swojego raportu w II All-rosyjskiej konferencji z analitykami. Источник: http://censor.net.ua/v358399 Источник: http://censor.net.ua/v358399

   Polubienie

 2. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 3. 100% racji przyznaje ale musze dodac, ze te „TROLE” istnieja takze w innych panstwach jak…..

  Polubienie

 4. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 5. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 6. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 7. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 8. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 9. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 10. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 11. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 12. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 13. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 14. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 15. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 16. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 17. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 18. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 19. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 20. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 21. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 22. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 23. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 24. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 25. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 26. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 27. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 28. zenobiusz pisze:

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.