Od jakiego punktu można mówić o Zdradzie Państwa i Narodu.


Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

31 odpowiedzi na „Od jakiego punktu można mówić o Zdradzie Państwa i Narodu.

 1. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 2. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 3. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 4. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 5. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 6. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 7. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 8. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 9. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 10. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 11. zenobiusz pisze:

  Czy pojedynczy protest wyborczy „wniesiony po terminie” wywali rząd w powietrze?

  Obserwator – 18 Grudnia, 2015 – 18:55

  Dziś, 18 grudnia o godzinie 15:45, na stronie Sądu Najwyższego ukazał się komunikat o protestach wyborczych: http://www.sn.pl/aktualnosci/SitePages/Komunikaty_o_sprawach.aspx?ItemID=88&ListName=Komunikaty_o_sprawach (link is external)
  Sąd Najwyższy informuje w nim, że zostawia sobie czas do 19 stycznia na orzeczenie o ważności wyborów,
  przy czym na 77 protestów pozostawił bez dalszego biegu 43, zaś z pozostałych sześć uznał za niezasadne a co do 27 orzeknie o zasadności, przy czym ocenił, że nieprawidłowości w nich podniesione nie miały wpływu na ważność wyborów.
  Pozostaje do rozpoznania tajemniczy 1 (słownie: jeden) protest wyborczy złożony – jak wynika ze stron SN – po terminie.

  I teraz tytułowe pytanie: czy protest wyborczy „wniesiony po terminie” wywali rząd w powietrze? Wystaczy przecież, że w wyniku „pomyłek w liczeniu” w kilku obwodowych komisjach, nagle okaże się, że jeden czy drugi mandat powinien przypaść – nie, żeby zaraz PO, skądże znowu, raczej „Nowoczesnej” lub PSL.
  Mały drobiazg, ale oczywiście w obronie demokracji nie ma takiej ofiary, jakiej nie warto ponieść (szczególnie cudzym kosztem).
  Wystarczy że PiS utraci w ten sposób zaledwie pięć mandatów w skali kraju, a już SN będzie mógł orzec o nieważności wszystkich ustaw i uchwał podjętych z udziałem posłów, których mandaty wygaszono. Wszystkich uchwał i ustaw. Z wotum zaufania włącznie…
  Oczywiście uchwały o sędziach TK też będą nieważne…
  Można spodziewać się wszystkiego, przynajmniej sądząc z pisma SN w sprawie projektu nowelizacji ustawy o TK, w którym przewodnicząca Sądu pisze m.in.: „…Stan niezgodności obowiązującej ustawy o TK z Konstytucją w zakresie statusu sędziego zostanie niestety przez projekt pogłębiony. Uchyla się bowiem ustawowo określoną procedurę wyłaniania jego sędziów (derogowanie art. 19 ustawy o Trybunale Konstytucyjnym w art. 4 projektu). Próba przeniesienia zasad wyłaniania sędziów Trybunału Konstytucyjnego do regulaminu Sejmu stanowi zdeprecjonowanie jawnej i demokretycznej procedury określonej w ustawie. Regulamin sejmu jest aktem wewnetrznym, regulujacym jedynie tryb pracy parlamentu. Nie może on stanowić źródła norm ustrojowych działających na zewnątrz Sejmu jako jednego z organów władzy publicznej i adresowanych do osób trzecich ubiegających się o tak istotne stanowisko w służbie publicznej…”.
  Oczywiście regulamin Sejmu jest konstytucyjnym aktem prawnym w randze ustawy (a nie jedynie „aktem wewnętrznym”) i Sejm może procedować wybór kandydatków do TK w oparciu o regulamin, skoro tak wielokrotnie czynił. W dodatku nie jest on adresowany „do osób trzecich ubiegających się…” itd., lecz do Sejmu, rozstrzygając w jaki sposób Sejm postępuje ze zgłoszonymi do Marszałka kandydatami.
  Absurd stanowiska SN widać wyraźnie w kontekście całego pisma, jako że podstawą wystawienia tej opinii nie są fakty (czyli istniejące zapisy projektu jako takiego), lecz pierwotna opinia (być może nawet prywatna) na temat możliwych zdarzeń przyszłych: „…Trybunał nie będzie bowiem w stanie rozpoznać wszystkich wpływających spraw do niego spraw w rozsądnym terminie…” (jak do tej pory dwa lata nie przeszkadzało przy dwóch wokandach miesięcznie, a w dodatku TK pokazał, że jak się spręży i zakasze togi, to po wpłynieciu wniosku potrafi jeszcze tego samego dnia zebrać się w pełnym składzie i podjąć uchwałę o „zatrzymaniu”, sprzeczną zresztą ze swoimi poprzednimi rostrzygnięciami w tym zakresie – można? Można! To niech się wezmą do roboty zamiast latać po telewizjach, ostatecznie za to im płacimy).
  No i tak to wygląda… Żaden KOD, żaden Petru, żaden Rzepliński. Po prostu jeden, co prawda spóźniony protest, ale pewnie z wnioskiem o przywrócenie terminu, nad którym z troską o naszą młodą demokrację przez najbliższy miesiąc będzie się SN pochylał…
  Jeden protest…

  Źródło: http://niepoprawni.pl/blog/obserwator/czy-pojedynczy-protest-wyborczy-wniesiony-po-terminie-wywali-rzad-w-powietrze

  ©: autor tekstu w serwisie Niepoprawni.pl | Dziękujemy! :). <- Bądź uczciwy, nie kasuj informacji o źródle – blogerzy piszą za darmo, szanuj ich pracę.

  Polubienie

  • Wizja pisze:

   Nie mam cienia złudzeń , że przegrani złożą broń . Jak niektórzy mówią : oni walczą o życie . Dla jednych życie w sensie dosłownym , dla innych życie to forsa i wpływy – jak zwał………walczą o zachowanie życia, jakiego się ” dopracowali „.
   ………..jeden protest wyborczy , nad którym SN pochyli się z troską , w nadziei , że to noworodek diabła , który w mig urośnie i powali brzydali z pis-u .

   Polubienie

 12. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 13. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 14. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 15. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 16. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 17. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 18. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 19. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 20. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 21. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 22. Wizja pisze:

  Gen. Polko ostro o płk Duszy: Pokazał niesubordynację i niezdyscyplinowanie >
  http://niezalezna.pl/74109-gen-polko-ostro-o-plk-duszy-pokazal-niesubordynacje-i-niezdyscyplinowanie

  Polubienie

 23. Wizja pisze:

  Nie wiem od jakiego punktu można mówić o zdradzie państwa ALE zasadnie można postawić diagnozę o ” STANIE ZDRADY” , kiedy rozumie się konstatację
  ………..”.Naszym obowiązkiem jest odbudować polski kapitał! ” ORAZ ma się świadomość poniższych danych :
  ……..”. Nasze łączne zadłużenie zagraniczne brutto jest na poziomie polskiego PKB, czyli wynosi 1 bilion 750 mld zł. Z tego zadłużenia wypłacamy zagranicy blisko 100 mld zł rocznie w postaci dywidend, odsetek od kredytów handlowych i korporacyjnych, odsetek od obligacji, odsetek od depozytów, reinwestowanych zysków i innych pomniejszych pozycji. To niewyobrażalna dla obywatela suma, o której nikt nie mówi. Trzykrotność naszego budżetu obronnego. 15 razy tyle, ile państwo wydaje na innowacje……….”
  …….dzisiaj mamy jeden z największych długów zagranicznych na świecie. Z tego zadłużenia wypłacamy zagranicy blisko 100 mld zł rocznie. Dlatego musimy pomagać naszym przedsiębiorcom, wspierać polskie marki, inaczej się przewrócimy – przekonuje wicepremier i minister rozwoju Mateusz Morawiecki……………..
  http://niezalezna.pl/74179-mamy-175-bln-zl-zagranicznego-dlugu-naszym-obowiazkiem-jest-odbudowac-polski-kapital
  …………to oczywisty truizm ale tzw. WARTOŚCI nie zakorzenią się trwale u ludzi , którzy całą energię psychiczną przeznaczają na / biedową / redukcję potrzeb ,
  lub zakorzenią się płytko i byle wiatr ………czy zła ręka – wyrwie ,

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.