Uchodźcy w koszarach Bundeswehry.Flüchtlinge in der Kaserne der Bundeswehr.


vladimir-putin

20 tys. uchodźców w koszarach Bundeswehry. Rzecznik MON: „Bezpośredni wpływ na ćwiczenia”

http://linkis.com/www.defence24.pl/pB2QZ

To, co wydaje się być najbardziej kontrowersyjnym posunięciem, to wykorzystanie instalacji wojskowych używanych nadal przez żołnierzy. W ich ramach wydzielone zostaną obszary przeznaczone dla nielegalnych imigrantów oraz uchodźców. W oświadczeniu przesłanym Defence24.pl słuzby prasowe Bundeswehry poinformowały, że imigranci i uchodźcy pozostają w oddzielnych obszarach, odseparowanych płotami.

Jak pokazały obecne doświadczenia z różnych europejskich granic, niekoniecznie powstrzymuje to kogokolwiek z grona obecnych nielegalnych imigrantów czy też uchodźców. W oświadczeniu przesłanym Defence24.pl zaznaczono, że w wypadku konieczności zatrudnieni zostaną dodatkowi cywilni strażnicy w celu informowania uchodźców o ryzykach. Pozostaje jednak pytanie – czy te środki okażą się wystarczające dla zapewnienia bezpieczeństwa?

Przy tak dużej liczbie imigrantów i faktycznym braku kontroli jest prawdopodobne, że do koszar mogą się przedostać terroryści z doświadczeniem bojowym (patrz np. casus imigranta zaproszonego do trenowania hiszpańskiego klubu piłkarskiego, który miał w 2004 roku brać udział w torturowaniu Kurdów) bądź współpracownicy obcych służb specjalnych. Ich potencjalna obecność, nawet w niewielkiej liczbie wewnątrz czynnych instalacji wojskowych może potencjalnie stanowić bardzo duże zagrożenie – tym bardziej, że poziom zabezpieczenia instalacji Bundeswehry już wcześniej budził wątpliwości:

http://linkis.com/www.defence24.pl/pB2QZ

Kradzież ponad 32 tysięcy sztuk amunicji z koszar Bundeswehry. Sprawców brak. W Niemczech ochroną jednostek wojskowych zajmują się firmy prywatne

Z magazynów jednostek spadochronowych Bundeswehry skradziono około 40 skrzyń, zawierających łącznie 32 981 sztuk amunicji. Jest to największa kradzież tego typu od 30 lat.

Jak informuje „Die Welt”, do wtargnięcia na teren koszar w Seedorf doszło nad ranem 7 lutego bieżącego roku. Napastnicy sforsowali ogrodzenie, po czym włamali się do dziesięciu betonowych kontenerów, w których przechowywana była amunicja.  Z koszar skradziono łącznie wyposażenie o masie 600 kg, co oznacza że przestępcy najprawdopodobniej wykorzystali pojazdy do transportu łupów.

Służby ochrony bazy zorientowały się o dokonaniu kradzieży dopiero o godzinie 7:20, w momencie w którym od przerwania ogrodzenia mogły upłynąć nawet trzy godziny. Zarówno poszukiwania prowadzone przez policję bezpośrednio po ujawnieniu wtargnięcia, jak i późniejsze śledztwo nie doprowadziły do zatrzymania podejrzanych. Zgodnie z ustaleniami „Die Welt”, opracowany na zlecenie komisji obrony Bundestagu raport dotyczący kradzieży w Seedorf stawia więcej pytań niż odpowiedzi.

W Niemczech po uzawodowieniu Bundeswehry zdecydowana większość obiektów wojskowych chroniona jest przez podmioty prywatne. Wykonawcy dla usług ochrony koszar niemieckich sił zbrojnych wybierani są w postępowaniach przetargowych, których jedynym kryterium jest cena. W ostatnich latach doszło w Niemczech do kilku spektakularnych wtargnięć do obiektów wojskowych. W lipcu 2013 roku spalono w koszarach w Havelbergu 16 pojazdów wojskowych, w tym transportery opancerzone Fuchs. Miesiąc później samotnemu kulturyście udało się przedostać na teren wojskowej części lotniska w Kolonii – Bonn i włamać się do samolotu rządowego, który służy Angeli Merkel.

W RFN trwa od pewnego czasu dyskusja na temat zasad ochrony budynków należących do sił zbrojnych i resortu spraw wewnętrznych. Obowiązujące regulacje prawne oraz presja na obniżenie kosztów powodują wybór rozwiązań, które nie zapewniają adekwatnego poziomu bezpieczeństwa. Kompleks koszarowy w Seedorf, na obszarze którego doszło do kradzieży amunicji miał nie spełniać zaleceń dotyczących technicznych środków ochrony. Łatwość, z jaką na teren obiektów Bundeswehry przedostają się członkowie grup przestępczych stawia skuteczność ich ochrony w sytuacji zagrożenia przez służby wywiadowcze czy jednostki specjalne pod dużym znakiem zapytania. Wydaje się, że istotne szczegóły wprowadzonego z dużym rozmachem programu profesjonalizacji sił zbrojnych RFN nie zostały do końca przemyślane.

(JP)

 bashar-al-ipod
Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

44 odpowiedzi na „Uchodźcy w koszarach Bundeswehry.Flüchtlinge in der Kaserne der Bundeswehr.

 1. zenobiusz pisze:

  Mamy artylerzystę,ciekawe ilu jest takich wśród „migrantów” ilu specjalistów od obsługi czołgów ,ilu

  pilotów helikopterów i samolotów bojowych ??

  Polubienie

 2. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 3. zenobiusz pisze:

  Oni nie uciekli przed wojną ,oni ja z sobą niosą…

  Polubienie

 4. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 5. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 6. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 7. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 8. Wizja pisze:

  Więc przemykają się różni zbrodniarze wojenni :

  Z medialnych doniesień wynika, że poszukiwanych jest 20 tysięcy osób, a według policji z Norwegii niektórzy podejrzani dotarli do ich kraju.
  Jak podał Sigurd Moe z sekcji ds. zbrodni wojennych norweskiej policji kryminalnej, funkcjonariusze obecnie „przyglądają się” około 20 osobom – informuje Reuters, na który powołuje się wprost.pl…………..cd
  http://niezalezna.pl/75040-zbrodniarze-wojenni-wsrod-uchodzcow

  Polubienie

 9. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 10. zenobiusz pisze:

  http://www.fronda.pl/a/imigranci-chcieli-zgwalcic-moja-dziewczyne,64132.html?utm_source=dlvr.it&utm_medium=twitter

  „Po wyczerpującym dniu turyści udali się do hotelu. Nieoczekiwanie jednak w pobliżu stacji metra natrafili na agresywnych uchodźców, których żywo zainteresowały polskie kobiety. – Zostały ordynarnie zaczepione przez kilku ciemnoskórych uchodźców. Jeden z nich, najbardziej śmiały, był widocznie pod wpływem narkotyków! Podszedł najpierw do mojej mamy, potem do przyjaciółki, zaczął je zaczepiać i coś niewyraźnie bełkotać. Usiłowali je odciągnąć – relacjonuje poseł.

  Ten sposób działania niektórzych „uchodźców” powtórzył się w kilku innych miastach Europy. To taktyka na … gwałt. „Upatrywali sobie kobiety, by po chwili odciągnąć je od reszty grupy, a następnie wykorzystać”.

  Milewski: – Jako mężczyźni od razu ruszyliśmy, by oddzielić panie od imigrantów. Zdziwiła nas ich śmiałość: wokół zgromadzili się gapie, a nieopodal patrol prowadzili uzbrojeni żołnierze.

  Polubienie

 11. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 12. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 13. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 14. szuwaxpl pisze:

  Bardzo ładnie ksiądz mówi o dzisiejszej rzeczywistości!

  Polubienie

 15. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 16. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 17. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 18. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 19. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 20. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 21. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 22. zenobiusz pisze:

  Polubienie

  • zenobiusz pisze:

   Oświadczenie ofiarą od 22-letniej kobiety, która pragnie zachować anonimowość, uzyskiwany przez lokalne media, powiedział: „Oni rzucili się na nią. Była w szoku. „Jej krzyki słychać było przez innych pasażerów. Pasażerowie zaalarmował personel pociągu i przyjechała policja, aby je złapać. ”

   Trzech podejrzanych, w wieku 12 i 13, zostali aresztowani przez policję na stacji Tournai, na południowy zachód od Brukseli, ale zostały szybko puścić po wywiad, kiedy policja nie zdecydowała się prowadzenia sprawy.

   Polubienie

 23. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 24. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 25. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 26. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 27. Jarek Kefir pisze:

  Usunąłem mam DOŚĆ BREDNI I BLUŹNIERSTW.BAN

  Polubienie

  • Jarek Kefir pisze:

   TY BYDLAKU JESZCZE POPAMIĘTASZ TĘ DECYZJĘ!! NIE DZIWOTA ŻE JAKO KATOL, DEWOT I MOHER CZYLI JAHWISTA, BRONISZ INNYCH JAHWISTÓW, CZYLI KOZOJEBÓW.. BANDEROWSKI REZUNIE TY JEDEN.

   Polubienie

   • zenobiusz pisze:

    NO ,dziękuję za przypomnienie napisąłem ban ,i zapomniałem założyć go.
    Dziękuję również za uzasadnienie tego bana ,własnymi słowami przez
    banoficjenta.Żegnaj ptysiu.

    Polubienie

 28. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 29. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 30. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 31. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 32. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 33. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 34. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 35. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 36. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 37. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 38. zenobiusz pisze:

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.