Turcja, Pakistan i Białoruś zaoferowały pomoc wojskową dla Azerbejdżanu


http://haqqin.az/news/67233

Autor: Departament Informacji

Eskalacja napięcia na linii styku sił zbrojnych Azerbejdżanu i Armenii, a także dwóch dniach intensywnych walk w Karabachu spowodowane przez częste prowokacje ormiańskich jednostek wojskowych, skłoniły przyjazne Azerbaijan State wyraziła głębokie zaniepokojenie i oferują ich braterską pomoc do naszego kraju. Ten haqqin.az wyciągnięte z oficjalnych źródeł rządowych.

W szczególności rząd Azerbejdżanu otrzymał ofertę pomocy wojskowej ze strony Ministerstwa Obrony Pakistanie. Dział wojskowych towarzyskiego kraju zaproponował pomoc w dostarczaniu sprzętu wojskowego, amunicji i sprzętu.

W przeddzień tureckiego MSZ potępił również braterską ormiańskiej armii w Karabachu prowokacji, wzywa społeczność międzynarodową do zatrzymania ekspansji ormiańskiej ekspansji i wysiłki w celu uwalniają terytoriów Azerbejdżanu załączone. Jak wiecie, Azerbejdżan i Turcja łączyć więzy ścisłej współpracy wojskowej i politycznej. W przeddzień prezydenta i premiera Erdogana Davutoglu wyraził otwartego poparcia armii Azerbejdżanu, który miał pewne sukcesy militarne na polu wojny.

Reakcja natychmiastowa następnie także z Białorusi. Jak wcześniej informowaliśmy, prezydent Aleksander Łukaszenko natychmiast wezwał szef azerskiego Stanu wyraził głębokie zaniepokojenie i chęć do podjęcia wszelkich starań, aby uniemożliwić dalsze prowokacje.

MSZ Białorusi wyraził jasne stanowisko wspierające nienaruszalności integralności terytorialnej Azerbejdżanu.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.