Brawo MY.Nie będzie rosyjskiej bazy wojennej na Białorusi!


http://www.fronda.pl/a/nie-bedzie-rosyjskiej-bazy-wojennej-na-bialorusi,69499.html

„Na obecnym etapie nie ma sensu mówienie o rozmieszczeniu rosyjskiej bazy wojennej na terytorium Białorusi. W tym momencie kwestia ta została zamknięta” – oświadczył białoruski minister spraw zagranicznych Władimir Makiej.

Białoruski minister spraw zagranicznych dodał, że „jeśli będzie taka konieczność to zawsze można wrócić do tego tematu”.

„Jeśli związane z tym okoliczności ulegną zmianie to będziemy zmuszeni podejmować w tej sprawie jakieś odpowiednie środki reagowania” – powiedział białoruski minister.

Nie udzielił wyjaśnienia o jakie „okoliczności” chodzi, czy o udzielenie przez Rosję kredytu, czy zagrożenie miliartne dla Białorusi ze strony NATO.

– Przypomnijmy, że zaledwie 10 dni temu amerykański Pentagon ostrzegł władze w Mińsku, że rozmieszczenie na Białorusi rosyjskiej bazy lotniczej zostanie potraktowane przez Stany Zjednoczone i ich sojuszników jako „destabilizacja sytuacji” – pisze portal kresy24.pl

„Ale oczywiście Białoruś jest suwerennym państwem i może sama decydować, czy chce mieć u siebie obcą bazę czy nie” – mówił przedstawiciel Departamentu Obrony USA Michael Carpenter na konferencji prasowej w Mińsku.

Jak zaznaczył, „zagrożenie dla Białorusi nie pochodzi z Zachodu, od NATO i jego struktur. „Działania, które podejmuje Zachód mają charakter obronny i proporcjonalny do działań, które podejmuje w tym regionie Rosja” – tłumaczył przedstawiciel resortu obrony USA.

Póki co nie będzie rosyjskiej bazy na Białorusi, jednak nie ma co marzyć o zbliżeniu amerykańsko – białoruskim.
Carpenter podkreślił bowiem, że nie widzi „jakichkolwiek radykalnych zmian jeśli chodzi o orientację Białorusi na bliskie stosunki z Rosją”.

„Rosję i Białoruś najwyraźniej zadowalają ich bliskie stosunki. Ale w miarę tego jak dążymy do większej przejrzystości w naszych relacjach z Białorusią, to nie ma powodu, żeby tę kwestię stawiać na zasadzie „albo-albo” jeśli chodzi o jej kontakty z innymi krajami. To zupełnie normalne, że Białoruś będzie miała dobre stosunki zarówno z Rosją, jak i z Zachodem” – tłumczył przedstawiciel administracji USA.

tag/kresy24.pl

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

5 odpowiedzi na „Brawo MY.Nie będzie rosyjskiej bazy wojennej na Białorusi!

 1. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 2. zenobiusz pisze:

  Boromeuszwyz12 Kwi 9, 2016, 3:05 po południu
  Zaczyna się zmieniac sytuacja geopolityczna.Białoruś otrzymała wsparcie polityczne od nowego rządy Polski.W momencie otrzymania dostaw gazu i ropy z kierunku Polskiego Białoruś stanie okoniem Putinowi ! Realizm polityczny. My musimy chuchać i dmuchać na Białoruś,gdyż jest to nasz potencjalnie największy sojusznik na Wschodzie.Mamy wspólne korzenie kulturowe i społeczne oraz brak historycznych animozji.Nareszcie POLSKA za czasów PISu rusza do porzodu !!!!!!!!!PO zdradziecka parszywa partia prowadziła nas do zguby !!!!!!!!!!!
  http://www.fronda.pl/a/nie-bedzie-rosyjskiej-bazy-wojennej-na-bialorusi,69499.html

  Polubienie

 3. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 4. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 5. zenobiusz pisze:

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.