Broń dla Patriotów. Niebawem zmiana przepisów.


Zarządzeniem ministra Mariusza Błaszczaka z dnia 11 kwietnia zostałem powołany w skład nowego zespołu do opracowania założeń kierunkowych w sprawach związanych z wykorzystaniem broni palnej. W zespole będę pełnił funkcję sekretarza. Przewodniczącym zespołu jest minister Tomasz Zdzikot.

Wśród celów zespołu znajduje się m. in. analiza zasadności dokonania zmian legislacyjnych w przepisach dotyczących broni palnej. Podstawowe dokumenty do krytycznej analizy dla członków zespołu to Raport NIK dot. wykorzystania i dostępu do broni oraz obywatelski projekt ustawy przygotowany przez środowiska miłośników broni palnej.

W pracach zespołu uczestniczą m. in. przedstawiciele służb (Policji, BOR i Straży Granicznej) oraz departamentów MSWiA (m. in. Departamentu Zezwoleń i Koncesji oraz Departamentu Porządku Publicznego). Z zespołem będę współpracować eksperci zewnętrzni, m. in. sejmowa Komisja Administracji i Spraw Wewnętrznych pod przewodnictwem posła Arkadiusza Czartoryskiego.

Pełnienie funkcji sekretarza zespołu to dla mnie ciekawe doświadczenie. Zespół ma zamknąć pracę poprzez raport, który najprawdopodobniej będzie gotowy do końca lipca.

Zdjęcie użytkownika Sergiusz Muszyński.
Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

18 odpowiedzi na „Broń dla Patriotów. Niebawem zmiana przepisów.

 1. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 2. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 3. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 4. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 5. Mat pisze:

  Prawnika Andrzeja Turczyna trzeba zaprosić, kompetentna osoba w sprawie broni

  Polubienie

 6. Andy pisze:

  Zdjęcia by Andrzej Turczyn

  Polubienie

 7. okiemmatki pisze:

  Warto wiedzieć.

  Rząd PiS chce nas rozbroić? Minister Błaszczak popiera unijne dyrektywy ograniczające dostęp do broni
  Data publikacji: 2015-11-21 17:44

  W trakcie piątkowego spotkania szefów resortów spraw wewnętrznych państw Unii Europejskiej nowy szef MSWiA, Mariusz Błaszczak, poparł w imieniu Polski dalsze prace nad projektem przepisów radykalnie ograniczających dostęp do broni palnej.

  W kwestii rozbrojenia Polaków minister Mariusz Błaszczak z Prawa i Sprawiedliwości okazał się sojusznikiem… Elżbiety Bieńkowskiej z Platformy Obywatelskiej. Unijna komisarz ds. rynku wewnętrznego i usług firmuje kontrowersyjny projekt.

  Zdaniem eurokratów obywatele państw Unii Europejskiej nie potrzebują broni gdyż „polegają na swoich rządach”, które zapewniać mają im bezpieczeństwo. Krótkowzroczność takiego myślenia i postępowania tragicznie uwidoczniła się chociażby podczas zamachów terrorystycznych w Paryżu.

  Proponujemy ściślejszą kontrolę sprzedaży i rejestracji broni palnej, ostrzejsze zasady dotyczące dezaktywacji broni – stwierdził Jean-Claude Juncker, szef Komisji Europejskiej, nie rozumiejąc, że przestępca i terrorysta zdobędzie broń z nielegalnego źródła, a uczciwy obywatel zostanie po wprowadzeniu nowej dyrektywy bezbronny.

  Przeciwko rozbrojeniu narodów Europy zagłosowały jedynie dwa kraje: Finlandia i Czechy. W imieniu Polski projekt poparł Mariusz Błaszczak.

  Read more: http://www.pch24.pl/rzad-pis-chce-nas-rozbroic–minister-blaszczak-popiera-unijne-dyrektywy-ograniczajace-dostep-do-broni,39573,i.html#ixzz46fG805oj

  Polubienie

 8. Jan Kobierski pisze:

  Zgadzam się jak najbardziej z tezą tworzenia silnej armii Polskiego Wojska.Jednakże proponuję stworzenie oddziałów Samoobrony.Każda gmina – kompania[Uzbrojenie -jak etatowa broń w WP],,powiat-batalion,województwo-pułk.Dowodzenia -Oficerowie i Podoficerowie rezerwy.Szkolenia raz w miesiącu na szczeblu kompanii,bataliony raz na kwartał,pułk raz do roku.Środki na szkolenia w ramach samorządów gminnych itd.Broń i uzbrojenie w gestii Ministerstwa Obrony.

  Polubione przez 1 osoba

 9. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 10. Wizja pisze:

  No fajnie , ale o co tu się rozchodzi ????????????
  Władze Niemiec odmówiły wojskom USA zgody na przekroczenie granicy z Polską >
  ………..Dowódca Operacyjny Rodzajów Sił Zbrojnych gen. Marek Tomaszycki poinformował, że władze Niemiec nie wydały wojskom amerykańskim zgody na przekroczenie granicy z Polską. W związku z przygotowaniami do manewrów Anakonda-16 konieczne było obranie innego wariantu transportu wojsk – przez Czechy….cd
  http://niezalezna.pl/79633-wladze-niemiec-odmowily-wojskom-usa-zgody-na-przekroczenie-granicy-z-polska

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.