Uwaga,sekty w Ruchu Narodowym..Ksiądz Jacek Międral był zagrożony…


CeIoORoUEAAST79

 

Pod płaszczykiem propagowania wolnego rynku kryje się bluźniercza sekta. „Kościół” Nowego Przymierza z Lublina, wydawca magazynu „Idź Pod Prąd”, wielokrotnie znieważał Kościół Katolicki, Papieża oraz siał zgorszenie głosząc herezje. W zeszłym tygodniu od guru sekty, pana Pawła Chojeckiego, otrzymałem dramatyczny e-mail, w którym jak rozumiem, chciał zwrócić uwagę na łamanie wolności słowa w Polsce. Opisał on w nim wizytę policji w redakcji miesięcznika, który wydaje. Przeszukanie było związane z donosem o obrazę uczuć religijnych.

Sprawdzając w czym rzecz, sam poczułem oburzenie i wcale nie byłem zdziwiony, że jakaś dewotka poczuła się dotknięta. Na pierwszej stronie aktualnego wydania widać Papieża Jana Pawła II przed figurą Matki Boskiej Fatimskiej. Obok komentarz guru: „JP2 miał szczególne zamiłowanie do drewna”. Dalej wyrwane z kontekstu cytaty z Biblii, które mają sugerować, że Papież zajmował się bałwochwalstwem. U dołu napis: „Maj miesiącem łamania 1 i 2 go przykazania” i cytat z Ojca Świętego, oddanie Matce Bożej, mający być dowodem na łamanie dekalogu. Nie wiem, czego oczekiwał autor. Czy ludzie związani ze środowiskiem konserwatywno-libertariańskim rzucą się, aby bronić herezji? Myślę, że miał prawo tak sądzić, bowiem do wydawanej przez siebie gazety zdołał przyciągnąć wielu autorów: nie tylko infokomunistę Macieja Miąsika, ale także JKM, Krzysztofa Pochmarę z Kolibra czy Stanisława Michalkiewicza, publicystę Radia Maryja, co dziwi najbardziej.

Ja jednak patrzę na problem z innej strony. Według mnie sekta za pomocą chwytliwych haseł wolnościowych próbuje werbować nowych członków. Wielu młodych ludzi może dać się uwieść fałszywym prorokom, co może stać się ze szkodą dla ich duszy. Ma temu służyć zaangażowanie społeczne sekty, które od strony ideologicznej zbieżne jest z linią Unii Polityki Realnej. Podstawową metodą działania sekty jest cytowanie wyrwanych z kontekstu fragmentów z Biblii i nadawanie im interpretacji według własnego widzimisię. Naturalnie jest to rzecz nie do zaakceptowania dla katolika, którego obowiązuje egzegeza kanoniczna, czytanie fragmentów Pisma Świętego wyłącznie w odniesieniu do całości oraz jego interpretacja zgodna z nauczaniem Kościoła.

Kolejną cechą charakterystyczną dla tej sekty jest agresywne atakowanie wszystkiego, co święte. Paweł Chojecki w tekście Wielka Prostytutka tym terminem określa Kościół Katolicki! Agresja w stosunku do Wiary jest właśnie charakterystyczna dla sekt i może wskazywać na nieboskie inspiracje jej twórców.

Z listą herezji możemy natomiast zapoznać się w opublikowanym wyborze najważniejszych przekonań doktrynalnych. Czytamy tam, iż człowiek może zostać zbawiony na swoją prośbę, niezależnie od popełnionych grzechów i ma przebaczone wszystkie, nawet przyszłe grzechy. Sekta neguje sakramenty Kościoła Katolickiego jako średniowieczne zaklęcia i rytuały, natomiast mszę świętą za grzechy określa mianem bluźnierstwa. Jednym z okresów historii świata jest porwanie wierzących w czasie poprzedzającym Apokalipsę. Sekta propaguje też liberalny stosunek do seksualności człowieka, co może być kolejnym wabikiem dla młodzieży. Wzywa też do fizycznego karcenia w wychowywaniu dzieci i dopuszcza rozwody.

Jednym z założeń doktrynalnych sekty jest stwierdzenie, że człowiek ma misję do spełnienia na ziemi. Wczytując się w płytkie quasi-teologiczne teksty Pawła Chojeckiego można odnieść wrażenie, że tą misją jest odciąganie młodych ludzi od Wiary i szerzenie chaosu w ich głowach, zwłaszcza w obszarach związanych z religią. A sprawa z policją? Sekta i tak może mówić o szczęściu, bowiem za bluźnierstwa tego kalibru w przeszłości z pewnością spłonęłaby na stosie Świętej Inkwizycji.

http://podprad.org/archiwum-2.php?idg=549&tyt=UWAGA,%20SEKTA!%20-%20TOMASZ%20TELUK

 

w-odpowiedzi-rodzimowiercy-zawierza-polske-swietowitowi-krolowi-metawszechswiata

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

20 odpowiedzi na „Uwaga,sekty w Ruchu Narodowym..Ksiądz Jacek Międral był zagrożony…

 1. zenobiusz pisze:

  Dzieci Dugina

  Polubienie

 2. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 3. zenobiusz pisze:

  Reblogged this on Zenobiusz.

  Polubienie

 4. Jarek Kefir pisze:

  Zenobiusz, wyznają nie taką religię jak Twoja więc są złymi ludźmi? Ten model myślenia doprowadził do ogromu zła na Ziemi.
  Zdziwiłbyś się jak wielu nie-katolików i nie-konserwatystów popiera PiS i budowę silnego narodowego państwa.

  Polubienie

 5. zenobiusz pisze:

  Wódz „polskich” narodowców-katolików niejaki Robert Winnicki, ksywka „Debil” zbezcześcił Święte Wota Rodzimowierców Polskich na Ślęży. Zapewne namówił go do tego tamtejszy watażka judeo-chrześcijański Czarnej Sotni, znany „Święty” księżulek z Sulistrowic i równie święty wójt Sobótki.

  Robert Winnicki

  14 stycznia o 09:42 ·

  Dla tych, którzy jeszcze nie doczytali w moich odpowiedziach na komentarze w sprawie zdjęcia, które kilka dni temu anty-RN-owskie trolle wrzuciły w internet a środowiska rodzimowiercze, kolokwialnie mówiąc, łyknęły temat, cytuję fragment maila do prezesa Niklota:

  „Po pierwsze zdjęcie nie jest aktualne, pochodzi sprzed kilku lat. Po drugie zostało celowo wydobyte i użyte przez ludzi zajmujących się
  „zawodowo” zwalczaniem RN. Po trzecie – nie byłem autorem napisów na rzeźbie, nie pochwalam tego. Po czwarte – uważam, że siadanie na tej rzeźbie nie było właściwe ani odpowiedzialne. Podkreślam, ze nie miało w sobie żadnej ukrytej intencji, będąc wyrazem niefrasobliwej, wycieczkowej beztroski. Po piąte – jeśli ktoś uznaje to zachowanie za niestosowne proszę by przyjął moje zapewnienie, że jest mi z tego powodu przykro.”

  Na marginesie sprawy jedna uwaga. Liczę, że te osoby ze środowisk rodzimiowierczych, które zabierały głos powołując się na wrażliwość związaną z pra-historią ziem polskich (którą, przy okazji, cenię w oderwaniu od kontekstu religijnego) w sprawie trochę bezmyślnej ale przede wszystkim nieumyślnej, wykażą się podobną wrażliwością gdy w ich otoczeniu będą ewentualnie miały miejsce akty umyślnie antykatolickie.
  http://bialczynski.pl/2015/01/12/wandal-winnicki-z-ruchu-narodowego-bezczesci-religijne-symbole-polskich-rodzimowiercow/

  Polubienie

 6. zenobiusz pisze:

  http://erbel.blog.onet.pl/kolejna-niebezpieczna-sektaknp/
  Kolejna niebezpieczna sekta/KNP
  23 kwietnia 2016
  Otrzymałam informację o pojawieniu się w Polsce nowej sekty. Niby nic ciekawego. Sekt jest wiele i każdej udaje się zwabić jakąś liczbę wyznawców nowej, czy starej a przeinaczonej religii. Jednakże na tę warto zwrócić uwagę, bo stanowi zagrożenie dla młodych patriotów, gdyż posługuje się hasłami obecnie chwytliwymi i na czasie z gatunku tych, które mogą przyciągnąć ludzi, którym dobro Ojczyzny leży na sercu. A więc przyjrzyjmy się nowemu kościołowi.

  ……………………………………………………………………………..

  Kościół Nowego Przymierza w Lublinie

  Kościół Nowego Przymierza w Lublinie
  Klasyfikacja systematyczna wyznania
  Chrześcijaństwo
  └ Protestantyzm
  └ Ewangelikalizm
  Siedziba Polska, 20-807 Lublin
  ul. Czeremchowa 12/19
  [POKAŻ]HISTORIA
  Strona internetowa
  Kościół Nowego Przymierza w Lublinie – niezależna wspólnota chrześcijańska działająca w Lublinie na podstawie wpisu do rejestru kościołów i związków wyznaniowych Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji w dziale A, pod nr 132[1]. Pastorem zboru jest Paweł Chojecki, który był również jednym ze współtwórców Wspólnoty Chrześcijańskiej „Pojednanie” w 1989[2].

  Kościół powstał w 1992 w wyniku rozłamu w „Pojednaniu”. Zarejestrowany został w 1997. Kościół nie podaje informacji o swoim stanie liczebnym i zasięgu terytorialnym[3]. Kościół nie posiada obiektu sakralnego, nabożeństwa odbywają się w mieszkaniach wiernych.

  Doktryna

  Wybrane nauki Kościoła Nowego Przymierza[4]:

  Jest Jeden Bóg, który objawił się światu w Trzech Osobach jako: Bóg Ojciec, Bóg Syn, Bóg Duch Święty.
  Aby uniknąć piekła należy podjąć decyzję pójścia za Jezusem.
  Chrzest przez zanurzenie jest znakiem tego, co dokonało się w człowieku w chwili nowego narodzenia.
  W czasach ostatecznych ma nastąpić porwanie wierzących.
  Zadaniem kościoła jest głosić Dobrą Nowinę o darmowym zbawieniu, przestrzegając jednocześnie przed nadchodzącym Sądem Bożym.
  Zbigniew Pasek ocenia, że zarówno pod względem doktrynalnym, jak i pobożnościowym KNP mieści się w nurcie baptystycznym[2]. Kościół charakteryzuje się przywiązaniem do idei wolnego rynku, atakuje Kościół katolicki[5][6]. Krytykuje zielonoświątkowców[7][8].

  Działalność

  Kościół wydaje czasopismo społeczno-polityczne „Idź Pod Prąd”[9], w nakładzie 1 500 egzemplarzy.

  Kościół jest zaangażowany politycznie. Kościół wspiera Ruch Narodowy, krytykuje Platformę Obywatelską[10]. Jest przeciwny przynależności Polski do Unii Europejskiej. Krytykuje Alians Ewangeliczny w RP[11].

  Jest przeciwny ordynacji kobiet[12].

  W 2014 z okazji Festiwalu Nadziei, na który przybył Franklin Graham, zwierzchnik KNP – Paweł Chojecki, skrytykował przedsięwzięcie, zarzucił protestantom sprzeniewierzenie się Chrystusowi. Skrytykował również marsz dla Jezusa[13].

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Ko%C5%9Bci%C3%B3%C5%82_Nowego_Przymierza_w_Lublinie

  ………………………………………………………………………………..

  A teraz inne źródło:

  UWAGA, SEKTA! – TOMASZ TELUK

  Pod płaszczykiem propagowania wolnego rynku kryje się bluźniercza sekta. „Kościół” Nowego Przymierza z Lublina, wydawca magazynu „Idź Pod Prąd”, wielokrotnie znieważał Kościół Katolicki, Papieża oraz siał zgorszenie głosząc herezje. W zeszłym tygodniu od guru sekty, pana Pawła Chojeckiego, otrzymałem dramatyczny e-mail, w którym jak rozumiem, chciał zwrócić uwagę na łamanie wolności słowa w Polsce. Opisał on w nim wizytę policji w redakcji miesięcznika, który wydaje. Przeszukanie było związane z donosem o obrazę uczuć religijnych.

  Sprawdzając w czym rzecz, sam poczułem oburzenie i wcale nie byłem zdziwiony, że jakaś dewotka poczuła się dotknięta. Na pierwszej stronie aktualnego wydania widać Papieża Jana Pawła II przed figurą Matki Boskiej Fatimskiej. Obok komentarz guru: „JP2 miał szczególne zamiłowanie do drewna”. Dalej wyrwane z kontekstu cytaty z Biblii, które mają sugerować, że Papież zajmował się bałwochwalstwem. U dołu napis: „Maj miesiącem łamania 1 i 2 go przykazania” i cytat z Ojca Świętego, oddanie Matce Bożej, mający być dowodem na łamanie dekalogu. Nie wiem, czego oczekiwał autor. Czy ludzie związani ze środowiskiem konserwatywno-libertariańskim rzucą się, aby bronić herezji? Myślę, że miał prawo tak sądzić, bowiem do wydawanej przez siebie gazety zdołał przyciągnąć wielu autorów: nie tylko infokomunistę Macieja Miąsika, ale także JKM, Krzysztofa Pochmarę z Kolibra czy Stanisława Michalkiewicza, publicystę Radia Maryja, co dziwi najbardziej.

  Ja jednak patrzę na problem z innej strony. Według mnie sekta za pomocą chwytliwych haseł wolnościowych próbuje werbować nowych członków. Wielu młodych ludzi może dać się uwieść fałszywym prorokom, co może stać się ze szkodą dla ich duszy. Ma temu służyć zaangażowanie społeczne sekty, które od strony ideologicznej zbieżne jest z linią Unii Polityki Realnej. Podstawową metodą działania sekty jest cytowanie wyrwanych z kontekstu fragmentów z Biblii i nadawanie im interpretacji według własnego widzimisię. Naturalnie jest to rzecz nie do zaakceptowania dla katolika, którego obowiązuje egzegeza kanoniczna, czytanie fragmentów Pisma Świętego wyłącznie w odniesieniu do całości oraz jego interpretacja zgodna z nauczaniem Kościoła.

  Kolejną cechą charakterystyczną dla tej sekty jest agresywne atakowanie wszystkiego, co święte. Paweł Chojecki w tekście Wielka Prostytutka tym terminem określa Kościół Katolicki! Agresja w stosunku do Wiary jest właśnie charakterystyczna dla sekt i może wskazywać na nieboskie inspiracje jej twórców.

  Z listą herezji możemy natomiast zapoznać się w opublikowanym wyborze najważniejszych przekonań doktrynalnych. Czytamy tam, iż człowiek może zostać zbawiony na swoją prośbę, niezależnie od popełnionych grzechów i ma przebaczone wszystkie, nawet przyszłe grzechy. Sekta neguje sakramenty Kościoła Katolickiego jako średniowieczne zaklęcia i rytuały, natomiast mszę świętą za grzechy określa mianem bluźnierstwa. Jednym z okresów historii świata jest porwanie wierzących w czasie poprzedzającym Apokalipsę. Sekta propaguje też liberalny stosunek do seksualności człowieka, co może być kolejnym wabikiem dla młodzieży. Wzywa też do fizycznego karcenia w wychowywaniu dzieci i dopuszcza rozwody.

  Jednym z założeń doktrynalnych sekty jest stwierdzenie, że człowiek ma misję do spełnienia na ziemi. Wczytując się w płytkie quasi-teologiczne teksty Pawła Chojeckiego można odnieść wrażenie, że tą misją jest odciąganie młodych ludzi od Wiary i szerzenie chaosu w ich głowach, zwłaszcza w obszarach związanych z religią. A sprawa z policją? Sekta i tak może mówić o szczęściu, bowiem za bluźnierstwa tego kalibru w przeszłości z pewnością spłonęłaby na stosie Świętej Inkwizycji.

  http://podprad.org/archiwum-2.php?idg=549&tyt=UWAGA,%20SEKTA!%20-%20TOMASZ%20TELUK

  Polubienie

 7. zenobiusz pisze:

  http://erbel.blog.onet.pl/kolejna-niebezpieczna-sektaknp/
  Jeszcze jedno źródło (Artykuł napisany w żartobliwym tonie, lecz też wart jest uwagi)

  Paweł Chojecki

  Skocz do: nawigacji, szukaj
  Proces salem.jpg
  UWAGA!!!
  Ten artykuł zawiera tylko i wyłącznie niepodważalną prawdę.
  Osoby wątpiące w jego prawdziwość zostaną uznane za heretyków!
  Każdy heretyk będzie spalony na stosie niezwłocznie!

  Church.jpg
  Podstawowy wróg Chojeckiego – Kościół katolicki
  PlatfusObywatelski.jpg
  Drugim wrogiem jest Platforma
  Paweł Chojecki – zwierzchnik Kanapy (skrót od KNP – Kościół Nowego Przymierza, nie mylić z Kanapą Nowej Prawicy), wojujący protestant z Lublina, walczy jednak nie tylko z kościołem katolickim, ale ze wszystkimi możliwymi kościołami. Walczy też z Unią Europejską. Postanowił stworzyć protestancki Toruń, gdy mu się nie udało zażyczył sobie, by protestanckie kościoły się rozwiązały. Protestanci nie posłuchali, więc skupił wokół siebie pięćdziesięciu podwójnie niezadowolonych protestantów.

  Kiedyś był katolikiem, wspierał Żydów, masonów, muzułmanów, motocyklistów, rowerzystów, lewaków i innych faszystów. Po nawróceniu zmienił front, nabrał jedynie słusznych przekonań i odtąd dniami i nocami myśli tylko o tym jak wykończyć katolików[1][2]. Jego zdaniem wszyscy przywódcy kościołów protestanckich to jezuiccy kolaboranci. Opublikował już listę piętnastu kolaborantów, nie umieścił na niej Janusza Szarca, ale nic straconego, lista będzie się poszerzać.

  Wydaje „Idź z Prądem”, w którym to tabloidzie walczy z całym światem. Domaga się przyłączenia do Polski nie tylko Lwowa i Kijowa, ale także Smoleńska i Moskwy. Kiedyś współpracował z Kapitanem JKM, szybciej od innych zorientował się, że JKM jest częścią postkomunistycznego systemu i karierowiczem niszczącym prawicę[3][4]. Inni działacze UPR zauważyli to dopiero po zbrodni smoleńskiej. Teraz jest aktywnym działaczem Ruchu Narodowego, zbrojnej ekspozytury Watykanu walczącej o utworzenie Wielkiej Polski Katolickiej. Jest szefem Sekcji Antykatolickiej tej organizacji (nie, to wcale nie jest wewnętrznie sprzeczne)[5].

  Godsona, protestanckiego posła, uznał za przekupnia w świątyni żydowskiej, który poszedł na kolaborację z katolami i wyparł się wierności protestanckiej[6][7]. Pewnego razu wykonał nieswój ruch, więc Twój Ruch przebił mu oponę za walkę z cyklistami[8].

  Zdradzieccy jezuici nie wiedzieli jak powstrzymać w Polsce zwycięski pochód protestantyzmu, dopóki nie pojawił się Franklin Graham, który dokonał inwazji na polski protestantyzm. Chojecki postanowił powstrzymać inwazję Grahamów, niestety nie dawał sobie z tym rady, wtedy nieoczekiwanie przyłączyli się doń wszyscy ci, którzy walczą ze „świniojadami”. Chojecki, co prawda, niestety jest świniojadem, ale lepsza świnia w garści niż warzywa na dachu[9]. Po antyprotestanckim Festiwalu doszedł do wniosku, że ma za mało wrogów, postanowił walczyć również i z zielonymi[10].

  Protestanci podejrzewają, że jest jezuicką wtyczką. Zauważono, że jego wzrok przypomina spojrzenie pewnego Austriackiego przywódcy III Rzeszy. Niestety heglowski duch czasów nie wieje w jego żagle, gdyby było inaczej pokazałby swoim krytykom jak smakuje „knut Pana”. Cierpi na chroniczny brak sukcesów, za co oskarża środowisko katolickie i ewangelickie. Jego spojrzenie na historię kościoła jest próbą tworzenia powieści fantasy, niestety wyprzedził go Sapkowski.

  http://nonsensopedia.wikia.com/wiki/Pawe%C5%82_Chojecki

  Polubienie

  • Wizja pisze:

   Rzeczywistość pokazuje, że człowiek pożądający władzy za każdą cenę – tworzy swoją własną sektę , gdyż nawet jeśli był wyznawcą jakiejś religii – teraz dostosowuje jej ” niuanse” do swojego przywódczego projektu.

   Polubienie

 8. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 9. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 10. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 11. Andrzej pisze:

  Zenobiuszu, jestem zazwyczaj tolerancyjny dla sekciarzy. ale masz rację ostrzegając przed Chojeckim. On przedstawia fałszywy obraz Kościoła i ostro wzywa do porzucenia wiary ojców.
  Jeśli ojcowie wierzyli słusznie, to jest zdrada! Mówi fałsz, że traktowanie Maryi (nowej Ewy)jako siostry modlącej się za nas jest przyczyną przelanej polskiej krwi! Obcowanie świętych nie jest bałwochwalstwem! Sakramenty są przedłużeniem słów i gestów Jezusa. Chojecki może szczerze błądzi z ignorancji, ale jest szkodnikiem dużego kalibru. W Kościele jest obecne wszystko co jest dobre w jego tezach, ale niestety jest tam tak dużo fałszu tworzącego podziały.

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.