Seismic vibrations provide a new, accurate way to monitor ice sheet decline


Drgania sejsmiczne zapewniają nowy, dokładny sposób monitorowania spadek lądolodu

Testowane na Grenlandii, dane fala sejsmiczna jest okazją do zebrania informacji na stałą ...

Testowane na Grenlandii, dane fala sejsmiczna jest okazją do zebrania informacji o stałą lądolodach (Credit: Hannes GROBE / CC 2.5 ).

Obecnie pomiaru zmian pokrywy lodowej za pomocą danych zebranych przez misje takie jak NASA Gravity odzyskiwania i Climate Experiment (GRACE) satelitarną lub poprzez latające samoloty nad danym regionie i za pomocą laserów do mapy topograficzne. Ale nie może być lepszy sposób, wraz z zespołem naukowców, kierowany przez naukowców z MIT, uzyskanie pozytywnych wyników z nowej metody, która śledzi drgań sejsmicznych wywołanych przez fale oceanu do pomiaru zmian objętości lodu.

Metoda polega na nasłuchiwanie maleńkich drgań – lub fal sejsmicznych – ciągły powstałe fale oceanu awarii wobec linii brzegowej. Ten sygnał jest zbyt mały dla nas, aby czuć, ale może być odebrany przez precyzyjnych czujników sejsmicznych na całym świecie – nawet daleko od oceanu, w środku kontynentach.

Szybkość, z jaką fale sejsmiczne przenieść zależy od tego jak porowata skorupa ziemska jest w danym momencie – bardziej porowate skały, tym wolniej fale ruszyć.Naukowcy z MIT Uważa się, że pokrywa lodowa może również wpływać na prędkość fali, a ich ciężar naciskając na porów, otwieranie lub zamykanie ich w zależności od tego, czy lodu wzrasta lub maleje w rozmiarze. To może pozwolić, aby śledzić zmiany w objętości lodu ostrożnie pomiar fal.

Zastosowanie czujników sejsmicznych, byłoby korzystne w stosunku do istniejących metod śledzenia lodowe. Wykonywanie pomiarów za pomocą lasera altimetrycznych z samolotów można zrobić tylko kilka razy w roku, a satelity zabrać cały miesiąc, aby ukończyć jeden pełny zestaw danych dla naszej planety. Z drugiej strony, czujniki mogą gromadzić dane stale, co pozwala na wiele większej ilości informacji zebranych w krótszych okresach czasu.

Zespół zgromadził dane z małej sieci czujników sejsmicznych na zachodnim brzegu pokrywy lodowej Grenlandii, z nagrań wykonanych w okresie od stycznia 2012 do stycznia 2014. Badając dane, zespół zauważył bardzo małe zmiany prędkości fali sejsmicznej w około jeden procent.

Najbardziej znaczące zmiany zaobserwowano między danymi na rok 2012 i że w 2013 roku z pomiarami liczenie dobrze te wykonane przez satelity GRACE, który odnotował znacznie wyższe ceny niż w 2012 topnienia 2013.

Wykorzystując dane, zespół zbudował model, który używany prędkość fali przewidzieć objętość lądolodu. Dane te bardzo dobrze koreluje z danymi satelitarnych dopasowania go z dokładnością 91 procent.

Z metodą zatwierdzoną przez badaniu naukowcy szukają teraz do kroku rzeczy, z planami wykorzystania istniejących sieci sejsmiczne, które nigdy nie zostały wykorzystane w taki sposób, aby śledzić sezonowe zmiany w lodach Antarktydy.Jeśli ten projekt pracuje obecnie zespół liczy na zainicjowanie starań o wiele większą skalę, obejmujące duże obszary wybrzeży obu Antarktydzie i Grenlandii.

„Jeśli masz bardzo dobry zasięg, jak tablica z rozdziałów około 70 kilometrów, możemy w zasadzie tworzenia mapy regionów, które mają więcej topnienia niż innych, za pomocą tego monitorowania, a może lepiej dopracować modele jak lądolodów odpowiedzi na zmiany klimatu „, powiedział członek badania Germán Prieto.

Szczegółowe informacje na temat badań opublikowano w czasopiśmie Science zaliczek .

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

5 odpowiedzi na „Seismic vibrations provide a new, accurate way to monitor ice sheet decline

 1. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 2. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 3. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 4. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 5. zenobiusz pisze:

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: