У Путина уличили Лукашенко в поставках техники для сил АТО на Донбассе


Putin: Łukaszenka złapany w dostawach sprzętu dla ATO sił w Donbasu

Rosyjskie media wyrzucał Białoruś o współpracy wojskowej z Ukrainą.

Został napisany ukraińskiego wolontariuszy Miroslav facet na swojej stronie na Facebooku.

„Zawsze rosyjski narzekać” – zauważył z ironią, zamieszczając link do publikacji.

W artykule zatytułowanym „Mechanizm białoruskie do” ATO „: brak moralności, tylko biznes” opublikowane na stronie pro-Putin publikatsii.ru.

„We wrześniu 2015 roku na XII-XX Międzynarodowa Wystawa” Broń, która Bezpeka 2015 „w Kijowie ogłoszono informację, że ukraiński Corporation” Bogdan „planuje zmontować inne agencje bezpieczeństwa wojsko i modyfikacje wojskowych ciężarówek i traktorów MAZ. A w dniu sił lądowych Ukrainie 12 grudnia jako „prezent” z korporacji „z Roshen” 12. batalion piechoty zmechanizowanej oddzielna z 26 Brygady Artylerii otrzymał Berdyczowa nowego MAZ-5316. Być może była to pierwsza oficjalna prezentacja białoruskich ciężarówek, robione na zamówienie Ukraińskich Sił Zbrojnych Ukrainy „- stwierdził w publikacji rosSMI.

„Chociaż, oczywiście, i zanim produkty MAZ błysnął jak korzystanie z ukraińskiego sprzętu wojskowego. Jednak wcześniej, koparki, ciężarówki, a także ciężarówki plandeki na podstawie białoruskich ukraińskich samochodów zaoranych przestrzenie pod godłem „SpetsBudMash”, która zastąpiła tradycyjną symbolikę MAZ. Teraz nikt na Białorusi nie stara się ukryć fakt, że samochody i inne autobusy pod marką MAZ będzie używany przez siły bezpieczeństwa i „ochotnicze” Ukraina „- sokrushaetya autora materiału.

Pisze. że „dziś, dążenie do zysku, władze białoruskie do pełnego odpolitycznić ich stosunki z Kijowem, nie boi się reakcji na nią zarówno wewnątrz kraju, a od Kremla” i wzywa rząd rosyjski do relno działania.

„Jednak nawet w przypadku negatywnej oceny tego, co dzieje się w Moskwie w związku z ciągłym tendencji w polityce zagranicznej Białorusi jest mało prawdopodobne, aby zrezygnować z kuszących ofert władz ukraińskich, aby pomóc im modernizować swoją armię. zasady moralne w tym przypadku jedna w Mińsku nie martwić „- podsumowuje.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

5 odpowiedzi na „У Путина уличили Лукашенко в поставках техники для сил АТО на Донбассе

 1. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 2. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 3. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 4. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 5. zenobiusz pisze:

  http://www.mpolska24.pl/post/11263/bialorus-ponownie-proponuje-odbudowe-korony-rzeczypospolitej
  Jaka przyszłość czeka Polskę i Białoruś po rozpadzie Unii Europejskiej i Federacji Rosyjskiej? Mówiąc o Białorusi powinniśmy pamiętać, że to właśnie oni są naszymi braćmi, w żyłach których płynie wspólna krew. Na Białorusi nigdy nie było Wołynia, ani SS-Galizien, nigdy nie było okrzyków „śmierć lachom”, ani nigdy nie usłyszano „Sieg Heil” na demonstracjach. Na grobach Polskich Żołnierzy poległych w czasie II Wojny Światowej – zawsze leżą kwiaty. Jedyną winą Białorusi wobec Polski jest to, że leży bliżej Moskwy niż Warszawa.

  Od kilkunastu miesięcy obserwujemy bardzo zaskakujące zachowanie Prezydenta Białorusi – Aleksandra Łukaszenki. Pierwszą zaskakującą dla zachodnich obserwatorów wiadomością było uznanie władz Majdanu przez władze na Białorusi. Zaraz za tą informacją poszły komentarze, że na pewno Rosja szybko zareaguje i na Białorusi powieje inny wiatr. Tymczasem stało się dokładnie odwrotnie – tymczasowy Prezydent Ukrainy w trakcie wizyty w Mińsku usłyszał, że Białoruś nigdy nie wystąpi przeciwko Ukrainie, oraz że w pełni popiera prawo Ukrainy do samostanowienia. Następnym krokiem były wypowiedzi Aleksandra Łukaszenki o szkodliwym skutku federalizacji Ukrainy. Ponownie była to linia polityki sprzeczna z tym, co słyszeliśmy ze strony Moskwy. W ostatnim czasie ze strony białoruskiego Prezydenta pojawiły się jeszcze bardziej zaskakujące dla dziennikarzy słowa: trzeba zakończyć wojnę na Ukrainie i przywrócić porządek na wschodzie tego kraju.
  Nie przez przypadek jednocześnie na Białorusi pojawiło się ponownie pytanie: kto jest spadkobiercą Wielkiego Księstwa Litewskiego – Białoruś czy Litwa (Żmudź)? A może jednak Litwa jest jedna, tylko podzielona? Jednocześnie pojawiło się o wiele ważniejsze pytanie: jak Białoruś może rozwijać się, nie będąc pod presją Rosji? Kiedy świeciła najjaśniejsza gwiazda nad Białorusią? Kiedy świeciła najjaśniejsza gwiazda nad Ukrainą?

  Odpowiedź jest oczywista – okres największej potęgi obu tych krajów przypada na czasy Rzeczypospolitej Obojga Narodów! Ponieważ jednak Białorusini są świadomi trudnej historii Polski z Ukrainą – podjęli decyzję, że sami muszą zrobić pierwszy krok.

  Od 2012 roku zarówno elita jak i opozycja białoruska wraz z niezależnymi mediami prowadzi kampanię w zakresie propagowania konfederacji Polski z Białorusią. Co ważne, taka konfederacja miałaby powstać jako sojusz państw, które w bardzo dużym stopniu zachowują swoją autonomię, a proces integracji zachodzi powoli z poszanowaniem interesów wszystkich stron. Sprawa jest na tyle interesująca, że pod niektórymi artykułami wypowiadają się nie tylko komentujący internauci, ale również politycy różnych opcji, zarówno z Polski, Białorusi oraz Ukrainy.
  W ostatnich dniach sprawa weszła na znacznie wyższy etap. Otóż pojawiły się dokładne analizy Polskiej i Białoruskiej konstytucji pod kątem właśnie utworzenia takiej konfederacji. Okazuje się, że tak naprawdę nic nie stoi na przeszkodzie.

  Nie przez przypadek ten pomysł pojawia się w miejscu, które wydawałoby się jest najbliżej Moskwy. Jest to przede wszystkim bardzo wyraźny sygnał, że Rosja pomimo swoich deklaracji nie jest w stanie powstrzymać odradzającej się Korony Rzeczypospolitej.

  Nowe państwo w Europie – Korona Rzeczypospolitej – będzie regionalnym mocarstwem, centrum siły i rozwoju. Polska, Litwa, Białoruś i Ukraina utworzą swojego rodzaju „słowiańską Wielką Brytanię”. Dwa kraje są już członkami Unii Europejskiej, pozostałe dwa – jeszcze nie. Będzie to mocarstwo największe terytorialnie w Europie, z największą populacją – ponad 100 mln ludzi (dla porównania: Niemcy 80 mln, Wielka Brytania 65 mln, Francja: 65 mln). Ponadto łączne siły zbrojne to potencjalnie największa armia w Europie.

  Odbudowa Korony Rzeczypospolitej jest kwestią najbliższych pięciu lat. Wszystkie nasze kraje – Polska, Litwa, Białoruś i Ukraina – są na zakręcie historii. Mamy dwie drogi – albo będziemy mocarstwem w Europie, albo mocarstwa znów zniosą nas z mapy Europy.

  • Jarosław Narymunt Rożyński,

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.