Antoni Macierewicz: Chrystus symbolem powracającej Polski


Macierewicz: Chrystus symbolem powracającej Polski

http://www.fronda.pl/a/macierewicz-chrystus-symbolem-powracajacej-polski

Minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz podczas uroczystości poświęcenia poznańskiego pomnika Chrystusa mówił o symbolicznym wymiarze figury. 

– Dziękuję za tę niezwykłą, wspaniałą, głęboką dla duszy Polaka inicjatywę odtworzenia z popiołów, wydobycia z czasów zapomnienia tego pomnika – mówił szef MON Antoni Macierewicz podczas uroczystości poświęcenia pomnika Chrystusa w Poznaniu.

– To jest symbol powracającej Polski, która wydobywa się z tak trudnej przeszłości, symbol, który odbudowuje integralność znaczoną hasłem „Bóg, honor, Ojczyzna” – mówił szef MON. – Ten symbol jest silniejszy niż wiele różnych czynów, może dla tego stanowi taki wielki znak sprzeciwu dla tego wszystkiego, co tym wartościom się sprzeciwia – dodawał.

Wspominał przy tym hasło niesione na sztandarach Polaków od wieków: „Bóg, honor i Ojczyzna” i przypominał, że wszystkie te wartości współistnieją ze sobą i są ze sobą złączone.

– To nie jest puste słowo, to jest cała nasza historyczna przeszłość, nasza tożsamość – zaznaczał. – Dzisiaj Polska wstaje z kolan, otwiera się zarówno na swoją przeszłość i świetną przyszłość. Przyszłość jest taka, jaką będzie nasza wiara, źródło naszej siły – podkreślał.

– Dziękuję za ten symbol naszej wiary i patriotyzmu. (…) Dzisiaj z Poznania na całą Polskę idzie wielkie wołanie o jedność narodu polskiego, jedność w wierze i patriotyzmie – zakończył swoje wystąpienie.

ds/telewizjarepublika.pl

3.06.2016, 19:10

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

5 odpowiedzi na „Antoni Macierewicz: Chrystus symbolem powracającej Polski

 1. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 2. pielgrzym pisze:

  Lake disappears in Chile
  http://www.godlikeproductions.com/forum1/message3189649/pg1

  Tam to maja wielblady, albo slonie, ale tam to zoo wszedzie 🙂

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.