Co tam Panie u targowiczan? V kolumna Łubianki w Polsce.


Korwin-Mikke, Skalski i Ochsenreiter uczestniczyli w eskapadzie do Moskwy i do Czeczenii od 17 do 22 sierpnia 2016 roku w towarzystwie działaczy partii „Zmiana” (Tomasz Jankowski [https://goo.gl/1zpKUh], Jarosław Augustyniak [https://goo.gl/q7ua26], Janusz Niedźwiecki [https://goo.gl/DRMWZQ]), Obozu Wielkiej Polski (Jan Wsół [https://goo.gl/wdWc9r, https://goo.gl/cG01ss]) i reaktywacji Zjednoczenia Patriotyczno-Robotniczego „Grunwald” (Bartosz Bieszczad [https://goo.gl/d3wrGo]) – zorganizowanej przez kremlowską atrapę „Centrum Rosyjsko-Polskiego Dialogu i Porozumienia” [http://goo.gl/wVKuSD] z siedzibą w Moskwie, którym kieruje Jurij Bondarenko [https://goo.gl/wdWc9r].

Opisaliśmy ten wyjazd [https://goo.gl/7no1ow], kiedy jeszcze trwał. Na zdjęciu [https://goo.gl/KGmZII] widzimy od lewej Skalskiego, Ochsenreitera, Augustyniaka, Grzymałę i Korwina-Mikke przed hotelem w Groznym. Przedsięwzięcie było klapą – Ramzan Kadyrow się z polsko-niemiecko-włoską delegacją nie spotkał, a na konferencję prasową w agencji TASS [https://goo.gl/l5yd6j] nie przyszedł prawie nikt. Przemawiającemu na początku Jurijowi Bondarence drżał głos, jakby się czegoś bał…

Wyjazd do Moskwy i Czeczenii był kolejną imprezą organizowaną przez Jurija Bondarenkę, po styczniowym wyjeździe na Krym podających się za dziennikarzy polskich działaczy prorosyjskich w styczniu [https://goo.gl/wdWc9r] – również z udziałem Skalskiego [https://goo.gl/QHfyzv]. Wtedy legitymizowano okupację Krymu, teraz legitymizuje się okupację Czeczeńskiej Republiki Iczkeria i reżim namiestnika Ramzana Kadyrowa. Wcześniej była jeszcze opisana przez nas wycieczka polskich licealistek na Krym [https://goo.gl/569uLb]. Tymczasem agencja TASS już informuje [http://goo.gl/tquLTX], że „Centrum Rosyjsko-Polskiego Dialogu i Porozumienia” planuje kolejną konferencję na Krymie z udziałem polityków z Polski, Niemiec, Węgier i Belgii.

PANOWIE SIĘ ZNAJĄ

Czy Ochsenreiter to nowa znajomość Korwina-Mikke i Skalskiego? Marcin Skalski jest na tyle bezczelny, że pisze do mnie emaile. Wczoraj napisał tak: „Witajcie, JewRey […] Widzę, że moja wspólna inicjatywa z Bondarenką dotycząca konferencji na Krymie z udziałem polityków z Europy już teraz przyniosła sukces […]”. Skalski jest kłamcą i krętaczem i megalomanem: raczej był figurantem, niż organizatorem, niemniej redaktor kresy.pl sam bierze odpowiedzialność za zaproszenie Ochsenreitera i na niedawny wyjazd do Czeczenii, i na planowaną konferencję na Krymie. Jak wykażę w tym tekście, jest się czego wstydzić.

Korwin-Mikke na pewno zna Ochsenreitera od jakiegoś czasu. Już w lipcu ubiegłego roku pisaliśmy o wspólnym udziale Korwina-Mikke, Mateusza P. i właśnie Ochsenreitera oraz wielu czołowych postaci „rosyjskiej V kolumny w Europie” w kremlowskim przedsięwzięciu propagandowym „UA Polit Freedom” [https://goo.gl/CtojgX]. A w maju 2016 roku Korwin-Mikke w swoim wpisie o kryzysie migracyjnym [http://goo.gl/T9uJ0x] cytował akurat wypowiedź Ochsenreitera [http://goo.gl/80gqll] dla irańskiej agencji prasowej AhlulBayt News z siedzibą w Qom. Zaiste nietypowe źródło… czy to przypadek? Raczej nie.

IRAN I SYRIA

O Niemczech i Rosji będzie za chwilę, ale na początek: Bliski Wschód. Nie wiemy, czy 29 listopada 2014 roku podczas konferencji „antyterrorystycznej” w Damaszku legitymizującej korzystający z irańskiego i rosyjskiego wsparcia reżim al-Assada [https://goo.gl/W3m6YD] obecny był Ochsenreiter, ale na pewno uczestniczyli Korwin-Mikke [http://goo.gl/a9kZxm], Mateusz P. i syryjski wiceprzewodniczący partii „Zmiana”, powiązany z ambasadą swojego kraju pochodzenia Nabil al-Malazi [https://goo.gl/jMXHZQ].

Wiadomo natomiast, że Ochsenreiter, Mateusz. P i wiele innych postaci tej samej międzynarodowej siatki uczestniczyli na przełomie września i października 2014 roku w konferencji „New Horizon” w Teheranie [http://goo.gl/UmVHpj]. Ochsenreiter wygłosił referat na temat izraelskiego lobby w Niemczech. Gwiazdą spotkania był zamieszkały teraz w Damaszku francuski konspiracjonista Thierry Meyssan [https://goo.gl/ro3X7X], autor poczytnej książki o zamachach 9/11 jako syjonistycznej inscenizacji [https://goo.gl/Kca8TR]. Meyssan kieruje tzw. „siecią Voltaire” [http://goo.gl/B9DN2j], z którą współpracują Mateusz P. [http://goo.gl/6FgKwQ] i opisany już przez nas Amerykanin zamieszkały we Wrocławiu Jafe Jurek Arnoldski [https://goo.gl/QJ4hFm].

Na konferencji w stolicy Iranu obecna czołówka Międzynarodowego Ruchu Eurazjatyckiego Aleksandra Dugina, który blisko współpracuje z irańskim reżimem. Oprócz wymienionych był włoski neofaszysta Claudio Mutti [http://goo.gl/d99OVV] i przede wszystkim szef aparatu eurazjatów Leonid Sawin, którego już opisaliśmy [https://goo.gl/CwMjse].

NACZELNY NIEMIECKI EURAZJATA

Międzynarodowy Ruch Eurazjatycki, którego przedstawicielem w Niemczech jest Ochsenreiter, a Mateusz P. [https://goo.gl/zqV3gU] głównym działaczem w Polsce, postuluje stworzenie imperium eurazjatyckiego od Władywostoku po Lizbonę, ze stolicą w Moskwie. Współpracują ze wszelkimi możliwymi reżimami lub ugrupowaniami antyamerykańskimi na całej kuli ziemskiej, oczywiście w Europie, lecz także właśnie w Iranie, w Turcji a nawet w Argentynie [https://goo.gl/79MnSb] i wielu innych miejscach.

Kłopot z eurazjatami jest taki, że ich plan geopolityczny zakłada likwidację Polski. Aleksander Bowdunow pisze „Uznając cywilizacyjny charakter konfliktu pomiędzy Rosją i Zachodem, stawiamy sobie za cel zniszczenie Zachodu w jego obecnym wariancie jako cywilizacji” [https://goo.gl/p430a3], natomiast sam Dugin powiedział: „W wielkim starciu cywilizacji atlantyckiej i kultury eurazjatyckiej to wszystko, co znajduje się między nami – Polska, Ukraina, Europa Środkowa – musi zniknąć, zostać wchłonięte” [https://goo.gl/qtFB9S].

Charakterystyczne dla ruchu eurazjatyckiego jest łączenie ekstremów – współpracują zarówno z jawnymi nazistami typu Ochsenreiter w Niemczech, z Hamasem i Hezbollahem czy jeszcze z komunistami, na przykład z Turecką Partią Pracujących [İşçi Partisi https://goo.gl/ce7uZ5] Doğu Perinçeka [https://goo.gl/crdv45], którego zamieszkały w Moskwie syn Mehmet Perinçek [http://goo.gl/xorzjY] już w 2008 roku był w zarządzie Eurazjatyckiego Związku Młodzieży [http://goo.gl/FEtoaV] razem z odpowiadającą za „odcinek Polski” Weroniką Turkot (Kaniszewą) [https://goo.gl/yE2XWv]. Partia „Zmiana”, powstała jako koalicja spadów po Samoobronie, neofaszystowskiej Falangi i Komunistycznej Młodzieży Polski, jest realizacją tego eurazjatyckiego „synkretyzmu”.

ANTYPOLSKI REWIZJONISTA

We wrześniu 2014 roku na osobiste polecenie Viktor Orbána zakazano [http://goo.gl/ae8uyB] odbycia konferencji prorosyjskiej skrajnej prawicy, w której udział mieli wziąć między innymi Ochsenreiter i Dugin [https://goo.gl/1xkD0Y] oraz przyjaciele Skalskiego i naszego Ruchu Narodowego Gabor Vona i Márton Gyöngyösi z Jobbiku, a której organizatorem był, ciekawostka, powiązany z Ku-Klux-Klanem amerykański „biały supremacista” Jared Taylor [https://goo.gl/p3bAFU] z National Policy Institute [https://goo.gl/XNEyQG]. W marcu 2015 roku nowego przyjaciela Korwina-Mikke spotkało kolejne niepowodzenie: po protestach ostatecznie nie doszło do spotkania w Berlinie Aleksandra Dugina z czytelnikami magazynu „Zuerst!”, którego Ochsenreiter jest redaktorem naczelnym.

„Zuerst!” [http://goo.gl/jz3Xjd] (pl. „Po pierwsze!”) reprezentuje niemiecki prąd polityczny Neue Rechte, czyli po polsku „Nową Prawicę” (skojarzenia z Kongresem Nowej Prawicy oczywiście przypadkowe), który tą brunatną trutkę sprzedaje w pozornie bardziej cywilizowanym, „intelektualnym” opakowaniu. „Zuerst!” sprzeciwiało się denazyfikacji i działało na rzecz odbudowy wizerunku III Rzeszy w kulturze popularnej, co nie może dziwić zważywszy, że założycielami ukazującego się od 1951 do 2009 roku pisma „Nation und Europa” [https://goo.gl/pYAdTd], które przekształciło się w „Zuerst!” [https://goo.gl/9LNHj9], byli SS-Sturmbannführer Arthur Ehrhardt [https://goo.gl/F97Ck2] oraz SA-Obersturmführer Herbert Böhme [https://goo.gl/UY5bPR].

Wydawcą „Zuerst!” i pracodawcą Ochsenreitera jest wieloletni działacz neonazistowski Dietmar Munier [https://goo.gl/iRGKzN], właściciel wydawnictwa i firmy wysyłkowej „Lesen und Schenken” [https://goo.gl/jUb1xZ], którego nadal używana w materiałach reklamowych poprzednia nazwa „ARNDT-Verlag” [https://goo.gl/LgosSe] nawiązywała do nazwiska działacza nieistniejącej już post-NSDAP-owskiej partii „Deutsches Reichpartei” (pl. „Niemiecka Partia Rzeszy”) [https://goo.gl/AhG9nr] Heinza von Arndt’a, od którego Munier to wydawnictwo przejął.

Wydawnictwo „ARNDT-Verlag / Lesen und Schenken” publikuje też dziesiątki książek. Kilka tylko przykładów: biografie a raczej hagiografie Josepha Goebbelsa [http://goo.gl/s4zQWQ] i Hermanna Göringa [http://goo.gl/GJIFaP] autorstwa negacjonisty oświęcimskiego Davida Irvinga [https://goo.gl/vzNwN5], wspomnienia Emmy Göring pod tytułem „U boku mego męża” [https://goo.gl/schL9c], biografia Ewy Braun-Hitler [https://goo.gl/E2NMjd] czy jeszcze pozycja „Śmierć mówiła po polsku – dokumenty polskich zbrodni 1919-1949” [https://goo.gl/3aOwBu] – wersja rozszerzoną publikacji Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rzeszy wydanej w 1940 roku [http://goo.gl/ZU0vmw] w berlińskim wydawnictwie „Volk und Reich” (pl. „Naród i Rzesza”) [http://goo.gl/fjA5Qo]!

Zanim przeszedł do „Zuerst!”, Ochsenreiter od 2004 do 2011 roku był redaktorem naczelnym innego czasopisma należącego do wydawnictwa „ARNDT-Verlag / Lesen und Schenken” pod tytułem „Deutsche Militärzeitschrift” (pl. „Niemieckie Czasopismo Wojskowe”) [https://goo.gl/303jXI]. To dwumiesięcznik o tematyce historyczno-militarnej, w sposób rewizjonistyczny wybielający rolę Wehrmachtu podczas II wojny światowej. Pismo nie jest związane z żaden sposób z Bundeswehrą – przeciwnie, zostało zaklasyfikowane przez władze niemieckie jako skrajnie prawicowe i jego dystrybucja w jednostkach niemieckiej armii została zakazana [https://goo.gl/xdfgOx].

Współpracownik „Deutsche Militärzeitschrift” Rolf Michaelis [https://goo.gl/YASr3j] jest autorem wielu książek [http://goo.gl/CRXWBW] o historii Wehrmachtu i SS, w tym pozycji „Die SS-Sturmbrigade Dirlewanger” [https://goo.gl/bRwvFJ]. Książka przedstawiająca kata Powstania Warszawskiego w co najmniej neutralnym świetle ukazała się w 2006 roku, czyli za kadencji Ochsenreitera na stanowisku redaktora naczelnego „Deutsche Militärzeitschrift”, była dystrybuowana przez wydawnictwo Dietmara Muniera i promowana w „Nation und Europa”. Michaelis urodził się dopiero 1968 roku, ale jednak należy do Stowarzyszenia Wojskowego Europejskich Ochotników III Korpusu Pancernego Waffen-SS „Kameradenwerk Korps Steiner e.V.”.

Kolejnym pismem wydawanym przez Dietmara Muniera jest tygodnik „Der Schlesier” (pl. Ślązak) [https://goo.gl/kl7tsa], o niemałym nakładzie prawie 10 tysięcy egzemplarzy. Jest to tuba najskrajniejszej frakcji środowiska ziomkostw, skupionego wokół „Zentralrat der vertriebenen Deutschen” (pl. „Centralna Rada Wypędzonych Niemców”) [http://goo.gl/x968yF], które oficjalnie podważa ustaloną granicę polsko-niemiecką [http://goo.gl/igYOyR]. Pierwsze skrzypce gra tutaj Paul Latussek [https://goo.gl/F7teBd], do którego nie mieli już cierpliwości nawet Rudi Pavelka i Erika Steinbach.

Urodzony w Gliwicach Latussek to były wiceprzewodniczący ogólnoniemieckiego Związku Wypędzonych, z którego został wyproszony przez Erikę Steinbach w 2001 roku w związku z procesem za wypowiedzi negujące Holocaust. Kilka lat temu Latussek został usunięty ze swojej macierzysty organizacji „Landsmannschaft Schlesien” (pl. „Ziomkostwo Śląskie”) tym razem przez Rudiego Pawelkę, co spowodowało odejście i usamodzielnienie się oddziału Ziomkostwa Śląskiego w Turyngii, którym nadal kieruje Latussek. Obecnie jest twarzą „Sügida – Südthüringen Gegen die Islamisierung des Abendlandes” (pl. „Południowa Turyngia przeciwko islamizacji Zachodu”) [https://goo.gl/4hy33G], czyli regionalnego oddziału antyimigranckiego ruchu „Pegida”. Podczas demonstracji „Pegidy” bardzo często pojawiają się flagi rosyjskie i hasła typu „Putin ratuj”.

NIEMIECKI ODPOWIEDNIK I WSPÓŁPRACOWNIK MATEUSZA P.

Ale wróćmy do rosyjskiej tematyki naszego profilu „Rosyjska V kolumna w Polsce”. W międzynarodowej propagandzie rosyjskiej zarówno Mateusz P. [https://goo.gl/zqV3gU], jak i Ochsenreiter odgrywają w swoich krajach rolę „ekspertów”, których najczęściej pokazują media rosyjskie takie jak SputnikNews czy telewizja Russia Today, dla której Ochsenreiter pracuje jako korespondent w Niemczech. To z ust Ochsenreitera tamtejszy telewidz „dowiaduje się”, co się dzieje w Niemczech (Mateusz P. z Polski już nie nadaje, bo siedzi).

I tak Ochsenreiter wypowiadał się dla Russia Today [https://goo.gl/AvOBCI] jako jakże neutralny ekspert na temat gwałtownych starć podczas „antyislamskich” demonstracji niemieckiej skrajnej prawicy, której jest przecież sam jest czołową postacią – jego ugrupowanie „Neue Rechte” współorganizuje te demonstracje, a czasopismo „Zuerst!” zapewnia pokrycie medialne [http://goo.gl/DFIihO]. To trochę tak, jakby Robert Winnicki czy Artur Zawisza wypowiadali się z eksperckim dystansem na temat Marszu Niepodległości.

Porównanie Ochsenreitera do Mateusza P. nie kończy się na tej analogii. Jest współpraca i nie polega to tylko na tym, że działacze partii „Zmiana” pojechali z Korwinem-Mikke, Ochsenreiterem i Skalskim do Moskwy i Czeczenii.

W różnych krajach mamy klony tego samego patentu” prokremlowski think-tank publikujący czasopismo geopolityczne. W Polsce jest to ECAG Europejskie Centrum Analiz Geopolitycznych Mateusza P. i portalgeopolityka.org., we Włoszech „ISAG – Istituto di Alti Studi in Geopolitica e Scienze Ausiliarie” (pl. „Instytut Wyższych Studiów Geopolitycznych i Nauk Pomocniczych”) [http://goo.gl/tlDqJY] i czasopismo „Geopolitica”, którym kieruje kolejny uczestnik inscenizacji moskiewsko-czeczeńskiej z Bondarenko-tours – Eliseo Bertolasi z Mediolanu [https://goo.gl/7no1ow]. Natomiast w Niemczech działa „Deutsches Zentrum für Eurasische Studien” (pl. „Niemieckie Centrum Badań Eurazjatyckich”) [http://goo.gl/iJFVMM], które zajmuje się głównie publikowaniem myśli Dugina i propagandą prorosyjską.

Prezesem Deutsches Zentrum für Eurasische Studien jest Ochsenreiter, a wiceprezesem … Mateusz P. z Polski [https://goo.gl/X4AXA4], jak informuje z radością jeden z oddziałów partii Alternative für Deutschland [https://goo.gl/sC8giE] wyrosłej z antyimigranckiego ruchu „Pegida”. Piskorski już w 2009 roku próbował założyć niemiecką filie ECAG-u [https://goo.gl/QFFroc] z Niemcem polskiego pochodzenia Piotrem Luczakiem [http://goo.gl/JwD0Fq], funkcjonariuszem niemniej prorosyjskiej, ale lewicowej partii Die Linke [https://goo.gl/AlACo2], którą kieruje Niemka irańskiego tym razem pochodzenia (znowu ten Iran…) enerdowska komunistka Sarha Wagenknecht [https://goo.gl/NyCeAm].

Wtedy jednak Mateuszowi P. z Piotrem Luczakiem coś nie wyszło. Z Ochsenreiterem poszło lepiej, bo Mateusz P. to stary przyjaciel. Znającym niemiecki polecamy opublikowane w „Zuerst!” wspomnienia Ochsenreitera ze spotkań ze swoim przyjacielem Mateuszem [http://goo.gl/xlrT4b]. „Spotykaliśmy się w Moskwie, w Teheranie, w Doniecku albo w naszym mieszkaniach w Berlinie i Warszawie” – opowiada Ochsenreiter a dalej: „w Szczecinie skąd pochodzi Mateusz” – pisze Ochsenreiter – „mury nadal przemawiają po niemiecku”. Mateusz wspomina swojego dziadka, który mówił lepiej po niemiecku niż po Polsku…

OCHSENREITER W POLSCE

19 czerwca 2015 roku w gmachu Domu Przyjaźni Polsko-Radzieckiej przy ulicy Marszałkowskiej 115 w Warszawie, gdzie swoje biuro ma partia „Zmiana” i który należy do Stowarzyszenia Współpracy Polska-Wschód (czyli Towarzystwa Przyjaźni Polsko-Radzieckiej po przemianowaniu), odbyła się specyficzna debata pod tytułem „Polska i Niemcy w dobie hegemonii USA – razem czy przeciwko sobie?” [https://goo.gl/oSKsMe,https://goo.gl/olV3WE]. Organizatorami byli wchodząca wtedy jeszcze w skład partii „Zmiana” neofaszystowska Falanga (x-portal) i Europejskie Centrum Analiz Geopolitycznych, a prelegentami byli Mateusz P. i Manuel Ochsenreiter, przy których siedzieli z mrocznymi minami ubrani na czarno szefowie Falangi Bartosz Bekier i Michał Prokopowicz. Napisaliśmy o tym jeszcze przed odbyciem tego spotkania [https://goo.gl/i2im9b].

Marcin Skalski z kresy.pl i Wileńskiej Republiki Ludowej [https://goo.gl/L82gUu], autor artykułu „Jestem antysemitą – i jestem z tego dumny” [https://goo.gl/Fqz8j4] w portalu ONR-u „Kierunki”, stworzył zabawny w jego mniemaniu filmik [https://goo.gl/zY3Lwf] nakręcony w hotelu w Groznym, w którym Skalski ubrany w koszulkę z facjatą Ramzana Kadyrowa sobie żartuje z Januszem Korwinem-Mikke z tegoż teorii o tym, iż Hitler nie wiedział o Holocauście. Może Korwin-Mikke naczytał się nazi-książek wydawanych przez pracodawcę Ochsenreitera, który kręcił się gdzieś poza kadrem?

W każdym razie każdy, kto wchodzi w konszachty z kimś takim, jak Ochsenreiter, powinien się wstydzić nazywać siebie polskim patriotą, a co dopiero narodowcem. Hańba!

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

7 odpowiedzi na „Co tam Panie u targowiczan? V kolumna Łubianki w Polsce.

Możliwość komentowania jest wyłączona.