Trolle Kremla zajmują się masową propagandą anty-ukraińską w Polsce


20150125-bjzcgk_iqaeqvtm-jpg-large

http://www.stopfake.org/en/kremlin-trolls-are-engaged-in-massive-anti-ukrainian-propaganda-in-poland/

Warszawa – Kremlin „trolle” rozpoczęły masową kampanię, aby zdyskredytować Ukrainę i Ukraińców w polskiej przestrzeni internetowej. Polscy analitycy zauważyć, że bezprecedensowa fala propagandy anty-ukraińskiej w sieci po raz pierwszy pojawił się w 2013 roku, krótko po tym, jak protesty Maidan rozpoczął się w Kijowie. Aby przekonać Polaków, że Ukraińcy są ich gorzkie wrogów, trolle internetowe powtarzają poglądy obecnych kremlowskich władz setki tysięcy razy.

Mateusz Bajek , redaktor naczelny polskiego portalu kaukaz.pl , ma nietypowe hobby. Poluje rosyjskich Trollowanie, którzy w ciągu ostatnich dwóch lat stały się niezwykle aktywna na polskim internecie i sieciach internetowych. Bajek uważa, że jednym z najbardziej uderzających przykładów trollingu Kremla w Polsce jest forum internetowe z rosyjsko-polskiego Radia Sputnik Polska, gdzie Kreml trolle zaczęły pojawiać się masowo późną jesienią 2013 roku.

„Zauważyłem, że w dniu 24 listopada 2013 roku, czyli trzy dni po rozpoczęciu Majdanie, komentarze nagle pojawił się na tej stronie, że zostały napisane przez setki nowych profili, które zostały utworzone na portalach społecznościowych w ciągu kilku dni. Wszystkie te nowe użytkowników aktywnie skomentował treść artykułów i miał setki przyjaciół w sieci – na przykład w Indiach, w Turcji, ale nikt w Polsce „Bajek wyjaśnia.

Edytor donosi, że te fałszywe profile zniknął po tym jak zwrócił uwagę na ich podejrzliwie krótkiego istnienia, ale natychmiast zastąpione przez jeszcze nowsze trolli pod fałszywymi nazwiskami.

Demaskując ich nie było skomplikowane, mówi. „Zdarza się, że troll z polską nazwą nagle zaczyna pisać w jakimś innym języku niż polski, na przykład Japończyków, wskazując, że zapomniał przełączyć z japońskiej logowania do polskiej. Ten sam rodzaj sytuacji zdarzyło mi się dwa miesiące temu. „Jednak Bajek przyznaje, że” polowanie „na stronie internetowej nie jest” sport „dla nieśmiałych dusz, gdyż trolle ostentacyjnie obrażać i grożą tym, którzy ich zdemaskować. Trolle Kremla, którzy skarżą się na pro-ukraińskiej pozycji polskiego redaktora nazywają go „Banderite” [ rosyjskie obraźliwe określenie dla ukraińskiego nacjonalisty – wyd. ] . Podkreśla on, że to właśnie dlatego ważne jest, aby pamiętać, że argumenty z trolla są naprawdę nie rozmowy z prawdziwą osobą, ale z wirtualnym obrazem stworzony specjalnie siać niezgodę.

Hybrydowy wojny o serca i umysły Polaków

Dla Justyna Prus, analityk z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych , głównym celem Kremla trollingu internetu w Polsce jest zniszczenie stosunków polsko-ukraińskich. Podkreśliła, że punkt w czasie dyskusji na temat „Hybrid wojny o serca i dusze”, zorganizowanej w Warszawie przez Centrum Dialogu i Porozumienia Polsko-Rosyjskiej .

Prus twierdzi, że „geostrategiczne konflikt wokół Ukrainy, które byliśmy w stanie obserwować już od kilku lat. Im lepsze są relacje między Polską i Ukrainą, tym trudniej będzie to dla Kremla do pracy w tej części Europy, więc jest to w interesie Kremla uszkodzić ten związek. ”

Próbując zniszczyć relacje między Polakami i Ukraińcami, trolle internetowe są agresywnie wykorzystywania złożonych kwestii historycznej przeszłości obu narodów, zwłaszcza tragedii Wołyńskiej .

Trolling stał się ważnym integralną częścią kremlowskiej propagandy, a zatem musi być postrzegane jako Kreml skierowane Prus mówi.Dodaje, że jeśli chodzi o tego rodzaju trollingu w Polsce brytyjski analityk Ben Nimmo jest dokładnie opisane podstawowe zasady kremlowskiej propagandy.

„Są to cztery zasady tzw Ds”, wyjaśnia. Pierwszy „D” jest ” Odrzuć ” – innymi słowy, zaprzecza i zniszczyć oczywisty fakt.

„To jest dokładnie to, co widzimy w rosyjskich mediach, a ostatecznie w całej rosyjskiej przestrzeni internetowej oraz w portalach społecznościowych,” mówi. „Na przykład, Zachód twierdzi, że istnieją armie rosyjskie na Ukrainie, a rosyjskie media twierdzi, że nie ma tam wojska rosyjskie. Trolle Kremlin powtórzyć to na setki internetowych tysięcy razy, próbując przekonać internautów w ten sposób. ”

Kolejna zasada kremlowskiej propagandy jest ” Zniekształć „, dodając fabrykacjami do informacji na temat rzeczywistych faktów.

Trzeci „D” jest ” Distract „, aby odwrócić uwagę. „Jeśli ktoś oskarża cię o coś potem oskarżyć go o to samo,” Prus mówi.

I wreszcie czwarta to ” Przerażenie ” lub straszyć. „Istnieją zagrożenia w sieci, trolling, a nawet groźby przemocy fizycznej w rzeczywistym, nie wirtualnym świecie”, mówi.

Według Prusa, najbardziej znanym przykładem w Polsce prześladowań przez trolli jest doświadczenie Marcin-Ludwik Rey. „To jest osoba, która na własną rękę, na zasadzie dobrowolności, badał wpływ czynników pro-Kremla i anty-ukraińskiej propagandy w Polsce. Czyni to poprzez Facebooka sieci i robi to profesjonalnie i rzetelnie, „mówi.

To było w odwecie za jego pracę, że Rey stała się celem aktywnej kampanii oczerniać go zarówno online, jak iw prawdziwym życiu. Jego profil na Facebooku był wielokrotnie blokowany i był zagrożony. Sprawy dotarła nawet do tego stopnia, że w miejscowości, gdzie mieszkał ktoś rozprowadzane ulotki oskarżające go o pedofilię, a imiona dziewcząt rzekomo ofiarami podano jako Evra i Azia, która faktycznie była podpowiedź w Eurazji śladów tej kampanii.

Ponadto Prus mówi, trolle Kremlin zostały z wykorzystaniem sprawdzonej taktyki tworzenia pseudo-profile w polskich mediach społecznościowych. „Udają się dana osoba lub organizacja. Dlatego przede blokują prawdziwy profil, a następnie stworzyć fałszywy, gdzie, na przykład, zmienić jedną literę w nazwisku „.

„Zauważyłem, że komentarze trolli i ich fikcyjne nazwiska na forach internetowych powtarza się bardzo często. Co więcej, po pewnym temacie pojawia się na artykuł, tekst wielostronicowy pojawia się w ciągu kilku minut, które odrzuca myśli autora. Jest to niemożliwe, aby ktoś napisać poważne komentarze, które szybko, „mówi.

Prus stwierdza, że podczas gdy trolle Kreml nie może być zachęcenie Polaków do miłości Putina, są one powtórzenie anty-ukraińskie stanowiska obecnego rządu rosyjskiego jak mantrę, aby zniechęcić Polaków od wspierania Ukrainy.

Yuriy Savytskyi, euromajdan prasy

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii imperium zła. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.