Białoruś się nawróci !!!


Fatima

Metropolita Kondrusiewicz: Białoruś się nawróci

6 października 2016

 

Zwierzchnik Kościoła Katolickieg na Białorusi Abp Tadeusz 4 października odprawił mszę świętą w Kaplicy Objawień w portugalskiej Fatimie, podczas której modlił się za , a przede wszystkim za Kościół Katolicki w tym kraju.

Podczas mszy świętej arcybiskup pobłogosławił dwie figury Matki Bożej Fatimskiej – dużą, która 13 października rozpocznie peregrynację po parafiach archidiecezji mińsko-mohylewskiej, i mniejszą, która będzie odwiedzać rodziny katolickie na Białorusi, – informuje portal catholic.by.

„Podczas pielgrzymki po naszych parafiach wierni będą mogli dotknąc Fatimy, żeby jeszcze mocniej doświadczyć znaczenia objawień w naszej byłej, obecnej i przyszłej historii” – powiedział arcybiskup.

Przywołując historię objawienia Bogurodzicy trzem pastuszkom, hierarcha powiedział, że wezwanie Maryi można streścić w dwóch zdaniach: „Jeśli się nawrócicie i będziecie się modlić, wszystko będzie dobrze. Jeśli nie, to tragedia jest nieunikniona „.

Jak zauważył hierarcha, w obliczu ludzkiej niewierności Maryja jest Matką Miłosierdzia.

„Tak jak Bóg karząc naszych pierwszych rodziców Adama i Ewę, dał im nadzieję zbawienia i wyzwolenia z niewoli grzechu, także Maryja nie zostawiła z poczuciem beznadziei ludzi, którzy zagubili drogę. To dlatego, że Jej Niepokalane Serce zatriumfuje i Białoruś się nawróci.

Te słowa Matki Bożej, podtrzymywały nasz naród od trzech pokoleń w czasach prześladowań. Były one nadzieją nawet wbrew nadziei. I ta nadzieja pozostała”.

„Proroctwo Fatimskie zaczyna się spełniać. A my powinniśmy być nie tylko świadkami tego procesu, ale również jego uczestnikami. Od nas, od naszego stosunku do orędzi fatimskich zależy ożywienie wiary i ostatecznego zwycięstwa dobra „- powiedział hierarcha.

Przywołując zbliżającą się rocznicę 100-lecia wydarzeń fatimskich, arcybiskup powiedział, że przygotowany został specjalny program na Białorusi, będzie specjalna nowenna do Matki Bożej Fatimskiej z peregrynacją jej figury.

„Dzisiaj jesteśmy w Kaplicy Objawień, w miejscu, gdzie Maria poprzez fatimskie dzieci przekazała swoje przesłanie dla nas i całego świata. Z dalekiej Fatimy błogosławi naszą ojczyznę, aby nigdy nie groził jej duchowy Czarnobyl, że nie traciła nadziei na nową szczęśliwą przyszłość „- powiedział metropolita Kondrusiewicz.

Do Fatimy arcybiskup przyjechał dzień wcześniej wraz z grupą białoruskich pielgrzymów, odprawił nabożeństwo różańcowe.

Tradycyjnie, Różaniec Fatimski nosi charakter międzynarodowy: pięć części modlitwy – wezwanie „Zdrowaś Maryjo” na różańcu odmawiane są w jednym z języków narodowych, a uczestnicy odpowiadają we własnym. Tak więc, podczas modlitwy w Fatimie wybrzmiał język białoruski.

Zachęcamy do komentowania materiału na naszym oficjalnym fanpage’u:https://www.facebook.com/semperkresy/

Kresy24.pl

Metropolita Kondrusiewicz: Białoruś się nawróci

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Nawrócenie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

6 odpowiedzi na „Białoruś się nawróci !!!

 1. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 2. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 3. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 4. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 5. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 6. zenobiusz pisze:

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.