Jutro się okaże, we wszystkich kościołach jak wielu Polaków uznało Jezusa za swojego Króla.


Intronizacja czy Uznanie Jezusa Chrystusa?

Widzę że wielu nie podoba się to że nie padło słowo Intronizacja albo że nie padło określenie Król Polski.

Słusznie nie użyto słowa intronizacja bo to by obrażało Jezusa Chrystusa który przecież jest Królem wszystkich Królów, wszystkich narodów i całego wszechświata.
Co jest ważniejsze?
Mówienie Panie Panie Królu Nasz Królu
czy UZNANIE Jezusa Chrystusa za Króla i Pana

Ktoś ma pretensje że nie było wszystkich przedstawicieli rządu i nie było przedstawicieli wojska RP!

A ja was pytam, kto jet najwyższym zwierzchnikiem rządu RP i wojska?
Czy zwierzchnik rządu reprezentuje Rząd RP czy nie?

A ja was pytam, czy Chrzest Polski 1050 lat temu był ważny czy nie?

Czy książę Polan Mieszko I miał prawo jako zwierzchnik Polan w roku 966 przyjąć chrześcijaństwo?

Jeśli zwierzchnik Polan miał prawo to dlaczego Prezydent RP nie ma takiego prawa.

Ktoś powie, bo żyjemy w innych czasach i w innym ustroju. Słusznie! Dlatego każdy osobiście powinien uznać Jezusa Chrystusa swoim Królem i Panem. Mieszko I przyjął sam w imieniu Polan chrześcijaństwo i to wystarczyło. Teraz w czasach demokracji każdy Polak może ale nie musi uznawać Jezusa Chrystusa za swojego Króla i Pana.
Jutro się okaże, we wszystkich kościołach jak wielu Polaków uznało Jezusa za swojego Króla.

Co jest właściwsze | 19.11.2016 [21:05]

„W Państwie Polskim – króluj nam Chryste!”. Intronizacja dokonana – TEKST

 

Dziesiątki tysięcy osób wzięły udział w uroczystościach Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana. Rzeszom Polaków w tej doniosłej chwili towarzyszyli prezydent Andrzej Duda i premier Beata Szydło.

Takich tłumów w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach nikt się nie spodziewał. Faktyczne uroczystości rozpoczęły się nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego. O godz. 11 konferencję wygłosił bp Roman Pindel, ordynariusz diecezji bielsko-żywieckiej. W południe rozpoczęła się msza św., której przewodniczył ks. kard. Stanisław Dziwisz, a homilię wygłosił bp Andrzej Czaja. Po mszy św. nastąpiło wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz proklamacja Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana, której przewodniczył abp Stanisław Gądecki, przewodniczący KEP.

fot. Robert Krauz/Gazeta Polska

fot. Robert Krauz/Gazeta Polska


Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana

Nieśmiertelny Królu Wieków, Panie Jezu Chryste, nasz Boże i Zbawicielu! W Roku Jubileuszowym 1050-lecia Chrztu Polski, w roku Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia, oto my, Polacy, stajemy przed Tobą [wraz ze swymi władzami duchownymi i świeckimi], by uznać Twoje Panowanie, poddać się Twemu Prawu, zawierzyć i poświęcić Tobie naszą Ojczyznę i cały Naród.

Wyznajemy wobec nieba i ziemi, że Twego królowania nam potrzeba. Wyznajemy, że Ty jeden masz do nas święte i nigdy nie wygasłe prawa. Dlatego z pokorą chyląc swe czoła przed Tobą, Królem Wszechświata, uznajemy Twe Panowanie nad Polską i całym naszym Narodem, żyjącym w Ojczyźnie i w świecie.

Pragnąc uwielbić majestat Twej potęgi i chwały, z wielką wiarą i miłością wołamy: Króluj nam Chryste!

–       W naszych sercach  – Króluj nam Chryste!

–       W naszych rodzinach – Króluj nam Chryste!

–       W naszych parafiach – Króluj nam Chryste!

–       W naszych szkołach i uczelniach – Króluj nam Chryste!

–       W środkach społecznej komunikacji – Króluj nam Chryste!

–       W naszych urzędach, miejscach pracy, służby i odpoczynku – Króluj nam Chryste!

–       W naszych miastach i wioskach – Króluj nam Chryste!

–       W całym Narodzie i Państwie Polskim – Króluj nam Chryste!

Błogosławimy Cię i dziękujemy Ci Panie Jezu Chryste:

–       Za niezgłębioną Miłość Twojego Najświętszego Serca ­– Chryste nasz Królu, dziękujemy!

–       Za łaskę chrztu świętego i przymierze z naszym Narodem zawarte przed wiekami – Chryste nasz Królu, dziękujemy!

–       Za macierzyńską i królewską obecność Maryi w naszych dziejach – Chryste nasz Królu, dziękujemy!

–       Za Twoje wielkie Miłosierdzie okazywane nam stale – Chryste nasz Królu, dziękujemy!

–       Za Twą wierność mimo naszych zdrad i słabości – Chryste nasz Królu, dziękujemy!

Świadomi naszych win i zniewag zadanych Twemu Sercu przepraszamy za wszelkie nasze grzechy, a zwłaszcza za odwracanie się od wiary świętej, za brak miłości względem Ciebie i bliźnich. Przepraszamy Cię za narodowe grzechy społeczne, za wszelkie wady, nałogi i zniewolenia. Wyrzekamy się złego ducha i wszystkich jego spraw.

Pokornie poddajemy się Twemu Panowaniu i Twemu Prawu. Zobowiązujemy się porządkować całe nasze życie osobiste, rodzinne i narodowe według Twego prawa:

–       Przyrzekamy bronić Twej świętej czci, głosić Twą królewską chwałę –  Chryste nasz Królu, przyrzekamy!

–       Przyrzekamy pełnić Twoją wolę i strzec prawości naszych sumień –  Chryste nasz Królu, przyrzekamy!

–       Przyrzekamy troszczyć się o świętość naszych rodzin i chrześcijańskie wychowanie dzieci – Chryste nasz Królu, przyrzekamy!

–       Przyrzekamy budować Twoje królestwo i bronić go w naszym narodzie – Chryste nasz Królu, przyrzekamy!

–       Przyrzekamy czynnie angażować się w życie Kościoła i strzec jego praw – Chryste nasz Królu, przyrzekamy!

Jedyny Władco państw, narodów i całego stworzenia, Królu królów i Panie panujących! Zawierzamy Ci Państwo Polskie i rządzących Polską. Spraw, aby wszystkie podmioty władzy sprawowały rządy sprawiedliwie i stanowiły prawa zgodne z Prawami Twoimi.

Chryste Królu, z ufnością zawierzamy Twemu Miłosierdziu wszystko, co Polskę stanowi, a zwłaszcza tych członków Narodu, którzy nie podążają Twymi drogami. Obdarz ich swą łaską, oświeć mocą Ducha Świętego i wszystkich nas doprowadź do wiecznej jedności z Ojcem.

W imię miłości bratniej zawierzamy Tobie wszystkie narody świata, a zwłaszcza te, które stały się sprawcami naszego polskiego krzyża. Spraw, by rozpoznały w Tobie swego prawowitego Pana i Króla i wykorzystały czas dany im przez Ojca na dobrowolne poddanie się Twojemu panowaniu.

Panie Jezu Chryste, Królu naszych serc, racz uczynić serca nasze na wzór Najświętszego Serca Twego.

Niech Twój Święty Duch zstąpi i odnowi oblicze ziemi, tej ziemi. Niech wspiera nas w realizacji zobowiązań płynących z tego narodowego aktu, chroni od zła i dokonuje naszego uświęcenia.

W Niepokalanym Sercu Maryi składamy nasze postanowienia i zobowiązania. Matczynej opiece Królowej Polski i wstawiennictwu świętych Patronów naszej Ojczyzny wszyscy się powierzamy.

Króluj nam Chryste! Króluj w naszej Ojczyźnie, króluj w każdym narodzie – na większą chwałę Przenajświętszej Trójcy i dla zbawienia ludzi. Spraw, aby naszą Ojczyznę i świat cały objęło Twe Królestwo: królestwo prawdy i życia, królestwo świętości i łaski, królestwo sprawiedliwości, miłości i pokoju.

*  *  *

Oto Polska w 1050. rocznicę swego Chrztu
uroczyście uznała królowanie Jezusa Chrystusa.

Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu, jak była na początku, teraz i zawsze, i na wieki wieków. Amen. Dziesiątki tysięcy ludzi wzięło udział w uroczystościach Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana. W tym szczególnym dniu z Polakami był prezydent Andrzej Duda. „W Państwie Polskim – króluj nam Chryste!” powiedział po odczytaniu Jubileuszowego Aktu Przyjęcia.

 

 

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

24 odpowiedzi na „Jutro się okaże, we wszystkich kościołach jak wielu Polaków uznało Jezusa za swojego Króla.

 1. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 2. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 3. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 4. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 5. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 6. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 7. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 8. michael2016 pisze:

  Ja wczoraj poszedłem na Mszę o 11:00 i dowiedziałem się, że Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana był odczytany po Mszy o 9:00. Nie dano mi więc szansy przyjąć go w kościele. Przyjmuję go w domu, korzystając z tekstu powyżej 🙂

  Polubienie

 9. pielgrzym pisze:

  „… ale pragniemy zacząć od samych siebie, aby w nas i wokół nas budować cywilizację dobra i sprawiedliwości, solidarności i miłosiernej miłości” – zaznaczył kard. Dziwisz.”

  http://www.diecezja.pl/archidiecezja/aktualnosci/kard-dziwisz-akt-przyjecia-jezusa-za-krola-to-wielka-karta-swiadomosci.html

  Polubienie

 10. pielgrzym pisze:

  „weekend’owo” przechadzam

  Polubienie

 11. pielgrzym pisze:

  Polubienie

 12. pielgrzym pisze:

  Slow sluchac mozna, poDstaw nie nasladowac.

  Polubienie

 13. michael2016 pisze:

  Hmm… Ja mam krew RH minus, a jakoś nie czuję się wtajemniczony. Utożsamianie Chrystusa z Lucyferem może tylko ludziom namieszać w głowie. Myślę, że przy takich przyrzeczeniach ważne jest to, o kim się naprawdę myśli w tym momencie. Jeśli któryś z masonów myślał, że przyrzeka Lucyferowi, to jego problem.

  Polubienie

  • qrdeblade pisze:

   Sprawdź zatem łaskawie, co znaczy słowo CHRYSTUS – to po pierwsze. Ludzie zwykle w niezwykle durny sposób często nie zastanawiają się, co oznaczają bardzo ważne słowa i gdzie tkwią ich korzenie. Jezus nie miał bynajmniej na nazwisko Chrystus, tylko taki otrzymał przydomek. Natomiast czynnik RH ( od nazwy małpki RHezus ) wskazuje ni mniej ni więcej czy dany osobnik posiada pule genów podobną do naczelnych czy nie i jest na tym łez padole OBCY. Minus oznacza, że nie posiada, co świadczy, że jest dalekim przodkiem hybrydy stworzonej na wiadome przez kosmicznych bogów na podobieństwo opisane w Biblii. Jeśli nie słyszysz głosów, nie masz dziwacznych myśli, nie jesteś pobudliwy ( w pełnym tego słowa znaczeniu ) nie masz mistycznych skłonności, to znak znacznie różnisz się od pierwowzoru, albo zwyczajnie bezrozumnie jeszcze jak dziecko śnisz na jawie…

   Polubienie

  • qrdeblade pisze:

   Najważniejsze jest czy się w ogóle myśli, zna znaczenie słów i symboli, posiada podstawową wiedzę również tę sekretną wiedzę ukrywaną przed niewolniczym plebsem, ważne jest jaki się ma numer PESEL, pochodzenie, krew, ect. Wtedy dopiero jest się wolna jednostką, Cała reszta śni w niewolniczym matrixie jak Ty łaskawie…
   CHRYSTUS natomiast oznacza to samo co Lucyfer – światło, świetlisty i nie jest bynajmniej nazwiskiem Jezusa ( prawidłowe imię Jeszua ), a nadanym mu dawno temu przydomkiem.
   To dziwne, że ludzie tak zdurnieli, że nie wiedzą skąd pochodzą ich korzenie ?

   Polubienie

 14. zenobiusz pisze:

  Powinienem stek bzdur qurdeblade wywalić,ale zostawię jako dokumentację ,przerażonej aktywności moskiewskiej agentury.Wszystkie plany łybianki biorą w łeb,moskali przestaje słuchać nawet ich sprzęt.

  Polubienie

 15. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 16. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 17. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 18. zenobiusz pisze:

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.