Rosja naruszyła zakaz prób jądrowych?


2017-02-18 12:26

Rosja naruszyła zakaz prób jądrowych?

Stany Zjednoczone wydają się mieć ombaserat jej jednego testu nuklearnego w płaszczyźnie detekcji Constant Phoenix do Europy. Tymczasem poziom ludzkiego pochodzą jonizującym izotopu jodu-131 wykryte, początkowo w północnej Norwegii, która jest najbliżej starych obszarów badań jądrowych Rosji w Nowej Ziemi. To nasuwa pytanie, czy Rosja ponownie uruchomić testy atomowe?

Pierwsze testy nuklearne Związku Radzieckiego.
Jod-131 jest pochodzenia ludzkiego, i jest izotopem, który występuje po detonacji uranu-235 lub broni jądrowej na bazie plutonu. Teraz ma wyłączną cząstek  wykrytych w północnej Norwegii początkowo najbliżej granicy z Rosją, zgodnie z Francuskiego Instytutu Ochrony Radiologicznej  , a potem także w północnej Finlandii iw dół w poprzek całej Europie.Północna Norwegia znana jest jako najbliższy starych obszarów badań jądrowych Rosji na przykład Nowej Ziemi. Jod-131 ma krótki okres półtrwania i pochodzenie jest zatem w najbliższej przyszłości.
Pochodzenie izotopów w tym przypadku nie jest jeszcze znana, a także jest niezwykłe, że są obecne tylko w postaci cząstek, a nawet w postaci gazowej.
Tymczasem w USA wydaje się ombaserat jednej z jego dwóch płaszczyźnie detekcji jądrowego Constant Phoenix  do Walii.

One of the two WC-135C CONSTANT PHOENIX Nuclear detonation research aircraft heading towards Wales. Rebasing to UK?

Typ statku powietrznego wykorzystywane do przebywania w atmosferze do wykrywania śladów wybuchów jądrowych, w przeciwieństwie do stacji monitorujących francuskiego Instytutu Ochrony Radiologicznej donosi, że są lądowych.
To nie jest nierozsądne chce szukać wyższą atmosferę śladów testu nuklearnego.
Rosja modernizuje swoje broni jądrowej do nowego stanu robotów artystycznych i nie jest nierozsądne, że w ten sposób do rozwoju nowych głowic, a nie tylko przewoźników. Biorąc pod uwagę, że Rosja już opuszczony szereg rozbrojenia i pokoju, co najmniej sześć z nich, w tym umowy o naziemnych rakiet średniego zasięgu , więc nie jest wykluczone, że teraz też porzuciła zakazie prób jądrowych jądrowej.
To przypadek podziemnego wybuchu, gdy nie jest wykrywany przez satelity. Pytanie jest również to, co siła i głębia.Patrząc USGS, nie ma trzęsienia ziemi o wielkości 2.5+ wykryte w północnej Rosji powrót do listopada 2016 roku, ale trzęsienie ziemi Tiksi.
Z dwóch głównych miejsc testowych Związku Radzieckiego, po prostu Nowej Ziemi pozostaje w Federacji Rosyjskiej.Zrobili wyjątek Nowej Ziemi głównie jego 1000+ materiałów wybuchowych badań zawarte w innych republikach radzieckich innych niż Rosja.
Istnieje rozbudowana sieć 170 czujników sejsmicznych przechwycić testy jądrowe, a także 80 stacji typu wykryty poziom jodu-131. Chociaż pochodzenie uwolnienia jodu-131 nie jest jeszcze znana, podobnie jak brak seimiska wysypka jest mało prawdopodobne, ale nie niemożliwe, że Rosja naruszyła próby zatrzymania. Jednak Kreml zdaje sobie sprawę z czujników sejsmicznych, co rodzi pytanie, czy w ogóle możliwe, biorąc pod uwagę jeszcze wiedza zrobić testy, na przykład, taktyczne małych obciążeń, takich jak te, które można znaleźć w robocie gruntów naruszającą Iskander-M nie wykrył?
Czy istnieje jakikolwiek powód, aby  Constant Phoenix  ombaserats do Europy. Najprawdopodobniej chodzi o wykrytych jodu-131 poziomów.
Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

16 odpowiedzi na „Rosja naruszyła zakaz prób jądrowych?

 1. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 2. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 3. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 4. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 5. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 6. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 7. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 8. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 9. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 10. zenobiusz pisze:

  pl 1 godzinę temu [-]

  Uwolnienia od stycznia 2017 jest 10000 razy mniejsza niż obserwowane (we Francji) po wypadku w Fukushimie [0]
  CRIIRAD [1] uważa, że ​​warunki meteorologiczne (i zanieczyszczenie powietrza w rzeczywistości w Europie) i (prawne) Zezwolenia jodu-131 wydań przez przemysł są przyczyną tego zdarzenia, które mogło być niezauważony [0]
  To nieistotne wydarzenie.
  [0], http: //www.criirad.org/balises/CRIIRAD_170214%20_I131_Europe …
  [1] http://www.criirad.org/english/presentation.html
  odpowiadać

  Keyframe 1 godzinę temu [-]

  Nie może być ważnym wydarzeniem w dziedzinie zdrowia publicznego. Jest to niezwykle ważne, jeśli nie był to wypadek czy coś poważniejszego nie zostali powiadomieni o.
  odpowiadać

  aftbit 1 godzinę temu [-]

  Czy masz więcej informacji na temat autoryzowanych jodu-131 wydawnictw? Czy istnieje jeden bazowy wydarzenie?
  odpowiadać

  PL 37 minut temu [-]

  Wiele instalacji w Europie i krajach sąsiednich wolno odrzucić jodu-131 w powietrzu. Od elektrowni jądrowych (elektrowniach jądrowych, do zakładu przetwórczego w paliwo jądrowe, etc.) medycynie (reaktorów izotopów, medycyny nuklearnej, spalarni odpadów, etc.).
  źródło: http: //www.criirad.org/balises/CRIIRAD_170214%20_I131_Europe … (francuski)
  odpowiadać

  Haldir 1 godzinę temu [-]

  Czy jesteś pewien, masz swój współczynnik skalowania jest prawidłowy? Twój link, a także https: //www.bfs.de/DE/themen/ion/umwelt/luft-boden/spurenmes … Raport ~ 50micro Becquerel / m3. Nie wiesz, w jaki sposób obliczany 10000 jako współczynnik skalowania.
  odpowiadać

  manarth 1 godzinę temu [-]

  ’10, 000 razy „to cytat z CRIIRAD PDF: ” Wykryto To fallout z Fukushima, która była około 10.000 razy wyższe niż w styczniu 2017 r mierzona od Francji. ”
  Il a permis de détecter les retombées de Fukushima qui étaient environ 10000
  fois supérieures à celles mesurées en janvier 2017 sur la France.
  odpowiadać

  pl 1 godzinę temu [-]

  9 MBq / m3 mesured w Fukushimie (Francja, Valence). IRSN donosi 1,5 μBq / m3 (frakcje gazowe + cząstek stałych) lub 0,31 μBq / m3 (cząstek stałych) dla tego wydarzenia.
  odpowiadać

  Haldir 1 godzinę temu [-]

  Ah ok, dzięki za wyjaśnienie
  odpowiadać

  podkraść 1 godzinę temu [-]

  Może nieistotne z punktu widzenia zdrowia. Nie martwię się wcale o bezpieczeństwo, ale na pewno jak diabli chcą poznać przyczynę. Jest niezwykle anomalię.
  odpowiadać

  moogly 1 godzinę temu [-]

  To samo stało się w 2015 roku.
  odpowiadać

  chinathrow 37 minut temu [-]

  To samo z lub bez znanej przyczyny?
  odpowiadać

  jshmrsn 1 godzinę temu [-]

  Czy ktoś może opisać istotność / małość / kontekście tego?
  odpowiadać

  cjensen 1 godzinę temu [-]

  ISRN wydaje się być francuska agencja rządowa. Oni twierdzą, że wykryta nienaturalne poziomy radioaktywnego jodu w całej Europie.
  Wynika z tego, że ktoś, gdzieś miał wypadek jądrowy, a nie to zgłosić.
  odpowiadać

  raverbashing 1 godzinę temu [-]

  Tak, to skrót od „instytut ochrony radiologicznej i bezpieczeństwa jądrowego”
  odpowiadać

  bootload 1 godzinę temu [-]

  „Jod-131 jest radionuklid z krótkim okresem półtrwania (t1 / 2 = 8,04 na dobę).”
  Krótki okres półtrwania, zdarzenie jądrowa jakiegoś stało niedawno i nic nie zostało zgłoszone. I-131 to izotop jodu i źródło gazu ziemnego mogą być związane, diagnostyki medycznej lub produkt uranu i plutonu stosowany w rozszczepienia jądrowego. [0]
  Które kraje mają dostęp do plutonu?
  „Tylko cząstek jodu odnotowano”.
  Co jest źródłem cząstek?
  „Pierwszy znaleziony podczas tygodnia 2 stycznia 2017 roku w północnej Norwegii.”
  Jakie kraje mają dostęp do plutonu, które są aktywne w pobliżu Norwegii?
  [0] https://en.wikipedia.org/wiki/Iodine-131
  odpowiadać

  JoBrad 8 minut temu [-]

  Oto mapy krajów znanych obecnie lub prowadzą broni nuklearnej, od stycznia 2015 r.
  http: //www.cnn.com/interactive/2013/03/world/nuclear-weapon -…
  odpowiadać

  bitL 1 godzinę temu [-]

  Chyba coś się we wschodniej części Europy, ewentualnie Ukrainy, Białorusi, Rosji, Polski itd imprezy był mały, ale z pewnością było jądrowej ze względu na nagły wzrost jodu, nawet jeśli w zasięgu uważane wciąż zdrowe. Oczywiście nikt nie podano nic, zanim została podchwycona przez detektory.
  odpowiadać

  nazgob 46 minut temu [-]

  Polska nie ma żadnego znaczącego przemysłu jądrowego, tylko pojedynczym reaktorze małe badania ( https://en.wikipedia.org/wiki/Maria_reactor ).
  odpowiadać

  aeleos 1 godzinę temu [-]

  Jod ma krótki okres półtrwania (8 dni), który jest czasem do połowy materiału do rozkładu. Oznacza to, że gdzieś w Europie, a ostatnio ktoś tworzenia / uwalniania jodu radioaktywnego. Jednak poziomy są bardzo niskie, więc nie jest to niebezpieczne.
  odpowiadać

  tonfa 1 godzinę temu [-]

  Francuska wersja wiadomości wspomina, że nie ma ona wpływu na zdrowie: http: //www.irsn.fr/FR/Actualites_presse/Actualites/Pages/201 …
  „Ces niveaux sont sans aucune konsekwencją sanitaire”
  Przypuszczam, że zainteresowanie jest w zrozumieniu jego źródłem.
  odpowiadać

  bitL 1 godzinę temu [-]

  Polska ma najwyższy odczyt – coś się dzieje na opak w Czarnobylu lub kogoś testowania broni nuklearnej niskiej wydajności?
  Jestem również bardzo rozczarowany nie było nigdzie w wiadomościach, przynajmniej ludzie mogą podjęły pewne jodu. Rozumiem, że poziom jest niski, ale nadal istnieje niezerowe prawdopodobieństwo ktoś będzie chory od niego.
  odpowiadać

  iSnow 1 godzinę temu [-]

  Myślę, że możemy wykluczyć broni nuklearnej niskiej wydajności, te testy nadal tworzyć zauważalny sygnał.
  Gdybym miał postawić zakład, to bym umieścić go na jakiś niskiej do średniej wypadku w elektrowni jądrowej w Rosji, która doprowadziła do odblokowania awaryjnego skażonej pary.
  odpowiadać

  dgut 41 minut temu [-]

  Nie sądzę, nie ma sensu zgadywać.
  odpowiadać

  matthewmcg 1 godzinę temu [-]

  Nieco z dygresji, ale to bardzo techniczny dyskusji na temat testu nuklearnego monitorowania przez kompleksowy test Ban Organizacji Traktatu jest naprawdę ciekawe: http: //omegataupodcast.net/185-nuclear-test-monitoring-and-t …
  odpowiadać

  kkarp 52 minut temu [-]

  To jest mapa zanieczyszczenia powietrza w Europie.

  Polska zmaga się teraz z powodu ogromnego smogu. To sprawia, że ​​wierzę w tej części artykułu, który mówi, że wyższe wykrywania jodu może być spowodowane przez nagromadzenie w smogu.
  odpowiadać

  chinathrow 2 minuty temu [-]

  To brzmi dość rozsądne dla wysokich odczytów w Polsce, ale też w Hiszpanii?
  odpowiadać

  patall 1 godzinę temu [-]

  Tak, ale przy zbyt dużej ilości jodu powoduje także niezerową prawdopodobieństwa wystąpienia skutków ubocznych (mam na myśli, że nie jest już Zaleca się przyjmowanie tabletek dla każdego powyżej 45). Jeśli nie istnieje realne ryzyko, przyjęto, takie wiadomości służyłoby tylko szerzyć panikę i sensacji. Dopóki nie zostanie pogrzebany, ja raczej wolę je w ten sposób.
  odpowiadać

  ge0rg 1 godzinę temu [-]

  Polska ma najwyższy odczyt
  Zastanawiałem się tak dobrze, ale drugi najwyższy był z Hiszpanii, a ja usiłuję tworzą spójny obraz z tym.
  odpowiadać

  lostlogin 1 godzinę temu [-]

  Czy istnieje ryzyko, niezerową od tej dawki? Nie wiem, jak zastosować ten wynik jednostki, lecz wydaje się prawdopodobne duży ekstrapolację na liniowej żaden model progu. Kiedy tarcza przeniesione Czarnobyla, które mogłyby miesza rzeczy?
  odpowiadać

  manarth 1 godzinę temu [-]

  When was the shield moved over Chernobyl?
  

  Listopad 2016, chociaż od strony ściany nie będą aż do sierpnia tego roku: https://en.wikipedia.org/wiki/Chernobyl_New_Safe_Confinement
  odpowiadać

  jakub_g 1 godzinę temu [-]

  Jeśli chodzi o Czarnobyl, oni po prostu umieścić w miejscu nowego sarkofagu pod koniec 2016 roku po wielu latach pracy. Należałoby raczej oczekiwać, że promieniowanie, aby uzyskać niższe (ale nie jestem ekspertem). Ciekawe i tak.
  odpowiadać

  Keyframe 1 godzinę temu [-]

  Może to być związane z wybuchem w francuskiej elektrowni atomowej w tygodniu lub tak temu?
  odpowiadać

  Mithaldu 1 godzinę temu [-]

  Ta eksplozja była w części niejądrowego obiektu, więc nawet jeśli termin nie pasuje, to nie może być to.
  odpowiadać

  FNJ 1 godzinę temu [-]

  Większe znaczenie, że wystąpił w niewykończonym reaktora; jeden, który nie miał żadnych materiałów jądrowych w nim, i nie ma powodu być uruchomiony do 2018 roku.
  odpowiadać

  dragonwriter 46 minut temu [-]

  Ponieważ ta została zmierzona na początku stycznia, to na pewno nie może być spowodowane przez zdarzenie nowszym niż, że nieobecny czasową anomalię, która byłaby większa niż w przypadku umowa jądrowej.
  odpowiadać

  bitL 1 godzinę temu [-]

  1. tygodnia stycznia, więc mało prawdopodobne.
   odpowiadać

  mmrezaie 1 godzinę temu [-]

  Czy ktoś wie dlaczego nie ma danych dla niektórych krajach takich jak Szwecja?
  odpowiadać

  chinathrow 32 minut temu [-]

  Myślę, że odczyty pochodzą ze źródeł wykrywania non-gov, dzięki czemu może być przyczyną, że po prostu nikt nie podniósł go tam.
  odpowiadać

  podkraść 1 godzinę temu [-]

  To niesamowite do mnie, jak skuteczne Ziemia staje się przekazywanie informacji globalnie wpływających do (z braku lepszego określenia) interesariuszy.
  Dlaczego opóźnienie miesiąc?
  odpowiadać

  21 32 minut temu [-]

  Z tego co czytałem w komentarzach jest to niegroźne zdarzenia, więc nie ma uregency i nie ma powodów do paniki ludności.
  odpowiadać

  pharrington 51 minut temu [-]

  Czy to może być ewentualnie wynikiem uszkodzenia ukraińskiej elektrowni atomowej w ciągu ostatnich wypadów Rosyjskiej?
  odpowiadać
  https://news.ycombinator.com/item?id=13676570

  Polubienie

 11. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 12. pielgrzym pisze:

  Bez szalenstw.

  Polubienie

 13. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 14. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 15. zenobiusz pisze:

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.