Północna Korea przeprowadzi test bomby wodorowej w ten weekend?


Korea Północna przygotowuje się do testu nuklearnego, zdjęcia satelitarne wskazują,

Punggye-ri Północnej wydaje się być gotowy na to, co będzie szósta próba jądrowa w kraju od 2006 roku

Korea Północna jest jedynym krajem na świecie, który wciąż przeprowadza testy broni jądrowej.
Korea Północna jest jedynym krajem na świecie, który wciąż przeprowadza testy broni jądrowej. Foto: Wong Maye-E / AP

Korea Północna wydaje się przygotowywać do przeprowadzenia próby jądrowej w pokazie buntu wobec Donald Trump , który nie wyklucza działań wojskowych wywierać nacisk na reżim do porzucenia broni jądrowej i rakiet balistycznych programów.

USA oparte grupa monitorująca 38 Północna powiedział w czwartek, że zdjęcia satelitarne z miejsca Punggye-ri Północy pokazał, że to „zagruntowane i gotowe” na to, co będzie szósta próba jądrowa w kraju od 2006 roku.

„Komercyjne zdjęcia satelitarne z Punggye-ri poligonu nuklearnego Korei Północnej od 12 kwietnia pokazuje dalszą aktywność w obrębie portalu Północnej, nowej działalności w głównym obszarze administracyjnym, a kilku pracowników wokół miejsca w centrum dowodzenia” 38 Północna powiedział na swojej stronie internetowej.

„W dziedzińcach głównego obszaru administracyjnego są około 11 prawdopodobnych plandeka pokryte palety wyposażenia lub zaopatrzenia, formacji personelu, a kilka osób chodzących o” strona dodał.

Południowokoreańskie urzędnicy jednak zagrana spekulacje, że próba jądrowa była nieunikniona. „Nie było niezwykłe działanie tak daleko” Roh Jae-chun, rzecznik kraju Połączonych Sztabów, powiedział dziennikarzom, według agencji prasowej Yonhap.

https://interactive.guim.co.uk/uploader/embed/2017/04/korea_missile-zip/giv-39022u2J0H6Cq33E/

Możliwość, że przywódca Korei Północnej, Kim Dzong Un, będzie ponownie przeciwstawić opinii międzynarodowej umocniła od Phenian przeprowadził serię testów rakietowych na początku tego roku, jak to próbuje doskonalić broni jądrowej zdolnej uderzające terytorium Stanów Zjednoczonych.

W czwartek dziennikarzom zagranicznym w Korei Północnejpowiedział, że kazano przygotować się do „wielkiego i ważnego wydarzenia”. Około 200 dziennikarzy, w tym z Japonii i USA, są w Phenianie jako kraj przygotowuje z okazji 105. rocznicy urodzin urodzin jej założyciela, Kim Ir Sen, w sobotę.

Pomimo spekulacji, że zdarzenie może być podłączony do uruchomienia rakiet lub testu nuklearnego, reporterzy zostały podjęte w celu otwarcia kompleksu wieżowców mieszkalnych w Phenianie. Kim podobno uczestniczyli w otwarciu, ale nie powiem.

Niektórzy eksperci uważają, że reżim planuje przeprowadzić uruchomienie rakietowy lub test nuklearny w czasie z rocznicą sobotnim, ogromnie znaczącą datą w kalendarzu północnokoreańskiego znany lokalnie jako Dzień Słońca

Wizyta dziennikarzy zbiega się ze znaczącym wzrostem napięć po USA wysłał grupę uderzeniową lotniskowca w kierunku Półwyspu Koreańskiego w ruch wielu wierzy, ma na celu ostrzec reżimu off prowadzenie pocisku lub testów nuklearnych.

USS Carl Vinson i jego grupa strajk są obecnie żeglowania na północ od Singapuru i są podobno planuje przeprowadzić ćwiczenia z japońskich statków sił samoobrony trasie na wodach Półwyspu Koreańskiego.

„Jesteśmy wysyłając Armada. Bardzo mocny,” Trump powiedział w środę .„Mamy okrętów podwodnych. Bardzo potężny. Znacznie bardziej wydajne niż lotniskowca „. Papier biznes Japonii Nikkei powiedział w czwartek, że Stany Zjednoczone wysłały«sniffer»samolot do Japonii, aby monitorować wszelkie próby jądrowe.

Samolot, który został wykorzystany do monitorowania przed północnokoreańskich wystrzelenie rakiet, przybył na południowym japońskiej wyspy Okinawa, papier powiedział, powołując się na japońskie siły samoobrony urzędnika.

Eksplozję jądrową byłoby największym jeszcze bardziej agresywną postawę Trumpa wobec Korei Północnej testy, wkrótce po tym, ostrzegł, że USA był gotów zająć zagrożenia nuklearnego Korei Północnej bez pomocy z Chin , największego sojusznika Północy i partnera gospodarczego.

Zdjęcie satelitarne zwolniony, a zanotowana przez Airbus Defence & amp; Przestrzeń i 38 Północna pokazuje zwiększoną aktywność w miejscu testowym Punggye-ri.
Pinterest
Zdjęcie satelitarne zwolniony, a zanotowana przez Airbus Defence & Space i 38 północy pokazuje zwiększoną aktywność w miejscu testowym Punggye-ri. Foto: Airbus Defence & Space / 38 North / Pleiades CNES / punktowy obraz / AP

Wcześniej w tym tygodniu Trump wpisów: „Korea Północna szuka kłopotów. Jeśli Chiny postanawia pomóc, że byłoby świetnie. Jeśli nie, będziemy rozwiązać ten problem bez nich! USA”

W rozmowie telefonicznej z Trump w środę prezydent Chin, Xi Jinping, powtarzające się wezwania do pokojowego rozwiązania kwestii jądrowej.

„Chiny nadal dąży do celu denuclearising się (Korean) półwysep, zachowania pokoju i stabilności na Półwyspie, a zwolennicy rozwiązywania problemów na drodze pokojowej,” chiński państwowy nadawca CCTV Xi cytowany jako powiedzenie.

Trump powiedział na Twitterze, że on i Xi cieszył się „bardzo dobre” rozmowy o „groźby Korei Północnej”, a później chwalił decyzję Chin do wysłania okrętów węgla z powrotem do północy w ramach sankcji ONZ przeciwko reżimowi.

Wstępniak w Global Times, tabloid związany z chińskiej partii komunistycznej, ostrzegł, że niedawne US Airstrike na lotnisku syryjskiego pożyczył większą wagę do ostrzeżeń Trump, że Waszyngton będzie reagować na wszelkie prowokacje Korei Północnej z lub bez pomocy Pekinu.

„Półwyspie Koreańskim nigdy nie było tak blisko do starcia militarnego gdyż Północna przeprowadziła swoją pierwszą próbę atomową w 2006 roku”, powiedział, dodając, że Phenian „powinny unikać popełniania błędów w tym czasie”.

China Daily jednak przyjęła bardziej ostrożne ton. „Prawda jest taka, że ​​chociaż perspektywa wojny może wydawać się realne, żadna ze stron nie bardzo chce wojny”, powiedział gazecie. „Wiele źródeł wskazuje Waszyngton jest zwiększenie ciśnienia w nadziei, że Phenian zmieni bieg bez jednego wystrzału. W przeciwnym razie nie byłby podkreślił, że Pekin może i powinien pomóc upust w Phenianie.”

Gazeta wezwała Koreę Północną do powstrzymania się od prowadzenia pocisk lub testów nuklearnych w weekend, i wezwał USA i Korea Południowa zawiesić wspólnych ćwiczeń wojskowych, że Phenian odniesieniu jako próby generalnej do inwazji.

W połączeniu z ostatnich startów rakiet, test jądrowy może zaoferować ekspertom lepsze wyobrażenie o tym, jak daleko Korea Północna jest od bycia w stanie zamontować zminiaturyzowany głowicę nuklearną na międzykontynentalnych pocisków balistycznych (ICBM).

W czwartek minister przemysłu obronnego Australii, Christopher Pyne, że Korea Północna było opracowanie pocisku nuklearnego uzbrojonych w stanie osiągnąć Australii i Stanów Zjednoczonych „w ciągu dwóch lat”.

Pyne wykonane roszczenia po działającej ambasador USA w Australii, James Carouso, powiedział w wywiadzie z australijskim, że nie było „skrajne zaniepokojenie”, że Korea Północna będzie mógł uderzyć zachodniego wybrzeża USA i Australii z pocisków jądrowych w ciągu tego Ramy czasowe.

Źródłem roszczenia Carouso nie było oczywiste, ale wielu ekspertów uważa, potrwa kilka lat Koreę Północną, aby doskonalić się ICBM zdolnej do przenoszenia głowicę nuklearną.

Dodatkowe raportowania przez Toma Phillipsa w Pekinie

https://www.theguardian.com/world/2017/apr/13/north-korea-preparing-for-nuclear-test-satellite-images-suggest

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

113 odpowiedzi na „Północna Korea przeprowadzi test bomby wodorowej w ten weekend?

 1. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 2. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 3. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 4. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 5. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 6. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 7. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 8. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 9. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 10. zenobiusz pisze:

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.