„Podziemny krąg”: Rosyjscy szpiedzy szukają rekrutów UE.


https://euobserver.com/foreign/137990

Rosyjskie służby wywiadowcze korzystają z  klubów sztuk walki w celu pozyskania potencjalnych wichrzycieli w Niemczech i innych krajach UE, eksperci od bezpieczeństwa ostrzegają.

Liczba klubów jest wyższa niż wcześniej zgłoszone i „komórki sypialne” może wystawić brutalne prowokacje przed zbliżającymi się wyborami niemieckich, mówili.

  • Chmelnizki: „Oni organizują komórki uśpione bojowe” (Foto: Sean Gerety)

Ostrzeżenia są obawie przez wrogów rosyjskiego państwa, którzy mieszkają w UE, które mogą zostać poszkodowane za ich pracę.

Martial Arts klubów, które uczą ofensywny styl zwany „Systema”, mają „bezpośrednie lub pośrednie” linki do GRU wywiadu wojskowego lub FSB służb krajowych w Rosji według Dmitrija Chmelnizki, uczonego rosyjskiego szpiegostwa, który mieszka w Berlinie ,

Powiedział, że GRU używał ich rekrutować agentów na Zachodzie w ten sam sposób, że użyte do kiedy miał baz w byłej NRD w czasach zimnej wojny.

Jego śledztwo Znaleziono 63 klubów Systema w Niemczech i dziesiątki więcej w innych krajach UE, na Bałkanach Zachodnich oraz w Ameryce Północnej.

Wiele klubów publicznie chwalił się, że mieli linki do rosyjskich sił specjalnych i używanych GRU czy FSB insygnia, takie jak obrazy nietoperzy lub Św.

„Nic z tego nie jest tajemnicą, do władz niemieckich, mam nadzieję”, Chmelnizki powiedział.

63-letni naukowiec uciekł z Rosji do ówczesnego RFN w 1987 roku po osądzono dla prowadzenia badań na KGB, dawnej nazwy FSB.

Prowadził śledztwo klubów Systema wykorzystaniem otwartych źródeł w Internecie. On też zrobił to we współpracy z Wiktor Suworow, były oficer GRU, który został opublikowany w Genewie, w Szwajcarii, w czasie zimnej wojny, zanim uciekł do Wielkiej Brytanii.

Chmelnizki powiedział EUobserver że na podstawie oszacowania „około trzech do pięciu agentów na średniej dla grupy szkoleniowej”, z 63 klubów w Niemczech oznaczało, że piąta kolumna GRU tam mogła zaliczyć do 315 pracowników.

Według GRU doktryny, środki te mogą być wykorzystane do ataku na cele takie jak bazach wojskowych lub cywilnych lotniskach czy wybuchem wojny z NATO, ale mogą być również zamawiane stworzyć „ogólny terror wroga tylnego” lub „atmosferze podejrzliwości, niepewność i strach”w ludności kraju wroga w czasie pokoju.

„Oni organizują komórki zwalczania śnie”, Chmelnizki powiedział.

W perspektywie wyborów niemieckich we wrześniu, powiedział, że rosyjscy agenci mogą próbować uruchomić cykl przemocy rasistowskiej przed głosowaniem. „Mogą one być wykorzystane do destabilizacji sytuacji, na przykład poprzez nakłanianie do przemocy podczas demonstracji antyrządowych, lub rzucając koktajle Mołotowa w meczecie lub schronisku migracyjnych”, powiedział.

Powiedział, że szkoła Systema Wilk był „szczególnego zainteresowania”, ponieważ został „rozwija się bardzo szybko” w Europie.

To, w ciągu siedmiu lat, otworzył oddziały w Niemczech, Grecji, Węgier, Włoch, Serbii i Szwajcarii, a to stworzyło niemieckiego rozdział Nocne Wilki, rosyjski gang motocyklistów, którego liderem jest przyjaźnić się z prezydentem Rosji Władimirem Putinem.

Chmelnizki powiedział RMA szkoła Systema było również interesujące, ponieważ wydaje się być kierowanie rekrutów od wewnątrz niemieckich służb bezpieczeństwa.

Zauważył, że pięć z jego wychowankowie klubu w Bonn były ze specjalnych policji w Niemczech, na przykład.

Chmelnizki powiedział, że chce mówić, bo czułem się niebezpiecznie i dlatego, że reklama może pomóc go chronić.

„Do tej pory nie miałem żadnych wyraźnych zagrożeń, ale wiem, z kim mam do czynienia z”, powiedział EUobserver.

„GRU czuje się jak w domu dziś w zjednoczonych Niemiec, jak dawniej w ZSRR”, powiedział.

Wcześniejsze badanie Boris Reitschuster , niemieckiego dziennikarza, opublikowanym w ubiegłym roku, powiedział również, że GRU używał klubów Systema rekrutować agentów.

Jest cytowany raport sklasyfikowanych według zachodniego wywiadu, który powiedział, że GRU zwerbował 250 do 300 agentów w Niemczech, i że służby zagranicznej zaskoczyła władze niemieckie nie zrobił nic, aby go powstrzymać.

Wcześniejszy raport Focus, niemieckiego magazynu , powiedział były połączone kluby GRU-Systema w 30 niemieckich miastach i że BFV domowe wywiadu tego kraju, widział je jako zagrożenie bezpieczeństwa.

Niedawny film dokumentalny przez nadawcę ZDF w Niemczech poruszył także alarm na agentów czeczeńskich.

To cytowane starszy oficer FSB, który zakończyć służbę w 2008 roku, a kto powiedział, że FSB użył klubów sztuk walki w Czeczenii, rosyjskiej prowincji, zatrudnić ludzi, których to później wysyłane do Niemiec udając uchodźców.

Czeczeńskiego „podkłady” może być „podana jakiegokolwiek porządku” w przyszłości, powiedział oficer FSB, który chce pozostać anonimowy.

EUobserver skontaktował największą szkołę Systema Systema Ryabko, o komentarz na temat zarzutów Chmelnizki użytkownika.

Mówi się przez e-mail z siedzibą w Toronto, Kanada, bez podania nazwy respondenta: „Zarzuty słyszałeś są owocem czyjegoś złośliwego wyobraźni i są całkowicie fałszywe”.

Niemieckie wybory

Z wyborami niemieckiego cztery miesiące z dala, GRU już oskarżony o próbę mieszać w wyniku włamania przez niemieckich parlamentarzystów.

„Zdajemy sobie sprawę z tego, jak kampania jest kierowana z Rosji”, Hans-Georg Massen, dyrektor BFV, powiedział na konferencji w Poczdamie, w dniu 5 maja.

„Czy oni to robią [wykorzystać materiał posiekany] lub nie jest to decyzja polityczna … Przypuszczam, że będzie na Kremlu”, powiedział.

Niemiecki wywiad i policja usługi odmówił powiedzieć EUobserver czy sądzili, że rosyjskie służby wywiadowcze stwarzała zagrożenie fizyczne, a także jednego cyfrowego, jednak.

„Nie ujawniamy nasze koncepcje bezpieczeństwa”, rzecznik policji w Berlinie powiedział.

Stefan Meister, niemiecki ekspert od Rosji, powiedział, że rosyjska inteligencja kierowane Niemcy jako część szerszej kampanii anty-UE, ale powiedział, że to mało prawdopodobne, że Kreml będzie wykraczać poza operacji propagandowych i cybernetycznych.

Meister, z Niemieckiej Rady Stosunków Zagranicznych, think tanku w Berlinie, powiedział EUobserver że rosyjski sztab generalny i Służb pierwszy zastanawiali się, jak przeciwdziałać wpływów Zachodu po protestach anty-Putin w Rosji z powrotem w 2011 i 2012 roku.

Powiedział Putin, sam były dyrektor FSB, filc „atakowany” przez Zachód, którego rosyjski przywódca obwiniany za zorganizowanie demonstracji.

„Kreml zastanawiali się, jak walczyć, jak się wtrącać w naszych społeczeństwach, jak manipulować debaty publicznej, jak wykorzystać słabości UE, aby wyłączyć UE” Meister powiedział.

Powiedział, że Niemcy były „target”, ponieważ wycofał sankcji UE wobec Rosji, a ponieważ było to niezbędne dla stabilności gospodarczej i politycznej w UE.

Meister, którzy wzięli udział w filmie dokumentalnym ZDF, dodał, że w „kręgach ekspertów” w Niemczech nie było „spekulacji”, które albo Putin lub Ramzan Kadyrow, gubernator Czeczenii, może użyć środków czeczeńskich do „wpływu na społeczności muzułmańskiej w Europie i wsparcia im w organizowaniu ataków terrorystycznych”.

Ale dodał: „To nie jest droga rosyjskich sił bezpieczeństwa pracy. Chcą osłabić system, pokazać swoje słabości, ale nie chcą się zorganizować jakiś zamach stanu”.

w kategoriach było „panika i przeszacowanie” „co Rosjanie byli w stanie”, powiedział.

Kolejny ekspert Rosja nie zgodził się jednak.

Eerik Kross, który używany do połowu rosyjskich szpiegów, kiedy prowadził służby bezpieczeństwa Estonii, kapo, od 1995 do 2000 roku, powiedział, że rajd antyrządowe w Berlinie w ubiegłym roku już „nosiła znamiona” związku „operacji specjalnej” przez rosyjskiego wywiadu który został zaprojektowany, aby wpłynąć na niemieckiej polityce.

Międzynarodowa konwencja niemiecko-rosyjskiej grupy Berlin, opartym, który zaprzecza, że ​​linki do Kremla, umieścić 700 mężczyzn i kobiet na ulicy przed biurem kanclerz Niemiec Angela Merkel w dniu 23 stycznia ubiegłego roku.

Wezwała anty-muzułmańskich i neonazistowskich ekstremistów, aby połączyć je poprzez Facebook.

Stwierdził rajdu w połączeniu z Kremlin-sponsorowana kampanii propagandowej o fałszywych zarzutów, że migranci zgwałcił rosyjską dziewczynę.

„Systematyczne, agresywny”

Niemcy bok, dochodzenie wykazało, że Chmelnizki GRU i FSB-bojowe połączone kluby również grzyby gdzie indziej w Europie.

Powiedział, że było dziewięć szkół Systema typu, których fundatorami byli „wszyscy oficerowie GRU lub KGB-FSB” i którego „intensywnym” ekspansji zagranicznej w ciągu ostatnich 10 lat „nie miał widocznego naturalnego wyjaśnienia”.

Zjawisko wyglądał jak „dobrze przemyślanej, działania na dużą skalę tajnych służb z potężnych funduszy rządowych”, powiedział.

Szkoła Systema Ryabko miał oddziały w Austrii, Belgii, Republiki Czeskiej, Estonii, Francji, Grecji, Węgier, Irlandii, Włoch, Łotwy, Luksemburga, Holandii, Polsce, Portugalii, Rumunii, Słowacji, Słowenii, Hiszpanii, Szwecji oraz Wielka Brytania, a także Niemcy.

Szkoła Systema syberyjski Kozak miał uczniów w Austrii, Chorwacji, Czechach, Finlandii, Francji, Węgier, Włoch, Słowacji, Słowenii, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii.

Innym Systema szkoła związana z Vadim Starov, którego Chmelnizki opisany jako „oficer GRU, który tylko formalnie na emeryturze”, miał oddziały w Cyprze, w Grecji i we Włoszech i był „najbardziej rażące” w jego wykorzystaniu GRU insygniów i sloganów, powiedział.

Kross, były szef Kapo z Estonii, powiedział, władze UE powinny zwrócić większą uwagę na fizycznych zagrożeń stwarzanych przez rosyjskiego wywiadu.

Kross zauważyć, że oficerowie GRU niedawno dał walki szkolenia do grupy neonazistowskiej na Węgrzech , węgierskiego Frontu Narodowego, a do podobnych grup na Słowacji , poborowych Słowackiej oraz Słowackiego Ruchu Odrodzenia.

Powiedział też, że GRU próbował wystawić gwałtowny przewrót anty-NATO w Czarnogórze w ubiegłym roku.

Patrząc na GRU-rzekomych cyberataków na wyborach francuskich i niemieckich, powiedział specjalne operacje były bardziej „agresywna”, a bardziej „niebezpieczne” ze swej natury.

„Cyber ​​atak może spowodować wiele szkód, ale to [specjalna operacja] wymaga opublikowania zespołu Covert do kraju docelowego”, powiedział.

„Niedawne użycie Rosji operacji specjalnych w Europie wydaje się być czymś więcej niż tylko listę zdarzeń losowych. Jest systematyczny wzrost i to dzieje się nie tylko na Bałkanach, ale również w pozostałej części Europy”Kross dodał.

Mark Galeotti, brytyjski ekspert w Rosji, powiedział, że rosyjska inteligencja EUobserver czasami zlecane operacje w Europie rosyjskich zorganizowanych grup przestępczych w celu ukrycia jej rękę.

„Istnieją dowody na to, że niektóre rosyjskie oparte grupy przestępczość zorganizowana czasami zakontraktowane przez rosyjski wywiad do przeprowadzenia pewnych czynności,” powiedział.

Galeotti z Instytutu Stosunków Międzynarodowych w Pradze, dodane w raporcie w kwietniu , że rosyjscy przestępcy w Niemczech były do tej pory robi „przyziemne” zadania dla rosyjskich szpiegów, takich jak „zwykłego nadzoru” lub „dostarczanie materiałów lub wiadomości”.

Powiedział, GRU i FSB wykorzystywane rosyjskiej mafii „aby zebrać fundusze operacyjne dla aktywnych działań politycznych [łapówki] w Europie, które nie miały Rosyjskiej odciski” na nich”.

Wskazując na szkolenia bojowego GRU na Węgrzech i do GRU-rzekomego zamachu w Czarnogórze, powiedział, że mafia może również pomóc piątą kolumną Kremla w Europie do przeprowadzenia poważniejszych ataków czy wrogość wybuchła.

„Pojemność … przemytu broni i sprzętu wojskowego” rosyjskiej mafii do UE byłoby „szczególne zastosowanie do Kremla”, Galeotti powiedział.

lista Putina

Chmelnizki nie był jedynym wrogiem Putina żyjących w Europie, którzy nie czują się chronione granicy UE lub NATO.

Egmont Koch, który stworzył dokument ZDF na agentów czeczeńskich, powiedział EUobserver że były oficer FSB do kogo mówił chciał pozostać anonimowy, bo obawiali się represji.

Lista Kremlin-rzekomych mordach na terytorium Zachodniej w ostatnich czasach obejmowałyby Aleksandra Litwinienki, o FSB dezertera, który został otruty w Wielkiej Brytanii w 2006 roku, a Alexander Peripilichny, anty-FSB informatora, który zmarł nagle w Wielkiej Brytanii w 2012 roku, pośród innych.

Nagłe zgony w Niemczech w 2015 roku dwóch najlepszych parlamentarzystów w sprawie stosunków Rosja – Philip Missfelder i Andreas Schockenhoff – prośba również teorie spiskowe.

Meister, z niemieckiego think tank, powiedział EUobserver że wiedział Missfelder i że poseł był w złym zdrowiu, ale powiedział, że niektórzy z jego współpracowników czuł, że te dwa zgony „nie może być normalne”.

Michaił Khodorkovksy, były szef rosyjskiej ropy, który wypadł z Putinem, a kto uciekł do Wielkiej Brytanii po wyjściu z więzienia, powiedział również członkowskie UE powinny zwrócić większą uwagę na fizycznych zagrożeń stwarzanych przez rosyjskiego wywiadu.

Dodał, powtarzając GALEOTTI, że jeśli reżim rosyjski chciał go zabić, to prawdopodobnie zlecić ją czeczeńskich kryminalistów w Austrii.

Khodorkovksy powiedział EUobserver że rosyjskie służby szpiegowskie miał listę ludzi w Europie „którego śmierć byłaby przyjemna rzecz dla Putina i jego otoczenia”.

„Lista nie jest krótka. To nie setki ludzi albo, ale nawet jeśli zabity zaledwie 10 osób, które sprawiają, że wszyscy myślą,”powiedział, odnosząc się do zastraszania przeciwników Putina na Zachodzie.

„Zachód przestał myśleć o rosyjskich operacji specjalnych, około 30 lat temu, ale musi zrozumieć i zobaczyć tę groźbę inaczej dzisiaj,” powiedział.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „„Podziemny krąg”: Rosyjscy szpiedzy szukają rekrutów UE.

  1. zenobiusz pisze:

    Polubienie

  2. pielgrzym pisze:

    Rozrywkowo; bez kontekstow.

    Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.