Znaki wszędzie znaki….Mayak , gasnącą gwiazdą Putina.


Podobny obraz
..jasny, nieperiodyczny rozbłysk satelitarny. Nasza radość nie znała granic!

Ale !!!

Ale później okazało się, że nie były to  !!!

wczoraj o 22:29

Znaleźliśmy  światło satelity na orbicie

Drodzy przyjaciele!

Zbudowaliśmy i zbudowane, a wreszcie zbudowany !!!

obraz
14 lipca 2017 o 9:36 rano czasu moskiewskiego z kosmodromu platforma №31 „Bajkonur” został zainicjowany przez rakiety nośnej „Sojuz-2.1a” o ładowności dużego satelity „Canopus-B-IR” i 72 małych satelitów, ustanawiając tym samym nowy rekord dla rosyjskiej kosmonautyki liczba jednocześnie wyświetlane w satelitach kosmicznych.

wideo 1
2 wideo

Orbit satelitów plonów i hodowli pod warunkiem booster „Fregata”. 2,5 godziny po rozpoczęciu satelity poszedł do swobodnego lotu na 12:15 czasu moskiewskiego z transportu i uruchomienie pojemnika „Mayak” , pierwszego rosyjskiego satelitę, stworzony przez rozentuzjazmowanych rękach!
Po kolejnych 7,5 godziny, gdy satelita leciał na noc Bajkonur, zespół projektowy przyszedł na brzeg Syr-daria, aby zlokalizować go wizualnie. Szacowany czas i deweloperzy satelitarne i nieznane widzowie ten jasny, nieperiodycznych rozbłysk satelitarną. Nasza radość nie znała granic!

Ale !!!

Ale później okazało się, że nie były to lampa !!!
My pomieszane kierunek przybycia aparatu, patrząc w inną stronę i zobaczyłem błysk czegoś innego. To zabawne, że spojrzał na południe, jak myśl, że jeśli rakieta naszych oczach poleciał do północy, a potem, zaokrąglając Ziemię, to będzie latać do południa. Nie uważa, że 10 godzin po rozpoczęciu Ziemi ma czas, aby obrócić się wokół własnej osi obrotu i wypełnia naszą orbitę po drugiej stronie 🙂

A potem powie o tym, jak zespół projektu „Beacon” szukał satelity na niebie, jak on wydaje się znaleźć i jak można uczestniczyć w poszukiwaniu razem z nami.

uruchomienie klastra

„Lighthouse” – jest jednym z 73 pojazdów, które weszły na orbitę tego dnia. Wiele satelitów, które działają rozmiar nie jest już pudełko spod buta, a więc je znaleźć na orbicie jest trudna. Na szczęście satelity w przestrzeni nie tylko są zainteresowane entuzjaści przestrzeni, ale także wojskowych. W Rosji mamy głównej przestrzeni Intelligence Center w Stanach Zjednoczonych mają NORAD , którzy prowadzą swoje katalogi przestrzeni obiektów większych niż 5 cm Nasze wojsko jest dobra tradycja jego katalogu utrzymywane w tajemnicy, USA -. Opublikowano większość z nich tutaj , z wyjątkiem ich tajnych satelitów.

A teraz, po 3 dniach po rozpoczęciu, NORAD opublikowane dane na temat naszego startu. Ta długa lista wszystkiego poniżej satelity „Canopus-B-IR” – nasz 72 satelity. Dane dotyczące orbit satelitów są wyświetlane na liście w formacie elementów dwuwierszowych TLE (specyfikacja może zostać zbadane tutaj ).

Niektóre z satelitów „Beacon”?

Ponieważ liczba obiektów w katalogu NORAD odpowiada liczbie satelitów, ogłosił rozpoczęcie założyliśmy, że wszystkie satelity, w tym „Mayak” czysto oddzielone od górnej scenie i poszedł do swobodnego lotu. Również Roskosmos i NPO. Lavochkin potwierdziły, że praca „Fregata” przeszła gładko i wszystko satelita został wystrzelony na orbitę docelową. I wtedy mamy do czynienia z zadaniem, aby określić, które z tych satelitów – nasze.

Mamy uzasadnione następująco:

 1. Satelity są wyświetlane przez trzy strony. Pierwszy segment „Kanopus-B-IR”, a grupa 24 małych urządzeń, te ostatnie są oddzielone kosmicznych stada. „Lighthouse” była w drugiej grupie, to jego numer katalogowy z 42826 do 42849. Jest to tylko urządzenie 24 posiadające orbita z bliskich skłonnościach.
 2. Przyjrzeliśmy TLE Opis formatu i stwierdzono, z wyjątkiem elementów i parametrów orbity innego №9 „Pierwszą pochodną ruchu średniej (przyspieszenia), podzielonej przez dwa” i „czynnik hamowania №11”. Naszym zdaniem te parametry charakteryzują wielkość zmian parametrów orbitalnych w czasie.Ogólnie rzecz biorąc, im większa te parametry, zwalnia szybciej satelita.
 3. Tak, myśleliśmy, możemy spróbować znaleźć „latarni morskiej” dla jego szybkiego upadku. Na palcach doszliśmy współczynnik balistyczny „Beacon” i nasi towarzysze podróży. Mieliśmy około 1 m ^ 2 / kg, a wszystkie inne urządzenia – nie więcej niż 0,01 m ^ 2 / kg. Tak, w tym sensie, „Latarnia morska” jest wyjątkowy, a funkcja ta jest możliwa do wykorzystania. Współczynnik balistyczny – stosunek powierzchni przekroju satelity do jego masy. Duży i łatwy towarzysz, jak nasza, jest spowolnienie najszybciej w dół;)
 4. Po zapoznaniu się z cyfr od 42826 do 42849, odkryliśmy jeden obiekt ze skrajnymi wartościami tych parametrów! To 2017-042F 42830 lub International Classification. Jeżeli wartości są bardzo duże, oznacza to, że jego orbita zmienia się najszybciej, a to najszybsza podróż jest zredukowane!
  Czuliśmy, że był to „Lighthouse” i jego piramida ujawniona!

obraz
* Linia trajektorii, przerywana – część orbity, w którym satelita znajduje się w cieniu Ziemi.

I właśnie to jest to?

Oczywiście, te argumenty są bardzo przybliżone. To zajmie kilka dni obserwatorów amatorów i profesjonalistów znaleźć 2017-042F obiektem na niebie, zbudowany krzywe jej połysk (w zależności od jasności w czasie). Ponadto NORAD musi wydać kilka zestawów The TLE, gdzie będzie można zobaczyć, że 2017-042F maleje szybciej niż inni.
Dlatego wzywamy obserwatorów do monitorowania rozpiętości „Beacon”, powiedz nam, zespół projektowy, wyniki swoich obserwacji i inaczej uczestniczyć w analizie danych!

Jak teraz go znaleźć na niebie!

Niestety, wcześniej zaplanowane specjalną aplikację mobilną „KosmoMayak” nie spełnia nasze oczekiwania w funkcjonalności. Podczas gdy aplikacja jest szybko przerobić, zalecamy użycie jednego ze specjalnych aplikacji do obserwacji ciał niebieskich internetowego celestrak.com
Możesz wybrać aplikację, która jest odpowiednia dla danego systemu – Windows, iOS, Android, etc.
Poniżej przedstawiono bardziej szczegółowe ustawienia dla wielu darmowych aplikacji, które wydawało nam się najbardziej wygodne i funkcjonalne.

android

Android, zaleca się korzystanie z aplikacji SatOrbit
Po pierwszym uruchomieniu aplikacja będzie pobrać aktualne dane dotyczące orbit wszystkich satelitów obserwowanych. Dalsze dane zostaną automatycznie zaktualizowane kilka razy dziennie.
Następnie należy określić w ustawieniach lokalizacji. Jeśli program nie może określić swoją lokalizację za pomocą GPS, można ręcznie wprowadzić współrzędne.
Dla Moskwy, należy wpisać:

Szerokość: 55.7522200 °
Długość: 37.6155600 °
Gęstość: 144 m

Po tym, można określić identyfikator obserwowanego radiolatarni satelitarnej jest 2017-042F
Teraz mapa jest widoczna tylko dla satelity i jego danych orbicie, szybkości i widoczności.

Ciąg dalszy nastąpi …

iOS

Dla iOS, można użyć aplikacji pxSatelliteTracking
interfejs miał jakiś dziwny, ale jest to równoważone dobrą okazję.

Uruchom i od razu przejść do ustawień:

Ciąg dalszy nastąpi …

sieć

Dla przeglądarki internetowej, można skorzystać z zasobów: Heavens-Above (do wyboru tylko roku 2017 i przewinąć do końca listy na stronie 13, Mayak ). Prawdą jest, tak długo jak nasz satelita jest oznaczony2017-042E , ale planujemy skontaktować się z kolegami z zasobu i dowiedzieć się, co jest przyczyną i rozwiązać problem.
W większości naszego numeru karty satelita powinien mieć prawo 2017-042F
gdzie można zobaczyć i orbity i datę następnych widocznych przelotów lokalizacji ( Przykład dla Moskwy )

Uwaga: Wielkość nie zawierają pop-reflektor.

Lokalizacja jest wskazany na stronie głównej lub zasobu tutaj .

PC

W przypadku systemu Windows, należy użyć Heavensat

PS

Najbliższe rozpiętość prawie w zenicie obserwacji w Moskwie i Moskwie region będzie bezpośrednio dziś wieczorem , 18/07/2017 00:57:58 w

trajektorii w przestrzeni powietrznej

Finał!

Zakończyliśmy nasz projekt. Pomyślnie 🙂
To był trudny i ambitny. Mamy nadzieję, że były interesujące obserwować nas i naszą pracę.
Teraz nasz zespół jest trochę oddech i spokojnie rozważać następujące projekty …
Ale o tym później;) ale teraz można spojrzeć na nocnym niebie … tam …
My światło gwiazdy !!!

Komentarze ( 27 )

 • 17 lipca 2017 o 22:44

  0

  Więc mimo wszystko, reflektory otwarty? Potwierdzić, czy latarni morskiej – najjaśniejszym obiektem na nocnym niebie?
  • 17 lipca 2017 o 22:48

   -1

   Podczas oglądania. Obiekt jest ograniczona, zwiększa jasność.
   Odbłyśnik precyzyjnie wykazała, oczywiste jest, na hamowanie.
   • 17 lipca 2017 o 23:23

    +1

    Obiecał, że satelita będzie bardziej jasność księżyca 🙂 Ten publiczny figury czekać?

    • 17 lipca 2017 o 23:33

     -3

     Żartujesz? Nigdy nie mówił o tym i nie mógł powiedzieć.
     Maksymalna jasność jest na końcu cyklu życia maszyny. Aby docenić to trzeba kilka dni, aby zebrać więcej danych na temat dynamiki obniżania orbity.

     Tu jasność obrazu odniesienia rzekomego wybuchu.
     obraz

     • 17 lipca 2017 o 23:38

      +1

      Lol.
      • 18 lipca 2017 o 01:04

       +3

       Cóż, nie więcej niż księżyc w pełni, ale pełni księżyca. Zrobiłem i ostatni artykuł czytany:
       Według naszych obliczeń, „Lighthouse” będzie mieć wielkość -10, jest jaśniejsza niż jakakolwiek gwiazda.Schodząc, satelita będzie świecić jeszcze jaśniej, a przed atmosfery będzie świecić w wielkości -13, jak księżyc w pełni!

       • 18 lipca 2017 o 01:19

        0

        To, że astronomowie zanieczyszczenie światłem na pustyni wznoszenia – za taki prezent nie będzie przeklinać jego twórców?
   • 17 lipca 2017 o 23:54

    4

    Niestety, projekt został oparty na zniekształconym świetle wyników. Myślę, że to nie działa konkretnie, ale kiedy masz popularnie wyjaśnił, że o jakiejkolwiek „najjaśniejszej gwiazdy” i może być mowy, nadal nalegać na to, i to nie jest bardzo miłe. O możliwości ujawnienia piramidę z pomocą swojej mechanizmu, ponieważ istnieje uzasadnione wątpliwości – w najlepszym przypadku, jeśli wszystko idzie normalnie, to będzie coś przypominającego piłkę.
    • 17 lipca 2017 o godzinie 23:59

     -3

     Obserwować niebo, drodzy)) Jest po prostu przekazać nasze „nieporozumienia”.
     Lepiej będzie potwierdzić / obalić teorię danych eksperymentalnych.
     • 18 lipca 2017 o 00:11

      +1

      Niestety, zanim zaczniesz nie chcą publicznie dyskutować i analizy teoretyczne możliwości statku kosmicznego, a teraz czekają na potwierdzenie normalnego danymi eksperymentalnymi już pisać do prasy, że otrzymał poprawną formę piramidy.
      • 18 lipca 2017 o 00:23

       0

       Nie pożałujesz, postępować zgodnie z orbity.
       Wszystkie nasze dane przedsięwzięcie znajduje się w domenie publicznej. Jesteśmy szczęśliwi, aby omówić je ze wszystkimi, którzy są zainteresowani w projektowaniu i przestrzeni, i to nie tylko w krajach WNP. Wymieniamy informacje i nauczyć się wiele od siebie i mają młody zespół i przemysł hegemona.
       Z trolla dyskutować nic niemożliwego.
     • 18 lipca 2017 o 00:12

      0

      Natomiast dane, które widzę, wskazują, że w porównaniu z gwiazdami Lighthouse innych niż Słońce, ma potencjał, aby stać się bardziej jasno. Ponadto, na półkuli północnej, najjaśniejsza gwiazda – Arcturus o pozornej wielkości około zera, podczas gdy dla Beacon Heavens-Above przedstawia jasności i lepszego -1 (18 lipca, z Zelenogradzie). Zatem, gwiazdy jaśniejsze latarni na półkuli północnej tam. Na południu znajdują się Syriusz i jego jasność -1.46, który jest również dość pokonać naprawdę najlepszych warunkach.
      • 18 lipca 2017 o 00:20

       0

       Państwo jest czytać?
       • 18 lipca 2017 o 00:30

        0

        Nie będę kłamać, nie pamiętam. Może.
        Ale wprowadzają w swoich komentarzach oświadczenie, w którym nieprawidłowy mogę zrobić tylko pół godziny od jego własnym oknie kuchennym. Jak nikogo. Dobrze, że masz dodatkowe informacje – a także odniesienia do niego muszą być omawiane. Teraz ci, którzy nie zamieszczać linku nie czytać lub zapomniał, będzie zobaczyć pełniejszy obraz.
     • 18 lipca 2017 o 00:20

      +2

      Crowdfunding – odpowiada. Kto będzie uzasadnić: satelita poleciał, uczniowie zdobywali doświadczenie, iw ogóle wszyscy mówią o przestrzeni, ale to przed startem wszystko było jasne.
      Nie jest dobrze, aby to zrobić. Myślę, że zespół entuzjastycznych ludzi byłoby wydać dużo mniej pieniędzy na patrole i public relations, a więcej pieniędzy dla projektu i opracowanie samego satelity, nie zacząć niczego, ale reflektor naprawdę działa.
      Tutaj , niestety, bez budżetu na rozwój, najwyraźniej, ale Japończycy (pierwsze miejsce), cena jest znacznie bardziej zwarty, o charakterze podobnym do marginesu urządzenia – aż do $ 800. A nie pryzmatu, tak, ale frezowane aluminium i inne znane miejsca warte kosmosu, a obszar, aby uzyskać więcej, co mają przewagę „Mayak”, jak mogę sądzić.
      • 18 lipca 2017 o 00:24

       +1

       Całkowicie się zgadzam, autorzy już uważa, że ​​ich misja zakończona, ale w rzeczywistości, jeśli wynik nie będzie (dobrze, i nagle cud i będzie), to ta misja jest tylko utrudniają ludziom w najbliższej przyszłości, aby zebrać coś przez crowdfunding na kosmoproekty.
       • 18 lipca 2017 o 00:34

        -1

        Cokolwiek ktoś nie koniecznie utopić w oburzenia i krytyki bandą nienawidzą.
        • 18 lipca 2017 na 00:38 (Komentarz został zmieniony)

         4

         > Jaki jest yakrkim w niebie!
         > Żałosne parodia Iridium.
         Satelity studenckie ogromna ilość tras na świecie. Większość z nich jest technicznie skomplikowane. Autorzy zebrali pieniądze od ludzi, pod górnolotnych słów, a wyjście – zilch, i był znany przed startem, jeśli nagle nie znaleźliśmy dramat o tym tutaj. Oszukują – to jest złe, to wszystko.
         • 18 lipca 2017 o 00:44

          +1

          To nie jest przypadek, nie można celowo wprowadzać w błąd ludzi zbieranie pieniędzy crowdfunding.

       • 18 lipca 2017 o 00:38

        +3

        Sądząc po NORAD, przyspieszenie 2017-042E – około 1034 konwencjonalnych urządzeń. To naprawdę maksymalnie 24 satelitów. Problemem jest to, że współczynnik balistyczny t Beacon dwa rzędy wielkości więcej niż cała reszta – to jest ich przyspieszenie powinno być około 10 USD I to jest połowa satelitów ponad 400 USD

        To jest opcja, „odbłyśnik nie jest otwarty, a najsilniejszy ze wszystkich zahamował kogoś innego kubsat 2×3” wydaje się bardziej prawdopodobne.

        • 18 lipca 2017 o godzinie 01:00

         +1

         MDA, jak dziwnie wyglądać dla „najjaśniejszym obiektem na niebie”, analizując cechy zmian orbity na monitorze.
         • 18 lipca 2017 o godzinie 01:00 (Komentarz został zmieniony)

          0

          Teraz (00:57 jak obiecał) piła poleciał coś pomarańczowy, jasny w kierunku mniej więcej od południa na Wschodzie (regionie Iwanowski). To jest Twój latarni? Lot choć nie w zenicie, ale raczej niska.
         • 18 lipca 2017 o 01:08

          +1

          Starając się zobaczyć tylko dwa zwoje gołym okiem na czubku Heavens-Above – wynik jest zerowy.
          • 18 lipca 2017 o 01:11

           0

           Moskwa – delikatnie mówiąc nie obserwując najlepsze miejsce, ale … zbyt osobiste. Chociaż jasność -1 też powinno być oczywiste
           • 18 lipca 2017 o 01:17

            0

            Mam niemal Moskwie, na wysokości gwiazdy widać gdzieś przed trzecim wielkości co najmniej, ale niestety. Ogólnie rzecz biorąc, każdy przedmiot z grupy nie jest w stanie wykryć. Tak z optyką spróbuje, jeśli masz szczęście z tygodnia pogody.
          • 18 lipca 2017 o 01:13

           0

           pxSat, Moskwa, w 0:57 nie jest wizualnie wykrywana

           https://geektimes.ru/post/291189/

           Reklamy
           Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

           10 odpowiedzi na „Znaki wszędzie znaki….Mayak , gasnącą gwiazdą Putina.

           1. zenobiusz pisze:

            Polubienie

           2. zenobiusz pisze:

            Polubienie

           3. zenobiusz pisze:

            Polubienie

           4. zenobiusz pisze:

            Polubienie

           5. zenobiusz pisze:

            Konkluzja: rosyjski satelita Mayak uruchomił 14 lipca 2017 r. Z Baikonur Cosmodrome w Kazachstanie. Niektórzy twierdzili, że stanie się tak jasna, jak najjaśniejsza gwiazda na niebie.
            Teraz … kto to widział? Jeśli tak, daj nam znać!
            http://earthsky.org/space/mayak-bright-russian-satellite-july-august-2017

            Polubienie

           6. zenobiusz pisze:

            Polubienie

           7. zenobiusz pisze:

            Operacja ratunkowa w sierpniu

            Polubienie

           8. pielgrzym pisze:

            Bez kontekstow, jakikolwiek, czyli wprost ciekawostkowo.

            Rytm: tyk, tyk, tyk. Stale jednostajny 🙂

            Polubienie

           9. zenobiusz pisze:

            Polubienie

           10. pielgrzym pisze:

            Dzisiaj wymagajaco, wiedzowo; temat ponadtematyczny, ale warto podjac wysilek.

            Roztropne mówienie i milczenie

            201 Bywa upomnienie, ale nie w porę,
            niejeden milczy, a jednak jest mądry.
            2 O ileż lepiej jest upomnieć, niż trwać w gniewie.
            3 Kto uznaje swój błąd, ustrzeże się szkody.
            4 Czym jest pożądanie eunucha, by dziewczynę pozbawić dziewictwa,
            tym jest przeprowadzanie sprawiedliwości przemocą.
            5 Niejeden milczący został uznany za mądrego,
            a innego skutkiem wielomówstwa znienawidzono.
            6 Jeden milczy, bo nie wie, co odpowiedzieć,
            a drugi milczy, gdyż umie [czekać na] stosowną chwilę.
            7 Człowiek mądry milczeć będzie do chwili odpowiedniej,
            a chełpliwy i głupi ją lekceważy.
            8 Kto w mówieniu miarę przebiera, odrazę budzić będzie,
            a ten, co na wszystko sobie pozwala, popadnie w nienawiść.

            Dziwne sprzeczności

            9 Czasem powodzenie przynosi człowiekowi nieszczęście,
            a niespodziewany zysk wychodzi na szkodę.
            10 Bywa podarunek, który ci nie daje pożytku,
            i bywa też taki, który podwójną przyniesie ci korzyść.
            11 Zdarza się poniżenie z powodu chwały,
            a znajdzie się taki, który po uniżeniu podniesie głowę.
            12 Czasem ktoś kupuje wiele za małe pieniądze,
            a płaci za to siedem razy więcej.
            13 Mędrzec słowami zdobywa sobie miłość,
            a uprzejmości głupich będą wzgardzone.
            14 Podarunek nierozumnego nie przyniesie ci pożytku,
            ma on bowiem wiele oczu, zamiast jednego1;
            15 mało on daje, a wymawia wiele,
            otwiera swe usta jak herold,
            dzisiaj pożycza, a jutro żądać będzie zwrotu:
            obrzydły jest taki człowiek!
            16 Głupiec powiada: «Nie mam przyjaciela
            i nie ma wdzięczności za moje dobrodziejstwa,
            17 ci, którzy jedzą mój chleb, mają złośliwy język».
            Ileż razy i jakże wielu śmiać się z niego będzie!

            Panuj nad językiem!

            18 Lepiej się potknąć na gruncie pod nogami niż o [wybryk] języka;
            tak więc na złych upadek przyjdzie prędko.
            19 Jak człowiek niemiły, tak opowiadanie w niestosownym czasie,
            będzie ono stale na ustach ludzi bez wychowania.
            20 Przysłowie [usłyszane] z ust głupiego będzie odrzucone,
            nie wypowie go bowiem w chwili stosownej.
            21 Niejednego niedostatek powstrzymuje od grzeszenia
            i nie ma on wyrzutów sumienia w czasie swego odpoczynku.
            22 Niejeden z powodu wstydu gubi swoją duszę
            i zatraca ją przez wzgląd na głupiego.
            23 Niejeden też z powodu wstydu zrobił obietnicę przyjacielowi
            i niepotrzebnie uczynił go sobie wrogiem.

            Kłamstwo

            24 Kłamstwo jest złym nawykiem człowieka
            i jest ono stale na ustach ludzi źle wychowanych.
            25 Lepszy złodziej niż ten, co stale kłamstwem się posługuje,
            obydwaj zaś zgubę odziedziczą w spadku.
            26 Wzgarda zazwyczaj towarzyszy kłamcy,
            a hańba stale ciąży na nim.
            27 Mędrzec wsławia się swoją mową,
            a człowiek rozumny podoba się władcom.
            28 Kto uprawia ziemię, podwyższy swe sterty,
            a kto się podoba władcom, zmaże przestępstwa.
            29 Upominki i dary zaślepiają oczy mądrych
            i jak kaganiec na ustach tłumią nagany.
            30 Mądrość ukryta i skarb niewidoczny,
            jakiż pożytek z obojga?
            31 Lepiej postępuje człowiek, co ukrywa swoją głupotę,
            niż ten, co tai swą mądrość.

            http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=610

            Mocniejszy nacisk na tresc o klamstwie.
            Slowa sprzed tysiecy lat, adekwatniejsze dzis niz wtedy 🙂

            Polubienie

           Możliwość komentowania jest wyłączona.