Problemy niedoboru wody przyszedł do Europy: Włochy, Hiszpania, Francja objęła susza


 

Nietypowo ciepła pogoda w połowie lata z niewielkim deszczu doprowadziły do ​​poważnych konsekwencji w krajach europejskich. Eksperci udokumentowane problemy z niedoborem wody, pożary lasów i suszą, i dał katastrofalne prognozy zbiorów zbóż w tym roku.

We Włoszech, władze regionów, w tym dziesięć wysp Sycylii i Sardynii, zażądał, by rząd federalny wprowadzić tryb awaryjny z powodu upałów. W kraju z powodu braku deszczu poziom wody w rzekach i jeziorach w dół do wykładnik krytyczny, powiedział Rai .

W szczególności, władze stolicy regionu Lazio ogłosiły zawieszenie poboru wody z jeziora Bracciano, dzięki którym woda dostarczają dużą część Rzymu. Jeśli alternatywne rozwiązanie znajduje się do 28 lipca, 1,5 miliona mieszkańców stolicy Włoch na ryzyko bycia bez świeżej wody. Władze rzymskie są już rozważa możliwość ograniczenia zużycia wody do ośmiu godzin dziennie.

władze watykańskie, w międzyczasie, z powodu problemów z sieci wodociągowej jest już wyłączone wszystkie fontanny na placu przed głównym katedry Św Piotra, a w ogrodach za ich murami pobliżu rezydencji papieża.

View image on TwitterView image on Twitter

Gorące słońce i liczne pożary, które są kontynuowane w południowych Apeninach. Z powodu pożarów co najmniej 30 rodzin ewakuowano przez miejscowych ratowników. Od początku lipca, całkowita powierzchnia pożarów we Włoszech wyniósł ponad 51 tys. Ha.

Ze względu na silny dym był pilnie zatrzymał pracę jednej z fabryk włoskiego giganta samochodowego Fiat. Wszyscy pracownicy firmy zostali ewakuowani. Lokalne władze zablokowały odcinek linii kolejowej i autostrady przyległym do zakładu. Według wstępnych danych, ofiary tam incydentu.

C początku roku tylko 26 deszczowych dni, w porównaniu z 88 w tym samym okresie ubiegłego roku odnotowano w Rzymie. W tym przypadku ilość opadów w roku zmniejszyła się czterokrotnie, zauważa Reuters.

Szczególnie silny ze względu na suszę wpływ sektora rolnego we Włoszech. Według wstępnych danych, straty ekonomiczne spowodowane przez suszę do lokalnego budżetu może osiągnąć około 2 miliardów euro. W szczególności mówimy o zniszczeniu suszy i braku opadów zbiorów winogron i oliwek.

Ze względu na pogodę, rolnicy biją na alarm i w Hiszpanii, gdzie szczególnie mocno dotknął Autonomiczny Region Castilla y León, który jest największym regionem dla uprawy roślin.Straty plonu są już, według szacunków ekspertów, szacowane są na około 60-70%.

Gorąca i sucha pogoda doprowadziła do pożarów i południowo-wschodniej Francji, donosiLe Figaro . W ciągu ostatniego dnia w strefie pożaru lasu kraj był więcej niż 3000. Hektarów.Jednocześnie, setki mieszkańców zostało ewakuowanych ze swoich domów.

Gaśniczego przyciągane przez ponad 270 strażaków i 19 helikoptery, które odprowadzają wodę z powietrza. Podczas ratowania 15 policjantów i 11 pracowników usług z Narodowych Sił Bezpieczeństwa były zatrute tlenkiem węgla.

Jako dziennikarze mówią, pożary lasów z powodu ciepła są również objęte Chorwacji, Grecji i Albanii. W tym przypadku, najpoważniejsza sytuacja jest w Portugalii, gdzie ze względu na pożary zabiły co najmniej 12 osób.

Należy zauważyć, że zgodnie z VTsIOM, ponad połowa Rosjan (55%) wierzy , że globalne ocieplenie może mieć negatywny wpływ na kraj, a jedna czwarta obywateli oczekiwać jego dobroczynne skutki.

Globalne ocieplenie stało top 3 ogólnopolskim rankingu przyczyn nieprawidłowego pogody latem tego roku, przypominają socjologów. W tych samych korzystnych efektów tego zjawiska sugerują, 27%, 9%, która jest wyższa niż w 2007 roku.

Co drugi respondent (51%) uważa, że ​​globalne ocieplenie to poważny problem, który wymaga natychmiastowego rozwiązania. Jednocześnie ponad jedna trzecia (39%) zgadza się, że to „wymyślony, hiper kwestia, na której spekulować tych, którzy chcą wykorzystać naturalnego lęku ludzkości do klęsk żywiołowych”.

Z powodu globalnego ocieplenia będzie 250 mln uchodźców na świecie

uszkodzenie upraw, pożary i susza nie są jedynymi skutki upałów. Zdaniem ekspertów, w wielu krajach, zwłaszcza ubogich, gleba wysycha, pustynie rozszerzają, bydło ginie, a woda brakuje lub zabrudzone. Jak demografowie wskazują kilka lat później z powodu tego exodusu uchodźców, aby rozpocząć taki, że obecna fala imigrantów, którzy gromadzą się w Europie wydają się żałosne strumienie.

Według szacunków osób wewnętrznie przesiedlonych Center (Rada Uchodźców Norwegii) monitorowanie, na które powołuje się dziennikarz La Vanguardia Alberto Barbieri, tylko w 2014 roku, 19,3 mln osób opuściło swoje domy z powodu katastrof ekologicznych.

„W Syrii w latach 2006-2011 była najgorsza susza w swojej historii. Większość zwierzęta zginęły, a około 2 milionów ludzi zalanych ze wsi do miasta i pracy dla nich nie mógł być znaleziony. Woda była brakuje, dostęp do wody staje się trudne . protesty zostały stłumione siłą, która utorowała drogę do wojny domowej, a teraz Syryjczyków uciekających wojnę opuszczania kraju”- stwierdził w materiale, który cytuje InoPressa .

Dyrektor Instytutu Maksa Plancka Jos Lelifeld pewność, że na Bliskim Wschodzie, w lecie 2050 roku, nie jest to temperatura spada poniżej 30 stopni Celsjusza w nocy, a po południu wyniesie 46 stopni (do końca XXI wieku – wszystko 50).

Na Bliskim Wschodzie iw Afryce Północnej, ogromne obszary stają się niezdatne do zamieszkania, a znaczna część ludności 500 milionowej regionach będzie zmuszony do emigracji.

„ONZ szacuje, że obecnie ponad 60% emigracji na planecie spowodowane przez huragany, powodzie i susze, a do 2050 roku liczba uchodźców z” klimatu „wyniesie 250 milionów” – mówi artykuł.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

13 odpowiedzi na „Problemy niedoboru wody przyszedł do Europy: Włochy, Hiszpania, Francja objęła susza

 1. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 2. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 3. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 4. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 5. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 6. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 7. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 8. pielgrzym pisze:

  Czas na relaks.

  Polubienie

 9. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 10. zenobiusz pisze:

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.