Co naprawdę Rosjanie robią na Atlantyku.Apocalyptic mile-high MEGA-TSUNAMI ‘to wipe out US THIS WEEK – blind mystic predicts’


„To prawdopodobnie właśnie dlatego Rosjanie ponownie wrócili do badań nad głębokowodnymi pojazdami badawczymi, jak również do idei wykorzystana dużych okrętów podwodnych, jako nosicieli małych jednostek pływających o dużym zanurzeniu. Podejrzewa się, że przynajmniej część z nich jest już przygotowywana do prowadzenia prac podwodnych”

http://www.defence24.pl/719089,transatlantycka-lacznosc-na-celowniku-rosyjskich-okretow-podwodnych-analiza

Rosyjskie okręty podwodne są przygotowywane do przecinania kabli podwodnych, którymi są przekazywane dane przede wszystkim pomiędzy Stanami Zjednoczonymi i Europą. W ten sposób Rosjanie mogą jeszcze przed wybuchem konfliktu zbrojnego doprowadzić do paraliżu informacyjnego gospodarek państw zachodnich, jak również wojskowego systemu dowodzenia.

NATO coraz uważniej obserwuje zwiększającą się aktywność rosyjskich okrętów podwodnych na Północnym Atlantyku, największą jaką odnotowano od czasów Zimnej Wojny. Zaniepokojenia nie wzbudza jednak liczebność jednostek pływających należących do sił morskich Rosji, ale nieprzypadkowe pojawianie się ich na akwenach, gdzie położone są najważniejsze kable podwodne.

„Rosja wyraźnie interesuje się infrastrukturą podmorską NATO i państw NATO”.

Admirał Andrew Lennon – dowódca sił podwodnych NATO

Na zachodzie zauważono również, że władze w Moskwie zmieniły swoje podejście do floty podwodnej. Nagle znalazły się środki na chociaż częściowe odnowienie potencjału, który kiedyś odgrywał bardzo istotną rolę na morzach. Dzięki temu tylko od 2013 roku Rosjanie wprowadzili do linii trzynaście nowych i zmodernizowanych okrętów podwodnych. Wśród nich były jednak tylko dwa nowe „boomery” (atomowe okręty podwodne z rakietami balistycznymi projektu 955 typu Boriej) i jeden uderzeniowy, atomowy okręt podwodny (projektu 885 typu Jasień).

Fot. mil.ru

Tak więc pomimo tego wielkiego wysiłku, który odbił się na dużych jednostkach pływających, rosyjska flota podwodna liczy obecnie około 60 okrętów, podczas gdy tylko amerykańska ma ich 66. Nie ma więc na razie szans, by ponownie doprowadzić do sytuacji, w której każdy zachodni „boomer” (amerykański, francuski i brytyjski) miałby swojego „anioła stróża” z Rosji.

Dlatego przypuszcza się, że Rosjanie nie mając odpowiedniego budżetu na odbudowę liczebną swojej floty podwodnej postanowili zmienić jej zadania i przygotowywać ją nie tylko do walki, ale również do dywersji. Analitycy w Moskwie zaczęli prawdopodobnie szukać innych tzw. „punktów grawitacyjnych”, które znacząco mogłyby wpłynąć na obniżenie zdolności bojowych państw zachodnich.

Fot. mil.ru

Bardzo szybko zorientowano się, że takim czułym punktem Zachodu jest zależność od szerokiego dostępu do informacji. Dostęp ten można bardzo mocno ograniczyć m.in. poprzez przerwanie kabli podwodnych, zapewniających praktycznie cały Internet i większość połączeń komunikacyjnych pomiędzy Ameryką Północną i Europą. Nagłe odcięcie tej magistrali danych znacząco ograniczyłoby możliwość działania rządów, sztabów i organizacji w szczególnie ważnych momentach, wymagających ścisłego współdziałania i konsultacji.

To prawdopodobnie właśnie dlatego Rosjanie ponownie wrócili do badań nad głębokowodnymi pojazdami badawczymi, jak również do idei wykorzystana dużych okrętów podwodnych, jako nosicieli małych jednostek pływających o dużym zanurzeniu. Podejrzewa się, że przynajmniej część z nich jest już przygotowywana do prowadzenia prac podwodnych, w tym do odszukiwania i przecinania kabli podwodnych.

Fot. mil.ru

Jednocześnie zwiększyła się aktywność „oceanograficznych” okrętów nawodnych, które nagle zaczęły operować u południowo wschodnich wybrzeży Stanów Zjednoczonych. Podejrzewa się, że są to po prostu działania mające ustalić dokładne położenie kabli podwodnych szczególnie na wodach głębokich. O ile bowiem przecięcie kabla w strefie przybrzeżnej (np. kotwicą) jest łatwe do naprawienia, to na pełnym oceanie jest to już operacja długotrwała i bardzo kosztowna.

To właśnie ze względu na to nowe zagrożenie NATO postanowiło w listopadzie br. odtworzyć specjalne stanowisko dowodzenia zabezpieczające Północny Atlantyk (w tym transfer sprzętu i danych), zamknięte po zakończeniu Zimnej Wojny. Szczegóły na ten temat mają zostać ustalone w lutym 2018 r. Coraz większą uwagę zwraca się również na zwiększanie możliwości sił zwalczania okrętów podwodnych (ZOP) i rozwój morskich samolotów patrolowych przystosowanych do działań przeciwpodwodnych.

Fot. mil.ru

Środki te są jednak o tyle nieskuteczne, że mogą zostać użyte dopiero po rozpoczęciu konfliktu zbrojnego. Tymczasem państwa zachodnie nagle zdały sobie sprawę, że rosyjscy podwodnicy mogą zacząć działać jeszcze przed wybuchem konfliktu i doprowadzić do ogromnych strat nie wystrzeliwując nawet jednej rakiety lub torpedy. Można oczywiście później dochodzić, kto i dlaczego doprowadził do uszkodzenia podwodnych linii komunikacyjnych, ale na pełnym oceanie jest to bardzo trudne i czasochłonne. A czas w tym przypadku działa na korzyść Rosji.

Rosyjskie ministerstwo obrony oczywiście nie udziela żadnych odpowiedzi na pytania związane z aktywnością swoich okrętów na trasach położenia kabli. Rosjanie sami podsycają atmosferę zagrożenia, co zgodnie z przewidywaniami wywołuje nerwowe reakcje państw zachodnich. Często wysyłane są więc samoloty i okręty ZOP, by szukać rosyjskich okrętów podwodnych w miejscach, w których bardzo często tam ich w ogóle nie było. Każdy sygnał trzeba jednak sprawdzać i w ten oto sposób tylko dezinformacją zmusza się NATO do angażowania sił i środków.

Kraje natowskie nie wyjaśniają z czego wynika to nagłe zwiększenie aktywności sił ZOP, przypuszczalnie z powodu braku skuteczności podejmowanych działań. Może to uśpić czujność w sytuacji, gdy ona będzie rzeczywiście potrzebna, a jednocześnie powoduje powstawanie legend o niewidzialnych, niezwykle skutecznych rosyjskich okrętach podwodnych, których w rzeczywistości najczęściej w podejrzanych miejscach po prostu nie ma.

Czytaj więcej: Zamiast krążowników. Rosja buduje pływające wyrzutnie rakiet cruise [ANALIZA]

Należy jednak pamiętać, że Rosjanie choć nie dysponują środkami na klasyczne prowadzenie wojny, nauczyli się myśleć nieszablonowo. Świadczyć o tym mogą chociażby niewielkie (około tysiąca ton wyporności) okręty typu Bujan-M i Karakurt uzbrojone w rakiety manewrujące 3M14 systemu Kalibr o zasięgu ponad 2000 km. Zmiany w sposobie działania Rosjan były widoczne również podczas agresji na Krym i podczas operacji na wschodniej Ukrainie.

Teraz dostrzega się je w podejściu do miejsc, gdzie są położone najważniejsze kable podwodne. Jest to o tyle interesujący sposób działania, że jak na razie nie znaleziono skutecznego środka by mu przeciwdziałać.

https://www.dailystar.co.uk/news/weird-news/645154/nibiru-apocalypse-2017-end-of-world-september-23-sister-lucia-fatima-third-secret-tsunami

How a tsunami could wipe out East Coast of America

A Catholic soothsayer, who correctly predicted World War 2 and the 1981 assassination attempt on John Paul II, said a huge tsunami would devastate the US, a Christian author claims.

Sister Lucia of Fatima saw a vision of a massive earthquake and the “sea overflowing”.

The Vatican has endorsed Sister Fatima’s visions – and is in the process of making her a Catholic saint.

In his book Unveiling the Apocalypse, Emmett O’Regan claims Sister Lucia foresaw a volcano in the Canary Islands erupt and then collapse into the sea – causing the massive tidal wave.

A tsunami could wipe out the US, mystics predictGETTY

TSUNAMI:Sister Lucia of Fatima predicted a giant wave would engulf the US, it is claimed

Chillingly, this vision appears to match descriptions of the end of the world in the Bible.

Scientists have warned this exact event is very likely to really happen.

The volcano Cumbre Vieja on the Canary island of La Palma is at risk of falling into the sea, causing a wave between 650 and 1,500 metres high, according to research by the Institute of Geophysics and Planetary Physics at the University of California and the Benfield Greig Hazard Research Centre at University College, London.

The tsunami would race across the Atlantic and hit the US east coast.

By the time it reached New York it would be twice as high as the 2004 Boxing Day tsunami, which killed 250,000 people around the Indian Ocean.

Part of the Cumbre Vieja volcano on the Canary island of La PalmaGETTY

DANGER: Part of the Cumbre Vieja volcano on the Canary island of La Palma

“The oceans will flood entire sections of the Earth”

Pope John Paul II

The volcano slipped closer to the ocean after an eruption in 1949 and again in 2001 – and now hangs by a thread.

Mr O’Regan told Daily Star Online: “The Third Secret of Fatima appears to suggest that the greatest threat to America is that posed by a future mega-tsunami emanating from the Canary Islands.

“When the seer of Fatima, Sister Lucia, was instructed to write down the contents of the Third Secret in 1944, she was shown another vision of a terrible tsunami claiming countless lives, after the collapse of a mountain.”

Lúcia de Jesus dos Santos with her cousin Jacinta MartoWIKIPEDIA

VISIONARIES: Lucia de Jesus dos Santos (right) with her cousin Jacinta, who also saw the Virgin

Sister Lucia of FatimaGETTY

SAINTLY: The Vatican is in the process of making Sister Lucia of Fatima a saint

An increasing number of doomsayers believe the apocalypse is about to start.

Christian fanatics have matched Bible prophecies with the movement of the stars and planets to predict the exact date of Armageddon – on September 23, 2017.

Mr O’Regan told Daily Star Online the extremely rare total solar eclipse in the US last month was a sign the world would be punished.

The so-called Great American Total Solar Eclipse – which many conspiracy theorists agree was a sign the world is about to end – was the “Sign of Jonah” from God, he said.

Other conspiracy theorists, including mega-church Mark Blitz, have used Mr O’Regan’s research on the eclipse to claim the end of the world will start on September 23 – this coming Saturday.

Mr O’Regan also pointed out it is exactly 100 years since Sister Lucia saw the apparitions of the Virgin Mary – who warned her about the apocalypse – in the town of Fatima, Portugal.

He told Daily Star Online: “Many Catholics are anticipating this year to be a major game-changer concerning prophetic events, as it marks the centenary of the apparitions of Our Lady of Fatima.”

Sister Lucia made a series of predictions called the Three Secrets after her and two of her cousins saw visions of the Virgin Mary six times in 1917.

The final vision was said to be witnessed by 70,000 people – and included the sky going dark in an event known as the “Miracle of the Sun”.

Sister Lucia of FatimaGETTY

HOLY: The Vatican has already designated Sister Lucia as a ‚Servant of God’

Sister Lucia wrote down the three messages Mary gave her. The first two, which she wrote in her 1941 autobiography, described hell and predicted WW2.

She was reluctant to publish the Third Secret and would only write it down in 1944 – giving it the Pope and saying it could only be opened in 1960 or upon her death, whichever came first – after a direct order from a bishop.

Bizarrely, the Vatican refused to release the Third Secret in 1960 – sparking wild theories the vision warned of the apocalypse.

Comments by top church officials only added to this.

Sister Lucia with Pope John Paul IIGETTY

PALS: Sister Lucia with Pope John Paul II

In 1984, Cardinal Joseph Ratzinger – later Pope Benedict XVI – admitted he had read the secret and said it involved the „importance of the End of Days” and “dangers threatening…[the life] of the world”.

In 1980, Pope John Paul II, who had also read the secret, said of it: “If there is a message in which it is said that the oceans will flood entire sections of the Earth – that, from one moment to the other, millions of people will perish…there is no longer any point in really wanting to publish this secret message.”

The Vatican finally published the Third Secret in 2000.

It described a vision in which the Virgin Mary put out a flaming sword carried by an angel.

A precession of the Pope, bishops and priests walked through a crumbling city – and were then shot dead by a group of soldiers.

The Vatican said it was about the failed assassination attempt on Pope John Paul II in 1981.

Biblical message predicts APOCALYPSE is coming

The secret didn’t seem to match up with the descriptions made of it beforehand – leading many to accuse the Vatican of faking it.

Mr O’Regan believes Sister Lucia also wrote out an “explanation” of the vision and gave it to the Vatican – and they are hiding it.

As evidence, he points to an account of the moment Sister Lucia finally agreed to write down the Third Secret.

In a biography of Sister Lucia, fellow nuns at her convent said she received a vision at the moment – which referred to an angel with a flaming sword and an apocalyptic earthquake and flood.

They reported Sister Lucia as saying: “The point of the flame-like lance which detaches, touches the axis of the earth and it [the earth] shakes: mountains, cities, towns and villages with their inhabitants are buried.

“The sea, rivers and clouds leave their bounds, they overflow, flood and drag with them into a whirlpool, houses and people in a number unable to be counted.”

Mr O’Regan told Daily Star Online: “A number of various writers have amassed a wealth of evidence that this hidden text is kept in a bedside cabinet in the papal apartments, and is being withheld because of specific details.”

Czytaj całość link wyżej.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii imperium zła. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

54 odpowiedzi na „Co naprawdę Rosjanie robią na Atlantyku.Apocalyptic mile-high MEGA-TSUNAMI ‘to wipe out US THIS WEEK – blind mystic predicts’

 1. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 2. zenobiusz pisze:

  Czyżby zaskoczyli ???

  Polubienie

 3. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 4. Anonim pisze:

  Karykatura czcigodnej Inteligencji.

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.