Dokąd zmierza Putin,czyli co Rosjanie robią w Arktyce c.d.


Arktyka nagrzewa się ponad dwukrotnie szybciej niż reszta świata, ze względu na liczne sprzężenia zwrotne . Czasami duże obszary nad Oceanem Arktycznym mogą stać się o 30 ° C lub 54 ° F cieplejsze niż 1979-2000, co ilustruje poniższy obraz.

W dniu 27 lutego 2018 r. Duża część Oceanu Arktycznego na północ od Grenlandii zmieniła się w otwartą wodę, co ilustruje poniższy rysunek.

Mimo że sytuacja w Arktyce jest zrozpaczona, a lód morski na północ od Grenlandii się zawala, nie wydaje się, aby media głównego nurtu wydawały się nią zainteresowane. Jeśli kiedykolwiek pojawiły się oznaki tego, co może się wydarzyć, to jest to jedno. Lód morski na północ od Grenlandii jest zazwyczaj najgęstszy, ponieważ jest on najmniej podatny na topnienie i może się rozwijać przez wiele lat. Na początku lutego 2018 r. Lód morski na północ od Grenlandii miał grubość do 5 m. Aby zobaczyć lód morski, ten gęsty odpychający i otwarta woda pojawiająca się na północ od Grenlandii w środku zimy jest po prostu oszałamiający.

Od lat ostrzegam przed sytuacją w Arktyce, w szczególności o informacjach na temat otwartych drzwi, które przyspieszają ocieplenie arktyczne. Takie informacje zwrotne zostały uwzględnione we wcześniejszej analizieostrzegł przed potencjalnym globalnym ociepleniem o 1,6 ° C ze względu na zmiany albedo w Arktyce, w połączeniu z towarzyszącymi zmianami, takimi jak utrata bufora lodowego (ciepło utajone), większy transfer ciepła z Oceanu Atlantyckiego na Ocean Arktyczny z powodu silniejszych wiatrów wzdłuż ścieżki Prądu Zatokowego i więcej ciepła wchodzącego do atmosfery lub pozostającego w atmosferze z powodu większej ilości otwartej wody na Oceanie Arktycznym, a oceany ulegają większej stratyfikacji i pobierają mniej ciepła z atmosfery.

Obecna sytuacja nie jest więc wielką niespodzianką, ale zdumiewające jest, że na północ od Grenlandii zapadają się lodowce.

W marcu, 7 marca 2007 r. Opublikowałem artykuł zatytułowany ” Dziesięć niebezpieczeństw globalnego ocieplenia „, opisujący wydarzenia coraz gorzej, z jednym niebezpieczeństwem zasilającym i wzmacniającym kolejny, zakończonym paniką. Wtedy pomyślałem, że czytanie tego postu może przynajmniej pomóc ludziom lepiej zrozumieć, co się dzieje, a tym samym pomóc ludziom uniknąć paniki, ale teraz zastanawiam się, czy większość ludzi w ogóle chce zrozumieć. W każdym razie, oto kilka obrazów i słów opisujących to, co wydarzyło się w ciągu ostatnich kilku dni.

Jet Stream nad Oceanem Arktycznym 25 lutego 2018 r

Ponieważ ocieplenie klimatu arktycznego wciąż przyspiesza, zmniejsza się różnica temperatur między biegunem północnym a równikiem, a to spowalnia prędkość, z jaką strumień odrzutowy okrąża Ziemię.

Jet Stream nad Oceanem Arktycznym 26 lutego 2018 roku

Strumień strumienia staje się bardziej falisty, a bardziej falisty strumień sprawia, że ​​zimniejsze powietrze łatwiej wyprowadzić z Arktyki, a ciepłe powietrze przenosi się do Arktyki, więc ta ” Opinia o otwartych drzwiach ” jest samonapędzającym się zwrotem, który dodatkowo przyspiesza ocieplenie w Arktyce.

Podczas północnej zimy Arktyka staje się coraz cieplejsza niż Ameryka Północna, Europa i Syberia. Zwiększa to różnicę temperatur pomiędzy tymi kontynentami i oceanami, co czasami powoduje silne przyspieszenie wiatrów nad Północnym Atlantykiem i Północnym Pacyfikiem, sprawiając, że już falisty strumień jet rozprzestrzenia się jeszcze dalej nad Oceanem Arktycznym, docierając do obszarów znacznie wykraczających poza Biegun północny.

Atmosferyczna rzeka ciepła dociera do bieguna północnego; temperatura wzrosła do 1,1 ° C lub  34,1 ° F  w dniu 25 lutego 2018 roku

Gdy strumień odrzutowy pokonuje ten objazd, ogromna ilość ciepła wpływa do Arktyki od południa.

Temperatura powyżej 6 ° C w Kap Morris Jesup, najbardziej wysuniętej na północ stacji meteorologicznej na Grenlandii, 25 lutego 2018 r

Wydarzenia te poprzedziło rozdzielenie Vortexu Polarnego. W dniu 9 lutego 2018 r. Vortex Polar został podzielony na 4 wiry i osiągnął prędkość nawet 425 km / h lub 264 mph.

Vortex Polar dzieli się na 4 wiry

Nagłe zjawisko ocieplenia stratosferycznego nastąpiło 16 lutego 2018 r., A temperatura wzrosła do 8,9 ° C lub 47,9 ° F nad zatoką Hudson.

Polar Vortex dzieli się na 4 wiry z nagłym zjawiskiem stratosferycznego ocieplenia, które miało miejsce 16 lutego 2018 roku

Poniższy rysunek jest animacją grubości lodu morskiego z Laboratorium Badań Morskich .

Zasięg lodu morskiego arktycznego był rekordowo niski przez okres roku w dniu 26 lutego 2018 r., Na 14,159 mln km². Podział lodu morskiego arktycznego osiąga zazwyczaj maksimum w marcu, ale maksymalny zasięg w latach 1991-2000 osiągnięto 24 lutego. Jest więc szansa, że ​​od tego roku arktyczny zasięg lodu morskiego spadnie od zera.

Zero lodu morskiego znajduje się na marginesie trendu przedstawionego na obrazie powyżej po prawej stronie. Zanik lodu morskiego oznacza również utratę bufora, który do tej pory pochłaniał ogromne ilości ciepła.

Bufor zniknął, informacja zwrotna nr 14 na stronie  Informacje zwrotne

Oto kolejny znak ostrzegawczy. Wysokie emisje metanu następowały po tym łańcuchu zdarzeń w dniu 27 lutego 2018 r., Po południu, prawdopodobnie pochodzącym z dna morskiego na północno-wschodnim syberyjskim szelfie morskim (ESAS).

Poziom metanu wyniósł 2892 ppb w dniu 27 lutego 2018 roku

1 marca 2018 r. Odnotowano poziom metanu aż 3087. Zwróć uwagę na obszary o purpurowej barwie nad ESAS na obrazku poniżej.

Jak pokazuje poniższy obraz, poziom metanu ponownie był bardzo wysoki w ESAS następnego dnia, tj. 2 marca 2018 r., Potwierdzając wcześniejsze wskazania, że ​​właśnie w tym miejscu wystąpiły bardzo wysokie emisje metanu.

Wcześniejszej analizy obliczono, że dno morskie metan może spowodować ocieplenia 1,1 ° C, w ciągu dziesięciu lat. Biorąc pod uwagę możliwość dodatkowego ocieplenia o 2,7 ° C z powodu tylko dwóch elementów (tj. Zmian arktycznych albedo i związanych z tym zmian oraz metanu z dna morskiego), dalsze ocieplenie o 2,1 ° C ze względu na dodatkową parę wodną w cieplejszej atmosferze wydaje się możliwe w dekada. Zwiększyć wpływ wszystkich elementów ocieplających tej analizy, a wzrost średnich globalnych temperatur z produkcji preindustrialnej może wynieść więcej niż 10 ° C w ciągu jednej dekady, co ilustrują poniższe zdjęcia.

Wzrost o kilka stopni Celsjusza byłby dewastujący, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że prędkość, z jaką taki wzrost mógłby wystąpić, pozostawia niewiele lub nie ma czasu na adaptację roślin i zwierząt, nie mówiąc już o wzroście o 10 ° C.

Sytuacja jest tragiczna i wymaga kompleksowych i skutecznych działań opisanych w planie klimatycznym .

Linki

• Plan klimatyczny
https://arctic-news.blogspot.com/p/climateplan.html

• Informacje zwrotne w Arktyce
https://arctic-news.blogspot.com/p/feedbacks.html

• Extinction
https: // arctic -news.blogspot.com/p/extinction.html

• Dziesięć niebezpieczeństw globalnego ocieplenia
https://arctic-news.blogspot.com/p/ten-dangers-of-global-warming.html

• Ostrzeżenie przed masowym wyginięciem gatunków , w tym ludzi, w ciągu jednej dekady

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

75 odpowiedzi na „Dokąd zmierza Putin,czyli co Rosjanie robią w Arktyce c.d.

 1. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 2. mariaerbel pisze:

  Mam podejrzenie; może to wybryki natury, a może celowe działanie człowieka? Komu zależy na niszczeniu naszej planety?Bo komuś jednak zależy. Smugi chemtrails nadal są widoczne. Czytałam; ludzie listy słali do MON i innych instytucji państwowych prosząc o wyjaśnienie. Odpowiedzi nie było, albo taka, ze służbom nic nie wiadomo o takich poczynaniach.

  Polubienie

 3. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 4. zenobiusz pisze:

  Obawiam się że kremlowskie prężenie bicepsów ,będzie espomnieniem,a problemy wynikłe z ich ‚programu katastrof” będą wyzwaniem dla naszych jeszcze dzieci i

  Polubienie

 5. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 6. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 7. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 8. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 9. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 10. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 11. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 12. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 13. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 14. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 15. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 16. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 17. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 18. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 19. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 20. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 21. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 22. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 23. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 24. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 25. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 26. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 27. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 28. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 29. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 30. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 31. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 32. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 33. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 34. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 35. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 36. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 37. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 38. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 39. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 40. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 41. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 42. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 43. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 44. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 45. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 46. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 47. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 48. zenobiusz pisze:

  Marzenia Kremla

  Polubienie

 49. zenobiusz pisze:

  To miało być uzasadnienie.

  Polubienie

 50. zenobiusz pisze:

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s