Antoni Filip Lercel

                              Przedmowa

Ja Antoni Filip Lercel u schyłku życia w wieku 84 lat napisałem dla  Was Siostry i Bracia Potomkowie  z Rodu Rodziny Lercel których wielu losy rosiały po wszystkich kontynentach,Pamiętajcie i kochajcie Ojczyznę naszych wspólnych śp Przodków,  Rzeczypospolitej Polskiej bo my wszyscy jesteśmy Jej dziećmi obojętnie gdzie mieszkamy na tej Ziemi.

Pamiętam będąc dzieckiem słowa Matki która wpajała „Prawdę  Bożej Wiary” i to,że każdy z nas ma trzy Matki.

Tą pierwszą jest Matka Rodzicielka,kocha,karmi,uczy,wychowuje

Ta druga  Matka zwie się Ojczyzną na ziemi której :żyjesz,,mieszkasz,i która karmi swymi płodami.

Tą trzecią Matką jest Matka Syna Pana Boga – Jezusa czekająca na nas z życiem wiecznym pod warunkiem:

Musisz wszystkie trzy Matki bezgranicznie kochać i,być Im wiernym synem.  .

Wybaczcie, że wątki przeszłości nie obejmują w Książce wszystkich Dziejów Rodu Rodziny Lercel zebrane w jedną całość, wymaga to czasu którego nie mam za wiele ze względu na mój wiek , muszę dążyć skrócając  tą drogę . Niech to Was zachęci do uzupełnienia brakujących w Dziejach Rodu:osób wydarzeń,osiągnięć naukowych szlachetych czynów,męstwa i wiary w istnienie  Pana Boga  przekazywane z pokolenia na pokolenia. O czym i ja napisałem ale nie wszystko i o wszystkich a są godni tego.

Módlcie się za Tych naszych  śp.Przodków co odeszli z woli Bożej i za Tych którzy oddali swe życie w obronie,

Tej Drugiej Matki która zwie się Ojczyzną a jest Ich wielu w naszych szeregach  Rodu.. Przeczytajcie jak gnębiłi naszą rodzinę wrogowie : ” Carscy Moskale, Ukraińscy Wasale, Faszystowskie Niemcy Stalinowcy Zbrodniarze,

Sprzymierzeńcy Bolszewików PRLowskie Wasale.  O  nie wyrównaniu krzywd  przez Rządy  III Rzeczypospolitej Polskiej co woła o pomstę do Nieba.  .

Kończę Przedmowę ,słowami Dzięki Ci Boże ! coś Polskę przez tak liczne wieki,

– Otaczał blaskiem potęgi i chwały

– Coś ją osłaniał tarczą swej opieki

– Od nieszczęść,które pognębić ją miały

– Przed Twe ołtarze zanosim bładanie:
-Ojczyznę wolną pobłogosław Panie !

Ty,któryś potem tknięty jej upadkiem

-Wspierał walczących za najświętszą sprawę

-I chcąc świat cały mieć jej męstwa świadkiem,

-W nieszczęściach samych pomnażał jej sławę,

-Przed twe ołtarze zanosim błaganie:

-Ojczyznę wolną pobłogosław,Panie !

                                        Antoni Filip Lercel

 

 

 

Do wiadomości Braci Żołnierzy z lat 1949-1959  Represjonowanych z przyczyn Politycznych z Batalionów Pracy .ostatnia wiadomość   „Walczymy o Sprawiedliwość”

Antoni Filip Lercel                                                                              Bydgoszcz dnia 24 czerwiec 2013 r
ul. Złota  27
85-444 Bydgoszcz

Dotyczy Sprawy

BM-III-054-20588/13/2/R

Ministerstwo Sprawiedliwości

Biuro Ministra

Wydział Skarg i Wniosków

Dyrektor Biura Ministra

Pani mgr Monika Rydzuk lub Rydzak [pieczątka nieczytelna]

Aleje  Ujazdowskie  11

00-567   Warszawa

Szanowna Pani Dyrektor

Na moje pismo z dnia 20 maja 2013 roku z 13 załącznikami otrzymałem odpowiedź pismem z dnia 6.06.2013 r.

L.dz.BM-III-054-20588/13/2/R. Z  treści którego wynika,że odmówiono mnie przyjęcia przez Ministerstwo Sprawiedliwości pisma jako „Doniesienia o dokonaniu przestępstwa przez Posła na Sejm RP” Jestem tą decyzją Urzędnika Ministerstwa Sprawiedliwości zaskoczony.Uważam,że obowiązkiem każdego Obywatela naszej Ojczyzny jest wszelkie nieprawidłowości łamania Prawa piętnować,zwalczać. Natomiast otrzymałem od Pani pouczenie do kogo skierować moje pismo. Zapytuję jeżeli Pani sama nie poczuwała się do obowiązku przesłania tego pisma  z  13 załączonymi dokumentami do Prokuratury  lub Policji i powiadomienia mnie o tym.W moim odczuciu zlekceważyła Pani Dyrektor człowieka który wkroczył w 84 rok życia,narażając mnie na koszty nie tylko wysłania nowego pisma ale na sporządzenie 13 ksero kopi dokumentów które są Pani zbyteczną makulaturą. W związku z tym proszę przesłać całość dokumentów do Prokuratury lub Policji a mnie powiadomić do kogo zostały wysłane. Jeżeli odmówi Pani spełnienie mojej prośby to proszę odesłać odwrotnie zatrzymane 13 ksero kopi załączonych dokumentów,oraz dwa pisma przesłane do Ministerstwa Sprawiedliwości z poparciem mojego wniosku przez: Prezesa mgr prawa Waldemara Gałuszko w imieniu Związku Żołnierzy Batalionów Roboczych „Polski Gułag” w Szczecinie z dnia 22 maja 2013 r.  oraz Stowarzyszenia Represjonowanych Żołnierzy Batalionów Roboczych w Ostrowie Wkpl. podpisane przez Prezesa Bernarda Wydubę. z dnia 25 maja 2013 roku.

do wiadomości:

Urząd Rzecznika Praw Obywatelskich  Al. Solidarności nr 77 w Warszawie

Prezes mgr prawa Waldemar Gałuszko Zarządu Głównego Związku Żołnierzy Batalionów Roboczych „Polski Gółag” w  Szczecinie.

Prezes Bernard Wyduba Stowarzyszenia Żołnierzy Represjonowanych Bat.Rob.w Ostrowie Wlkp.

Ogólnopolski Związek Represjonowanych Politycznie Żołnierzy Bat. Budowlanych Zarząd Krajowy w Bydgoszczy

Żołnierz Represjonowany Politycznie

Antoni Filip Lercel

Dzieje Rodu- Rodziny Lercel

Ja Antoni Filip Lercel ur. 1 maja 1930 r.we Włocławku syn najmłodszy Mieczysława Jana Lercel inwalidy Wojennego z I Wojny Światowej w stanie spoczynku pełniącego służbę wg.Karty Identyczności Nr.80\ I w stopniu podporucznika.
Przydział służbowy  Lwowskiej Komendy Okręgu I Związku Obrony Ojczyzny,wyznania Rzymskokatolickiego wydana we Lwowie dnia 2.09.1920 r. [w obronie którego był ranny] Wg.widniejącego słabo czytelnego zapisu urzędowego na 4 str Karty Identyfikacyjnej czytamy:”W myśl roz.Ministra Spr. Wojskowych L. 1060\ ADJ\ 20, członkowie Z.O.O. należą do Wojska Polskiego.Nałożono na nich specjalne ważne zadanie i dalej nie potrafię odczytać oraz pieczęci z Orłem w Koronie.i Genowefy Lercel z domu Siwińska.Wg.odpisu zupełnego aktu urodzenia z księgi duplikatu Nr.392 Stanu Cywilnego Rzymsko-Katolickiej parafii św.Jana we Włocławku  chrzest mój odbył się 26 lipca 1930 r.Stawili się w kancelarii parafialnej mój Ojciec Mieczysław Jan Lercel z żoną Genowefą Lercel okazując narodzone dziecię Ojcem Chrzestnym był Franciszek Lercel ur,30 stycznia 1885 r.Kpt.Wojska Polskiego walczący tak jak mój Ojciec w 1918 r.z Bolszewikami broniąc Lwowa to brat stryjeczny mojego Ojca a syn Tadeusza który był bratem mojego Dziadka podporucznika Henryka Lercel Powstańca Powstania Styczniowego z 1863 r.których trzecim bratem był Prof.Władysław Lercel wybitny naukowiec. Franciszek Lercel po tej Wojnie Kierownik Ruchu Kolei Lwowa.Matką Chrztną była mgr.farmacji Stefania Godlewska,siostra mojego Ojca,właścicielka Apteki pod „Barankiem” w Krakowie żona majora Wojska Polskiego Boleslesława Godlewskiego

[zamordowanego w 1940 r.w zbrodni Katyńskiej w Charkowie awansowanego pośmiertnie do stopnia podpułkownika] Obecni na uroczystości mojego Chrztu św.co jest odnotowane w tym akcie byli  Dziadkowie Śiwińscy rodzice mojej Matki.Dziadek Feliks Śiwiński był obrońcą Włocławka w 1920 r w wojnie z Bolszewikami.Obrońcy miasta wysadzili most na Wiśle udaremniając sforsowanie Wisły,mam niepublikowaną fotografię wysadzonego mostu z udziałem mojego Dziadka, który został zamordował laską w 1943 r przez Faszystowskiego  kulawego Gajowego SS-MANA za to,że się jemu nie ukłonił w lasach Wieniec kim.A też obecny na chrzcie Mamy brat Ignacy Śiwiński student WSHG plutonowy podchorąży poległ w 1939 r w obronie Oksywia.Ojciec mój Oficer AK  poległ w Powstaniu Warszawskim 15 września 1944 r na placówce.

Ciąg dalszy w komentarzach.

73 odpowiedzi na „Antoni Filip Lercel

 1. Anonim pisze:

  Szanowny Panie Zenobiuszu wielki dzięki za umieszczenie mojej wypowiedzi ale proszę umieścić całe Oświadczenie Ks. mgr Jana Stanek oraz medal Wojny 1939/45 którym został uhonorowany przez Królestwo Wielkiej Brytanii.
  Pozdrawiam Antoni Filip Lercel

  Polubienie

 2. antoni lercel pisze:

  Nie znam treści komentarzy proszę je pokazać do przeczytania

  Polubienie

 3. antoni lercel pisze:

  Witam Szanownego Pana ZENOBIUSZA.
  W dalszym ciągu nie odnalazłem opublikowanego tekstu Księdza mgr.Jana Stanka z dnia 03.01.1991 r. w treści wspomina okres okupacji stwierdzając, że Zygmunt Lercel pozostał w Księdza pamięci jako żołnierz, który z narażeniem życia wiernie służył Ojczyżnie.
  Brak jest Medalu z Wojny 1939-1945 którym Królestwo Wielkiej Brytanii uhonorowało Zygmunta Lercel pseudonim Śiwiński za walkę jako 18 letni ochotnik żołnierz Armii Polskiej w 1939 r. i w szeregach A.K. w okresie Okupacji Hitlerowskiej. W szeregach Wywiadu Wojsk Armii Andersa i Armii Wielkiej Brytanii
  Został za zdradę komuny zamordowany przez komunę a Historyk uwierzył Bezpiece, że
  komuna zamordowała kpt. Informacji L.W.P.za współpracę z okupantem. ukrywając, że w 1947 r otrzymał od PRL Uchwałą 284 z dnia 30.grudnia 1946 r. Krzyż Walecznych za wybitne zasługi w dziale zorganizowania Odrodzonego Wojska Polskiego i Bohaterskie czyny w walce z niemieckim okupantem. Na procesie komuchy utajnili, ze był kpt Informacji W.P. Proszę o uzupełnienie tych informacji broniąc udokumentowanej prawdy o niedocenionym bohaterstwie Syna Ojczyzny

  Polubienie

 4. Pingback: armi laser USA Russia – cecchino spadaccino

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s