Prezydent Andrzej Duda i Minister ON Antoni Macierewicz znów mieli rację.


Mitchell przypomniał również, że Rosja naruszyła wszystkie punkty porozumienia z NATO, które podpisała w 1997 roku. W jego ocenie to wystarczający powód, aby uznać je za nieważne.

„Nasza organizacja od dawna twierdziła, że nie możemy mieć członków NATO pierwszej i drugiej kategorii. To jest jeden sojusz, ma jedne prawa, obowiązki i korzyści” – zaznaczył Mitchell.

http://www.fronda.pl/a/polska-zarzewiem-konfliktu-militarnego-robie,61928.html?utm_source=dlvr.it&utm_medium=twitter

Wess Mitchell ocenił, że Rosja w ostatnich latach naruszyła wszystkie punkty porozumienia z NATO, jakie podpisała niemal dwadzieścia lat temu. Dodał też, że rejon Bałtyku może być w przyszłości zarzewiem konfliktu militarnego. 

„Przesmyk suwalski może być początkiem konfliktu. Generał Hodges wykonał świetną pracę, alarmując zachodnich polityków, o jaką stawkę chodzi w Europie Środkowo-Wschodniej” – powiedzial w wywiadzie dla Telewizji Republika prezes Centrum Europejskich Analiz Politycznych Wess Mitchell.

Centrum Europejskich Analiz Politycznych to amerykański think-tank, który koncentruje swoje zainteresowania na Europie Środkowej. Zdaniem Mitchella to bardzo ważne miejsce, ponieważ to tutaj zaczęły się trzy wielkie wojny światowe: dwie gorące i jedna zimna. Ponadto, według niego, wojna na Ukrainie, to dowód na powrót geopolityki.

Prezes CEAP odniósł się również do mapy, którą niedawno w Waszyngtonie odtajnił głównodowodzący sił USA w Europie gen. Ben Hodges. Według niej, przesmyk suwalski to miejsce, które może zapoczątkować konflikt.

„Myślę, że te miejsca na mapie jak korytarz litewski, przesmyk suwalski, wschodnie tereny Estonii, to miejsca, o których większość Amerykanów nie słyszała. Mogą być one miejscami napięcia konfliktu militarnego” – powiedział Mitchell.

Amerykański politolog zwrócił również uwagę na fakt, że utrzymanie bliskich powiązań Niemiec z Rosją leży w interesie naszego zachodniego sąsiada. Według Mitchella to proces historyczny, który nie jest skoncentrowany w jednej partii, ale leży w interesie geopolitycznym całego państwa.

„Ważną kwestia jest to, żeby w NATO oczekiwali, że bezpieczeństwo wszystkich członków sojuszu jest priorytetem i musi być ono nadrzędne względem interesów ekonomicznych” – ocenił szef CEAP.

Mitchell przypomniał również, że Rosja naruszyła wszystkie punkty porozumienia z NATO, które podpisała w 1997 roku. W jego ocenie to wystarczający powód, aby uznać je za nieważne.

„Nasza organizacja od dawna twierdziła, że nie możemy mieć członków NATO pierwszej i drugiej kategorii. To jest jeden sojusz, ma jedne prawa, obowiązki i korzyści” – zaznaczył Mitchell.

emde/telewizjarepublika.pl

 

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii imperium zła. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

14 odpowiedzi na „Prezydent Andrzej Duda i Minister ON Antoni Macierewicz znów mieli rację.

 1. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 2. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 3. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 4. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 5. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 6. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 7. zenobiusz pisze:

  Polubienie

 8. Wizja pisze:

  Kancelaria Premiera uznała wyrok Trybunału Konstytucyjnego za nieważny >
  …………….Wyrok Trybunału Konstytucyjnego z 3 grudnia nie wejdzie w życie. Szefowa Kancelarii Premiera Beata Kempa poinformowała o tym Trybunał – podał portal TVP Info.

  Informację potwierdził w rozmowie z „Wyborczą” prezes TK Andrzej Rzepliński. Przekazał, że w piśmie, które otrzymał kurierem jest informacja o tym, że publikacja wyroku w Dzienniku Ustaw została wstrzymana. Uzasadniono, że został wydany przez niewłaściwie obsadzony sąd, więc jest nieważny…………………..cd
  http://wpolityce.pl/polityka/274713-publikacji-nie-bedzie-kancelaria-premiera-uznala-wyrok-trybunalu-konstytucyjnego-za-niewazny
  ……no i spoko ;

  Polubienie

 9. Wizja pisze:

  NIE MA DRAMATU z postrzeganiem nas u sąsiadów :
  ……………Dziennik „Tagesspiegel” zaapelował do Niemców aby okazali więcej zaufania do trwałości demokracji w Polsce. Autor komentarza „Polska nie jest nowym przypadkiem węgierskim” przypomina, że poprzedni rząd także naruszył zasady wyboru sędziów TK……………
  http://wpolityce.pl/swiat/274649-tagesspiegel-okazcie-troche-wiecej-zaufania-do-demokracji-w-polsce-poprzedni-rzad-takze-naruszyl-zasady-wyboru-sedziow-tk
  ……………..no i następne spoko ;

  Polubienie

 10. Wizja pisze:

  wszyscy widzą , że niezależnie od tego ,czy Rosja ” narusza” jakieś warunki , czy nie > sytuacja wygląda ostatecznie tak :
  Bezczelne żądanie ONZ – ………………….Samozwańcze „Doniecka Republika Ludowa” (DNR) i „Ługańska Republika Ludowa” (LNR) okupowane są przez prorosyjskich terrorystów. Rada Bezpieczeństwa Organizacji Narodów Zjednoczonych wystąpiła z kuriozalnym postulatem. ONZ żąda, by Ukraina wznowiła wypłacanie emerytur ludności na terenach zajmowanych przez separatystów oraz zaczęła honorować dokumenty przez nich wystawiane – podaje serwis kresy24.pl……………..cd
  http://niezalezna.pl/73851-bezczelne-zadanie-onz
  …no chyba , że kresy24.pl kłamią ;

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.